SIODŁA

Ogólnie to te wszystkie ..Stary Prestiga, to taka linia bardzo eco  😉
Skóre mają taką plastikową, może to i wygodne, ale nie wzięłabym nawet jakby mi dopłacić mieli.

W tej cenie już sto razy lepszy jest Daw-Mag.


Bez przesady. Miałam rok czasu Prestiga zanim kupiłam Daw Maga i powiem szczerze że skóra i wykonanie akurat bez porównania. Jesli sie dobrze te Prestige pielegnuje , to skorke mają świetną.A pozbyłam się tego siodła bo wiecznie siedziałam nad koniem i czułam ze w każdym momencie muszę pilnować dosiadu zeby sie nie posypał, czego np w innych siodłach nie czuję.
A czy np. w Prestigu Arezzo jest tak samo? Znaczy też jest dla tych z dosiadem idealnym?
asior   -nothing but eventing-
09 marca 2011 16:26
Puma, w zyciu sie nie zgodze, ze stare Prestige maja zla skore. Mam ok. 10-letniego Michel Roberta i porownujac do obecnych modeli, skora jest takiej samej jakosci lub duzo lepsza w moim siodle.
asior nie mówię, że stare Prestige tylko modele z "STAR" w nazwie  😉 te wszystkie green star, black star itp.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
09 marca 2011 20:51
Moje siodło kupowałam przez moją instruktorkę gdzieś wynalazła jakieś tanie. Nigdzie nie ma loga firmy ani nic tylko na maszynce ma jakiś ciąg cyferek... co to może znaczyć?
Halo! potrzebuje opinii!zadna z was nie jezdzi w siodle windsor?
W siodłach serii STAR też była różna skóra. Green Star stanowczo różnił się od Goldena i Silvera - nie tylko ceną...
Te siodła nawet po latach wyglądają dobrze - skóra jest mocna, poza śladami puślisk to zazwyczaj nic tam się nie dzieje.

A co do tego dosiadu fotelowego - ja bym sobie popatrzyła na tylny klocek. Mam w chwili obecnej okazję oglądać sytuację, jak Golden Star ewidentnie powoduje dosiad fotelowy ponieważ wypycha tylnym klockiem nogę do przodu. Gdyby był te 3-4 cm wyżej to nie byłoby problemu i noga ułożyłaby się prawidłowo.
Mówimy tyle o tym, że siodła uj. muszą być dobrze dopasowane, że długość tybinki, że długość i umiejscowienie klocka. A siodła skokowe / wszechstronne to co? Inna sprawa? Taka sama!! Jak ktoś ma długość uda na siodło ze skracaną tybinką, to będzie mu trudno uzyskać prawidłowy dosiad w siodle, w którym klocki wypadają nie tam gdzie mają wypadać.

I co do tego klocka w Goldenie mam pewność w stosunku do dwóch osób - obie siedziały / siedzą fotelowo i wg mnie (i tabelki Prestige) obie powinny mieć skracaną tybinkę.
popieram to co pisze epk
ja ma bardzo krótkie nogi i we wszystkich standardowych rozmiarowo siodłach z tylnym klockiem mam problem z nogą lecącą do przodu, bo nie mogę prawidłowo "zagiąć nogi dookoła klocka"  🙁
A ja wczoraj sie zdziwiłam. Mam Huberta z łekiem L dopasowanego do konia. Siodło jest aktualnie ciut za szerokie, w zwiazku z tym jeździmy z mattesem, ale bez korekcji zadnych. I leży ok. Wczoraj pozyczyłam na jazde sylwestra tez z łękiem L i poprawnie załozone siodło bez jeźdźca leżało koniowi dobrze, ale było 1,5 palca do kłębu. Jak usiadłam to tego miejsca już tam wcale nie było. Siodło dotykało kłębu. Jakim cudem te same rozstawy łęku tak róznie leżą. Moja L nawet bez Mattesa nigdzie nie uciska, nie dotyka i leży przyzwoicie. Czy to kwestia ujezdzeniowego profilowania i wiekszych poduszek z tyłu?
asior   -nothing but eventing-
10 marca 2011 14:29
asior nie mówię, że stare Prestige tylko modele z "STAR" w nazwie  😉 te wszystkie green star, black star itp.


Sorry, za duzo nauki i mozg sie lasuje  😉
Hypnotize, to nie było nowe siodło ? Może poduszki się już uklepały pod wpływem jazdy na innym koniu - dopasowały się do grzbietu. 😉
Oba siodła są kilkumiesieczne.  Moze sie dopasowal ten sylwester do innego konia, nie wiem, ale dziwne to 😉
ja miałam taką sytuację z Passierami, dwa identyczne modele, taki sam rozm siedziska, taki sam rozstaw łęku, a jak założyłam ta tego samego konia: to jedno było ok, drugie absolutnie nie. Po prostu jeden miał "rozlany" łęk (nie wiem jak to się mówi w języku siodlarskim  😁 )
Hypnotize, może inaczej są robione ujeżdżeniówki, a inaczej wszechstronne. Ale faktycznie, ciekawe. Tym bardziej, że poduszki nie ubijają się w kilka miesięcy, ale lat... 🙂
croopie
takie mam wrazenie że to siodło sie układa inaczej bo jest inaczej profilowane. I ze z powodu wiekszych poduszek z tyły, głebiej nabija sie na kłąb mojego konia.
Hypnotize, może tak być.  W końcu siodła skokowe nie różnią się od ujeżdżeniowych tylko długością tybinki 🙂 Przynajmniej nie powinny :p
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 marca 2011 18:54
A u nas w stajni nowy jednotybinkowy " wrotki" z HBContact

Superlatywy w ilosciach trudno strawnych !!

http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=12494&id=112000715536913

ostatnie na bialym czapraku 😉
Basznia -  😍 . Ja już nie mogę się doczekać swojego.
To te robione dla wysokiego chłopaka ? Wstaw koniecznie zdjęcia po jeżdżcem :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 marca 2011 21:12
Jak pozwola wstawie 🙂 Tak, jezdziec dosc wysoki, dlugie nogi.  Fantastyczna skora, nadmienie, ze antyposlizg na siedzisku jest mega antyposlizgowy, bardziej niz w moim-foch-w koncu to ja czesciej spadam 😉 Doslownie nie da sie poglaskac, takie tepe siedzisko, super.
Mam pytanie wybity nr 1 w siodle Kieffera to rozmiar 16' czy 17' ??
17 🙂
Dzięki za info. Ktoś próbuje mi wcisnąć 17' jako 16' i wolałam się upewnić...
Może tutaj ktoś wie jak się ma rozmiarówka siodeł prestige'a do winteca? Np. Prestige 32-33 to mniej więcej jaki kolor łęku wypada w Wintecach?
Jak pozwola wstawie 🙂 Tak, jezdziec dosc wysoki, dlugie nogi.  Fantastyczna skora, nadmienie, ze antyposlizg na siedzisku jest mega antyposlizgowy, bardziej niz w moim-foch-w koncu to ja czesciej spadam 😉 Doslownie nie da sie poglaskac, takie tepe siedzisko, super.


Basznia - pomęczę cie troszeczkę 😉. Najbardziej mi chodzi o te długie nogi, bo ja sama długonożna 😁 Nie wiesz czy miał specjalnie robioną dłuższą , czy wysunięta do przodu , od standartu tybinke?, bo że klocki troszkę inne to widzę.
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 marca 2011 15:02
Nie, zdaje sie, ze tybinka taka sama, tylko rozmiar wiekszy na ta okolicznosc wlasnie byl brany. Jezdziec by sie zmiescil w 17,5, ale z powodu upodobania do krotkich strzemion i bardziej skatowanej nogi wybral wieksze siedzisko. Ale BODZIOWA-BODZIO-gdzie jestescie 😉?? Wszak ja lajkonik jestem 🙂.
A od siebie powiem, ze jezdziec jest zachwycony, po jazdach coraz bardziej, i podobno kon jest duzo lepszy, ma wieksza swobode grzbietu i to czuc.
Basznia - dziękuje  :kwiatek:. Kurcze ,ja bym właśnie chciała siedzisko 17,5 a tybinka od 18-tki 🙄
Superlatywy w ilosciach trudno strawnych !!


no ej  😉
Kuba miał robione siodło na indywidualne zamówienie z uwzględnieniem jego wszystkich preferencji.
Figaro, dzwoń proszę bo nam głupio odpowiadac na forum.
Bogdan - a będę dzwonić nie raz jeszcze  😀
mam takie pytanie 😡 pomoze mi ktos określic typ tego siodła? Czy to jest typowo wszechstronne czy moze profilowane? sory jakoś nie moge nic wymyslic 😜
mam takie pytanie 😡 pomoze mi ktos określic typ tego siodła? Czy to jest typowo wszechstronne czy moze profilowane? sory jakoś nie moge nic wymyslic 😜

ojc jakby ktoś z moderatorów mógł usunąc powyższego posta bede wdzięczna bo coś nawywijałam;p 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się