Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

patataj śliczny Twój chłopak nie mogę się napatrzeć. Mam nadzieję, że mój też taki za 3 lata będzie 🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

25 lutego 2011 19:38
patataj,  ładny konik. Też chciałabym, żeby mój Zgid był w takiej formie za dwa lata.
Jeny, jak ten czas leci!!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
25 lutego 2011 19:46
Moja panna ma dzisiaj 19 urodziny  😅 🥂
Znam ją od 6 lat i nigdy nie była w tak dobrej kondycji jak teraz  😎
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 lutego 2011 19:50
Edytka - w takim razie sto lat dla Twojej panienki  💃 pamiętaj nasi seniorzy są jak dobre wino- im starsi tym lepsi 🙂
edytka gratulacje! życzymy następnych 19 a nawet stuuu!
patataj   tyle smaku - we fraku
12 marca 2011 22:55
Dzisiejszy spacerek 🙂



fot. Justyna Kro
Nasz staruszek przewodził wczoraj ucieczce stada - i nawet z tej okazji, momentami galopował, choć zwykle włóczy się stępem, a jak było zimniej, to chcąc go trochę rozruszać, braliśmy go na spacery w ręku powolnym stępem, co by się dziadunie nie przemęczył. Ot, co wiosna robi z konia!
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
13 marca 2011 17:49
W dniu dzisiejszym mój Niuniek czyli Nenufar obchodził 20-te urodziny. W prezencie dostał naszyjnik z marchewkowych kwiatków, których było równe 20, a które potem skonsumował.
Wszystkiego najlepszego dla Nenufara!!!
a my dziś w stajni obchodziliśmy bardzo uroczyście ukończenie przez moją małopolankę Waderę 24 roku życia. Było gorąco, toastow, ogniskowo, śnieżnie, bałwankowo, balonikowo, grzańcowo, grillowo, przysmakowo-wielka feta  🏇 Podziękowania dla stajennej ekipy-Jesteście Wielcy!!!
Minął czternasty rok mojego bycia razem z Waderą i każdy dzień spędzony razem jest dla mnie potwierdzeniem, że jak mawiał mój ojciec "konie mamy zapisane w gwiazdach"-wystarczy się odnaleźć. Pozdrawiamy wszystkich młodych seniorów 😅
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
19 marca 2011 21:49
A ten tort to z czego? Dla konia czy dla właścicielki? Przed urodzinami Niuńka szukałam receptury na jakiś tort dla konia, ale nie mogłam znaleźć...
dla gości 🤣 Wadera ani wisienki, ani różyczki z marcepanu nie chciała, poszła na marchewkę-to zjedliśmy ten tort.
W tym tygodniu obchodzimy 18 urodziny karej Septy
i życzymy szybkiego powrotu do formy🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2011 10:33
podbijam, Madryt na emeryturze stał się gwiazda telewizyjną 🙂


link do całego filmu:
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/07042011-1640/4203711
Ktoś akurat wczoraj przypadkiem trafilam na ten program- i pomyślałam sobie, że taki podobny do Madryta ten koń 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2011 13:45
Madryt jest od początku kwietnia na zasłuzonej emeryturze...decyzję przyspieszyły trochę dłuższe kłopoty zdrowotne jego dotychczasowej amazonki,ale widac,że mu służy.pierwszy nadmorski teren też już ma za sobą...przeszedł na sportową emeryturę,bo ruch pod siodłem nadl ma zapewniony...

jedno się u niego nie zmieniło - ma swoje własne pastwisko 😎 reszta obok  😁
ash   Sukces jest koloru blond....
08 kwietnia 2011 13:50
Ktoś, nadal macie go blisko siebie??!
Radosnego emeryturowania dka Madryta - Nowej gwiazdy TV 🏇
Forestowi stuknie w maju 18, w zwiazku z tym mam kilka pytan.
Dlaczego konie starsze chudna? I co zrobic, zeby nie chudly? Forest niestety schudl bardzo i to juz od ok 2 lat nie moge go podtuczyc do stanu paczka w masle. Nie jest zbyt chetny do jedzenia, tu sobie cos skubnie, siano przegrzebie, a zebra zaczynaja byc widoczne 🙁 w zeszlym roku bylo podobnie, dopiero w lecie zaczal wygladac jako tako, ale na wiosnę do byl dramat żebrowy.  Slyszalam gdzies kiedys, ze konie grubna od ziemniakow, czy to prawda?

Chcialam tez spytac o rozne odzywki, czego starszemu koniowi najbardziej potrzeba? Jakies preparaty na stawy na przyklad? Jakie? Witaminki? Co dziadki lykaja?


Dzis zdebialam: Forest zaczal ZJADAC odchody kobylki,  z ktora chodzi po pastwisku (calkiem swieze). Nie tak zeby sobie skubnal, tylko zaczal je palaszowac w calosci, jak marchewki i nie moglam go od nich odgonic...
co sie dzieje?
Forestowi czegoś brakuje i dlatego zjada odchody. Może mu brakować witamin bądź dobrych bakterii, które powinny być w jego przewodzie pokarmowym. Polecam EMY no i witaminki. Twój  koń może mieć problemy z zębami i dlatego też nie chce jeść. Powodów może być jeszcze innych wiele.
Mój zaczął się zaokrąglać jak dostał trochę więcej owsa .
Do owsa dostaje mieszankę granulatu(bo uwielbia)+ witaminy w granulkach+lucernę+nasiona słonecznika niełuskane+trochę śrutowanej kukurydzy+ chlebek świętojański. Nie są to gigantyczne ilości dodatków.
Dodatkowo dostaje około 1, zwykle 2 razy w tyg mesz domowej roboty. No i Emy.
Ziemniakami tuczy się konia na rzeź. Ja bym nie dawała ziemniaków- jest tyle innych fajnych dodatków.
Mój koń chodzi regularnie, lubi pracować i czuć się potrzebny.
W tej chwili ma 21 lat, rocznikowo już 22 lata.
Drapacz dzieki staraniom poprzedniej stajni takze  jest na emeryturze,tzn. kontuzja odniesiona na padoku w tamtej stajni wykluczyla go calkowicie ze skokow🙁 a ujezdzenie no coz...ani mi ani jemu za bardzo sie nie podoba🙂Kon de facto pauzuje od listopada z krotkimi przerwami...
kupilam mu narzeczona,chlopak kwitnie,szaleje,pokazuje jej to i tamto😉
za jakies dwa trzy tyg. zacznie galopowac pod siodlem i mam nadzieje, ze wroci do pelnej formy i moze jakis tam czworoboczek P-N pojedziemy. Troche szkoda,ale mysle, ze przez 20lat czasu z konmi do tej pory nie bylo konia,ktory tyle mi dal-dlatego do konca bedzie polowicznie moj.I nie wypne sie na niego z powodu choroby kontuzji itp. jak reszta jego lodzkich dzierzawcow.
Madryt wyglada kwitnaco.
U nas w stajni Neapol / Polonez xx - Nikifona / skończył wczoraj 31 lat.
asuanta 31 lat to piękny wiek, a w jakiej formie jest senior?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 kwietnia 2011 08:24
Widzę małe ożywienie w kąciku 🙂

asuanta Sto lat dla Neapola- piękny wiek  😅 😅

Karla🙂 miłość odmładza 😉 trzymam kciuki za powrót do roboty po płaskim - deptanie kapusty nie takie złe 😉

Ktoś pomorski emeryt wygląda kwitnąco i do tego TV-star uważaj bo niedługo zacznie rozdawać autografy w kształcie podkowy i zażyczy sobie iście celebryckiego stylu życia 😉

A co tam u Dobrej Edytki  👀 👀??

My z dziadyga żużlujemy- trener (tfu tfu) chwali i daje kolejne 'zadania domowe'- w planach mam dla dziadka wakacyjny obóz sportowy na pomorzu- mam nadzieję, że plan wypali.

A to jaśnie oświecony Król Lucjan z Soboty Wielkanocnej 😉


Freddie, mam na malopolankę ktora zaczęła 25 rok życia i jest w formie nastolatki 🏇
jak utrzymuję kondycję:
sprawdzić zęby, odrobaczyć, prebiotyki EM do paszy, (je odchody żeby odbudować florę bakteryjną) jak spada z wagi (w tym wieku trudno odbudować) do owsa gnieciony jęczmień, kozieradka(mięśnie i nie tylko) nutri horse( stawy, w naszym wypadku lepiej działa niż pozostałe preparaty z cortaflexem na czele), grass mix do obroku żeby dłużej gryzła, 1/2 miarki paszy jako czwarty posiłek do ktorych dodaję dodatki + wit i olej ryżowy😉. Unikać cukru, a siana do oporu, jak pisze Karla dobre towarzystwo i regularna praca pod siodłem oraz z ziemi.  Dużo zainteresowania i czułości ze strony właściciela itd.
Powiedziałabym, że Neapol z wiekiem się zasusza. Nie ma wszystkich zębów, więc stajenni robią mu codziennie specjalne jedzonko na mokro, teraz wyjdzie na pastwisko i mamy nadzieję, że jego wygląd się poprawi. Trawę łatwiej mu przeżuć niż siano.
Chodzi bardzo sprawnie, codziennie idzie na padok i ma obowiązkowy godzinny spacer w karuzeli. Na padoku nadal rządzi.
Mamy nadzieję , że jako przedstawiciel dobrej nowielickiej hodowli jeszcze troche pożyje. I tego mu życzyliśmy
Freddie ja też polecam Em 15 ,moja klacz ma też 18 i niestety ma wieczną emeryturę bo pańcia wiecznie chora albo nawywija tak że nie może jeździć .

ps. Ja też daje na mokro i codziennie otręby pszenne .
trzynastka   In love with the ordinary
27 kwietnia 2011 16:45
Jakoś w lutym pisałam o ulubionym emerycie 🙂
Czas odświeżyć wiadomości. Starszy Pan powoli wraca do formy, został ogolony więc nie wygląda już aż tak biednie, no i wrócił do prawie normalnej roboty, ba nawet miał okazje mnie czegoś pouczyć 😉

Oto i Jumbo z przedwczoraj, przypomnę - 22 latek, po 2 letniej przerwie spowodowanej kontuzją  😍



Moja Dyra skończyła 15.04.11 - 15 lat i zawsze wyglądała jak pączek w maśle a wczoraj byłam u niej i strasznie spadła z wagi, może nie wygląda jak przysłowiowy "wieszak" ale nie ma też rewelacji.
Więc zamówiłam już dla niej witaminy z humavetu, paszę linamix i musli.
Miała nie dawno robione zęby więc to raczej nie to, regularnie jest odrobaczana.
Myślę, że też miało na na nią wpływ to, że około 3 miesięcy nie chodziła regularnie, ponieważ zmarł mój tato i musiałam wiele rzeczy po ogarniać i pozałatwiać.
Teraz z powrotem Dyra będzie wdrażana do pracy najpierw lonża przez parę dni a potem na spokojnie siodło i powoli postaramy się wrócić do formy.
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2011 09:05
Dyra - 15 lat to jeszcze nie wiek emerytalny więc pewnie przyczyną było "opuszczenie" jej. Wiele koni puszczonych samopas marnieje. Jumbo, przez całe życie miał ludzi, sport, rekreacje, swojego człowieka, puszczony na łąki mimo dobrego żarcia, kumpli i hektarów do zwiedzania po prostu spadł z wagi [nie tylko mięśni], stał się osowiały, niczym niezainteresowany, ponieważ był przyzwyczajony do codziennych zabiegów i obcowania z "ludziami", tego elementu w życiu mu brakowało. Nie mówię tu o jakiejś tęsknocie czy sercu pękającym z żalu, a o zwykłym przyzwyczajeniu i rutynie która została zachwiana. W zasadzie dopiero teraz po 2 miesiącach z człowiekiem wraca do siebie. Znów robi się ciekawski, kombinujący, wesoły.
ninevet pewnie też masz rację, bo Dyrekcja była przyzwyczajona do chodzenia dość częstego w siodle  oraz do treningów, ale niestety nagła śmierć mojego taty wszystko zmieniła i musiałam odstawić ją na ten czas na łąki, ale teraz powoli wszystko wróci do normy bynajmniej jeśli chodzi o nią więc mam nadzieję że się poprawi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się