MOTOCYKLIŚCI

No pewno, że foty będą  😉

Ja sobie ubzdurałam, że od weekendu będzie już ciepło i wiosna ale pewnie nic z planów nie wyjdzie...

A jaką kurtkę kupiłaś?
Mój TZ też miał powód do zmiany garderoby bo uznał, że stare ciuchy chopperowe się nie nadają na turystyka więc poleciał nowe kupić a ja, że może też będę wsiadać na nią czasem, żeby podjechać do stajni  to kurtka się przyda bo w kombinezonie bym się nie czuła zbyt komfortowo  😀iabeł:
Poprzednia kurtka to była ramoneska, tyle że motocyklowa. Czyli wzmacniana na ramionach, łokciach i nerkach.

[img]http://[http://re-volta.pl/galeria/g/13722/i/32622.jpg/img]

Schudłam 10 kilo i też jest za duża.  😀 Teraz kupiłam na allegro taką. Strasznie mi się podoba, ale żebym miała luz, to muszę jeszcze te 4 kilo zrzucić, bo ciasnawo troszkę. Pasują te tribale do koloru mojego motocykla, bo moto też ma bordowe wstawki.
A planowałam jeszcze zdjąć tylne siedzenie i sakwy i kupić skórzane kuferki czarne z bordowym i przeszyć siedzisko na takie z bordowymi tribalami.
I będzie piknie.  😀 Tyle, że najpierw chcę polatać cały sezon tym motocyklem i zdobyć pewność, że sprzęt zostaje i mi pasuje pod względem użytkowania. Bo jednak powyżej 100-ki nie prowadzi się go komfortowo ( mąż, stary motocyklista, potwierdza. V-star prowadzi się hu..owo powyżej jakiejś tam prędkości i mąż każe mi się dobrze zastanowić, czy na pewno go chcę)



Teraz mam taką.







bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 marca 2011 08:52
umc już śmigasz? Dawaj znaj jak spisuje się kawcia 😉

Franek eksploatowany ostatnio wyłącznie w godzinach późnowieczornych (bo przecież po pracy trzeba w pierwszej kolejności zaspokoić żywego konia, a dopiero potem mechaniczne), przy czym co nie wyjadę to mam zawsze takiego farta, że trafię na jakiegoś sfrustrowanego króla szos   😵

edit: w kombinezonie bym się nie czuła zbyt komfortowo  😀iabeł:


AnetaW dwuczęściowych kombiak chyba nie taki zły? Ja po wczorajszej jeździe nie dałabym chyba rady w samej kurtce motocyklowej, ale ja jestem specjalnej troski zmarźluch 😉
deborah   koń by się uśmiał...
23 marca 2011 09:20
tunrida, naprawde wielkie wow. te maszyny na 17 stronie mnie powaliły. jak sobie dajesz rade z takim kolosem? nie boisz sie że jak się przechyli to nie dasz rady go utrzymać?
deborah- teraz mam jeszcze większą niż na 17 stronie.  😀 Mąz oddał mi swojego V-stara a sam kupił większy motocykl- Kawasaki Nomad.
Na pierwszym planie mój V-star, na drugim męża Nomad.



Nie boję się, bo jak się przechyli to nie mam szans jej utrzymać. Bo nie utrzymałabym też Rometa, na którym zdawałam prawko.  😉 Jest taki moment przechyłu, do którego utrzymasz każdy motocykl. A jest taki moment przechyłu, że nawet lekki motocykl leci i nie dasz rady tego powstrzymać.

Po prostu nie można pozwolić im się przechylać.  😁
Chopery nie służą do jazdy terenowej, ani do jazdy wyczynowej, ani do wyścigów.  Siedzisz na tym jak w fotelu i mkniesz przed siebie po równym asfalcie.



deborah   koń by się uśmiał...
23 marca 2011 09:37
czad. naprawdę podziwiam.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 marca 2011 11:10
Deb jak już jedziesz to nie czujesz ciężaru 😉 najgorzej jest przy małych prędkościach.
Tunrida ja podziwiam motocyklistki za duże maszyny głównie dlatego, że promień skrętu tych motocykli jest czasami imponujący 😉
tunrida obiecana foto bo mamy już ślicznotkę  😎



Swoją drogą nie myślałam, że ona będzie taka duża... mam 172cm wzrostu a jak na niej siedzę to nie dam rady oprzeć całej stopy na ziemi...

bjooork - kombinezon skórzany mam ale raz, że mi do niej nie pasuje kolorystycznie a dwa już od jakiegoś czasu  chce kupić samą kurtkę tekstylną ale nie mogę trafić na nic co by mi w oko wpadło...
AnetaW- bardzo ładna.  🙂
Ja dziś zrobiłam wycieczkę po enduro/crossa dla mnie. Obejrzeliśmy dwa i nic z tego nie wyszło.  😕
Za to kupiliśmy ciuchy tekstylne.
Pytałaś o kurtkę, więc piszę co myślę.
Fajne są.  😀 Nie spodziewałam się, że tekstylne ciuchy są takie fajne. (Zawsze jeździłam w skórach.) Przemyślane, dorobione, ładne, zgrabne ( mimo tych podpinek i ochraniaczy wewnątrz)
Najfajniejsze chyba jednak ciuchy Modeki. I największy wybór. Jakością kojarzą mi się z końskimi kurtkami Pikeura. Dorobione, suwaczków, wywietrzników, bajerów cała masa.
Ja sobie kupiłam taką Modekę, żeby ewentualnie pasowała także na mojego chopera. Nie tylko na enduraka.

AnetaW - aaaaaa, Pegaso !!  😍 Piekna jest, ukradne !  🍴
A my właśnie kupiliśmy sprzęta do lasu.

Zatem odradzam lasy na Poj. Drawskim. Od czasu, jak pojawiło się tu dużo specyficznie inteligentnych użytkowników krosów i quadów, nieznani sprawcy porozciągali w różnych miejscach - w poprzek leśnych dróżek - druty i linki stalowe.
Całe szczęście, że nie na drogach, którymi jeżdżę konno. Więc nie ściągam.
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2011 23:39
motocyklistki i motocyklisci, wlasnie sie dowiedzialam, ze Dainese wypuscilo serie produktow jezdzieckich (bryki, kamizele, rekawiczki itp). poprosilam tate o katalog tych produktow, moze uda sie zalatwic. myslicie, ze korzystajac z rozwiazan z branzy moto, da sie cos fajnego stworzyc na konie? szczegolnie zastanawiam sie nad wkkw. co o tym sadzicie? myslicie ze bylby popyt na takie rzeczy?
(pytam Was, bo ja sie na branzy moto nie znam, a rodzice nie znaja sie na jezdziectwie wcale - wiec zadne z nas nie umie przeniesc realiow jednego sportu na drugi, a co dopiero porownac).

a w ogole to dostalam koszulke dainese ktora okazala sie za mala (za krotka znaczy), nawet do bryczesow jej nie wloze... ehh 🙁
Na ciuchach się nie znam.

Za to teraz świetnie wiem, jak czujecie się dziewczyny, kiedy nie sięgacie stopami do ziemi.  🤔 Stawanie na palcach jest ...eeee.... guciowate. Zwłaszcza jeśli ma to być motocykl terenowy.
Opuściliśmy motocykl ile się dało i ... mało.
Idę rozpruć kanapę i ścieńczę gąbkę. Może będzie niżej ze 3- 4 cm.
Można by się pytać, po co kupiłam motocykl za wysoki, nie?  🤔
Odpowiedź. Bo...był ładny.  🤔wirek: ( znaczy się inaczej, bo ładny to on nie jest. Podobał mi się. I był relatywnie tani, a zaczyna się sezon i ceny idą coraz bardziej w górę. I jest bardzo dobry technicznie. Więc zdecydowaliśmy, że bierzemy.)

Tak więc mam smoka, na którym stoję na palcach. 😲

Dajecie radę na tych palcach, czy jednak nie? ( tak się pytam, w razie gdyby tych zyskanych centymetrów na kanapie było zbyt mało)

Edit

Dobra...ostatnie moje foty. Bo jak na razie to coś zdecydowanie za dużo fot wstawiam.  😡 Ale tak się cieszę, że norrmalnie muszę.
Przerobiłam kanapę, zyskałam ze 3 cm. i daję radę.
Właśnie wróciłam z długiego wypadu po lasach.




bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 kwietnia 2011 21:45
Kujka generalnie Dainese to wyższa półka ciuchów na moto- jak tata będzie miał już katalog to daj znać normalnie przebiegnę przez skrzyżowanie 😉, co by sobie obejrzeć ciuszki (choć boje się, że tanie to one nie będą) ale za to stylistykę mają fantastyczną (mówię tu o łaszkach na moto)  😍 😍 😍

edit: tunrida mnie czeka w fazerze skręcenie zawieszenia i wyciąganie gąbki z siedzenia, bo też trzymam go na palcach 🙁
Na razie jeżdżę sporadycznie (bo mi nadal zimno  :zemdlal🙂, ale już powoli szykuje się na częstsze przemieszczanie się po mieście na 2oo
bjooork- po wyjściu gąbki mam ze 3 cm do przodu. Za to motocykl bardzo stracił na miękkości. Gdyby nie to, że jest miękki na zawieszeniu, to czułabym pod tyłkiem każdą twardość. ratuje mnie trochę to miękkie zawieszenie, ale mimo wszystko. Tyłek miękko nie ma. Oj nie ma.
Może nie wybrałam odpowiedniej gąbki?
I tak mnie chyba czeka wycieczka do tapicera, żeby zrobił tę kanapę porządnie. Bo ja to zrobiłam tak na chybcika.
motocyklistki i motocyklisci, wlasnie sie dowiedzialam, ze Dainese wypuscilo serie produktow jezdzieckich (bryki, kamizele, rekawiczki itp). poprosilam tate o katalog tych produktow, moze uda sie zalatwic. myslicie, ze korzystajac z rozwiazan z branzy moto, da sie cos fajnego stworzyc na konie? szczegolnie zastanawiam sie nad wkkw. co o tym sadzicie? myslicie ze bylby popyt na takie rzeczy?
(pytam Was, bo ja sie na branzy moto nie znam, a rodzice nie znaja sie na jezdziectwie wcale - wiec zadne z nas nie umie przeniesc realiow jednego sportu na drugi, a co dopiero porownac).

a w ogole to dostalam koszulke dainese ktora okazala sie za mala (za krotka znaczy), nawet do bryczesow jej nie wloze... ehh 🙁

Kujka, nie wiedzialam ze Dainese robi sprzet na konie, ale ze na narty, rowery, kajaki i do wspinaczki to owszem, i te ich produkty sa na prawde ladne no i trwale.
Wiec jesli znajde sprzet na konia tej firmy to zdecywoanie niezawaham sie kupic 😉
Pozdrawiam
kujka   new better life mode: on
03 kwietnia 2011 12:27
dzieki za opinie dziewczyny 🙂
jak bede miala dostep do tego katalogu to porobie zdjecia i wrzuce do internetu, moze bedzie mozliwosc sciagnac te rzeczy 🙂 sie zobaczy 🙂
Moje er 5 już sezon rozpoczęło pełną gębą 😉 Wczoraj nie mogłam się powstrzymac i pojechałam na działkę - tym samym pierwsze 100km własną maszyną zaliczone 🙂
Teraz oglądam opony na tył i na dniach trzeba będzie coś kupić. Orientujecie się, ile w Warszawie liczą sobie za wymianę i wyważenie?

Coś z niedzieli:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 kwietnia 2011 10:36
umc super kawa wygląda. Ja pojechała na F do konia. O dziwo kuń odważył się podejść do sprzętu - spojrzał na niego z wyższością polizał reflektor i z oburzoną mina stwierdził, że muchy rozbite na lampie nie są wcale smaczne 😉 Wróciłam ze stajni okrężna drogą i w sumie na liczniku miałam przejechane ponad 120 km.
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
04 kwietnia 2011 11:25
Ja w sumie nie mam się czym chwalić ale w końcu plecakowałam. Jak mi tego brakowało strasznie.
Już zaczynam odkładać pieniądzę na moje przyszłe 2 kółka. W planach kupno Kawy ninja 😎
Umc fajna Kawa
patrysia, brat kupił sobie niedawno Kawasaki Ninja. I jak dla mnie cuuuudo  😀 Jednak to i tak chyba motor na początki jest?

Chyba muszę się dopisać do tego wątku - kocham Crossy i ścigacze miłością wielką, więc będę na bierząco  😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 kwietnia 2011 12:20
Tak ap-ropo motocyklistów to wczoraj koło godziny 21 miał miejsce śmiertelny wypadek,mój kumpel dwudziestoletni zabił pijanego gościa motorem,a sam jest w śpiączce farmakologicznej-po prostu masakra,zwłaszcza,że kumpel nie ma prawka na to...Mam nadzieje,ze z tego wyjdzie i nie dowalą mu jakiejś mega odsiadki,bo niestety zmarłemu nic już nie pomoże.
incognito - trzymam kciuki za kolege zeby z tego wyszedl. Ale jazde bez prawka potepiam, a ze wypadek ze skutkiem smiertelnym, to zapewne dostanie pare lat...

Zazdroszcze wam dziewczyny. U mnie w tym sezonie nie zanosi sie na zaden sprzet 🙁 Tata powiedzial ze moze mnie przewiezc swoim "Duce"  😁 (Moto Guzzi)
Angeel- naprawdę? To lipa.  🙁
A co z tym motocyklem dla mamy? Kupiony, czy też nie. Bo miałaś mieć coś na spółę w mamą, z tego co pamiętam.
Angeel, oooo to pozdrowienia dla taty🙂 ja też na Gutku śmigam🙂 (na Brevie, jak łatwo się domyśleć🙂 )

i wczoraj też otwarłam sezon🙂 na razie delikatnym szlifem z Nowego Sącza go Gorlic i z powrotem🙂 czyli jakieś 80-90 km - malutko, ale to pierwsza jazda od daaaawna!🙂 ale mi się micha cieszy😀
Breva - tak, wiem, juz kiedys debatowalysmy o tym  😁 Tata ma Nevade 😉
tunrida - no wlasnie w tego motocykla jak na razie nici. Problemy zdrowotno-finansowe w domu 🙁 Priorytety w tym momencie sa inne, moto zeszlo na duzo dalszy plan.
Angeel, tak pamiętam🙂 ale tak się chciałam przypomnieć😉 a problemów wspołczuję bardzo🙁 trzymaj się! a na swoim własnym moto jeszcze polatasz!!
Ja też zawsze mówię, że "co się odwlecze, to nie uciecze".  😉 I jeśli ktoś naprawdę ma pasję, to wcześniej czy później, powolutku ją sobie będzie jednak realizował.

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 kwietnia 2011 20:44
Angeel trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło 😉

dziewczyny mam kolejne pytanie za 100 pkt. wiecie jak jakościowo wypadają ciuchy firmy Difi? Znalazłam sobie super skórzaną kurtałkę i o dziwo w kolorze innymi niż czerń/biel tudzież cukierkowy róż O TAKA-KLIK

edit: literówka
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
05 kwietnia 2011 14:29
bjoork ja za swoją nową skórzaną kurtkę dałam 300 zł. Jest w malowaniach kawy ninji. Ma wszystkie protektory.
Atutowa. W 2008 roku na Nasz rynek wyszła mała Ninja 250. Na początek takie maleństwo chce. Kumpel mi mówił, że maleństwo jest super i szybko Mi się nie znudzi. Wyglądem przypomina  ZX6RR. Małą Ninje zdradza rozmiar kół 😎
I teraz na wiosna pokazała się mała honda CBR 250.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się