ciąża, wyźrebienie, źrebak

W każdym razie ponawiam prośbę, aby osoby posiadające klacze w tym samym stopniu zaawansowania ciąży powiedziały  czy ich kobyły nabrały już wymion czy jeszcze nie, będę wdzięczna 🙂
u mnie są dwie pokryte 22 i 23 kwietnia i wymię jest trochę obrzmiałe ale sutki nie są wyciągnięte. W zeszłym roku u jednej klaczy wyglądały dokłądnie tak samo na dzień przed wyźrebieniem, a druga miała wyciągnięte i mleko jej się lało przy każdym ruchu. Wszystkie klacze o których piszę to pierwiastki.
sorry, za offtop, ale musze polecic jedna kamere : Vivotek IP7330. Rewelacyjny obraz, jakosc, noca bez problemow.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 marca 2011 20:15
Moja pokryta 24 kwietnia również ma już wymię nabrzmiałe, sutki w sumie wyciągnięte nie są, ale z dnia na dzień mam wrażenie, że są co raz niżej. Wydaje mi się, że to czy są wyciągnięte czy nie niewiele mówi o spodziewającym się porodzie. W piątek już latałam co chwila do stajni, bo kobyła cały dzień była bardzo niespokojna, następnego dnia było już zupełnie normalnie. Wczoraj znowu niepokój, do tego doszła agresja w stosunku do innych klaczy, więc znowu alarm i co chwila biegiem do stajni, a dzisiaj wszystko wróciło do normy.
Moja pokryta 6 maja,wczoraj zaczęła minimalnie nabierać w wymię ale strzyki jeszcze puste.
Powiedzcie mi jedna rzecz,czy te kamerki tańsze maja obiektyw za ta sama szybką co diody czy obiektyw jest odkryty?wydaje mi się na obrazkach ze diody sa cofnięte i za inna szybką lub wogóle bez.
anetakajper   Dolata i spółka
16 marca 2011 06:07
W każdym razie ponawiam prośbę, aby osoby posiadające klacze w tym samym stopniu zaawansowania ciąży powiedziały  czy ich kobyły nabrały już wymion czy jeszcze nie, będę wdzięczna 🙂


Moja klacz przy pierwszym porodzie w ogóle nie miała wymion/mleka. Dopiero na 2-3 godz. przed pojawiły się tylko świeczki.
Moja pokryta 2 maj już ma wielkie wymiona
Ircia   Olsztyn Różnowo
16 marca 2011 06:37
Moja klacz  była kryta od 23 kwietnia do  4 maja i ma tylko lakkie opuchnięcie przy wymieniu wielkości pięści.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
16 marca 2011 08:21
ja na przyszly tydziem na cztery do wyzrebienia  🏇 i jestem na urlopie i nie bedzie mnie w domu, wiec, chca czy nie chca... musza poczekac  🤣
Moja pokryta 6 maja,wczoraj zaczęła minimalnie nabierać w wymię ale strzyki jeszcze puste.
Powiedzcie mi jedna rzecz,czy te kamerki tańsze maja obiektyw za ta sama szybką co diody czy obiektyw jest odkryty?wydaje mi się na obrazkach ze diody sa cofnięte i za inna szybką lub wogóle bez.
W tej którą ja kupiłam dzień/ noc wszystko jest za szybką diody i obiektyw
Ok,dzięki.
mamy już temat o monitoringu wiec tutaj już ciii...
Mojej klaczy zapadło się tuz za rzepem ogonowym...może to już blisko i nie będę musiała czekać do 6 kwietnia? 😅Wymiona z każdą godzina nabierają,strzyki nadal luźne.
Mojej dołeczki, pojawiły się na jakieś 5 dni przed akcją porodową, a wymiona nabrały jakieś półtora tygodnia przed.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 marca 2011 07:17
My sie własnie dowiedzielismy ze kucyk którego kupilismy do rekreacji we wrzesniu jest źrebny i ma się wyźrebic za 2 miesiące, systematycznie brzuch jej rósł na początku myslelismy ze to od siana bo ma go bez ograniczen, jednak postanowiliśmy potwierdzic i jednak, kobyłka oczywiście nie miała być źrebna i nie wiemy kto jest ojcem...
Na gwałt potrzebuję odpowiedzi;
czy poród może się zacząć jeżeli w strzykach jeszcze nie pojawiła się siara??
klacz stęka,srom zrobił się obrzmiały ,wygładzony i wyciągnięty w dół,wyciekają pojedyńcze krople płynu i ''łyska'' sromem.Klacz zachowuje się inaczej niż zwykle
Planowany poród na 6 ale już jest w terminie
na gwałt to niewiele pomogę  😉
ale czasem siara pojawia się po porodzie, czasem zbyt późno a to już problem
A klacz się pokłada ,poci się czy tylko ma objawy takie jak opisujesz
orjentica, moze jeszcze nie byc. pare klaczy w stajni, w ktorej pracowalam zaczynalo sie zrebic z "suchym" wymieniem.
Nie poci się ale przy poprzednim porodzie była suchutka.Nie pokłada sie,leżała chwile,teraz wstała,odgina ogon i mocno odciąża nogi na zmianę.
Net mi świruje.Idę do stajni,może to fałszywy alarm,na monitorze jakby się uspokoiło
Moja tak miał już 2 razy ,całe noce nie spałam i obserwowałam na kamerze ,dalej u nas nic i dalej nerwówka  😵 
No i jednak fałszywy alarm,srom się znowu wciągnął,źrebak trochę powiercił się w dole brzucha i klacz zaczęła podjadać słomę.Wstanę co godzinę popatrzeć i nic więcej nie pomogę
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 marca 2011 23:26
U nas w zeszłym tygodniu był fałszywy alarm. Klacz dostała skurczy, a później jej przeszło i do tej pory czekamy...
Noc minęła spokojnie,trochę stała,ze 2 godz leżała sobie w najlepsze a ja ledwo żywa zaraz do pracy jadę.Jakie to szczęście ta kamera ,wystarczył budzik co godzinę i można zerknąć i dalej spać a tak biegaj do stajni...
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
22 marca 2011 07:21
  Moja klacz załapała 31 maja po hormonach, bo miałyśmy problemy, klacz nawet w ciąży pokazywała ruję, na zimę się uspokoiło, teraz jest w 10 miesiącu ciąży, słoneczko przyświeciło a ta błyska sromem 😵 mimo to pewna jestem, że jest w ciąży (brzuchol, inne zachowanie, zamulenie, bad usg) 🤔wirek:
Tratatatatam, mały hucek:






Wczoraj trochę klaczy brzuch opadł i wymię się twardsze zrobiło, termin miała na jutro, ale z usg wychodziła ciąża starsza niż drugiej klaczy, która termin miała na dziś (tamtej z kolei brzuch już opadł tydzień temu). O 6.30 nic się nie działo, póltorej godziny później chłopak już był.
Gratulacje,fajny maluch 😀
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
22 marca 2011 18:33
marysia550 piękny maluch!!! no pączuś kochany, niech się zdrowo chowa 😍
piekne malenstwo!  💘

mam pytanie czy pierwsze szczepienie zrebakow robimy z powtorzeniem bazy po miesiacu czy raz szczepimy i za pol roku albo za rok znowu?
-pamelfa- robimy bazę oczywiście


dzięki w imieniu Bezimiennego 🙂
tak tez myslalam ale kto pyta nie bladzi dziekuje bardzo!
marysia550 ale super źrebaczek


U nas dzisiaj klacz się spociła ,cała szyja i przód mokry ,wymię wielkie jak u krowy i po pewnym czasie wyschła i dalej nic  😵 
monia- kurde, obserwuj ją dyskretnie, bo to raczej nie jest norma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się