Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Bardzo dawno nas nie było na rv, więc pewnie mało kto nas pamięta, ale postanowiłam się oddać Waszej opinii co do naszego obrazka z wakacyjnego treningu 🙂
Czekam na komentarze 😉
Livia   ...z innego świata
29 marca 2011 13:18
Szafirka, łatwiej by było gdybyś wstawiła jakieś zdjęcia 😉
jest zdjęcie, powinno się wyświetlić 🙂 bynajmniej u mnie się wyświetla;p
Livia   ...z innego świata
29 marca 2011 13:21
U mnie niestety żadnego nie widać  😵
już powinno być 🙂
Jest tylko jedno, to jakiś żart?  👀
przepraszam już dodaję więcej  😡  😡
Szafirka, bynajmniej to nie to samo co przynajmniej 😉
Nie masz więcej zdjęć z tej jazdy? Po tym jednym mogę tylko powiedzieć, że nie podoba mi się: brak kasku, skulone ramiona, dłonie nierówno i wydaje mi się, że położone. I jak już dziabiesz ostrogą, to przynajmniej efektywnie - tutaj masz więcej konia z przodu, niż z tyłu.
Dawaj więcej fot!
już poprawiłam i jest więcej zdjęć z tej jazdy i innej 🙂

edit: nie mam ostróg ;p
Mi się przede wszystkim nie podoba się noga, na wszystkich zdjęciach jest dziwnie powyginana. Poza tym mam wrażenie, że koń ma siodło na łopatkach.
powyginana? w jakim sensie?  😀
Mia, Koń na 100% ma siodło na łopatkach i ono tam MA być!
Szafirka,  Te zdjęcia też mają być prowokacją? 😉
Szafirka, w sensie, że od kolana w dół jest odstawiona do konia, używasz tylko jej tylnej części łydki
Sankaritarina, jeżeli siodło jest na łopatkach to znaczy, że je blokuje, a to raczej nie jest ok?
Mia już rozumiem o co chodzi 😉 hmm, możliwe, że wynika to z tego, że od zawsze każdy instruktor/trener pilnował, żeby działać łydką, a nie całą nogą włącznie z piętą 🙂
jeśli chodzi o siodło, to na tych zdjęciach z różowym czaprakiem faktycznie wygląda, jakby było trochę mocniej z przodu, ale to tylko złudzenie przez trochę źle wyprofilowany czaprak 🙂
Sankaritarina niee, żadna prowokacja, proszę tylko o skomentowanie moich zdjęć, żeby ktoś zupełnie obcy obiektywnie popatrzył na nie i powiedział co widzi w nich nie takiego, jak trzeba 🙂
Mia, Tak! Masz całkowitą rację. Siodło nie powinno leżeć na łopatkach, ponieważ je blokuje i każdy szanujący się revoltowicz zwraca uwagę na takie zdjęcia. Szafirka powinna je cofnąć, ale... jakiś czas temu twierdziła, że ono tam MA być. 😉
[Wybaczcie, pamiętliwa ze mnie zołza 😉]
Szafirka To nie jest źle wyprofilowany czaprak tylko siodło leżące koniowi prawie na szyi. Cofnijże je.
Sankaritarina, wiedziałam, że nie tylko ja pamiętam

Szafirka, i wg każdego z tych instruktorów w ten sposób działałaś łydką?? to pogratulować tych instruktorów...Chciałam Ci powiedzieć, że żeby POPRAWNIE zadziałać łydką to noga musi być zupełnie inaczej ułożona...
Szafirka na każdym zdjęciu ciągniesz za wewnętrzną wodzę i jesteś przechylona do wewnątrz. Wycofaj zewnętrzne ramię do tyłu i siedź prosto 😉
Sankaritarina, aaa, okej, teraz już rozumiem 😉
No tak, na szyi, to w takim razie mój koń ma napraaawdę długą szyję hehe 😉
Gratulacje przekażę 😉
epk ok, w takim razie jak być powinna? 🙂
Frania zapewne znowu ktoś pogratuluje mi trenera, ale oprócz siedzenia prosto każdy mówił o cofnięciu wewnętrznego ramienia w celu zwrócenia się w kierunku skrętu 🙂
A jak chcesz siedzieć prosto przechylona do wewnątrz?
Masz działać wewnętrzną stroną łydki a nie jej tyłem. Łydka ma być przyłożona do konia a nie jakoś dziwnie powyginana. Noga ma być odpowiednio skręcona w biodrze, tak, że cała od góry jest przyłożona do konia co powoduje naturalne płaskie przyłożenie łydki i ułożenie się stopy palcami w kierunku konia. Ty masz odstawione kolano i działasz tyłem łydki i jej górą a stopy latają Ci w powietrzu pół metra od konia.
Nieee no pół metra to nie, najwyżej 20 cm  😀
Palców do konia nie jestem w stanie niestety dać zbyt mocno przez kontuzjowane kolana i po chociaż kilku okrążeniach z palcami mocno do konia ledwo chodzę, więc trzymam je tak, żeby móc później się ruszać 🙂
No jak z tak ułożoną nogą próbujesz dać palce do konia to by mi też ścięgna padły. Przeczytaj jeszcze raz co napisałam. Nogę masz skręcić w biodrze!!! Wtedy palce do konia same się zrobią bardzo naturalnie.
Oto parę moich zdjęć 🙂
proszę o uwagi 😉 i najlepiej jakieś rady 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duże zdjęcia
correttamente, trzeba swobodnie oddychać - a to nie jest takie łatwe - a to zadyszka łapie, a to muchy wlatują  😉 a za oddechem idzie masa pozytywnych reakcji ciała
szfirka, gdy zobaczyłam zdjęcia pomyślałam sobie: gdyby wziąć dziewczynę do porządnej roboty, byłby z niej jeździec  🙂 a potem tak sobie czytam i czytam... i to byłby koszmar mieć ciebie za wychowankę  🙁
Lov   all my life is changin' every day.
29 marca 2011 23:14
correttamente, trzeba swobodnie oddychać - a to nie jest takie łatwe - a to zadyszka łapie, a to muchy wlatują  😉 a za oddechem idzie masa pozytywnych reakcji ciała


Eh, ja też zawsze miałam problem z oddychaniem. Przed każdymi zawodami, wszyscy się śmiali: "Ale oddychaj, oddychaj".
Jakieś pomysły, jak zacząc oddychać? 🙄
Lov, na pewno nie wolno dociskać języka do podniebienia. Język musi leżeć luźno a żebra się rytmicznie rozszerzać 🙂 - idzie się nauczyć 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 marca 2011 23:19
Lov, idź na jogę, tam się dowiesz wiele o świadomym oddychaniu i synchronizowaniu oddechu z ruchem.
Albo mówić spokojnie, opanowanym głosem do siebie albo do konia na treningu. Nie da się mówić i nie oddychać 😉
epk akurat nie ścięgna mam rozwalone 😉 zastanawia mnie w jaki sposób przekręcić biodro siedząc w siodle. kolano ok, ale biodro?

halo dlaczego uważasz, że byłby to koszmar?  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się