Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

ojej no to sie chyba zdecydowałam na wizytę u fryzjera!   😜

ps niestety mam nie zbyt mile wspomnienie bo zawsze albo cos źle ktoś obciół, albo nie doradził w ogole, a jak bylam u jednej zadowolona to troche drogo bylo jak na tylko podciecie koncowek... 🤬
Ja nie chodziłam do fryzjera latami,bo tak byłam zrażona!Po każdej wizycie musiałam coś w domu poprawiać  😵 Potem już sama podcinałam,degażowałam.Słowem skubałam się desperacko. Teraz wreszcie mam FRYZURĘ! i wyglądam jak człowiek  😅
a swoją droga to nie wiedziałam, że tak często latają samoloty kraków-warszawa  👀

troche ich jest: 6.55, 8.25, 12.15, 15.30, 16.35, 19.25, 22.45 😉
new.day ja w najbliższym tyg.mykam do Ilonki robić jakieś refleksy na włosach  😀 Zobaczę co mi doradzi.Mam obecnie za ciemne włosy(robiłam brąz,a wyszły prawie czarne),dobrze się w nich czuję,aczkolwiek z wiosną chciałabym coś cieplejszego jasniejszego.  Daj znać czy się wybierasz i czy zadowolona z efektu  😉
Słuchajcie, potrzebuję "wyremontować".... nos. Gdzie w Kraku zrobią mi profesjonalnie przegrodę(prywatnie),bez zbędnego stresu etc, no i co by nos nie wyglądał gorzej niż teraz. Mam pietra  🍴
Doktor Zawisz!!
Spytaj naszą wspólną znajomą. Pięknie jej wyremontował.
http://www.chirurgia-plastyczna.med.pl/index.php
Urok osobisty, poczucie humoru Doktora -gratis.
Polecam bardzo.
Tania dzięki!  :kwiatek: Ale cena tez powalająca  😵 W sumie u mnie potrzebna jest tylko korekta przegrody,nie stricte całego nosa(bo jest OKI).Laryngolog się ponoc tym zajmuje również,nie tylko chirurg plastyk. W każdym razie muszę skonsultować jeszcze. Miałam juz skierowanie na operację przegrody kilka lat tamu,ze wzgl.na ciagłe zapalenia zatok,wysięk z nosa,bóle głowy. Stchórzyłam wtedy  😡
Co warto zobaczyć w Krakowie prócz tego całego "Standardu" ?
Kazimierz - niby standard, ale tak naprawdę mało ludzi się tam wybiera. Z Kazimierza blisko na Zabłocie ( klub Fabryka - jeśli będzie jakaś impreza/koncert BARDZO polecam) i na Podgórze - urokliwe a (jeszcze) niedocenione.
Warto też wybrać się do Nowej Huty, trip po krakowskich kopcach.. To miejsca, które do standardu się nie zaliczają, bo standard to dla większości rynek, Wawel i okolice.
Jakem huciara, nie wiem czy polecić zwiedzanie tej okolicy. Kopiec Wandy, kombinat(są wycieczki zorganizowane). Często miewała/ma złą sławę.. Mimo posiadania mnóstwa zieleni... Stara postkomunistyczna dzielnica z zulami po bramach. No może teatr Łaźnia Nowa (na os.Szkolnym)- dzieją się fajne imprezy,kameralne spektakle,koncerty. Teatr Ludowy. Piękna Bazylika Krzyża Świętego w Mogile i obok urokliwy kościółek drewniany w którym cudnie pachnie hebanem.
Jak się zrobi cieplej Las Wolski , od strony dawnego
Domu Polonii.
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Willa_Rotunda_w_Przegorza%C5%82ach[[a]]
Można tam wypić kawkę na tarasie i popatrzeć na Tatry a potem iść na spacer.
Las Wolski z siodła.... ech.... cudowny.
http://www.zoo-krakow.pl/doc.php?group=14
Wprawdzie zakazany, ale dzięki mojej miłej koleżance zjeździłam w drobną kaszkę. 😡
Po drugiej stronie Wisły -Tyniec Opactwo Benedyktynów - piękne miejsce.
http://www.tyniec.benedyktyni.pl/pl/aktualnosci-benedyktyni-tyniec/
Kami   kasztan z gwiazdką
23 marca 2011 09:21
Może nie sam Kraków, ale na pewno warto zobaczyć obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i kopalnię soli jak i samą Wieliczkę  🙂
Zwiedzone mam wszystkie Kopalnie, Wawel i rynkowe okolice. Jednak chciałam zobaczyć coś innego, nieoklepanego. Dziękuje dziewczyny za pomoc. W Krakowie bywam często, ale jednak jeszcze bardzo mało wiem 🙂
Przejść się bulwarami Wiślanymi! W stronę Tyńca, jak masz rower - jest bardzo przyjemna ścieżka rowerowa do samego klasztoru.
Tyniec obowiązkowo! 😉
Roweru nie mam, ale mam psa, który kocha spacery, długie spacery, więc z miłą chęcią się przejdziemy! Miał być odpoczynek, a będzie intensywne zwiedzanie 🙂 Więc w piątek Kraków witam Cię 🙂
Pomęcz dziewczyny z Bielan. Może się uda przemknąć konno w ich okolicy.
To naprawdę niezapomniane wrażenia.
Pieszo - też fajne, ale ja mniej uszłam na własnych nogach, za to na końskich każdy wąwóz. 
Kami   kasztan z gwiazdką
23 marca 2011 15:01
Tania dobrze mówi. Jeśli pies lubi długie spacery to polecam wycieczkę z alei Kasztanowej (przy parku Decjusza) na kopiec Piłsudskiego - laskiem Wolskim biegną różne szlaki. I widok z kopca na lądujące na Balicach samoloty przy ładnej pogodzie  💃
Możesz też jechać nad Kryspinów - pies poszaleje w wodzie, a w karczmie Rohatyna zjesz pyszny obiad  😜
Albo inna strona Krakowa - Ojców, Pieskowa Skała, Maczuga Herkulesa - śliczne miejsce  🙂
W Hucie warto zobaczyć muzeum lotnictwa - większość eksponatów stoi na polu, fajnie opisane, jest co pooglądać  🙂
możesz też zwiedzieć Krzemionki 😉 jest to teren byłego koncentracyjnego obozu Płaszów i jeszcze park przyrody nieożywionej Bonarka, jeszcze obok Kopiec Krakusa (widok jest super). Nic specjalnego haszcze, skałki, troche grobów, pare pomników, ruiny "domków hitlerowskich", kamieniołom. Ale pies napewno będzie zadowolony, mój przynajmniej uwielbia tam chodzić 😉 i jak się zrobi zielono to jest tam naprawde bardzo ładnie 😉 a jak chcesz dłuższy spacer to można jeszcze pójść na Bagry 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 marca 2011 21:58
Pomęcz dziewczyny z Bielan. Może się uda przemknąć konno w ich okolicy.


Zapraszamy, ja co prawda w chwili obecnej nie wsiadająca, ale konia mogę pożyczyć, bo po lasku wolskim faktycznie lepiej z siodła🙂
ZAGINĄŁ!!








Dnia 31 marca około godziny 15 w okolicach Swoszowic  zaginął czarny podpalany jamnik miniaturka.

Osoby, które widziały bądź wiedzą gdzie znajduje się pies proszone są o pilny kontakt pod numerem telefonu: 509-397-942 lub 791-543-486

Dla znalazcy czeka nagroda!!!

Moderatorzy, blagam jeśli możecie zrobic nowy temat i przykleic wiadomosc bylabym niezmiernie wdzieczna, prosze o naglosnienie sprawy gdzie sie da...
Kupiłam dziś w Almie cukier po 3,50!!
Jakaś wielka promocja, urodziny Almy, czy coś .
Tłum się kotłuje. Lećcie.
Kami   kasztan z gwiazdką
01 kwietnia 2011 11:03
Jak ja się cieszę, że praktycznie nie używam cukru... tylko mąż do kawy rano  🙄 ceny idą w górę, a do mnie klientki mają pretensje dlaczego my cen nie obniżamy (trzymamy na razie na stałym poziomie)  😵 a jak ja mam obniżyć jak życie kosztuje mnie dużo więcej, a żyję z tego co sprzedam  👿
Poszukuję książek dla kuzynki - maturzystki:
Jutro pójdę na Rajską do biblioteki i nie wiem gdzie jeszcze tego szukać?

J. Maziarski, Anatomia reportażu. Kraków 1966

C.Niedzielski "O teoretycznoliterackich tradycjach  prozy dokumentalnej"

A może ktoś przypadkiem ma w domu i mógłby pożyczyć lub odsprzedać?
Maziarski - 3 egzemplarze są w Jagiellonce, jeden wypożyczony, jeden do czytelni, jeden został do wypożyczenia
Niedzielski - w Jagiellonce 2 egzemplarze

Jak się nie boisz pracowników BJ, to możesz iść  😁 wcale nie są tacy straszni, jak o nich opowiadają  😉

Może jeszcze wypowie się ktoś, kto ma konto w Pedagogicznej na Focha?
Dzięki :kwiatek:
ludzi w BJ się nie obawiam bardziej niekończących się kolejek...
ita, akurat kolejek w Jagiellonce nie ma nigdy - zamawiasz przez internet i przynoszą Ci do lady, nigdy nie czekałam dłużej, niż 3 min  😀 Jesteś z UJ albo masz tam konto?
Elbus ja już 6lat po studiach na PK

a ostatnio podbijałam obiegówkę z drugich studiów na AGH i wystałam się w kolejce w BJ 🙂

Bede sie musiała wpisac do BJ ponownie...
Najwyraźniej chodzimy w innych godzinach  😉
Krakowianie, w piatek, 8 kwietnia w 'Piwnicy pod Baranami" o godzinie 18😲0 odbedzie sie koncert na rzecz 'Przystani Ocalenie'  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się