Cytaty

busch   Mad god's blessing.
28 marca 2011 21:58
busch nie mam pojęcia, mam plik pełen najróżniejszych cytatów z internetu, książek, wywiadów i nie pamiętam już, co skąd jest 😉


Pytam, bo zacytowałaś z błędem stylistycznym. Mam nadzieję że to parafraza, walenia byków przez mistrza pióra bym nie zniosła  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 marca 2011 22:18
Prawdziwy Przyjaciel powinien być jak Pamiętnik, któremu można się wyżalić, Bumerang, który zawsze wraca i Dom, do którego drzwi zawsze są otwarte

-rozstaliście się? czy może zrobiliście sobię przerwe? - tak kurwa, na reklamy.


Mówiąc my, miała na myśli siebie.

Przestań, zanim zainteresujesz mnie na śmierć.

Jestem moralnym bankrutem.

Kto umie udawać szczerość, to i całą resztę.

Oczy mogą zwodzić, uśmiech kłamać, ale buty zawsze mówią prawdę.

Życie daje trzy wybory: bądź dobry, stań się dobry lub poddaj się. Dlaczego Ty wybierasz wariant czwarty?

Przestać myśleć o wszystkich złych decyzjach
I rozgrywkach, których nigdy już nie wygram

Tylu rzeczy nie chcesz widzieć,
To wysokość poszerzy Ci perspektywę, będziesz bliżej

Powiedz, że jest ciężki gwar za oknem, żyje aleja
Matka gwiazd zenitem chce mnie wyrwać z fotela
Szperam po kieszeniach z tępym dźwiękiem w uszach
Pusta butelka obok jedną z wcieleń Morfeusza

Konstruuje rekonstrukcje zdarzeń- cyngiel płaszcz i czy byłem tam
Czy to tylko wizja w snach

Liczę stopnie po to żeby znaleźć spokój jak nigdy
Poręcze grają swoje wieczne hymny półpięter

Chociaż ona tak ślepa znowu żyła w spojrzeniach, gestach, ruchach, podziałach, fobiach, hierarchii
Każdy ród znał jej imię- królowej pogardy


Ile znasz przyczyn, by trwać w tym na zawsze
Jedna miłość, jedno życie, dedykowane prawdzie

jedna miłość dla bitu, pod płynący alfabet

nie lubisz mnie? Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno...

kobiety są by je kochać, a nie by rozumieć

chce wpisac to szalenstwo w okrag perspektyw

everybody needs somebody

"Trafiają się kobiety z defektem moralnym, niezdolne kochać nic i nikogo, prócz swoich przelotnych kaprysów, podobnież i mężczyźni; jest to tak dobra wada, jak: głuchota, ślepota albo paraliż, tylko mniej widoczna"
B. Prus "Lalka"
Kobieta jest smakiem, zapachem, [s]uśmiechem[/s] podstępem. Przede wszystkim podstępem.
ovca   Per aspera donikąd
30 marca 2011 22:32
Wzdrygam się na myśl, ilu mężczyzn byłoby gotowych zadowolić się mała cząstka mnie, biorąc ją za całość.
Sylvia Plath

Proszę wybaczyć, że brak mi sił o ciebie walczyć.
Bo tak już jest ze drogo płaci ten który wybrał nic nie tracić.

Jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
— Marilyn Monroe

Z uniesień zostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń – wzruszenie ramion.

Od czasu jak usłyszałam, że samochód wpadł w ludzi na przystanku i ich pozabijał, postanowiłam, że już nigdy nie wyjdę z domu pokłócona. ”
Nosowska K.

"Do niedzieli - powiedział - Żeby tylko wytrzymać do niedzieli. Wtedy wszystko się wyjaśni: albo - albo. Tak powiedziała: potrzebny jej tydzień do namysłu. Zostały jeszcze dwa dni, trzy, jeśli nie przyjdzie do niedzieli wieczór, to znaczy, że koniec.. A wtedy..
- Co wtedy? - zapytała ostro.
- Nic wtedy. -rzekł. - Będę żyć dalej. To jest właśnie najgorsze. "
M. Hłasko
czekasz jak napisze...
nie wytrzymujesz, piszesz treść sms,
wstawiasz odbiorcę, później wyślij.
anuluj, to on powinien pierwszy, znasz to?

facebook
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
04 kwietnia 2011 18:17
'' KOCHA SIĘ LUDZI KTÓRZY KOCHAJĄ SWOJĄ PASJĘ '  🙇

Kuba Wojewódzki
,,Sny gryzą duszę, ale nie szyję, mój drogi."

z opowiadania Hłaski.
"rozstajemy się po to, aby znowu się spotkać"
Prostytutka to zawód, ale dziwka to cecha charakteru.

Z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd.

Chłopcy to idioci. Najsmutniejsze jest to,że im większymi idiotami są, tym bardziej ich kochamy.

Jak to możliwe,że potrafił być ostatnim dupkiem i najsłodszym chłopakiem pod słońcem jednocześnie?

To ten typ czekania.Kiedy wiesz,że się nie doczekasz,a jednak czekasz mimo wszystko.

Rzęsy i spojrzenie pełne miłości. Sztuczne.

Little girls cry, big girls say fuck  💘

Zła córka, zła dziewczyna, zła osoba z paskudnym charakterem.

Kochali się w sobie pół żartem pół serio.On ją żartem, a ona jego serio.

i oto 'spierdalaj' znów stało się odwieczną odpowiedzią na wszystko.

słowa kieruj z serca, nie z google.



I teraz troszkę rap-cytatów:


Ja i Ty razem My to wielkie nieporozumienie. / - Paragraf

Słuchaj zawsze tego co podpowie serce, nie daj sobą manipulować nigdy więcej. / -Słoń

Ja nie umiem żyć z ludźmi, więc wywieram na nich presje / - Słoń

Tak samo jak nienawiść - miłość mą siłą. / - Hemp Gru

Nie módl się za mnie. Módl się za moich wrogów, ziomuś. / - PIH

I tak minie jakiś czas i to lawstory będzie miało troche mniej jaskrawe kolory. / - Pezet  😍

zagubieni nie pojęli gdzie
jest zenit. zobacz!
jesteś błaznem jeśli
hajsem chcesz zdobyć uznanie.
wysoko się cenisz?
dla mnie jesteś tanim draniem! / - Wice Wersa

Może miałaś już plany, może tylko marzenia. Może typ nie jest zły, ale to jeszcze szczeniak. / -Wdowa  😍

Może jutro zniknę, lecz w tej sekundzie oddycham, o jutrze nie myślę, bo jeszcze przede mną dzisiaj. / - O.S.T.R

Zanim znów go zapytasz, zanim znów uklękniesz, pamiętaj by cierpieć z wdziękiem damy wielkiej. / -Wdowa

To co odeszło to przeszłość.pierdol.stawiam na jutro.Postawisz ze mną? /- Wychowani na błędach


Kultywuję przyjaźń.Chcę żyć, być i się przydać.
A jak o coś Ci chodzi to weź się wyraź wśród sylab.
To otwiera ludzi. Budzi nowy kontakt.
Wszyscy na podglądach. Zaraz wybuchnie spontan. /Wice Wersa

Ci fałszywi z czasem jak kwiaty więdną.
Jedno wiem na pewno: Ci drudzy zostaną ze Mną.
Niby banał tu gdzie nic nie jest proste. / WW [Verte]

"Czym różnię się do innych? Niczym, robię to co umiem, mam zdolności wybitne?
Może, wiem że mnie rozumiesz, wiedz że także dużo umiesz, tylko w siebie brachu uwierz."/ - Peja.

Wszyscy gramy szybkie numery, długie flirty
Nazwij to jak chcesz - uczucia, instynkt
Każdy marzy o miłości i szuka bliskich" /Dina&Lilu


nie moja walka ale twoja przegrana
nic nie jest twoje ale nic mi nie zostawiaj bo
cała ja jestem twoja nadal / Lilu

Dziewczyno, po co ci to? On cie wcale nie kocha
Woli chłopaków z bloku i wyjśc na jointa
Ty siedzisz znów w domu. Kto zapłaci rachunek?
Raz pokieruj się głową, a nie tym co czujesz
Wiem, to musi być gorzkie; zostawić tak osobe
Z którą dzieliłaś pościel a w niej sny  / WdoWA


masz mnie gdzieś? Spoko, mam to głęboko
nie zależy mi by mieć kogoś kto jest obok
przy mej nodze jak pies i przytakuje mi głową
bo masz kurwa swój łeb możesz sam wszystko pojąć / Vixen


Mamy jedno serce, jak to połączonych bliźniąt.
Ono bije do bitu, tak równo, zawsze - bez kitu./ vixen


' Ciężki charakter wiem mam z natury,
ale chce wierzyć w słońce nie chcę już wierzyć w chmury. '/pih


Dziękuję za uwagę, mam nadzieje,że nic się nie powtarza  😉
ovca   Per aspera donikąd
06 kwietnia 2011 20:05
wieczory, podczas których teoretycznie może zdarzyć się wszystko, ale nigdy nic się nie dzieje, są nie do zniesienia. 

noc to inny wymiar. kobiety w nocy są piękniejsze. bardziej pewne siebie, mocniej zmysłowe i seksowne. mężczyźni w nocy są mądrzejsi i (bardziej) męscy. jedzenie smakuje w nocy zupełnie inaczej. wszystkie smaki wędrują zmysłami dokładniej, ostrzej, głębiej. samotne noce są bardziej samotne niż najsamotniejsze dni. nocą filmy bardziej wzruszają, rozmowy bardziej się kleją, a esemesy najlepiej wyglądają.

- czemu wyglądam, jakbym miała problem? - powtórzyłam pytanie.
- masz strasznie obgryzione paznokcie i trochę spuchnięte oczy, nie jakbyś płakała przed chwilą, ale tak, jakbyś płakała po trochu, codziennie - odparł.

Najgorszy jest moment, w którym czekasz na coś i tak boleśnie nic się nie dzieje. I prawdopodobnie nic się nie wydarzy. A mimo to Ty nie potrafisz przestać czekać.

co najgorsze, chciałbym spędzić z nią resztę mojego życia, nawet jeśli miałbym  żyć jeszcze tylko kwadrans.

Mężczyzny nie można zmienić, to znaczy można zmienić mężczyznę, ale to niczego nie zmienia.

dlaczego jest tak,że złe wydarzenia kształtują nasze życie, a dobre dostarczają co najwyżej wiary,że może być w życiu dobrze?

Buty są nawet lepsze niż seks. Równie przyjemne, a o ile trwalsze

Obudzić się o piątej rano i zgłosić nieprzygotowanie do życia, po czym przespać resztę dnia.

Idealny to może być makijaż, nie mężczyzna.

mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter. tylko umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana.

Wystarczy, że ulegniesz – i już go nie ma. Tacy są mężczyźni.

byłabym najszczęśliwszą osobą na ziemi, gdybym dostosowała się chociaż do połowy rad, jakie daje innym .

hot chocolate, good music and rainy days.

Pewnego dnia Twój książę z bajki nadjedzie. Mój po prostu obrał zły kierunek, zabłądził i jest zbyt dumny i uparty by zapytać o drogę.
patataj   tyle smaku - we fraku
06 kwietnia 2011 20:37
Fakt, iż ktoś się Tobą zainteresuje sprawia, że świat nabiera tyle kolorów.

Straciłeś na mnie tyle czasu, że przez chwilę poczułam się ważna.

To, że los zetknął nas razem, nie znaczy jeszcze że miał rację.

Zdarzenia ostatnich dni uderzają mi do głowy i są lepsze niż wszystkie używki razem wzięte.

Uczuć nie można zapakować do pudła i odstawić pod ścianę .

Bez namiarów na szczęście i kodów na miłość idę przez życie z bananem na ryju dając sobie spokojnie radę

Dlaczego faceci są wyżsi od kobiet? W naturze chwasty też są większe od kwiatów.
JONASZ KOFTA
Już tylko się znamy...

To może przypadek
Że znów się widzimy
Patrzymy na siebie
W spokojnej udręce
Spojrzenia spłowiały
Przez lata i zimy
Dziś tylko się znamy...
...Nic więcej...

Uśmiechasz się dziwnie
Inaczej niż wtedy
Gdy było do siebie
Nam bliżej niż blisko
To było niedawno
A mówi się: kiedyś
Dziś tylko się znamy...
...To wszystko...

Dzielimy złą ciszę
Obcymi słowami
Ty serce masz chłodne
I chłodne masz ręce
Za chwilę pójdziemy innymi drogami

Bo tylko się znamy...
...Nic więcej...




Kto pierwszy nazwał kobietę różą, był poetą. Kto to powtórzył, był tylko komplemenciarzem.
Autor: Heinrich Heine
"Podaruj mi coś czego nie
Zdobędę sama
A wtedy ja szepnę Ci
Możesz mnie dotknąć

Może pozwolę Ci byś ze mną budził się
Może powiem Ci jakie lubię wino
Może pozwolę Ci zapalić świeczkę
Gdy w pewną zimową noc
Zgaśnie światło"

Chyba - Hey
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 kwietnia 2011 17:02
Atutowa  :kwiatek: :kwiatek: za Wdowę, uwielbiam!
W takim razie, specjalnie dla Ciebie Strucelko, WdoWa:

"Dziś mówisz jest podły, ale myślisz o nim.. i jedyne czego masz za mało to silnej woli."

"Nie mam nic bez Ciebie i bez Ciebie nie chce nic"

"Znów dzieli nas tylko jeden telefon Ja cały czas czekam na niego"

"Nie potrafię czasem odwrócić się plecami Od tych ludzi którzy ranią mnie i mają mnie za nic"

"Czas wcale nie zna się na bliznach"

"Wiesz kto będzie cierpieć, a kto nawet nie tęskni"

"Potrzebuje miłości i uczuć prawdziwych Ale wolę nic nie mieć niż mieć coś na niby"


"Teraz możesz już odejść to nie twoja decyzja, sama przyznaj, że już za późno by coś naprawić"

"Z miłości w nienawiść, płakałaś tyle razy"

"I gdy wszystkie twe plany zaczną się krzyżować, Pamiętaj jesteś promieniem słońca"

"Wszystkie dni życia,pieniądze,błyskotki nie znaczą nic bez tej jednej osoby."

"Im wynioślej stąpasz, tym boleśniej upadasz, rozpoznaję w grymasach na twarzach cały ich bagaż i to jest miłość, a nie klejenie piątek na dzielni. Po piątku na dzielni szyją twarze bezczelnym!"

"Jeśli nie wierzysz w to, co robisz, nie przekonasz nikogo. Trzeba wierzyć tak bardzo, że starczy na tych, co wątpią!"

"Jak co dnia zadajesz sobie pytanie na dobranoc, czyja to jest wina i czego masz za mało."



Mam nadzieje,że i te się spodobają.  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 kwietnia 2011 21:57
W takim razie, specjalnie dla Ciebie Strucelko, WdoWa:

"Potrzebuje miłości i uczuć prawdziwych Ale wolę nic nie mieć niż mieć coś na niby"


totalnie prawdziwe 😜 :kwiatek:
Jeśli chcesz o czymś zapomnieć oznacza to że nie możesz przestać o tym myśleć

Wolnym bowiem jest człowiek tylko wtedy, gdy jest samotny.

Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.

W zemście i w miłości kobieta jest większym barbarzyńcą niż mężczyzna.

Wina zawsze spoczywa w tym samym miejscu, moje dzieci; w tym, kto jest dostatecznie słaby, żeby można ją na niego zrzucić

Każdy wypity kieliszek to gwóźdź do naszej trumny. Pijmy więc tak, by trumna się nie rozpadła.

Dyplomacja to umiejętność powtarzania "dobry piesek", dopóki nie znajdzie się odpowiednio grubego kija.

żałuje sie wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i zal, nie żąłuje sie nigdy.

Oto jest milość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Ten, kto gardzi samym sobą, nadal szanuje siebie jako tego, który pogardza.

Kto wie, że jest głębokim, stara się o jasność. Kto chce tłumowi zdawać się głębokim, stara się o ciemność. Bo tłum uważa za głębokie wszystko, czego dna zbadać nie może.

Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać.



Cytaty pochodzą z różnych miejsc, mogą w nich być błędy. Zbierane daawno temu..
)
ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2011 21:46
Nie sztuka powiedzieć "jestem". Trzeba jeszcze być.

Czasem pakujemy stare rzeczy i chowamy je na strychu, nigdy nie zamierzając ich wyjmować, ale nie potrafimy się ich pozbyć. Pewnie tak samo jak marzeń. ”
Harlan Coben

za słowami "nieważne", kryją się rzeczy najważniejsze. 

Jestem mistrzem w udawaniu,że nic się nie stało.

Miałaś kiedyś tak, że przestałaś lubić swoje ulubione miejsce tylko dlatego,
że z nim tam byłaś? Że czytałaś sms-y od niego przed snem tylko po to, żeby łatwiej zasnąć?
Miałaś tak, że wmawiałaś sobie i innym, że masz to wszystko gdzieś?
Że szukałaś jego zapachu i smaku w innym?'.

jak jesteś sama, to jesteś sama, a jak tylko zjawi się w twoim życiu jeden mężczyzna, to natychmiast pojawia się następny..

Miłość jest wtedy, gdy On ledwie wyszedł, a Ty już chcesz do Niego dzwonić i wtedy gdy, na dworze burza, a on mokry punktualnie przychodzi... I gdy wyjeżdża gdzieś na trzy dni, a Ty za Nim tak strasznie tęsknisz i choć jesteście daleko od siebie to nucicie te same piosenki... Miłość jest wtedy, gdy On Cię całuje, ale to Ty proponujesz mu więcej... I wtedy, gdy On jest smutny, zgaszony to Tobie tez pęka serce... I gdy On chce po prostu pomilczeć to Ty tez się wtedy wyciszasz... A gdy On tylko spojrzy na Ciebie Ty wszystko mu z oczu wyczytasz... Miłość jest wtedy, gdy On wyczuwa czy masz dziś nastrój na śmiech... I wtedy, gdy patrząc na innych facetów uważasz, ze czynisz grzech... I gdy On wciąż ma ten błysk w oku chociaż ostatnio sporo przytyłaś... A gdy trochę podetniesz włosy On widzi, ze coś zmieniłaś... Miłość jest wtedy, gdy On, choć nie umie, na rocznice pisze Ci wiersze... I wtedy, gdy pijecie szampana choć zajął gdzieś siódme miejsce... I wtedy, gdy On dawno zasnął a Ty nadal na Niego patrzysz.
ovca wrzucasz najpiękniejsze cytaty w tym wątku  😍
Zgadzam się. I większość z nich akurat pasuje do mnie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 kwietnia 2011 12:22
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”

“Keep away from those who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you believe that you too can become great.”

Mark Twain
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 kwietnia 2011 12:56

jak jesteś sama, to jesteś sama, a jak tylko zjawi się w twoim życiu jeden mężczyzna, to natychmiast pojawia się następny..



najprawdziwsza z życiowych prawd.  😉
Bo całe nasze życie to
To nie te długie lata a
Tych kilka krótkich dni
i tych parę chwil z których
Niby nie wynika nic

happysad - Partyzant K.
Graba.   je ne sais pas
16 kwietnia 2011 16:25
xxflygirlxx, moja ulubiona piosenka 🙂
Frank Herbert, Bóg Imperator Diuny

(słowa Duncana Idaho)
"Nigdy nie przebywaj w towarzystwie ludzi, u których boku nie chciałbyś umrzeć"
Nietrudno cię pokochać. O wiele trudniej przestać.
Miłość jest wtedy, gdy On ledwie wyszedł, a Ty już chcesz do Niego dzwonić i wtedy gdy, na dworze burza, a on mokry punktualnie przychodzi... I gdy wyjeżdża gdzieś na trzy dni, a Ty za Nim tak strasznie tęsknisz i choć jesteście daleko od siebie to nucicie te same piosenki... Miłość jest wtedy, gdy On Cię całuje, ale to Ty proponujesz mu więcej... I wtedy, gdy On jest smutny, zgaszony to Tobie tez pęka serce... I gdy On chce po prostu pomilczeć to Ty tez się wtedy wyciszasz... A gdy On tylko spojrzy na Ciebie Ty wszystko mu z oczu wyczytasz... Miłość jest wtedy, gdy On wyczuwa czy masz dziś nastrój na śmiech... I wtedy, gdy patrząc na innych facetów uważasz, ze czynisz grzech... I gdy On wciąż ma ten błysk w oku chociaż ostatnio sporo przytyłaś... A gdy trochę podetniesz włosy On widzi, ze coś zmieniłaś... Miłość jest wtedy, gdy On, choć nie umie, na rocznice pisze Ci wiersze... I wtedy, gdy pijecie szampana choć zajął gdzieś siódme miejsce... I wtedy, gdy On dawno zasnął a Ty nadal na Niego patrzysz.


Czyje to? Wie ktoś?  :kwiatek:

"Miłość cierpliwa... Gdy w drzwi zastuka, kto Jej otworzy? Lecz Ona puka. Swą cierpliwością kamienie skruszy.
Miłość jasnością... Wśród życia mroku, wśród niebezpieczeństw można się schronić tuż przy Jej boku.
Miłość pokorna... Chociaż przepiękna, żyje dla innych, siebie nie widzi. Daje, nie bierze, dlatego piękna.
Miłość wszystko przetrzyma... Cudze ciężary na barkach nosi pomimo trudu, mimo cierpienia. Sama jest siłą, wszystko przetrzyma.
Miłość nagrodą... Bo gdy przychodzi, przynosi: radość, pokój, nadzieję. Przemienia życie, już nie odchodzi."

"Pocałunek jest cudowną sztuczką wymyśloną przez naturę, żeby przestać mówić, kiedy słowa stają się zbyteczne."
Powiem Ci... Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo.

Jim Morrison
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się