kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

żaczkowa   gone with the wind
11 kwietnia 2011 21:28
dzięki 😉
już szukam.
w któryms watku ktoś wstawiał zdj prawidłowo założonych ostróg ale szukam szukam i nic
bede wdzieczna za odesłanie albo szybką intsrukcję obsługi ostróg troche dłuższych niż kulki

czy to zakrzywienie ma iść w górę czy w dół? cała ostroga równolegle do ziemii czy lekko w dół, a może w góre ?

bede wdzieczna za pomoc 
żaczkowa   gone with the wind
12 kwietnia 2011 10:25
izkadul, np. w przepisach OOM stoi, że zakrzywienie w dół. 😉
Ja zwykle zakładam ociupinkę w dół, na pewno nie zakłada się całych do góry.
żaczkowa  :kwiatek:
A ja wyskoczę tu z pewnym pytaniem.
Od razu zaznaczam, że nie wiem czy temat nie został poruszony, albo nie nadaje się do tego wątku.

Jeżdżę już ze sto lat, i dopiero ostatnio ktoś nasunął mi, że źle układam nogę w strzemieniu  🤔
Mianowicie, bywało że łapały mnie skurcze, bolały łydki - i okazało się, że jeżdżę na palcach, a powinnam
na opuszkach ! Zaskoczyło mnie to nie powiem, bo zawsze instruktorzy dziko się darli, że za głęboko
noga... A tu nagle za płytko. Jak mam być szczera nigdy się na tym nie skupiałam, i jeździłam z wieloma
autorytetami, i oni również nie zwrócili na to uwagi. A sama radziłam sobie, wmawiając że jak pomęczę się
z pół godziny to przejdzie. Ale bez skutku jak się domyślacie  😜

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? I czy wasi trenerzy poruszają te kwestię ?
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 19:37
Ja również mam tendencję do trzymania strzemienia na palcach. 😉  Trener się drze, ale mnie jest niewygodnie. Jak jeżdżę tak, sobie, żeby jeździć to tak trzymam, ale na ostrzejszym treningu tak jakoś sama się zapieram i trzymam poprawnie (mój koń ma beton w ryju i muszę się zapierać).
Myślę, że nie zwracali ci uwagi, bo masz dobre oparcie. 😉  A mnie zawsze tego brakuje i się na mnie drą.
Oparcie jest, ale ból też  🤣 i mówią że wyglądam jak bym miała protezy zamiast nóg  🤔 nie wiem czym to uwarunkowane ..
Mamuniuu - to się naprawdę! robi kącik żółtodziobów!  🙇 nie tylko pytają, ale też odpowiadają  🙇
Aroid na jakich "opuszkach"  😲 co ty pleciesz?
żaczkowa jakie "mój koń ma beton w ryju i muszę się zapierać"?  🤔
Auuu! re-volta mnie dzisiaj BOLI  😕
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 19:51
halo, takie. 😉 Muszę się zapierać, żeby cokolwiek z nim zrobić. Ale darujcie sobie kazania, on tak ma i już.
Mam zdjąć skarpetki i pokazać lokalizacje, czy jak ? Bo nie rozumiem ...
Aroid może na jakimś zdjęciu pokażesz? Bo opuszki to są na samym końcu palca, opuszkami np. muskamy czyjąś twarz.
[quote author=żaczkowa link=topic=1412.msg975305#msg975305 date=1302720702]
on tak ma i już.
[/quote]
Wypisuję się z tego kącika. Jaka ulga  :jogin: :jogin: :jogin:
edit: no przecież wiem  💃 dni testów gimnazjalnych - czyli wolnego - czyli wszystko w normie  💃
biedny koń, kto mu tam beton wylał?
A takie miejsce pod palcami, od wewnętrznej strony ? Nie może być tak określane  😀iabeł:
Aroid może na jakimś zdjęciu pokażesz? Bo opuszki to są na samym końcu palca, opuszkami np. muskamy czyjąś twarz.


Przepraszam, ale wyobraziłam sobie muskanie twarzy opuszkami palców u stóp  😂

żaczkowa ja chyba nawet nie chcę wiedzieć co masz na myśli... Widać, że jesteś typem "możecie sobie mówić, ja i tak wiem lepiej" więc chyba halo dobrze robi, że tematu nie zaczyna... Tylko płacz i zgrzytanie zębów z tego wyniknie.
opuszki są na końcach palców, ciężko było by opierać sie na samych opuszkach... tobie chodzi o podbicie stopy czyli część stopy z której "wyrastają palce"  🤔
a co do "betonu w ryju" to sorry ale najgłupsze wytłumaczenie jakie można wymyślić to "on tak ma" 😵
.. być może źle się określiłam, ale odbiegłyście daleko od tematu, bo ja się o to nie pytałam...  🚫
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 20:09
Aroid, chodzi ci zapewne o najszersze miejsce stopy, wiem o co ci chodzi. 😉
Nie będę wam się tłumaczyć, jestem sadystką. Jak jesteście takie mądre, to sobie wsiądźcie na takiego konia na trening... Długo nie wytrzymacie. KONIEC TEMATU
Przepraszam, ale wyobraziłam sobie muskanie twarzy opuszkami palców u stóp  😂

No co ty? Przecież jesteś duża dziewczynka? Mamusia lada sekunda? (trzymaj się! 🙂😉
I nie praktykowałaś? 🙂
żaczkowa, z cala pewnoscia jestesmy madrzejsze od ciebie, a czesc spedzila wiecej czasu w siodle niz ty zyjesz. i to jest wlasnie to o czym pisalam wczesniej- ten watek jest od tego, zeby zoltodzioby pytaly, a nie odpowiadaly. z odpowiedziami wroc tu za 10- 15 lat. 
Atea, tez sobie to wyobrazilam 😀
halo, powstrzymaj sie! na sali sa dzieci 🤬 😉
Bardzo skromnie tutaj  😵
ja mam takie pytanie, że aż mi głupio, ale szukajka mi nie znalazła, czy już takie było.
a mianowicie : czy gumy i gog to to samo?  🤔
Aroid to fakt a nie pycha, poza tym, fałszywa skromność jest gorsza od próżności, bo człowiek z takim czymś to jedno wielkie oszustwo.
I proszę o nie obrażanie się, bo zdrowa krytyka jest dobra. A wszelkie kłótnie czy mam rację ja albo ktokolwiek inny, kto twierdzi że halo i katija są bardziej od ciebie doświadczone i wszelkie kłótnie o to kto jaki jest uważam za niepotrzebne i za zaśmiecanie i porządzę się trochę i poproszę o zaprzestanie tego w "zarodku".
mybay, nie, gumy to "czambon gumowy", a gog jest niemal identyczny w budowie jak skorzany czambon.

edit: zeby nie bylo niedomowien- ja wiem, ze nic nie wiem, ale sadze ze jednak mam wiecej do powiedzenia w temacie niz trzynastolatka (nic trzynastolatkom nie ujmujac). i potrafie uszanowac ogromna wiedze czy to halo, czy reszty "starszych" tego forum (i nie chodzi tu o wiek 😉 )
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 21:30
katija, forum jest ogólnodostępne i nie widzę powodu do takiego traktowania z powodu wieku. Komuś już tu pomogłam, po prostu to miłe. Nie jestem pusta, coś tam wiem, więc jeżeli  mogę się z kimś podzielić moją - skromną - wiedzą, robię to.
Nie mówię, że moja wiedza jest ogromna, ale myślę, że wiem więcej niż się wam wydaje.
A MODERATOR (edit) powinien być bezstronny.
Podpisuję się pod apelem Colt.
1. chyba nie zrozumialas wypowiedzi Colt,
2. nie jestem administratorem.
3. nie jestem bezstronna.
pierwsze guma drugie gouge- inne, ale działanie razcej to samo, idzie od potylicy przez wedzidło do popregu
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 21:36
katija, forum to miejsce gdzie KAŻDY może wyrazić swoją opinie, podzielić się wiedzą i doświadczeniami... po prostu udzielać się bez względu na wiek.
Jako chyba-moderator (widziałam, że edytowałaś gdzieś posty) powinnaś być bezstronna.
🚫
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 kwietnia 2011 21:43
ale działanie razcej to samo, idzie od potylicy przez wedzidło do popregu

niezupełnie - chociażby z powodu róznych materiałów

[quote author=żaczkowa link=topic=1412.msg975538#msg975538 date=1302726970]
Jako chyba-moderator (widziałam, że edytowałaś gdzieś posty) powinnaś być bezstronna.
[/quote]
jako uzytkownik ma prawo pisać co jej się żywnie podoba. a nie widzę by tutaj wypowiadała się jako mod.

zaś co do wieku - jak dorośniesz i zmadrzejesz, to pogadamy 😎


na koniec - jako moderator - na razie delikatnie, ale mimo wszystko - NAWOŁUJĘ do ogarnięcia się i jednak umożliwienia "żółtodziobom" otrzymania odpowiedzi od osób bardziej doświadczonych, to wątek do pytań żółtodziobowatych, a nie wzajemnego wsparcia żółtodziobów.
żaczkowa   gone with the wind
13 kwietnia 2011 21:47
Widzę, że nie którzy nie rozumieją pojęcia "forum"...
To jest kącik żółtodziobów, nie muszę być supermądra żeby w nim uczestniczyć.
no w sumie racja guuma sie rozciaga
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się