zapalenie tchawicy u konia

miał ktoś do czynienia z zapaleniem błony śluzowej tchawicy u konia? jak przebiegało leczenie? były nawroty?
Odnawiam🙂 może już ktoś się spotkał z zapaleniem tchawicy u konia? U mojego padła taka diagnoza po endoskopii 🤔
Jakie ma twój koń objawy  😉 
Kaszel, zwłaszcza w wilgotne dni i przy jedzeniu marchewek plus gluty białe z nosa od czasu do czasu. Myślałam, że to COPD się znów odezwało, ale endoskop wykazał, że tchawica zawalona lepką wydzieliną i grudkami. Teraz 2 tyg na sputolizynie, w drugim tygodniu mam wejść z tusicomem 600 (10 saszetek dziennie) przez 20 dni plus pędzlowanie podniebienia jodyną...jak na razie kaszel się powiększył, ale pewnie dlatego że wykrztusza 😵
Normalnie to 1 zastrzyk przeciwzapalny za 3 dni drugi , herbatki z rumianku ,szałwii ,maliny ,inhalacje 3 razy dziennie ,smarowanie krtani maściami i do tego witaminy + do tego witamina C . Po jakimś tygodniu wszystko przechodzi ,u mnie 9 koni to ostatnio przeszło .

monia a inhalacje z jakiego olejku? dziś robiłam mu z jodłowego, gdyby wzrok  mógł zabić, już bym nie żyła 😁 wet nie dała przeciwzapalnego, bo powiedziała, że nie ma takiej potrzeby...tylko sputolizyna i tussicom
Ja tylko dostałam zastrzyki od weta ,kazał jakieś ziółka dawać , resztę sama kombinowałam i pomogło .Do inhalacji płyn kupowałam w aptece , witaminę C też z apteki .

Twój koń jest słaby ,taki osowiały , często się kładzie , jak pije to widać że go boli ,nie zjada do końca jedzenia ,ma temperaturę ,kaszle i smarka się  ❓ 
Temperatury brak, osowiały odrobinę, nie kładzie się wcale przy ludziach🙂 za to kaszle właśnie przy piciu i jak je coś twardego - marchewki, zdarzało się że wypluwał glut, glutek z nosa, apetyt bardzo duży...czy był to jakiś konkretny olejek? eukaliptusowy, sosnow,y jodłowy?
Dziwne że ma apetyt jak krtań chora , muszę iść do stajni zobaczyć ten olejek , wydaje mi się że albo to początki albo co innego . Ale jak wet powiedział że jest krtań zawalona to najlepiej inhalacje i herbatki robią cuda .
Za raz ci napiszę jaki mam olejek .
Jak weszła z endoskopem w tchawice, to strasznie się rozkaszlał, i właśnie tchawica cała zawalona...daje mu teraz ziółka tymianek szałwia koper itd... sputolizyna ma rozrzedzić wydzielinę..zobaczymy
Ja mam INHALOL do inhalacji ,życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Mam nadzieję🙂 dziękujemy :kwiatek:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się