Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Chaff, kciuki z pewnością się przydadzą  :kwiatek:

Dziś zostałam uświadomiona, że w ciągu dwóch dni strasznie mi się brzuch opuścił. Dziś w ciągu dnia, jak nigdy byłam strasznie opuchnięta, że ciężko mi było kucnąć lub uklęknąć.

deborah , Grzesio cudny  😍 Bardzo wyraźnie wyszedł, no i ten kołnierzyk

Atea , zawsze możecie robić zakłady czy urodzę pierwsza ja, czy moja Awantura  😁

Franek ostatnio siedział w oknie obserwując konie chodzące po padoku (padok mamy metr za oknem). Zobaczywszy wałacha powiedział: "mamusia, konik cycka ma"  😜
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi na moje pytania. jeszcze pomyślimy i Wam napiszę co ustaliliśmy. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

deborah piękne zdjęcie. Fajnie też widać przepływy na tym usg, prawda?
Ja też mam fajne, dość dużo nawet. Lekarz dał mi nawet nowe opakowanie, żebym mogła sobie tam składać zdjęcia Dzidzi.
a Grześ jest już główką w dół? Moja Pszczółka 😉 jeszcze nie, ale to chyba czas na ustawienie.

Majek a dobrze Ci z Twoim imieniem się żyje teraz i jak byłaś młodsza? I jak Twoje zdrówko? Na konia jeszcze wsiadasz?

Chaff a u Ciebie będzie Tosia?

Kosteczka jakie imię wybraliście?

Lalena - Olunia Lalunia piękne...  💘


Dziś zostałam uświadomiona, że w ciągu dwóch dni strasznie mi się brzuch opuścił.


Mi też! Ale ja to poczułam w nocy. Nie opowiadałam Wam, ale ostatnio się obudziłam w nocy i przeżyłam szok. Uświadomiłam sobie, że nie czuję brzucha (zawsze w nocy mi ciążył, trudno się poruszałam). Nagle poczułam lekkość w brzuchu i myślałam, że urodziłam  😁 Dosłownie zaczęłam macać pościel w poszukiwaniu wód płodowych. Myślałam, że przespałam narodziny mojego dziecka (taaa, chciałabym). Paranoja trwała dwie sekundy, a potem poleciałam do lustra obejrzeć brzuch. Okazało się, że mu się nieco opadło i tyle. Uczucie było dosyć zabawne, choć przez moment niepokojące.

kosteczka U nas też klacz na dniach się rozpakowuje, a jak. I krowa. I ja  😅
Chaff   dressage :)
31 marca 2011 20:21
Galop u nas chłopiec Tadeusz czyli Tadzio  🤣 U mnie już się przekrecił i siedzi główką w dół..podobno przyspieszył tzn. ja pewnie nie wiem dokładnie kiedy zaszłam w ciążę 😡
Chaff to coś mi się pokręciło... Myślałam, że Ty masz dziewczynkę...
Imię jeszcze nie wybrane. W dwóch poprzednich przypadkach też tak było, najpierw zobaczyliśmy dzidzię, a chwilę później nadawaliśmy właściwe imię. Trochę  🤔wirek:, ale co tam...

Uświadomiłam sobie, że nie czuję brzucha (zawsze w nocy mi ciążył, trudno się poruszałam).

Ja też czasami w nocy czuję się taka leciutka i nie czuję brzuszka, ale piękny sen mija w momencie, kiedy próbuję przekręcić cielsko na drugi bok  😁
Matko, na ostatnich badaniach waga wskazała 102 kg. I tak lepiej niż przy Franku i Marcie - 110  😵 A przed ciążą przy wzroście 172,5 cm ważyłam 74 kg  👿
Chaff   dressage :)
31 marca 2011 20:27
Nie chłopak, zresztą ostatnio jakiś wysyp chłopaczków..także pośród moich znajomych 😀
Ja też chcę chłopca- nawet na imieniem dla chłopca głównie myślę. Podoba mi się Edward - ale kiepsko ze zdrobnieniem - Edzio?  😲 i jeszcze nad Maciejem myślę. Ale mam jeszcze caaałe pół roku na myślenie  😁
Byliśmy dziś u okulisty. Jula ma antybiotyk w kroplach plus inne krople. Mamy dawać 10 dni 3x dziennie, a potem do kontroli. Jak nie przejdzie idziemy do szpitala na czyszczenie kanalików :/
Deborah az mi sie lza zakrecila jak sobie przypomne jak to milo jest zobaczyc swoje dziecko tak wyraznie!!!

A my po pierwszej rehabilitacji dzisiaj byly tylko rozne cwiczenia i na Bobasie nie zrobily duzego wrazenia cieszyl paszcze do Pani rehabilitantki a ta byla w szoku ze dziecko 2,5 miesieczne wytrzymuje bez placzu 30min katusz🙂 przed nami fizykoterapia, masaze, cieple oklady na zlamany obojczyk i jakies naswietlania, wszystko sie jakos fachowo nazywa ale ja nie pamietam... i tak codziennie oprocz weekendow do swiat bedziemy podrozowac do Dziekanowa Lesnego...aaa, i podobno z Bobasem jest zupelnie dobrze jak na jego wiek bo glowke juz przekreca w lewa strone, wszyscy mysleli, ze on ma 5 miesiecy bo jest duzy...
Chaff   dressage :)
31 marca 2011 21:06
Kopyciak zobaczysz jak szybko zleci... Edek, Edward..dlaczego nie, nie kieruj się sugestiami innych za bardzo,bo to twoja sprawa i tyle 🙂 Ale w sumie może ci się jeszcze zmienić. Mnie się np: podobało imię Robert ale mój mąż miał jakiegoś Roberta w klasie, którego nie lubił..itd dziecinada🙂
deborah ale cudo  😍 😍
Dziewczyny
całe wieeeeki mnie tu nie było.

Tyle nowych mam :-) Gratulacje

Ja pochwalę się moimi:
Karolina już duuża panna, w tym roku skończy 15 lat.
Moja maleńka Amelka ma już 3 lata i 3 miesiące
zdjęcie z ostatniego lata
i starsze zdjęcie moje z Amelką

I teraz znów w ciąży! Rodzę w wakacje następną córkę! Tym razem Alicję.

oooo Ksenia, suuper, piękne dziewczyny 🙂
Amelka to Twoje ksero 🙂
Chaff   dressage :)
31 marca 2011 21:49
Ale dużo blond dziewczyn🙂 Gratulacje! Może mi się następna trafi dziewuszka....
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 marca 2011 21:50
Ksenia S., rany,czy ja sie myle czy widzialam Cie "tu" ostatnio jeszcze na starej volcie?Ale masz boskie cory....
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
31 marca 2011 23:03

Chaff a u Ciebie będzie Tosia?





Tosia będzie u mnie 😉

Ksenia tylko pozazdrościć...
Nord przepraszam za pomylke

Ksenia gratulacje dziewczynek. Ja czekam na druga i nie mam nic
przeciwko trzeciej.

Twoj maz musi byc szczesliwy  :kwiatek: 🙂
On tak!!!! I chyba bardziej pasują mu dziewczynki, jedyny problem straasznie je rozpieszcza. BASZNIA ostatnio wpadłam tu jakieś 2 lata temu na nową voltą wcześniej ciążowałam na starej :-)

Widzę, ze deborah dorobiła się już dwójki  😀

Ostatnio głównie udzielałam się na facebooku i Goldenline dopiero od ok. miesiąca częściej zaglądam na re-voltę :-)
Młodym mamom służę pomocą, choć ja w tej trzeciej ciąży to normalnie trup jestem. W życiu tak źle się nie czułam  🤔

Amelka dziś chora:-( Gorączka, boli brzuszek, ucho i głowa. Dostała medykamenty i znów poszła spać. Maleńka.
Starsza, o matko, piętnastolatki są zmorą dla rodziców. Wczoraj myślałam, że ją uduszę. Pyskata, czupurna i najmądrzejsza na świecie. Uff.... Nie mam cierpliwości w tej ciąży i jestem gruba jak hipopotam! kosteczka pocieszyłaś mnie tą wagą:-) Ja już z 87 ważę, jak nie lepiej!

Na koniu nie mam siły jeździć i wcale się nie pcham. Z Amelką jeździłam do siódmego miesiąca i czułam się świetnie. Nie ma reguły.
Ale się rozgadałam (rozpisałam). Już poczytać sobie kilkanaście stron wstecz, aby rozeznać się co u Was słychać.
pozdrawiam (o już krzyk mamooooo i kaszel) lecę, papa
Ksenia S podziwiam, że do siódmego miesiąca jeździłaś, ja przestałam w czwartym 👍
Nord ty też już niedługo się rozpakowujesz 😀 , powodzenia!
 
deborah   koń by się uśmiał...
01 kwietnia 2011 07:31

galop, Grześ już gotowy ułożył się głową w dół ale moim zdaniem jeszcze wiele może się zmienić...

Ksenia S., córy Twoje obłędne ale i  Ty wyglądasz kwitnąco!! Serce Ci nie staje jak widzisz Karolinę na takich coraz bardziej poważnych parkurach?
deborah cudny Grzesio 😉

Ksenia Twoje córy są przecudowne, takie blondyneczki.
my_karen   Connemara SeaHorse
01 kwietnia 2011 08:23
Chaff, tak, my z galopka prawie jeden termin 🙂 Juz calkiem niedlugo 😉

Ksenia, ale Ci córy wyrosły 🙂 Pamiętam, jak jeszcze całkiem niedawno Amelka w brzuszku była, a teraz juz taka pannica! (choc pewnie z nicku mnie nie kojarzysz).

deborah, cudne ujęcie 🙂 Moje dziecię sie nie chce tak ładnie pokazac 🙂

Pegasuska, dzielnego masz malca 🙂 Na pewno szybciutko nadrobi :kwiatek:

Cierp1enie, biedna Julka 🙁 Ja nienawidzilam i dalej nienawidze kropel do oczu, pewnie masz 3x dziennie niezla walke 🙁 Zdrowka :kwiatek:

Atea, kosteczka z jednej strony troche Wam zazdroszcze ze to juz tak niedlugo, z drugiej mam jeszcze tyle spraw do ogarniecia zanim sie Darek na świecie pojawi, ze i moj termin zatrwazajaco blisko 😉
Mi sie wydaje, ze kosteczka bedzie pierwsza 😅

Mój mąż dziś stwierdził całkiem poważnie, że z córka "będziemy próbowac do skutku" 😵

W jakiej ilosci wody rozpuszcza sie Tantum Rosa? Bo dostalam same saszetki, bez ulotki, a tam nic nie jest napisane...

my_karen jedna saszetk na 0,5 litra. Tak jest u mnie przynajmniej na opakowaniu.

Ksenia piękne córy! Mi się wydaje, że ja będę raczej hodowcą chłopaków (nie wiem czemu), a do trzech dzieci na pewno dojdę  🏇 Będzie się z kim parować 😉

Ja dostałam zakaz jazdy konnej odkąd tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Niestety, ginekolog powiedział nie, w związku z czym mąż też i cała reszta rodziny. Ale przy następnym dziecku się chyba nie dam - tylko mnie to dołuje i nosi mnie. Najchętniej bym teraz wsiadła...
ash   Sukces jest koloru blond....
01 kwietnia 2011 08:36
Pochwale się! Moje przyjaciółka wczoraj o 21.40 przez cesarskie cięcie urodziła śliczną zdrową Zosię. Niunia jest malutka, waży 2700! 😅 😅 😅 🏇
my_karen   Connemara SeaHorse
01 kwietnia 2011 08:40
Atea, dziękuję :kwiatek:
Mnie całe szczęście do jazdy nie ciagnie, też przestalam jezdzic jak tylko sie dowiedzialam o ciazy, tylko ja pierwszy miesiac jezdzilam bardzo intensywnie w pracy w Irlandii i po powrocie mialam koni serdeczenie (chwilowo) dosc. Za to chętnie bym poczyściła, nakarmila, czy chociaz wypuscila - i tu juz mam zakaz 😉

ash, gratulacje dla przyjaciołki 😅
Ksenia jak miło! I Amelka - równolatka z moim Kaziem 🙂  😍 Super wyglądacie 🙂

Kurcze jak tu uwolnić się od revoltowej klątwy potomstwa jednopłciowego - Dempsey radź!! 😉

Mi się imię Maja nie kojarzy z żadnymi zwierzętami. Raczej z orientem albo z Mają Ostaszewską 🙂 . Nie znam żadnego konia/psa/kota/chomika itp o tym imieniu  🤔

Atea nic się nie martw ja widzę że coraz bardziej oldschoolowe imiona są w modzie - niedługo podejrzewam będzie dużo: Wacków, Zenków, Zdzisławów, Józków, Czesławów, Wincentych itd 🙂 No i Kazimierzy 🙂
A z dziewczynek to właśnie Krysia, Stasia itp 🙂 


Deb ale śliczne to zdjęcie !


A my większość czasu spędzamy ostatnio na budowie, wieczorem wpadamy do mieszkania tylko umyć się i spać. A że wczoraj było już późno, to Kazio dostał prikaz szybkiego prysznica. Nie bardzo mu to pasowało, bo lubi się moczyć, więc moje biedne dziecko usiadło gołe na dnie pustej wanny i z miną zbolałą powiedziało "mamo okropnie tęsknię za bąbelkami"  😁
Kurcze albo wykończymy ten dom albo on nas wykończy  👿 Jedyna dobra sprawa to że Kazio jak jest na budowie to albo nam "pomaga" albo znajduje sobie mnóstwo innych tajemniczych zabaw i dziecka jakby nie było..
Nie wiem też jak długo posłuży nam dieta: pizza/kiełbaski pieczone/kebab/kuchnia wietnamska  🤔
Dziewczyny dla rozbawienia dwa bobasy
http://www.godtube.com/watch/?v=KL7KDPNX
sa po prostu super 🤣
Ksenia S. - piękne masz córki  😍

my_karen - no w sumie nie 3 razy dziennie tylko 6  😵 bo najpierw jedne, potem 15 min przerwy i drugie krople  🙁
do tego doszło jej przeziębienie, leczymy się syropami może jej przejdzie

ash - gratulacje dla przyjaciółki  😅
szarotka widziałam to, boskie🙂

To ja wstawię coś przeciwnego - okropnego - dostałam takiego maila niedawno. Uprzedam że mocne, nie otwierajcie jak macie słabe nerwy. I może dziewczyny w ciąży też niech nie zaglądają... Ale to coś co daje do myślenia. Na mnie podziałało mocno...
http://www.funiaste.net/3868,75624,filmik.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się