masaż koni

Pachnie reklama.. 🚫
zgadzam się Dramko 🙂 koniec 🚫
Ja sie okropnie zdziwiłam jak ostatnio była Lee i nawet nie chciała wymasowac mi konia.. 😁
czyzby wzystko było dobrze i nie było takiej potrzeby?
Dokładnie  😉 Czekałam na ten dzień bardzo długo. Lee wystarczyło spojrzeć w oczy konia i juz wiedziała wszystko  👀
majeczka   Galopem przez życie!
21 kwietnia 2010 22:09
Bo to jest reklama...
Dramka, jakiego Ty masz super konia moje zawsze coś wywiną na padoku np i Kasia zawsze musi coś "przycisnąć" żeby było dobrze
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 kwietnia 2010 23:04
piiiiip 👿
własnie napisałam takiego pięknego posta i oczywiście znowu to cholerne przelegowowywanie się i szlag go trafił. 👿 jak ja tego nienawidzę 👿


w kazdym razie, napisałam, że ja sama Kasza masuję od wielu miesięcy i że Kasz to bardzo lubi. znam jego ulubione miejsca, potrafimy spędzić wiele czasu na drapaniu, czochraniu i masowaniu - Kasz stoi zachwycony na korytarzu, robi śmiechowe miny, rozciąga szyję w najdziwniejszych pozycjach, i oczywiscie nadstawia się gdzie jeszcze mam podrapać i pomasować 🙂
tydzień temu miałam niesamowitą - z punktu widzenia naszych wzajemnych z Kaszem relacji - sytuację. podczas masowania go trafiłam na "nowy" obolały mięsień. Kasz był tak zadowolony z tego, ze go tam rozmasowuję, że... w zamian za moje drapanie, on zaczął iskac moją bluzę i spodnie! to było chyba najbliższe i chyba najbardziej mistyczne doświadczenie jakie miałam z tym koniem 😍
oczywiście następnego dnia podczas jazdy okazało się, że problem z wygięciem z którym borykalismy się przez ostatnie parę dni, zniknął jak - nomen omen - ręką odjął 😀
"Kasz był tak zadowolony z tego, ze go tam rozmasowuję, że... w zamian za moje drapanie, on zaczął iskac moją bluzę i spodnie! to było chyba najbliższe i chyba najbardziej mistyczne doświadczenie jakie miałam z tym koniem"

Widziałam wiele razy jak Lee w zamian otrzymywała takie pieszczoty od koni, jest to niesamowite  😲

Majeczka Nic nie mów..sama nie wierze.  🤔 Z kobyły zrobiła mi się smoczyca  😁
Wie ktoś może jak można zostać masażystą? Nie mówie o takim po kursie kilku dniowym. Tylko czy znacie może jakieś uczelnie za granicą, które oferują kierunki po których skończeniu można być masazystą.  Próbowałam poszperać w necie i na pewno będe to robić dalej, ale szkół i kursów wyskakuje miliony, w ogóle nie wiem jak się zabrać za przesiewanie tego materiału. Dlatego jestem ciekawa czy wam może jakaś nazwa uczelni nie wpadła w ucho jak gościli u was wasi masażyści.
branka, wejdz na strone Pauli hhm-pp.com.
Ona przyjezdzala do mojego Volviaka na masaze, a uczyla sie chyba w Szwecji, na jakims dlugim kursie.
Jest na tyle sympatyczna, ze jakbys zadzwonila do niej, to na pewno Ci cos opowie...
No chyba, ze uzna Cie za konkurencje 😀
Znalazałam dziś stronę internetową pana Tomasza Zaranka, który również zajmuje się masażem koni:

http://www.masazkoni.pl/index.html

Czy ktoś może miał z nim kontakt i może się podzielić jakimiś informacjami?
nie wiem czy to dobry wątek...

Nie bardzo - do ogłoszeń proszę.
Monny   bez odbioru .
07 sierpnia 2010 20:14
Jakieś będą kursy w najbliższym czasie?
majeczka   Galopem przez życie!
07 sierpnia 2010 21:15
Wiem że będą w Ośrodku jeździeckim Equus (Żabieniec koło Piaseczna)
• 18-19 września 2010 I stopień,
• 20-21 września 2010 II stopień.
• 22-23 września 2010 III stopień
prowadzone przez Lee Hollen i Katarzynę Żukiewicz.
czy na pomorzu ktoś masuje?
znacie jakies godne polecenia ebooki o masazu? ewentualnie zwykle ksiazki - moze ktos ma cos pozyczyc albo jakich tytulow szukac?
23-24 października będą organizowane warsztaty z masażu i zastosowania termowizji u koni m.in. w Eranii k. Ustronia Morskiego (6-7.11.2010 w Rzepkowie) i to tyle na pomorzu środkowym o których mam jakieś tam informacje.
Wykłady będą się odbyważ z p. Marią Soroko.
dokładniejsze info tutaj : http://cieplej.pl/index_stowarzyszenie.php5?dzial=2&kat=16&art=9
Dla wszystkich którzy chcą się nauczyć masażu koni, ćwiczeń rozciągających,  działania termowizji i dopasowania siodeł  - polecam kursy Marysi Soroko
Wszystkie informacje o warsztatach znajdują się na stronie www.eqma.pl



20-21 LISTOPAD
SPOŁOWICZ - JAROSZÓWKA >>>


23-24 PAŹDZIERNIKA
MALECHOWO - USTRONIE MORSKIE >>>



2-3 PAŻDZIERNIKA
STAJNIA POD LASEM >>>
pod POZNANIEM
 


6-7 LISTOPAD
STAJNIA RZEPKOWO>>>
pod KOSZALINEM
www.konie-rzepkowo.pl

 
16-17 Październik
Ośrodku Zaczarowane Wzgórza

13-14 listopad
Stajnia Dogaressa

nie wiecie, czy w małopolskim mam szansę skorzystać z usług któregoś z masażystów?
WARSZTATY Masaż i Zastosowanie Termowizji u Koni Stajnia Dogaressa, koło Gdyni w dniach 13-14 listopad 2010 . Wiecej informacji o warsztatach na stronie www.stajniadogaressa.com   lub pod numerem tel 516 373 376

Warsztaty są skierowane do wszystkich miłośników , właścicieli, użytkowników  koni, którzy pragną poznać i nauczyć się manualnej opieki nad koniem poprzez technikę masażu. Nauka masażu pozwoli uzyskać lepsze wyniki sportowe,  uniknąć kontuzji  konia i zbudować pozytywne relacje pomiędzy koniem a jeźdźcem.
Warsztaty przedstawiają możliwość zastosowania termowizji u koni w przewidywaniu kontuzji i w dopasowywaniu siodeł. 

Wykładowcy: Mgr Inż. Maria Soroko - Magister wydziału Equine Science w Walii, certyfikowana masażystka

Program Warsztatów:

I dzień warsztatów (sobota)

Rozpoczęcie i powitanie godzina

1.     Podstawy anatomii – układ kostny 

2.     Podstawy anatomii –układ mięśniowy

3.     Podstawy i założenia  masażu sportowego

4.      Funkcje masażu sportowego

5.     Chwyty stosowane w masażach

6.     Zajęcia praktyczne 

Lokalizacja struktur kostnych i mięśni na koniu

7.     Zajęcia praktyczne z masażu część 1



II dzień warsztatów (niedziela)

Rozpoczęcie godzina 9.00

1.     Powtórka z anatomii

2.     Zajęcia praktyczne z masażu część 2

3.     Rozciąganie  konia - ćwiczenia

4.     Podstawy termowizji

koń w podczerwieni – rozkład temperatura na koniu

przykłady termogramów przedstawiające kulawiznę, przeciążenia
termowizyjne dopasowanie siodeł

5.     Dyskusja

6.      Wręczenie dyplomów


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta
właśnie się zapisałam 🙂
Maxowa i jak było?
Ja sie chce wybrac tu, progran kursu ten sam dlatego pytam http://www.agroturystykakonna.pl/aktualnosci.php
w ogole wybiera się ktos??
A ja znowu się powtórzę - czy obecnie jest szansa, że jakiś masażysta siedzi w małpolsce?  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 lutego 2011 22:10
robaczek jest, przyjeżdża do mnie do stajni i hurtowo konie masuje 🙂
pan Jakub Róg, bardzo sympatyczny, spokojny, miły i cierpliwy. Belfast też już się na masaż załapał i zauważyłam wyraźną poprawę 🙂 Oprócz tego pan masażysta stwierdził, że poniak ma bardzo ładne plecki i wszystko jest 'na miejscu' 😁 Dostałam też smsa-epistołę o tym z czym jest problem 🙂
na pw Ci nr wyślę.

A czy ktoś wie, czy w małopolsce lub mazowieckim zapowiada się jakiś kurs w tym roku?
Dziękuję ślicznie za informacje :kwiatek:
robaczek_dresażowy, że też wcześniej tu nie zaglądnęłam. Była teraz w młp moja znajoma, która zajmuje się masażem koni. Mój rudzielec się załapał i wyglądał na całkiem zadowolonego😉 tak jak myślałam spięty był w lewej łopatce hehe. Magda się śmiała, że na tyłku ma tyle mięśni, że trochę zajęło jej ich rozmasowanie😉 Jak następnym razem będzie w młp to dam info w ogłoszeniach.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 kwietnia 2011 15:24
Belfast miał wczoraj drugi masaż, tym razem miałam okazję asystować i dokładnie obserwować 🙂
Najpierw poniak został wymasowany, a potem porozciągany. Dostałam instrukcje jak samemu wykonywać stretching po treningu. Problemy z mięśniami szyi tylko potwierdziły moje i trenerki odczucia podczas treningów.
I już wiem, że chociażby dla samego oglądania jak Belfast jest masowany i jakie miny robi, to będę fundować mu masaże 😁 Najpierw obgryzał ścianę, potem chciał iskać masażystę 😀 a gdy puścił w szyi... puściły chyba też mięśnie uszu, bo miał je w pozycji poziomej 😎
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 kwietnia 2011 16:15
A czy ktoś wie, czy w małopolsce lub mazowieckim zapowiada się jakiś kurs w tym roku?


Jest 🙂 Lee Hollen i Kasia Żukiewicz, szczegóły znajdziesz na horsesport.pl.
Ja poważnie myślę o II stopniu 🙂
Lee Hollen będzie w Polsce 31 maja - 5 czerwca w Kużni Nowowiejskiej, bedą wszystkie 3 poziomy kursu.
Info : http://www.hipologia.pl/news/show/id/591
W Krakuszowicach pod Krakowem odbędą się 25-26 czerwca warsztaty masażu
z Marią Soroko... więcj w ogłoszeniach
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,45077.msg1013624.html#msg1013624
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się