Młode Konie

Pacia, Ogarnij się! Zanim zaczniesz coś koniowi zakładać to najpierw POMYŚL jak to działa i czy mu to na przykład nie zaszkodzi. Kup jakieś porządne książki, znajdź porządnego instruktora, albo nie wiem, chociaż zacznij słuchać co mówią ludzie tutaj. Włos się jeży na głowie jak się ciebie czyta, naprawdę. Ok, miej se dużo sprzętu, na zdrowie, jeździj se, ale.... nosz, kurde, lonża [tak, to się pisze przez "on"] i korytarz bo "koń ma wolne"? Wolne to wolne = zero jazdy, zero lonży, zero korytarza, zero pracy, tylko jedzenie. Chcesz tego konia wykończyć?

Ja nie mogę. A myślałam, że jestem bardzo tolerancyjna i w sumie nie mam zbyt wiele przeciwko laikom kupującym konie. Nosz, po to się konie kupuje, żeby się dużo od nich nauczyć, ale... nie cierpię, kiedy konia kupuje jakaś ograniczona małolata bez wyobraźni. 😵
Dava   kiss kiss bang bang
05 kwietnia 2011 08:50
Laski Pacia się nie ogarnie.
I tak wie lepiej kiedy ubierać ochraniacze i jak ustawić konia, bo jak głową rusza to wrzucić w gumy najlepiej, a nie zadzwonić do weta. I po co podtuczyć konia jak ona go tak kofcia i lofcia i chce na nim jeździć. Przecież instruktor pozwala  😀iabeł:

chętnie kiedyś poznam tą wspaniałą instruktorkę, która Paci te jazdy prowadzi  😀iabeł:
Wole  czytac ten watek niz sie udzielac bo milo sledzic wyczyny i urode waszych mlodziaków  😍 (lepsze niz telenowela  😉 )
Ale tak mna targa jedno wydarzenie  🚫 ze nie moge sie powstrzymac. Wczorajszy dzien oglaszam dniem idioty 👿
Najpierw nie mglysmy spokojnie pojezdzic o jednej babie wydawalo sie ze mozna konia bez przygotowania lazowac na kantarku skonczylo sie ze ja chodzilam stepa z mloda,a tamten kon sie zerwal i zasówal w kólko galopem, a wlascicielka stala na srodku i wrzeszczala  😵 Wzielam w nagrode moje konisko na spacer. Patrze dziewczyna wypuszcza swojego mlodziaka (3lata ale wielki ) stojac za nim oczywiscie mlody se bryknol z radosci ze idzie na trawe. Dziewczyna dostala w twarz  😵 dobrze ze tylko ja zachaczyl. Oczywiscie udzielilam jej pierwszej pomocy bo troche krwi bylo itp. Po drodze poprosilam babke by zdjela z tamtego konia kantar i uwiaz.
Wyobrazcie sobie moje zdumienie gdy ta kobieta ( równiez posiadajaca konia) ze ona nie moze tam pójsc bo ona ma dzieci i nie moze ryzykowac  😵.
Czy ludzie nie maja za grosz wyobrazni???
Sorry za dlugiego posta  😡
perdolinska, i jak się zakończyła sprawa?
Ja już sporo widziałam "krzywych akcji" z ludźmi, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy, a w rzeczywistości nie znają podstaw o koniach ani obsłudze tych cudownych stworzeń..
A co do Paci.. to brak słów.. A gdzie są rodzice? Skoro kupili córci konisia to może by się zainteresowali dobrem tego zwierza.. chyba, że im tylko zależy na tym, aby córunia miała uśmiechniętą gębę!
Koń ewidentnie potrzebuje odkarmienia, spokoju.. Wątpię, żeby mu było przyjemnie jak pańcia jeździ na jego kościach.. dziewczyno, zastanów się! Kochasz go czy się nad nim znęcasz.. bo na razie wygląda to na to drugie.. instruktorka? Pewnie to jakaś koleżanka, która jeździ ciutkę dłużej, ale pojęcie ma takie jak dziewczynka!
ale co ma instruktor do Paci? wszak to jej koń przecież i instruktor raczej nie odpowiada za to że na nim jeździ bo co może zrobić?
Pacia się tłumaczyła, że jeździ na koniu w gumach bo tak instruktor każe.. sensowny instruktor by raczej nie zgodził się prowadzić jazd na koniu tak chudym. Z tego co wiem, to najpierw trzeba odkarmić konia i troszkę zbudować, ale na lonży.. siodło dopiero jak koń nabierze ciałka i mięśni..
Nie wnikam już.. szkoda konia i tyle 🙂
aniaagre - Cala sprawa o dziwo nie zakończyła sie źle.
Bo kopnieta dziewczyna ma tylko limo ( nie musi sie malować przez kilka tygodni). Ja osobiście  👍 bo Milo kopyta większe są od jej głowy.
Myślę jednak, ze pomyśli następnym razem bo Milo to taki spokojny misiek ale i jemu czasem sie bryknie.  🏇
No to całe szczęście 🙂
przerwę ta milą rozmowe kilkoma zdjęciami  😉

Justine





Jarowit zwany Jurkiem







Siwy ktoremu sie przypakowalo przez zime troche  😁



i chłopaki razem





Galopada:
piękne są 😜
To kare to Halogenowe?

tak  🙂



i jeszcze Dessa i jej biała noga  😜

Ale wyrósł! 🙂

Mój młody:
Bardzo dawno nas tutaj nie było. Rudzielec ze spaceru w lutym. Znajomi mówią, że rośnie.  👀 Oby tylko nie wszerz.  😂

ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 kwietnia 2011 12:56
Pacia się tłumaczyła, że jeździ na koniu w gumach bo tak instruktor każe.. sensowny instruktor by raczej nie zgodził się prowadzić jazd na koniu tak chudym. Z tego co wiem, to najpierw trzeba odkarmić konia i troszkę zbudować, ale na lonży.. siodło dopiero jak koń nabierze ciałka i mięśni..
Nie wnikam już.. szkoda konia i tyle 🙂


Może Pacia usiłuje zatuszować swoją głupotę i zwalić winę na instruktora pisząc, że to on jej te gumy kazał założyć 🤔.
mtl   I M Equestrian
05 kwietnia 2011 13:58
MoniaaA mmmmm ale ciacho  💘
mtl, miło, że Maluch komuś się podoba 🙂



Swoją drogą, miałam mieć malowanego siwego lub rudego a tu wyszła czekoladka 😉
mtl   I M Equestrian
05 kwietnia 2011 14:40
mtl, miło, że Maluch komuś się podoba

Twój "Maluch" ? chyba 3 lata temu  😂 ile ma wzrostu?

Swoją drogą, miałam mieć malowanego siwego

chcesz się zamienić?  😁
chcesz się zamienić?  hihi

wiesz, tak nie chciałam wprost proponować  😁

A wzrostu ma ok 173-4 🙂
mtl   I M Equestrian
05 kwietnia 2011 14:59
ja się mogę zamienić, przynajmniej nie będę miała konia innej maści każdego dnia  😁

173-4 cm? faktycznie 'maluch'

dawaj więcej fotek!
MoniaA łaaaa! jak Twój koń wydoroślał! 😲 No nie ten sam! Pięknie dojrzał 🙂 Kiedy mój stanie się koniem i przestanie być źróbkiem? 😜

Galopada fajne koniczki, zawsze lubiłam oglądać te Wasze żabieńskie kopytne 🙂 Ale siwy to się spasł 😁 (ale przez to nie widać, że maluch - btw. skoczył trochę?)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 kwietnia 2011 16:01
[quote author=aniaagre link=topic=1199.msg964537#msg964537 date=1301993701]
Pacia się tłumaczyła, że jeździ na koniu w gumach bo tak instruktor każe.. sensowny instruktor by raczej nie zgodził się prowadzić jazd na koniu tak chudym. Z tego co wiem, to najpierw trzeba odkarmić konia i troszkę zbudować, ale na lonży.. siodło dopiero jak koń nabierze ciałka i mięśni..
Nie wnikam już.. szkoda konia i tyle 🙂


Może Pacia usiłuje zatuszować swoją głupotę i zwalić winę na instruktora pisząc, że to on jej te gumy kazał założyć 🤔.
[/quote]

Mi ię wydaje, że Pacia jeździ bez instruktora i sama jest taka mądra i zakłada mu gumy. Razem ze swoimi koleżaneczkami...
mtl, mój koń jest wiecznie nic-nie-robie i jest mi z tym dobrze 😁
Chociaż ostatnio go trochę męczę troche na lince, troche na wypięciu, więc coś tam pracuje. Ale dziękuję ślicznie, fajnie, że się komuś podoba.
edit: a co do zamiany, to bardzo chętnie! przynajmniej weźmiesz młodego na wyspy, a to będzie motywacja dla mnie co by się ruszyć za granicę 😉
a swoją drogą, siwy jest śliczny więc kolejny powód😉

amnestria, Duszek jest najpiękniejszym koniem z tych delikatnych, super ma urodę 🙂 Nie marudź! 🙂
A co do wyrośnięcia, no to trochę wydoroślał. Kilka zdjęć do porównania:

2008  dzień kiedy go oglądałam:


wrzesień 2008,dzień po kupnie:


2009:


No i aktualne:
z luzakiem, który po pracy stępuje konika za free 😁


pseudopraca:





Uff, wybaczcie ilość!
wystarczy nas na kolejne (niech policzę, na volcie jestem od 2006...) 5 lat 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 kwietnia 2011 16:24
[quote author=ChingisChan link=topic=1199.msg964699#msg964699 date=1302004587]
[quote author=aniaagre link=topic=1199.msg964537#msg964537 date=1301993701]
Pacia się tłumaczyła, że jeździ na koniu w gumach bo tak instruktor każe.. sensowny instruktor by raczej nie zgodził się prowadzić jazd na koniu tak chudym. Z tego co wiem, to najpierw trzeba odkarmić konia i troszkę zbudować, ale na lonży.. siodło dopiero jak koń nabierze ciałka i mięśni..
Nie wnikam już.. szkoda konia i tyle 🙂


Może Pacia usiłuje zatuszować swoją głupotę i zwalić winę na instruktora pisząc, że to on jej te gumy kazał założyć 🤔.
[/quote]

Mi ię wydaje, że Pacia jeździ bez instruktora i sama jest taka mądra i zakłada mu gumy. Razem ze swoimi koleżaneczkami...
[/quote]

Jej to by się przydał jakiś 24h nadzór 🤬 zła Pacia.
MoniaaA ależ ja nie marudzę 🙂 Uważam, że mój konik jest piękny 😍
Tylko, że ja mam zboczenie, że wolę dojrzale wyglądające zwierzęta. Jak kupiłam szczeniaka to nie mogłam się doczekać aż się stanie dużym, mocnym psem.
Tak samo z końmi. Lubię dzieciarnie, ale wolę staruchy 😁

I na przykład, jaram się okrutnie zmianą Gila kujki, który ze szczupaczka zrobił się koniskiem 😜
Jestem przeokrutnie ciekawa jak mój będzie wyglądał.

Ach, super zestawienie zrobiłaś 😀 A jak Ci się Twój misiek świeci przepięknie 💘
amnestria, no i super. A Duch będzie pięknym koniem jak tylko jeszcze trochę popracuje i dorośnie. Nie dość, że kary to jeszcze taki delikatny 🙂
Ja poproszę jakieś nowe zdjęcia!

edit: swoją drogą, czasu mam mało dla jednego konia a marzy mi się klaczka odsadek  😜
galopada
jaaaa, tarzam się ze szczęścia  😀 😀 😀
amnestria mysle ze do 161 dobił  😂 ale fajny sie zrobił taki ,,pełny" przez co wydaje sie wiekszy nawet jak sie na niego w boksie patrzy. Jak zobaczylam go po 3 msc po raz pierwszy to stwierdzilam ze podskoczyl z 5 cm a okazało sie ze prawie wcale  😂

ekhem prosz bardzo  :kwiatek: za chwile wstawie jeszcze do kącika małopolakow inne wiec zapraszam tez tam  😁
slojma   I was born with a silver spoon!
05 kwietnia 2011 19:35
galopada_- ale świetne dzieciaki
MoniaaA - młody się bardzo zmienił naprawdę wydoroślał i masz super luzaka też by mi się taki przydał pożyczysz?
galopada_ świetna dzieciarnia! co jeden, to ładniejszy 😀

mój młodziak 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się