Styl western (dawniej kącik)

Tuffy, widziałaś przejazdy Kronsteinera?
Zauważyłaś zmianę w jego sposobie jazdy?
Na dużych kołach klasyczny półsiad.
Fajnie to wychodzi - półsiad=szybko, pełny siad = wolno.
Prosty sygnał i świetny efekt.
Tylko tak się zastanawiam, czy to jeszcze west.
Tania, widziałam przejazdy Rudiego. Owszem, stał w strzemionach na szybkich kołach, a na wolnych pełny siad. Ale Bernard robił podobnie.. z tym, że chyba 2 konie pokazał właśnie tak, a jednego tak jak do tej pory w pełnym siadzie. Bardzo dużo zawodników robi półsiad na dużych kołach.. ale jak dla mnie to też dodaje dynamiki wizualnie. Mi się bardziej podoba jak siedzą w siodle, a mimo to koń bardzo szybko biegnie.. wtedy to dopiero jest prędkość jak widać ją pomimo pełnego siadu 🙂 No, ale z półsiadem czy bez.. ja byłam zachwycona  😍 😍
Fajnie widać klasyczne podstawy u europejskich reinerów.
Jednak ja też wolę ten west "kowbojski".
Zobaczymy na własne oczy wkrótce wszystko.
W RR stoi już ogromna nowa stajnia dla gości.
Pan operator dźwigu, stawiający kolejne stalowe przęsła w weekendowy wiatr zasługuje na laury.
:kwiatek:
I znów ja.
Miłośnicy west, proszę o pomoc dla Madzik.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,38627.600.html
Kowbojskie serca zawsze były miękkie i czerwone.
Parę złotych. Proszę.
:kwiatek:
Myślę, że jestem pod dobrym adresem. 😉

Polećcie proszę miejsce, gdzie można jeździć w stylu west (jestem z Krakowa); rekreacyjnie raczej, ale z sensem, żeby można było się czegoś nauczyć.

BB Ranch? Informacje na ich stronie są aktualne?

A znacie może KJ Horus w Marszowicach?

Stare Żukowice. Okolice Tarnowa.
I RR i Furioso i Rancho Palomino.
http://www.roleskiranch.com/
http://www.furioso.pl/
http://www.lubera.pl/
Taniu, dzięki!
Tylko ta odległość...
Taniu, dzięki!
Tylko ta odległość...

Wiele osób z Krakowa ją pokonuje co tydzień.
W każdym z wymienionych ośrodków spotkasz osoby z Krakowa.
O lokalnych stajniach na pewno Tuffy Ci napisze, jak wróci.
W SŻ jest "kolebka" westu. Tam to się wszystko zaczęło....  😉
ovca   Per aspera donikąd
13 kwietnia 2011 13:40
W BB ranch na pewno można spróbować westu z prawdziwego zdarzenia- zresztą skontaktuj się z forumową Tuffy, ona się stamtąd wywodzi  😁
To byłoby rozwiązanie: jechać na 2-3dni. W powszednie można? Orientujesz się? A jak z bazą noclegową?



Dzięki Ovco, poczekam, moze Tuffy coś napisze...
To byłoby rozwiązanie: jechać na 2-3dni. W powszednie można? Orientujesz się? A jak z bazą noclegową?

Jeśli pytanie było do mnie-odsyłam do linków.
Tam znajdziesz wszystkie informacje. I dane kontaktowe- można osobiście spytać.
Espiro,

zapraszam do BB Ranch, najbliżej i naprawdę warto. Trener tak jak to określiłaś z sensem. Po pierwsze to co jest najważniejsze czyli.. potrafi przekazać wiedzę, po drugie ma przygotowane konie, a po trzecie ma sporo osiągnięć w tym Mistrzostwo Polski zarówno PZJ jak i PLWiR. Ja zaczynałam przygodę z westem pod okiem Bogdana Czarnika i do tej pory z nim trenuję. Informacje na stronie są aktualne, mimo, że ostatnio z braku czasu mniej newsów się na niej pojawia.. ale mam nadzieję, że jakoś to nadrobimy niedługo  🏇
http://bbranch.pl/aktualnosci.html
Opis Tuffy przypomniał mi mój stary tekst.
Myślę,że uzupełnię nim jej wypowiedź.
http://www.konie.biz/modules.php?name=News&file=article&sid=394
Rzecz dotyczy dawnych czasów, jednak wiele nadal aktualne.
Hello 🙂 Pewnie było juz takich pytań mnóstwo ale nic jak do tej pory nie znalazłam 🙂
Miesiąc temu przeprowadziłam się do Warszawy. Do tej pory jeździłam klasycznie, ale od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć spróbowania czegoś innego.
W związku z tym szukam jakiejś sensownej stajni pod Warszawą żeby "zasmakować" westowego świata hihihi
Proszę poradźcie coś 🙂
Dariusza Teneta w miejscowości Wyglądały gmina Jadów  Ranch 4 You. 
Ewelina Zoń miejscowość Koryta pod Piasecznem (południe Warszawy), stajnia Golden Horse.
to najbliżej Wawy, jest jeszcze w Ostrowii Mazowieckiej stajnia Michała i Izy Żarnawskich, koło Tarczyna mona jeździć u Roberta Gajdy (tzn on jeździ, a czy ma i trenuje zawodników to nie wiem),  Koło Serocka Kaśka Malinowska, dochodzi jeszcze koło Wyszkowa Długosiodło i Zygi Ranch.

a mi sie rozmnozylo stadko o klaczke
  😜


Karolass gratulacje dla Quincy ! szczena opada , jest genialna mała !
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
17 kwietnia 2011 10:18
Karollas ale boskie maleństwo  😜
Lepiej zaopatrzcie sie w czerwona wstążeczkę bo zaurocze😉
Espiro,

zapraszam do BB Ranch, najbliżej i naprawdę warto. Trener tak jak to określiłaś z sensem. Po pierwsze to co jest najważniejsze czyli.. potrafi przekazać wiedzę, po drugie ma przygotowane konie, a po trzecie ma sporo osiągnięć w tym Mistrzostwo Polski zarówno PZJ jak i PLWiR. Ja zaczynałam przygodę z westem pod okiem Bogdana Czarnika i do tej pory z nim trenuję. Informacje na stronie są aktualne, mimo, że ostatnio z braku czasu mniej newsów się na niej pojawia.. ale mam nadzieję, że jakoś to nadrobimy niedługo  🏇
http://bbranch.pl/aktualnosci.html



Dzięki Tuffy!
Myślę, że Was odwiedzę. Pozdrawiam
Karolass !! normalnie PLEŚNIAWKA jak sie patrzy!!  😍 😍 😍
Karolass -gratulacje. Śliczna. 😍

Dla zainteresowanych wkleję fragment informacji o tegorocznych 4Spins:
Tegoroczna edycja cyklu zawodów Roleski 4 Spins     
W tym roku organizatorzy przygotowali  niespodziankę w postaci wizyty w Polsce jednego z najlepszych zawodników reiningowych na Świecie. Na kwietniowo-majowych zawodach wystartuje, jak również poprowadzi szkolenie nie kto inny, jak sam ANDREA FAPPANI!  Edycja 2011 zapowiada się jeszcze lepiej niż wszystkie poprzednie! Zawodnicy będą zmagali się o łączną pulę nagród pieniężnych przekraczającą 110 tys. dolarów amerykańskich oraz 15 statuetek Lawson! Po raz pierwszy w naszym kraju zostaną rozegrane zawody Derby dla koni 4-, 5-, 6- i 7-letnich, z imponującą sumą nagród pieniężnych w kategorii Open – 25 tys. dolarów.

Tegoroczny cykl Roleski 4 Spins składa się z 6 zawodów:
- Roleski 4 Spins I (29.04.2011)
- Roleski 4 Spins Derby (30.04.2011)
- Roleski 4 Spins II (01.05.2011)
- Roleski 4 Spins III (16-17.07.2011)
- Roleski 4 Spins IV (24-25.09.2011)
- Roleski 4 Spins Futurity (24-25.09.2011).

Będę od środy.
Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy-służę.

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
20 kwietnia 2011 14:15
totalnie nie wiem czy spytać w temacie o sklepach czy tu, ale ja typowy klasyk  😡 a od koleżanki z pracy dostałam zapytanie gdzie można kupić fajną odzież westową dla kobiet, najlepiej jakby to był sklep stacjonarny w Wawie lub okolicach. Śpiewa w jakimś zespole i jadą do Mrągowa a w maju mają sesję zdjęciową i mają być fajnie ubrani, nie obciachowo.. liczę na Waszą pomoc  :kwiatek: przepraszam za  🚫 w razie czego prosze o przeniesienie posta..
ovca   Per aspera donikąd
20 kwietnia 2011 14:33
efka w Warszawie jest ekipa westernowców, którzy tańczą country i powinni się orientować, gdzie robić zakupy  😁
stacjonują w Ośrodku Kultury Ochota, nie mam niestety konkretniejszego kontaktu 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
20 kwietnia 2011 14:36
efka w Warszawie jest ekipa westernowców, którzy tańczą country i powinni się orientować, gdzie robić zakupy  😁
stacjonują w Ośrodku Kultury Ochota, nie mam niestety konkretniejszego kontaktu 😉


tiaaa  🤣
totalnie nie wiem czy spytać w temacie o sklepach czy tu, ale ja typowy klasyk  😡 a od koleżanki z pracy dostałam zapytanie gdzie można kupić fajną odzież westową dla kobiet, najlepiej jakby to był sklep stacjonarny w Wawie lub okolicach. Śpiewa w jakimś zespole i jadą do Mrągowa a w maju mają sesję zdjęciową i mają być fajnie ubrani, nie obciachowo.. liczę na Waszą pomoc  :kwiatek: przepraszam za  🚫 w razie czego prosze o przeniesienie posta..


na Chmielnej w Wawce jest sklep z butami, koszulami i innymi west-rzeczami http://www.sklepkowbojski.pl/
prawda jednak taka
net, net net...
wspisywac w allegro "western, cowgirl, kowbojka, country" itd.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
20 kwietnia 2011 20:11
Dodofon, dzięki wielkie, ten sam sklep w innym temacie poleciła mi bera7, dziękuję bardzo za pomoc 😀
Orzeł (Andrea Fappani) wylądował.
😅
Poogladał ośrodek i zaczął treningi.
A ja muszę siedzieć w Krakowie.
Wrrr......
Witam po długiej przerwie nie pisania tutaj,to moje nowe konto,poprzednie to Wichurkowa🙂
A ja pochwale sie naszym nowym nabytkiem prosto z USA🙂
Shine N Gun  ur.2008 (Spooks Gotta Gun x Prise N Shine)  😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się