siodło ujeżdżeniowe

tuch- nie, nie buja się, własnie leży dużo stabilniej niż poprzednie, bardzo dobrze wszędzie przylega.
palemka patrząc na to zdjęcie nikt Ci nie powie, czy siodło pasuje. Jeśli chcesz dopasowywać sama, to obejrzyj sobie serię Saddle Fitting in 9 Steps http://www.youtube.com/results?search_query=saddle+fitting+in+9+steps&aq=f
Z resztą chyba jest o tym wątek.
Siedziałaś w tym siodle, odpowiada Ci?
Palomita Tak, siedziałam i jeździłam. I mnie i koniowi pasuje znacznie bardziej niż poprzedni wszechstronny daw-mag,w  którym galop  w pełnym siadzie i na kontakcie był raczej nie do wykonania-koń skakał przodem, buntował się, a poza tym zagalopowanie na prawą nogę praktycznie nie wchodziło w grę. A w tym siodle pierwsza ujeżdżalnia po zimie, pierwsza w tym siodle, i okazało sie ze galopy na prawa nogę są, nawet na kole i w pełnym siadzie 😉Byłam bardzo mile zaskoczona. Co prawda jest problem z równowagą, bo koń wpada łopatką do srodka, ale zagalopowania na P są.Chodzi mi o to, czy siodło lezy w równowadze- ato chyba ze zdjecia mozna poznać? 🙂 Bo mnie wydaje się ze raczej tak. 🙄
No to odpuszczam całą resztę i będzie o równowadze - ja tam nie wiem, czy jest w równowadze, bo ciężko mi założyć, że zdjęcie jest zdobione prosto i idealnie z profilu (nóg konia nie widać - gubi się perspektywa). Z resztą na moim koniu tez nikt nie dostrzegł, że siodło straciło równowagę, aż nie pojawiła się bolesność pod tylnym łękiem.
Mogę za to powiedzieć, że bardzo możliwe, że jest w równowadze, bo nie widać tak drastycznych oznak przechylenia w dowolną stronę, jak choćby na zdjęciach sprzed paru stron w tym wątku.
Z resztą na moim koniu tez nikt nie dostrzegł, że siodło straciło równowagę, aż nie pojawiła się bolesność pod tylnym łękiem.


Moje poprzednie siodło też niby leżało dobrze, a jak wygladał grzbiet po 3-4 miesiacach to nawet nie chcę wspominać. Dlatego nie pytam o szczegółowe opinie odnośnie dopasowania i stąd tylko jedno zdjecie i pytanie odnośnie równowagi. Bo i tak wiekszość odpowiedzi kończy sie stwierdzeniem, ze przez internet nie da się dopasować 😉
Wiec Palomita bardzo dziękuje rozsadne podejscie i za odpowiedź na moje pytanie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2011 21:06
Siedziałam dziś na chwilę w Doge koleżanki i... chyba się zakochałam 😵
Jutro w nim pojeżdżę to zdam relację, ale wydaje mi się, że będzie rewelacyjnie 😜
a ono ma krótkie tybinki?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2011 21:25
Nie, chyba były standardowe, mniej więcej długości takiej jak Top, ale te poduszki... Skóra świetna, na poduszkach taka, hmm, nie śliska? I głębokie siedzisko.
dużo Ci łydki wystaje? bo Ty zdaje się pi razy oko mojego wzrostu jesteś  😉
ja w tym tyg mierzyłam passiera i albiona, pierwszy bardzo fajnie leży na Pleśniaku, drugi kapkę za szeroki. Oba mają za długą tybinkę  🙄 choć w tym passierze fajnie się siedziało, tak blisko konia.
może upitolić te tybinki  🙄 🙄 🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2011 21:33
Mam 167 🙄 Ja bym je upitoliła, albo zrobiła rozmiar mniejsze, ale to już moje zboczenie 🤔wirek:
A Lucky mierzyłaś?
właśnie rozważam Luckiego i Diamanta 16.5 do próby. Obawiam się, że dupsko mi nie wlezie  👿 mimo że ważę /już  😅 tylko/ 53kg i mam zamiar zrzucić jeszcze z 2kg, to mam wrażenie, że 16 to jednak trochę małe dla mnie jest  🤔 😡
bo pamiętam, że Ty jeździłaś i małe było, nie?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 kwietnia 2011 21:40
że ileeee? 😲 😲 to na bank się zmieścisz, ja mam o wiele grubszy tyłek i był za mały.
O matko, zamień się, błagam 🙇 Masz tam jeszcze coś oprócz kości? 👀 😁
_kate, a moim zdaniem w Luckiego wejdziesz - będzie porządnie dopasowane i tyle. Jesteś drobna a w Luckim widziałam już nie takie drobne osoby. Wcześniej proponuję oglądnąć filmik z Prestiga z D1 - i zobaczyć jak ciasne siodło ma pani 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 kwietnia 2011 21:41
Kate_ przeażasz mnie! Ważąc 53 kg bez problemowo zmieścisz się w 16 Lucka. Ja ważąc trochę więcej mieściłam się na styk- gdyby się dało to chciałabym mieć siedzisko o pół rozmiaru większe.
na razie mierzę siodła, które mam dostępne od ręki na pomorzu jeśli żadne nie wywoła u mnie efektu WOW, to dopiero się wezmę za kwestie wysyłkowe. Póki co znalazłam babkę, która dała mi do przymiarki te dwa siodła. Ale oba mają za długie tybinki. A szkoda, bo w tym passierze baaardzo mi wygodnie. wiem, że jeszcze jeden pan handluje, jak to się nie sprawdzi, to zamówię Luckiego, którego jestem bardzo ciekawa, bo nigdy nie miałam prestige

Strucelka, jestem na diecie  😡 bo mi się ostatnio sporo przytyło i właśnie muszę zrzucić. Ja mam bardzo delikatny kościec, więc te kilogramy widać i czuć. Serio!
epk, widziałam  🙂 widziałam  😉 ale wiem też, że niektórzy kupują za małe siodła i mordują się w nich. A ja mam w czym jeździć, więc jeśli zmienię, to potrzebuję efektu WOW
Ja tych niektórych prawie nie widuję - za to 75% ma za duże 😉
ja widziałam taką pannę, która ma takie samo siodło jak ja i lekką ręką 10kg więcej  😲 wygląda to okropnie, a jak jej się jeździ  🤔 to musi być koszmarek.
A za duże są łatwiej dostępne, więc...
za duże siedziska, za długie tybinki to normalnie standard. A zwróc takiemu delikwentowi uwagę to CIę wyśmieje  😵 W skokowych siodłach natomiast non stop widzę za małe tybinki, połowie populacji kolano wypada na poduszką  😵
no właśnie, ja też mam wrażenie, że ze skokówką byłoby dużo łatwiej. Szukając widziałam po drodze parę skokówek w milusich cenach, w rozmiarze Pleśniawka i moim
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
16 kwietnia 2011 07:12
Jeszcze co do rozmiaru Lucka - absolutnie się zgadzam. Siodło jest tak wyprofilowane, że ta 16 wydaje się być naprawdę pojemna - przy wadze 43-45kg latałam w nim, po zimie przy 48kg ciągle czuję, że powinno być sporo mniejsze.
Generalnie, moim zdaniem, rozmiar siedziska w siodle ujeżdżeniowym powinien być spasowany na styk.
_kate, jeszcze jedno do Luckiego 😉 - możesz mieć wrażenie, że jest ciasne, bo będzie sporo głębsze od stubbena w którym ostatnio jeździłaś. Ale najlepiej zrób zdjęcia z boku i popatrz na to obiektywnie 🙂
Ja miałam Euroridinga diamanta z czerwoym znaczkiem- siodło było genialne mimo,że o pół rozmiaru na mnie za duże i rzucało mi tyłek na wszytkie strony  😡
Ale w środe testowałam Wintec Counterblock i ...  😍 tylko tak mogę to okreslic.
Zakochałam się w nim bezgranicznie!
Wielkie pokłony dla niego  🙇 🙇 🙇

_kate, dla osób o nie-młodzieżowych 4 literach, a młodzieżowych nogach może być jeszcze Passier A-Tempi (na którego kiedyś chorowałam, ale one niestety mają zazwyczaj b. wąski kanał i nie pasują mi na konia), bo też występuje w normalnych rozmiarach.

no właśnie go testowałam, ale kolano mi wyda w połowie klocka, ale moje udo ma 34cm, więc bezszał. Przyznam, że jest baaardzo wygodne i siedzi się bardzo blisko konia, więc samo siodełko fajne.
Epk będę pamiętała  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 kwietnia 2011 19:08
Mój tyłek w Prestige Doge

stęp



Oczywiście tybinki są dużo za długie, ale ogólnie odczucie bardzo fajne. Nie jestem przyzwyczajona do dużych poduszek kolanowych, więc... obtarłam się pod kolanem 😁 Ale siedzisko jest fajne, głębokie, siodło za razem trzyma, ale daje swobodę, zwłaszcza w nodze, o dziwo (zwłaszcza jeśli chodzi o ruch nogi do tyłu :icon_rolleyes🙂
Strucelka, da się zrobić Doge z małym klockiem :P
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 kwietnia 2011 20:10
epk Ty już cicho siedź 🤬 😎
przepraszam...  😡 😡 😡
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
18 kwietnia 2011 13:14
Hej dziewczyny.
Mam pytanko do "starych wyjadaczy".
Poszukuję siodła ujeżdżeniowego dla mnie. Jestem wysoka i szczupła - 180cm/58kg, w związku z czym wiele ujeżdżeniówek jest dla mnie za krótkich, poza tym mam bardzo długie nogi... Od 7 lat jeżdżę w skokówkach i bardzo trudno mi się przesiąść na ujeżdżeniówkę w związku z czym nie potrafię też ocenić czy dany model jest dla mnie dobry... Chciałabym siodło trzymające, ale nie maskujące błędy, takie aby zmuszało mnie do prawidłowej pracy.
Możecie coś poradzić?? Jaki model mógłby spełniać moje oczekiwania??
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
19 kwietnia 2011 21:15
No i dojechało!  😍
Na szczęście nie sprawdziły się czarne scenariusze akzzi

Przyda mu się smarowanie i czyszczenie ale pod względem budowy i stanu skóry-idealne 😀
Bardzo miękkie siedzisko i poduszki kolanowe. Tybinka dłuuuga, klocek kolanowy raczej krótki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się