Second hand, ciuchland, szmateks...

2 paski do spodni
spodniczka
2 koszule dla brata 🤔wirek:
ciuchland kolo domu to przeklenstwo!
nowy sweterek Gap 4zł
praktycznie nowy futerał na lustrzankę 4zł
radość mojego chłopaka, że aparat już nie będzie mu latał i obijał się w plecaku BEZCENNA 🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
09 kwietnia 2011 14:59
Chciałby ktoś timberlandy za 170zł? widziałam w ciuchu
rozmiar 37 bodajże
170 czy 17?

bo jak 170 to ja prawie plakalam kupujac timberlandy w lumpie (rozowe!) za 50 zl...ze takie drogie.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
09 kwietnia 2011 16:20
Właśnie niestety 170  🙄 Albo 140. Coś około, nie pamietam dobrze.

Jakieś jasne z motywem kratki.
a ja wyhaczyłam dziś 2 pary bryczesów za 8.74 (bo kilo dzis było za  10 zł)xD
a ja wyhaczyłam dziś 2 pary bryczesów za 8.74 (bo kilo dzis było za  10 zł)xD
obchodzę co tydzień po dostawie wszystkie szmateksy w moim mieście i jeszcze ani razu nie znalazłam nic końskiego  😕, a na pewno zdarzają się końskie rzeczy, bo koleżanki często natrafiają, jak pech to pech  🙄
ja tez pierwszy raz trafiłam także wiesz... a weszłam tylko na chwile xD
Jak chcecie kupić bryczesy to pytacie się pań w sklepie czy się znajdą takowe czy szukacie na własną rękę?
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 kwietnia 2011 16:19
a jakieeś szmateksy krakowskie polecacie?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 kwietnia 2011 16:23
grzesiek.1993, Zawsze trzeba pytać. Bo bryczesów zazwyczaj nie ma na wieszakach. To nie są 'ogólno dostępne' ciuchy ;-)

Wczoraj spytałam się starszej babki o bryczesy to na siłę chciała mi wcisnąć bojówki najzwyklejsze twierdząc, że to na pewno są bryczesy! 😁
U mnie to 90% sprzedawców nie wie, jak wyglądają spodnie do jazdy  🙄
grzesiek.1993, Zależy jaki szmateks. Ja nigdy nie pytałam tylko przebierałam w ciuchach. Nie tych na wieszakach wiszących na wystawie czy w innym wiszącym miejscu, ale w skrzyniach i innych mało widocznych miejscach 😉 Kupiłam w szmatach raptem z 3 pary bryczesów. Jedne znalazłam wśród sportowych dresów, drugie i trzecie gdzieś między spodniami. Oczywiście zapytać też nie zaszkodzi 🙂
edit: przypomniałam sobie co chciałam jeszcze powiedzieć.😉  U mnie w okolicach jest szmateks gdzie regularnie zaglądają koniarze i sprzedawczynie doskonale wiedzą jak wyglądają bryczesy, więc śmiało pytaj. Najwyżej weź jedne i pokaż, żeby Ci odłożyli, jeśli by coś takiego przyszło.

tak odnośnie końskich rzeczy - miałam więcej szczęścia na.... fraki. Kilka razy znalazłam sprane, wyciorane, wygniecione, postrzępione, ale jednak typowe, jeździeckie fraki konkursowe. Jeden tylko był w stanie "igła", zakupiłam, takiej okazji się przepuszcza. 😁
dzisiaj:
koszulka Coca Cola -  2 zł
męska koszula w czarno-białą kratkę, nówka - 15 złotych. jeszcze nie mierzyłam, ale najwyżej oddam jakiemuś koledze. jest bardzo ładna.
i ja uwielbiam szmateksy! W Lublinie polecam dyskont na al. Kraśnickiej (pętla trolejbusów)
do bryczesów najlepszą rękę ma moja mama, jej dotychczas najwartościowszy łup to nówki (bez metek) cavllo champion za 6 zł, kocham je 💘
yga   srają muszki, będzie wiosna.
14 kwietnia 2011 06:21
martika a jak tam ceny? i kiedy jakies promocje?  😉 bo ja juz w tym tygodniu się spłukałam na Wolskiej  😜
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 kwietnia 2011 13:46
Dzisiaj znowu poszłyśmy do secondów 😁

Ja wyszłam z bluzą, bluzką bershki i spodniami
A Patataj z sweterkiem H&M

😁
maaatko ale się dzisiaj obkupiłam, same cudeńka 😜 dawno tak udanych łupów nie miałam 😁

- granatowe marynarskie szorty z wysokim stanem, RI, nówki z metkami (btw, normalnie noszę 34-36, te są 32 i pasują 😲)
- beżowe szorty
- wielka oversize'owa koszulka w kwiaty
- granatowa koszulka na jedno ramię w kokardkowy motyw z kokardą na ramieniu
- szaro-niebieska tunika w krate
- dwie koszulki na lato, jedna kolorowa wiązana na szyi, drugą biała, lniana
- bling bling cekinowa sukienka, będzie na sylwestra 😁
- beżowe drewniane sandałki

kocham szmateksty 😍
zdjeeecia, zdjeeecia!
Scottie   Cicha obserwatorka
18 kwietnia 2011 19:39
Udało mi się zrobić pierwsze zakupy w lumpeksie 🙂 Pierwszy raz trafiłam na taki, w którym było mnóśtwo ciuchów, ale nie były poupychane tak, że nie dało ich się ściągnąć z wieszaków 🙂 Cena kosmiczna, bo w dniu dostawy coś około 72zł/kg, później 61 zł a na jeans była promocja 44zł/kg 😀 Skorzytałam i kupiłam jeansową kurtkę z Mango ( w ogóle była jeszcze jeansowa kurteczka z H&M LOGG  z nowej kolekcji, na którą się już dłużej czaiłam w sklepie, ale była za duża no i ta z Mango ładniejszy ma kolor) i się tak podjarałam, że chyba znowu tam jutro pójdę, bo mają całkiem dużo markowych ciuchów 🙂
czy ktoś orientuje się w cenach w lumpeksach w Radomiu? sama jakoś nie mam czasu się wybrać do miasta i popatrzyć  :/ jeśli ktoś wie to poproszę o pw  :kwiatek:
Dzisiaj pierwszy raz byłam w ciucholandach!
Dorwałam krótkie spodnie, eleganckie, brązowe!
Spodnicę w czaszki😀
Bryczesów niestety nie było, ale podobno często bywają i trzeba przychodzić w dzień dostawy.
No to mam kolejną manię:P Ręce tylko strasznie bolą od przeglądania ciuchów.
Kaarina, no to wpadłyśmy obie🙂 ja dzisiaj poszłam z moją mamą na dzień "wszystko za 1 zł". Efekt? 3 spódnice i 8 bluzek:P za łączną szaloną kwotę 11 zł😀 a większość rzeczy z H&M, River Island, Top shop itp. no i większość jeszcze nie noszona😀 zakochałam się!!!🙂 a później wstąpiłyśmy jeszcze do drugiego ciucholandu,  gdzie był dzisiaj nowy towar - tam tylko 3 bluzki (łącznie wyszło za nie 30 zł, ale też wszystko firmowe i nówki). świetna sprawa!!!🙂
Breva w których ciucholandach byłaś? Też chcę trafić na okację typu "wszystko za 1 zł"!  👀
Kaarina, w Nowym Sączu są dwa w których np. w piątek jest nowy towar, w sb, pon, i wt jest "dokładanie towaru", w środę wszystko jest tańsze o 50%, a w czwartek wszystko za 1 zł. i tak co tydzień😉 więc to nie okazja, a stała praktyka właściciela, żeby mu schodziła większość towaru przed rozładowaniem nowego🙂
Aż w Nowym Sączu? Kawałek ode mnie...
Ale jak będę mieć czas, to może się wybiorę. Jeśli mają fajny towar😉)
:kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2011 08:31
Kaarina nie wierzę, że w Krakowie nie ma ciuchlandów  😉 a wyprzedaże są w każdym, tylko wtedy z fajnym towarem gorzej.
Oczywiście, że są😉
Byłam dopiero pierwszy raz z koleżanką, obeszłyśmy 4 najbardziej polecane. Wyprzedaży akurat nie było, towar też nie powalił. Wypytałam kiedy będą dostawy i wtedy się wybiorę😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 kwietnia 2011 11:14
wygrz€bałam ostatnio ki€ck€ nid€alną na zdj€cia! Cudna j€st!

Wybaczci€ taki€ pismo, al€ ni€ wi€m co si€ stało z klawiaturą.. 😡
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 kwietnia 2011 00:32
To ja polecam ciuchlandy w powiecie wołomińskim przez jakiś czas (moze 2-3 lata) moja liczba bryczesów sięgała ok 30 szt po oddaniu w tym roku zamałych za dużych sprzedaniu zostało mi jakieś 15 par większosć z pełnym lejem a moje ulubione to pikeury z pełnym lejem i zielone w kratke bryczesy nówki z pełnym lejem a tak to kupiłam szalik pikeura w wawie  kamizelki ochronne kaski kurtki płaszcze rajtrok tylko jeden raz mi sie trafił .
Mam też niedawno kupione bryczesy zimowe z pełnym lejem nówki sztuki buty krótkie jezdzieckie sztylpy rękawiczki to tak w nadmiarze zawsze mam kamizelki ochronne 3 szt, kaski 4 szt. rękawiczki...7 par ,sztylpy 2 szt kupione w lumpie ,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się