Kącik Ujeżdżenia

strucelka podziel się opiniami 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 kwietnia 2011 09:20
Niestety nie jestem obeznana w ujeżdżeniu na takim poziomie 😁 więc trzymam kciuki za osoby, które znam 😉
W juniorach młodszych za Patrycję Paluch i Grettę, która będzie z moją trenerką. Gretta to na prawdę fajna kobyłka i mam nadzieję, że da z siebie wszystko 🏇
W juniorach Aleksandra Mołodecka i Cantroon, w seniorach Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz z Wiesbaden S. Choć w seniorach obstawa jest mocna, myślę, że zawojować może Pegasus albo Otello, czego Lostak bardzo życzę 😅
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 kwietnia 2011 09:35
Struc :kwiatek:  bardzo dziekujemy za kciuki w imieniu rudego... ale... my jedziemy treningowo, kon jest w przygotowaniu do GP, trenerzy zabronili rozjezdzac go w malej rundzie, ktora powinno sie jechac z tzw "gangiem" wiec bedziemy sie przesmradzac😉 bez absolutnie żadnych ambicji walki o miejsca.  ale powiem wam, ze od wczoraj mamy w stajni ilone z soplica i anie z lady, ktore przyjechaly przed sopotem i sa dobrze, bardzo dobrze przygotowane🙂
Ktoś ma okazję obserwować klinikę z Wojciechem Markowskim? Mile widziane refleksje i uwagi.
Faktycznie seniorzy to bardzo mocna obstawa, po przerwie wraca Tequila, Ola Szulc z Rumba Hitem też pewnie pokaże na co ją stać, biorąc pod uwagę wypowiedzi po klinice z Anky, o lostak to ja już nie wspomnę 😡
lostak ma przerżnąć z kretesem i jeśli tak się nie stanie, to... 🤬
😅 Ola i Rumba 😅 Lostak i Otyś 😅  to moi  prywatni faworyci,ale... po historii Soplicy,którą usłyszałam od jego zawodniczki jakoś tak bardzo mocno za nich trzymam kciuki
🏇
ja to sie o podloze boje... dzis podlewali - niestety nie mialam okazji potem wejsc na hale, ale zwykle po podlewaniu przez tydzien sa blotne dziory, przerazliwie sliskie... natomiast rozprezalnia mozliwe ze bedzie jednak kolo stajni na dawnym placu szkolek (teraz jest to teoretycznie teren budowy). zobaczymy..
Lostak, jak zamarzniesz albo sie zanudzisz to zapraszam na herbatke 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 kwietnia 2011 14:08
paa, obiecuje 😎

madzia, dziekuje, moze tak byc, ze skorzystam🙂  generalnie, voltowicze, ujawniajcie się, my w stresie bedziemy i twarzy nie rozpoznamy.
Powodzenia! odzywajcie sie i zdawajcie relacje z zawodów 🙂
mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 15:26
W juniorach Aleksandra Mołodecka i Cantroon, w seniorach Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz z Wiesbaden S.

Ola myślę, że ma szanse na bycie w czołówce (oby  :hihi🙂, Madzia przy tak mocnej stawce gdzieś w połowie będzie podejrzewam, hmmmm... obstawiam że wygra lostak!  🏇 w młodych jeźdzcach może być ciekawie... byle do zawodów, POWODZENIA !
Ja przyznam, że liczę na Mamcię i Tequilkę  😎 które wracają po dłuższej przerwie.

Ale trzeba przyznać że w tym roku seniorzy mocno obstawieni są, więc zapowiada się bardzo ciekawie.

Lostak, widziałam Cię w sobotę w Podkowie, czy miałam zwidy?
Ja chciałam trochę odbiec od tematów konkursów, ponieważ nie wiedziałam gdzie się z tym podziać postanowiłam tu.
Jestem kompletnie zielona w sprawach bardziej zaawansowanego ujeżdżenia, ale z powodu choroby na rok musimy odbiec z konisiem od skoków, i zastanawiam się jakie są wasze refleksje na temat współpracy z moim rudzielcem, nadajemy się do czegoś pod kątem ujeżdżeniowym ?  :kwiatek:

oto filmik:
Aroid, warunki fizyczne masz 🙂, a że roboty sporo - to przynajmniej nudno nie będzie 🙂
Trzeba rozwiązać problem pracy i kształtu grzbietu. Że to niełatwe, to np[. quanta doskonale wie 🙂
Ten " grzbiet " ukształtował mi się spędzając za dużo czasu w typowej skokówce, ale pracuje nad tym, tylko że mam napalonego konia i często skupiam się zbytnio na nim, ale dzięki za info  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2011 16:55
Ja coś tam pofocę. Ale nienawidzę hali bardzo, bardzo, bardzo, więc raczej spróbuję na rozprężalni.
kujka   new better life mode: on
11 kwietnia 2011 18:17
Aroid, ale to nie o Twoj grzbiet chodzi tylko konia...

ja juz pewnie mam zwidy, takze nie przejmuj sie za bardzo, bo u kazdego konia szukam kulawizny... ale zapytam: mieliscie jakies problemy z prawym tylem?
Aa, źle zrozumiałam. Jeśli chodzi o koński grzbiet ciężko cokolwiek
wypracować jeżdżąc 1-2 razy w tygodniu.

Wiesz co miała tylko źle ścinane kopyta, dawno temu. A może dlatego, że ma na tylnym prawym kalosza, nie zwróciłam uwagi czy to widocznie na filmiku.  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 kwietnia 2011 18:51
Ktoś ma okazję obserwować klinikę z Wojciechem Markowskim? Mile widziane refleksje i uwagi.


Ktoś ma okazję uczestniczyć w klinice 😎 🏇
czy są jakieś listy zgłoszonych na hpp?
mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 19:03
Juniorzy Młodsi

1. Karism de Montauben - Martyna Zbyszewska
2. Reno - Ada Bryszewska (o)
3. Duet - Urszula Krzewicka
4. Apollo - Maja Polikowska (o)
5. Anfisa - Julia Moczak
6. Gretta - Patrycja Pluch
7. Coral - Kornelia Domagalska N8 (o)
8. Quinsy (k) - Olivia Gugała
9. Florentina 14 (k) - Melanie Bałtruczyk

Juniorzy

1. La Premiere - Katarzyna Ogrodowczyk
2. Monet - Dorota Korpa
3. Demosfen - Zuzanna Balcer
4. Formidable fly Angel - Monika Zbyszewska
5. Cantroon - Aleksandra Mołodecka
6. Filano H - Natalia Mańczak
7. Kardamon (o) - Roksana Siarkiewicz
8. Cisoń - Filip Poszumski (o)
9. Humanista - Grzegorz Mrozek (o)
10. Coral - Kornelia Domagalska N9 (o)
11. Quest (o) - Jan Gawecki

Młodzi Jeźdźcy

1. Fantast 0271 (w) - Joanna Miłosz
2. Donnerdiamant (w) - Joanna Miłosz
3. List (w) - Karolina Kardasińska
4. Raimond van’t Hooghof - Aleksandra Strzałka
5. Urugwaj - Paula Mańczak
6. Up Date - Wiktoria Siergiej
7. Anna’s Life - Roksana Słomiany
8. Pablo - Alicja Czapska
9. Sheridan - Ewa Iwaszkiewicz
10. Vivaldi - Ewa Hamkało
11. Corascot (w) - Marzena Makowska (o)
12. Empire (o) - Marzena Makowska (o)
13. Famme Fatale (k) - Daniela Kuczkowska
14. Azalia (k) - Klaudia Bukowska

Seniorzy

1. Pure Green - Joanna Lopko
2. Otello (o) - Dominika Kraśko Białek
3. Zimba - Gabriela Jaworska
4. Liberty Champ (w) - Magdalena Łodzińska Jurkiewicz
5. Wisbaden S (k) - Magdalena Łodzińska Jurkiewicz
6. Rumba Hit (o) - Aleksandra Szulc
7. Tequila (k) - Karolina Gogolińska
8. Lady Jungle (k) - Anna Szczygieł
9. Intruz - Natalia Kaleta
10. Soplica (w) - Ilona Janas
11. Major (o) - Anna Mickiewicz
12. Haggis (w) - Anna Rogalska
13. Ramirez (w) - Marzena Makowska
14. Duncan 35 (w) - Katarzyna Porożyńska
15. Graf de la Fer (o) - Mariana Mishlanova
16. Sir Lancelot I (w) - Anna Deręgowska
17. Pegasus HB (o) - Karolina Mazurek

na dressage.pl to jest
mtl, dzięki! 😉 ja naiwnie szukałam na stronie hipodromu :P
mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 19:09
na świecie koni jest bardziej rozbudowana lista zgłoszeń: http://swiatkoni.pl/news-download/2947-2891.html
w seniorach na pewno poszaleje Pegasus i Karola - myślę, że są świetnie przygotowani, Rumba Hit jeżeli technicznie bedzie wszytsko OK na pewno mocny faworyt, nie można zapomnieć o Zimbie, który prezentuje też dobrą formę. w młodych jeźdźcach bardzo dobrą formę ma Vivaldi i właściwie pewniakiem jest Up Date. w juniorach poziom wydaje sie być wyrównany, pozatym jest ich strasznie mało, nie obstawiam nikogo. Powodzenia dla wszystkich  😎
strzyga, liczymy na bieżące fotorelacje 🙂 no ciekawe jak to się wszystko rozegra.
To i ja się ujawnię, z Azalią będziemy obstawiać końce w młodych jeźdźcach 😉

magda, właśnie, właśnie jak z podłożem?

A ja ostatnio chodzę zachwycona po treningach z Robem Zandvoortem i wykładach z Heuschmann z biomechaniki...  Gdyby tak na co dzień mieć takiego trenera... No i wiele mechanizmów po wykładach stało się tak jasnych i prostych... 😍 😍
zazdraszczam wam tych wszystkich wykladow i jazd na kursie.. szkoda ze to zupelnie nie na moj marny jezdziecki poziom 🙁
podloze jutro obadam i dam znac..
ah no i w seniorach zapomiałam o Ani Mickiewicz, dawno Majora nie pokazywała ale myślę, że sprawi nam pewnie miłą niespodziankę ...  😎 no i Major to bliska rodzina do mojego Marco  🏇
Wergeel, no właśnie się zastanawiałam jak zapatrujesz się na Majora 🙂. Ja trzymam kciuki za niego mocno 🙂.

I mam jeszcze jednego jeźdźca za którego trzymam kciuki i mam nadzieję, że się dobrze pokaże, ale ciii.... 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się