Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

mandi- a propos Huty. Jak przeprowadziłam sie do Krakowa (Rydla okolice) to w trakcie roku szkolnego nie miałam wyboru ze szkołą i musiałam do Huty dojeżdżać. Wtedy moja siostra - całe 20 lat mieszkająca w centrum Krakowa- przyjechała do mnie do tej szkoły i powiedziała : O Kur... a ja myślałam , że Huta to dwa kominy i trzy bloki dookoła 🙂
Tak, że dla laika sam wjazd do NH może być atrakcyjny.
hihi.. może i racja  🤣

Słuchajcie,czy ktos z krakusów miałby do wynajęcia garaż? Może być blaszak,zwykły,bez kanału etc.Niedrogo. Chodzi o przechowanie łódki i kilku gratów. Najlepiej w Hucie lub okolicy Prądnika Czerwonego/Białego. POMÓŻCIE!  🙇
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 kwietnia 2011 08:23
...a mnie się marzą wejściówki na piknik lotniczy na czyżynach.... 🙄 🙄 ale takie za kulisy 😍 zeby podejść do samolotów i dotknąć...
czy ktoś z forumowiczów wie jak sie je zdobywa? może ktoś ma wtyki i mógłby mi pomóc 🙇?
na pikniku jestem co rok razem z dwoma pasjonatami i baaaardzo byśmy chcieli zdobyć takie wejściówki 🙄 na pewno odwdzięczę sie za ewentualną pomoc w zdobyciu wejściówek :kwiatek:

edit: wklejam również tu: zaginęła kotka: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=126169&hilit=zelda jej Państwo bardzo tęsknią, moze ktoś widział?
okolice malborskiej...
tak nawiązując do pikniku lotniczego, to trzeba mieć bilety żeby tam wejść?(myślałam, że za darmo jest wejście..😉 )
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
12 kwietnia 2011 19:09
duunia,  w sprawie wejściówek-  kiedys znajomy ktory w Urzedzie miasta pracował dostawał. teraz sie przeniów do innego wydzialu i juz nie dostaje, probowałam w zeszlym roku wykombinowac przez niego ale ale sie nie udało 🙁
trzeba przeglądnać liste patronów medialnych i sponsorów, moze przez te instytucje by sie coś udalo.
Bardzo proszę powiedzcie mi gdzie mogę naprawić skórzaną torebkę?!
|małaMi na osiedlu Strusia  jest taki malutki punkt naprawy torebek ( właściwie on mieści się w garażu  😲). Naprawiałam tam już pare toreb i mogę śmiało polecić 🙂 Tanio, szybko i solidnie 🙂

duunia ja mieszkam bardzo blisko pasa startowego i co roku chcę ucieć z domu jak zaczyna się piknik... Samoloty latają mi dokładnie przed balkonem a ryk silników jest nie do zniesienia... I tak rok w rok...  😵 Przez pare pierwszych lat jeszcze mi sie podobało, bo mogłam rozsiąść się wygodnie na balkonie i oglądać, ale teraz już nastąpiło zmęczenie materiału 🙄
Z tego co wiem ciężko jest z takimi wejściówkami o które pytasz... Możesz jeszce spróbować w Radzie Dzielnicy nr 14 Czyżyny  😉
Aimee, dziękuję!
Drobiazg🙂
nie znam dokładnego adresu, to jest za sklepem z meblami ( chyba Abra?) koło al. gen W. Andersa
będę szukać  😉
[quote author=małaMi link=topic=751.msg974846#msg974846 date=1302702603]
Bardzo proszę powiedzcie mi gdzie mogę naprawić skórzaną torebkę?!
[/quote]
zawsze naprawiam na starowiślnej po lewej stronie idą od rynku w strone podgórza i teraz też mnie czeka wyprawa z naprawa zamka.
Czy ktoś może polecić jakiś hostel w okolicach dworca głównego? 2 sztuki potrzebują noclegu 29 i 30 kwietnia...
Kami   kasztan z gwiazdką
20 kwietnia 2011 10:08
Przepraszam że nie do ogłoszeń, ale sprawa jest pilna i tylko do krakowianek  :kwiatek: ze względu na ciążę nie mogę dokończyć mojego karnetu na Vacu Well. Karnet był wykupiony na 25 wejść, zostało jeszcze 7. Można go wykorzystać do 19 maja w Solarium Platinium na ul. Zachodniej (przecznica od Kobierzyńskiej). Nie chce żeby wejścia się zmarnowały, więc chętnie oddam je komuś za darmo. Muszę tylko w ciągu dwóch dni przepisać go imiennie na kogoś innego - ktoś chętny  👀

P.S. W solarium jest bieżnia na podciśnienie, na podczerwień, i nowo zamontowany stepper na podciśnienie  🙂
Gdzie w Krakowie, oprócz Gaudeamus mogę zrobić kurs opiekuna kolonijnego? Najlepiej w tygodniu, koło czerwca.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 12:08
Krakowianie, poszukuję jakiegoś mega taniego [można by rzec, jak barszcz] noclegu w Krakowie dla 3/4 osób w dniach 25-26-27 lub może nawet i 28. Szukamy czegoś na prawdę mega taniego, bez wyżywienia, sam nocleg 😉 Możecie coś takiego polecić? Kraków i okolice.
I czy dla człowieka, który ma prawo jazdy od pół roku i jeździł jedynie po Raciborzu i Zywcu (czyli miastach... malutkich) jest bezpiecznie wjeżdżać gdziekolwiek w Kraków, jeżeli się go nie zna, czy lepiej zaufać komunikacji miejskiej? 😉
Maddie, ja się wypowiem co do samochodu: jeżeli macie zamiar zwiedzać - lepiej wsiąść w MPK, całe centrum praktycznie objęte jest strefą (od 27. maja również Kazimierz) i albo płacisz za parking między 10 a 18 (jak już znajdziesz miejsce parkingowe  :cool🙂, albo w ogóle nie możesz wjechać (do stref A i B)
Poza tym tramwaj skutecznie omija korki - no i komunikacja miejska stoi naprawdę na przyzwoitym poziomie.

Jeżeli wolicie robić wycieczki poza miasto - samochód jak najbardziej wskazany, wbrew pozorom Kraków nie jest takim strasznym wyzwaniem dla kierowców  😉
Hop hop Krakusy! Kto wbija na Memoriał w najbliższy weekend do KKJK?? Może jakis mini zlocik przy okazji?  👀
Kami   kasztan z gwiazdką
10 maja 2011 17:12
Jeśli tylko będzie ładna pogoda to wpadnę w niedzielę, tylko że na razie zapowiadają deszcz  🙄
Wczoraj zażyłam dużą pigułkę muzyki - Gustav Mahler Festival.
Polecam.
Wracając do domu wstąpiłam do kosmicznego, białego namiotu na Placu Szczepańskim
i posłuchałam słów Czesława Miłosza.
To akurat było dość dziwne i mnie nie bardzo przekonało.
Fontanna - kulka sikajaca chlorowaną wodą na kolorowo + namiot.
Wrażenie - jakby UFO się pojawiło.
Też planuję KKJK na niedzielę  😉 oby nie lało.
Podbijam temat memoriału. A może ktos wybiera sie jutro lub w sobotę?

Tusia ? Ita ?
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 maja 2011 14:56
Podbijam temat memoriału. A może ktos wybiera sie jutro lub w sobotę?

Tusia ? Ita ?


jutro nie na 100%, a w niedziele mam zapowiedzianych gości na 89%, ale zawsze zostaje 11% szansy, że się pojawię....
liczę na fotki z jutra
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
14 maja 2011 08:23
Ja raczej jeżeli juz to jutro się pojawie, o ile nie bedzie lało.  😉
Na razie pogoda wygląda ok, ale tradycją niemal już się stało, że na finale memoriału leje, wiec nie wiem jak bedzie 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
15 maja 2011 11:35
Patrzę za okno i współczuję startującym  🙁 ja raczej się nie wybiorę...
czy ktos wie, co sie dzieje dzis w Krakowie? Do bonarki jechaly 3 wozy strazackie, ludzi ewakuuja, policja zastawila wjazdy.
Nad wawelem krazy helikopter, tez straz sie kreci. O co cho?
Pokazówka władz - są derby...
dlatego ewakuuja bonarke?
A, to coś dziwnego - fakt faktem, że ostatnio bardzo nasiliły się patrole drogowe (może ktoś nawiał?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się