siodło ujeżdżeniowe

epk, standard to na pewno nie, bo by mi kolano praktycznie wystawało  😉
Dlatego piszę, że po pierwszym zdjęciu, na drugim jest już lepiej 🙂. Ale i tak z rozmiar bym skróciła :P. A jak Ci się jeździ?
cieciorka   kocioł bałkański
10 kwietnia 2011 17:58
korsik, nie mierzyłaś się wcześniej do tego siodła?
mierzyłam
jeździ mi się bdb, nie mam problemów z dawaniem dlikatnych sygnałów
w sumie o dziurkę mogłabym jeszcze wydłużyć strzemiona, ale to dopiero jak się bardziej ogarnę  🙂
Ja od wczoraj mam standardowego lucky 🙂 i kocham go miłością wielką 🙂
wreszcie mam siodło idealne pod swój tyłek i kurduplowate nogi  😁 może w tygodniu doproszę się jakiś zdjęć w nim 😉 mogę teraz tylko wstawić samego siodła 🙂
Jak już o Luckach mowa... jest ok?

Siedzi mi się strasznie wygodnie, choć czasami mam wrażenie, że tybinka mogła by być o roz. dłuższa. Ale po zdjęciach widzę, że jak mam luźno puszczoną nogę to jest dobrze.
kujka   new better life mode: on
10 kwietnia 2011 21:23
Atamanka, dluzsza tybinka nie potrzebna, tylko dluzsze sztylpy 😉
kujka ciiii, mam dłuższe, ale w tych wygodniej 😀
Ja od wczoraj mam standardowego lucky 🙂 i kocham go miłością wielką 🙂
wreszcie mam siodło idealne pod swój tyłek i kurduplowate nogi  😁 może w tygodniu doproszę się jakiś zdjęć w nim 😉 mogę teraz tylko wstawić samego siodła 🙂

A mi się zdarza wsiąść w siodło mojej córki (lucky dressage) i mimo, że nie jestem kurduplem uważam, że to siodło jest bardzo fajne i wygodne, szkoda tylko, że takie małe, ale daję radę.  😀
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 kwietnia 2011 14:16
Lucky jest IMO fantastycznym siodłem, szkoda, że produkowanym tylko w 16' bo to oznacza, że muszę do niego schudnąć  😁
[s]Albo wydłużyć sobie nogi do innego siodła[/s]
rzucam na pożarcie:
ja i moja pierwsza ujeżdżeniówka (wintec pro dressage contourbloc) - pierwsza jazda.
Brakuje tu jeszcze podkładki podnoszącej tył, która powinna dotrzeć jutro. Na razie siedziało mi się trochę dziwnie - nowe siodło, sztywne tybinki, mój 'wszechstronny' dosiad i problem z wyciągnięciem nóg w dół, ... Ale nie ma porównania do starego Daw-Magowskiego siodła - mięciuchna kanapa!
Wydawało mi się, że mogłoby być ciut mniejsze. Niestety mniejsze są tylko Isabelki, a to siodło mi nie podpasowało.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 kwietnia 2011 20:54
Palomita a jaki masz rozmiar siedziska w tym siodełku?
Wygląda zupełnie fajnie.
Naprawdę potrzebna podkładka podnosząca tył? (nie ma całościowego zdjęcia- tyle co
na tym widać)
Palomita, fajnie to wygląda, to chyba raczej dla krótszych nóg siodełko?
jeździj w takich strzemionach żebyś miała oparcie, z czasem dopiero wydłużysz
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 kwietnia 2011 21:06
Fantazja hihihi, no ja bym chciała zobaczyć jak Ty byś te swoje patyczaki
w takim konturbloku upakowała 😀😀😀
Palomita, ile masz wzrostu? Widziałam w tym siodle znajomą o wzroście 172 cm, krótkich nóg nie miała i wyglądało super. Ale to jak wiadomo co noga to opinia 😉
ms_konik, ja już to widzę oczami wyobraźni  😁
to jest 17". Z tego co "wysiedziałam" 17-tka wintekowa jest wyraźnie mniejsza od np 17-tki Passiera GG, w której latałam jak groszek w garnku 😁 a o wydłużaniu puślisk, to ja nawet nie myślę na razie - i tak kolano i pięta lecą mi do góry jak tylko się na nich nie skupiam.
Co do podkładki: w ciągu ostatnich miesięcy koń się zmienił na tyle, że siodła zaczęły uciskać na ostatnie żebra i powstała bolesność.
Siodła przymierzałam z p.Kostrzewą, który podłozył swoją podkładkę z korektą tyłu i pokazał, jak powinno leżeć poprawnie - nie ma, że boli - podkładka musi być.

Cieszę się, że nieźle to wygląda. Ja już chyba wszędzie widzę jakieś niedopasowanie 😉 Moje nogi może nie tyle, że są krótkie w stosunku do sylwetki (164cm), ale na pewno nie są przesadnie szczupłe 😂 a to niestety robi różnicę
kujka   new better life mode: on
11 kwietnia 2011 22:04
ms_konik, a mi w Pasikoniku wlasnie tego conturblocka polecili bardziej niz isabelke (a ja mocno dlugonoga jestem jak wiadomo )
Palomita, dlugosci strzemion nic nie dolega, jest dobrze tak jak jest naprawde 😉
Dzięki za opinie dziewczyny :kwiatek: Miło się upewnić, że sprzęt jest dobrze dobrany. Teraz tylko muszę popracować nad sobą, ale myślę, że po paru jazdach w nowym siodle stare definitywnie pójdzie w odstawkę.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
12 kwietnia 2011 08:29
Ja wczoraj też miałam swoją pierwszą jazdę w tym modelu co Palomita Ja mam 16,5 i też mówili mi że jest tylko 17, ale dla chcącego nic trudnego. Zwłaszcza dla sklepu Pasi- konik. Moje siodło też dziwnie leci do tyłu, Palomita jaką podkładkę będziesz używać ? Ja mam Mattesa z korekcją i po podniesieniu tyłu jest ok. Ja jestem zachwycona tym jak mi się siedzi, w końcu nie ciągnę nogi do góry, mam siodło na mój rozmiar tyłka i czuje się w nim dobrze i pewnie.
eh, faktycznie. Na stronie Winteca są 16,5, a na ihaha już nie... Trochę mnie to rozczarowało, bo już byłam bardzo zadowolona z całej transakcji. No bo jak można powiedzieć, że "ale mniejszych w tym modelu nie ma", skoro są, tylko co najwyżej nie na stanie sklepu. Żeby była jasność, nie pytałam o siodła, które mogę dostać od ręki, tylko o ogólno-teoretycznie 🙄
Podkładkę będziemy mieli Horze, przynajmniej na razie, bo na Mattesa sobie w tym "siodlanym" miesiącu na pewno nie mogę pozwolić. Miałam też taki pomysł, żeby sobie stworzyć taką podkładkę-kieszeń z futrem, w której mieściła by się pierwsza żelowa gruba podkładka i druga, ta z korektą.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 kwietnia 2011 13:01
Palomita, tak ci powiedziano? Ciekawa. Ja rozmawiałam z panem Kostrzewą na torwarze i powiedział, że bezproblemowo mogą mi zamówić 16.5  🤔wirek:
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
12 kwietnia 2011 14:50
Teoretycznie podobno Wintec niektórych modeli 16,5 nie robi na Europę, tak mi tłumaczył Pan Kostrzewa, kiedy po tygodniu czekania na moje zamówienie dowiedziałam się że 16,5 nie dostane. Mimo że na początku dostałam informacje że jest i nie będzie problemu żeby ściągnąć. Trochę się załamałam bo mam tyłek 14 latki i mimo że 17 winteca jest dość mała, chciałam 16,5. Pomyślałam, że może ściągnę ze stanów na własną rękę. A okazało się, że bez problemu w ciągu kilku dni siodło miałam do odebrania w Pasi- Koniku  🙂
A powiedzicie mi, jak wg Was leży to siodło? Potrzebuje jakiejś podkładki?
miał ktoś kiedyś styczność z Daw-Mag'owskim Sylwestrem? jeśli tak to prosiłabym o wrażenia  🙂
palemka a nie buja się to siodło w przód i w tył? (bez dopinania popręgu)
Daguuu o tym siodle było tutaj nie raz. Wyszukiwarka się kłania.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
14 kwietnia 2011 19:24
ktos moze przedstawic swoja opinie na temat siodla ujezdzeniowego euroridding rubin? pilne 🙂
i kieffer wien 🙂

wyszukiwarka Cię nie zabije! SERIO!  🤔 😲 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=search2
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
14 kwietnia 2011 20:30
tyle ze nie moge znalezc tego co szukam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się