Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

A.   master of sarcasm :]
26 marca 2011 06:53
branka

ale ten materac trocinowy tez powinien byc ruszony  😁  jak sie poprawia to trzeba to wszystko ladnie poprzewracac  😁
no wiem, ale jakoś trociny lubię przewracać, szybko mi to schodzi.

dla porównania - boksy trocinowe robię średnio 6-8 na godzinę, a słomiane ok 5. A sprzątam dokładnie.
Mam takie  pytanie jezeli macie maty gumowe w stajniach to ile trocin daja w waszych stajniach.
U nas jest kilka osób które daja tak malutko, ze wychodzi z tego "bed" 1m na 1m  🤔
Co o tym sadzicie?  👀
A.   master of sarcasm :]
05 kwietnia 2011 19:32
wszystko zalezy od wielkosci boksu  😁
ja w naszych duzych wrzucam minimum 7 paczek bedmaxu  😁
Oh jak ja nienawidze mojego lekarza.  👿
Bylan u niego w poniedzialek i mówie ze mam angine i trace glos.
Ten maly gnom przepisal mi paracetamol i vitamine . ( to jedyne co potrafi przepisac od sraczki po raka watroby witamina C + paracetamol)
Dzis jest piatek a ja totalnie nie mam glosu  😵
Nawet konia nie moge zawolac  😤

Czy wasi lekaze tez takie bystrzaki???
Czy ktos wie cokolwiek o skoczkach/ ujezdzeniowcach z Kijowa? Bede jechala na pol roku z koniem na Ukraine i musze znalezc jakas stajnie/trenera/ robote, a o wschodnich jezdzcach nie wiem nic, a nic 🙁
Croove, do nich się odezwij, większość koni na sprzedaż pokazują właśnie ze stajni w Kijowie - no i bez problemu dogadasz się po angielsku, na pewno będą mogli polecić stajnię czy coś:
http://horses-from-ukraine.com/
mtl   I M Equestrian
15 kwietnia 2011 15:34
Oh jak ja nienawidze mojego lekarza.  👿
Bylan u niego w poniedzialek i mówie ze mam angine i trace glos.
Ten maly gnom przepisal mi paracetamol i vitamine . ( to jedyne co potrafi przepisac od sraczki po raka watroby witamina C + paracetamol)
Dzis jest piatek a ja totalnie nie mam glosu  😵
Nawet konia nie moge zawolac  😤

Czy wasi lekaze tez takie bystrzaki???



jeśli mówisz o UK to jestem się w stanie z Tobą zgodzić, angielscy lekarze górą!  😁
Co prawda to  🚫

ale w Norwegii tak samo lekarz zaleci paracetamol i pić dużo wody. My Polacy jesteśmy lekomanami i najlepszym w Europie rynkiem zbytu dla koncernów farmaceutycznych


Tam gdzie ja pracowałam większość koni stała na matach, na których się ścieliło mniej niż na betonie.
delta   Truth begins in lies.
15 kwietnia 2011 18:19
Croove, do nich się odezwij, większość koni na sprzedaż pokazują właśnie ze stajni w Kijowie - no i bez problemu dogadasz się po angielsku, na pewno będą mogli polecić stajnię czy coś:
http://horses-from-ukraine.com/


Po Polsku też się dogadasz 🙂
Czy ktoś z Was byl/pracowal kiedykolwiek w stajniach skokowych w Belgii? Czy mozecie polecic jakies sprawdzone miejsca, gdzie mozna poszerzyc swoje umiejetnosci?🙂 Bede wdzieczna za kazde info🙂
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
26 kwietnia 2011 14:44
Czy któryś z voltowiczów stacjonuje obecnie w Holandii?
Dziewczyny, a jak wygladaja ceny pensjonatu w Niemczech? Z wyszukiwania na volcie wyszlo 350euro na miesiac, ale jestem ciekawa czy rozni sie to mocno w zaleznosci od regionu i co wchodzi w taka cene- owies, czy pasze tez, wypuszczanie na padok, itp itd. No i jak wygladaja tez ceny terningow (2-3 razy w tygodniu, nie wstawienia konia w trening)?
delta   Truth begins in lies.
29 kwietnia 2011 19:00
karolina_, u nas jest 300 e - granulat (owsa nie dajemy już w ogóle), siano, sianokiszonka, konie na słomie, w cenie wypuszczanie koni na padok/pastwisko, ewentualnie jeśli wychodzą to do karuzeli.

Co do treningu to z trenerem do klasy L - 30 e, powyżej klasy L - 35 e 
No to z treningiem kolo 2 razy w tygodniu, plus pensjonat, plus pierdoly, wychodzi okolo 650-700 euro za miesiac? Na jakim poziomie trener? Macie hale, ogolnie jakie warunki do jazdy tam sa? I gdzie w Niemczech to jest? Bo u mnie ze wzgledu na prace wchodzi w gre praktycznie Berlin (tzn. okolice i dojezdzanie do Berlina do pracy - ciekawe czy w Neustadt Dosse biora konie w pensjonat i za ile...), albo drugi koniec Niemiec - Freiburg albo Heidelberg.
czy ktoś z Was jest może z tych okolic mniej więcej lub zna z okolic jakieś stajnie ?

[url=http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=Reichweiler&ie=UTF8&hq=&hnear=Reichweiler,+Powiat+Kusel,+Nadrenia-Palatynat,+Niemcy&ll=49.540137,7.303162&spn=0.17667,0.445976&t=h&z=12]http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=Reichweiler&ie=UTF8&hq=&hnear=Reichweiler,+Powiat+Kusel,+Nadrenia-Palatynat,+Niemcy&ll=49.540137,7.303162&spn=0.17667,0.445976&t=h&z=12[/url]
delta   Truth begins in lies.
29 kwietnia 2011 22:33
karolina_, 100 km od Monachium - do dyspozycji duża jasna hala, plac piaskowy oraz plac trawiasty, karuzela, padoki, pastwiska. Ogólnie warunki dla własnego konia są idealne, cisza w stajni bo ludzi nie ma dużo, jak na hali jeździsz w więcej niż 2 konie to jest szok.

Trenerów mamy dwóch - do klasy L jest trenerka, powyżej klasy L mamy czynnie startującego zawodnika klasy S. Aha stajnia skokowa.
Ok, to rzeczywiscie super, i wyglada na to, ze do wyrobienia z pensji 2000-2200 euro na reke po wszystkich podatkach, itd. S klasa to ile?
delta   Truth begins in lies.
30 kwietnia 2011 08:06
S klasa to odpowiednik naszego polskiego C czyli do 160 cm

delta, polskie C to 130 🙂 S odpowiada CC. A właśnie - też jest "dalej" jakoś oznaczane ilością gwiazdek? czy numerkami?
delta, polskie C to 130 🙂 S odpowiada CC. A właśnie - też jest "dalej" jakoś oznaczane ilością gwiazdek? czy numerkami?


No to troche lepiej, bo jak 35 eurosow kosztuje trening z trenerem ktory sam jezdzi do C, to ja sie boje ile kosztuje trening z kims z wiekszym doswiadczeniem 😉
delta   Truth begins in lies.
30 kwietnia 2011 20:43
halo, dalej jest oznaczenie gwiazdkami - jedna gwiazdka dwie, trzy
U nas treningi zaczynaja sie tak od 45 Euronow wzwyz. Niestety dobrzy trenerzy kosztuja...
Kosztuja, ale rozwijac sie warto i trzeba zwlaszcza jak sie siedzi 7 lat w Londynie i praktycznie rozwoju zero. A jak u was pensjonat stoi? Bo nie wiem, w jakim regionie wyladuje jeszcze tak do konca.
W okolicznych stajniach 300 € wzyz, zalezy od komfortu
A u nas w Nordhessen 220 🙂 W fajnej dresiarskiej stajni na poziomie deluxe 250 euro. Treningi nie wiem, ale z osoba od kl. S podejrzewam, ze tez powyzej 40 euro.

Z ciekawostek, to mieszkam 6k od jednej z lepszych klinik dla koni w Niemczech, tzn w Kaufungen 😉


Karolina piszesz o zarobkach powyzej 2 tys.- to juz faktycznie duze miasta. W Kassel jest srednia pomiedzy 1,5 a 1,8 tys. No ale zycie nie jest tez takie drogie 🙂
niemcy: 250 euro w wypasionej zapewne stajni z podlozem, czystymi boksami itd itp. i jest to 1/6 sredniej pensji
polska: 250euro w byle stajni, czesto bez podloza, z syfem w boksach i wiecznie pijana obsluga. no i jest to 1/3 sredniej pensji
zyc nie umierac w tej ojczyznie  🤔
Nom..tu masz racje.. Mamy w okolicy tez fajniutki osrodek, gdzie mozna wybrac opcje, ze obsluguje sie samodzielnie konia, tzn obornik itd i oplata wynosi wtedy tylko 150 euro za miesiac..🙂

Magda, to inne realia..masz racje.

A ja dzisiaj doszlam do wniosku, ze na naszym terenie mamy samych skapych Niemcorow, bo kurcze same kucyki hoduja..z oszczednosci zapewne 😂
A u nas w Nordhessen 220 🙂 W fajnej dresiarskiej stajni na poziomie deluxe 250 euro. Treningi nie wiem, ale z osoba od kl. S podejrzewam, ze tez powyzej 40 euro.

Z ciekawostek, to mieszkam 6k od jednej z lepszych klinik dla koni w Niemczech, tzn w Kaufungen 😉


Karolina piszesz o zarobkach powyzej 2 tys.- to juz faktycznie duze miasta. W Kassel jest srednia pomiedzy 1,5 a 1,8 tys. No ale zycie nie jest tez takie drogie 🙂


No to rzeczywiscie fajnie, 250 euro to nie jest tak duzo, a ceny wynajmu mieszkan w Niemczech w porownaniu z Londynem tez zajebiste. 2000-2200 eurosow na reke to pensja asystenta na uczelni, oplacanego z unii albo z fundacji humboldta. Czyli sila rzeczy duze miasta, gdzie sa uczelnie dajace szanse na tego typu fundusze.

Magda- placicie w Sopocie 1000zl? Zdzierstwo lekkie... U nas tereny super, hala, mala hala (tylko porzadnego podloza na czworoboku brak, w hali juz robia) i 650zl. A ze to 1/3 sredniej pensji to prawda niestety.
900zl w zwyklych stajniach, w tzw podwyzszonym standardzie 1300 ponoc. w cenie masz wyrzucanie gnoju 2x w tygodniu, brak mozliwosci doscielania, siana tyle ze po pol godz kon juz ma zjedzone. owies, a ostatnio to i siano zapylone okropnie, czesto czarne. praktycznie brak padokow, podloza. jedyny plus to polozenie i zima hala.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się