siodła bezterlicowe

kujka   new better life mode: on
18 marca 2011 14:10
korsik, ciezko mi jest uwierzyc w to co piszesz. bierzesz pod uwage ze w bezterlicowkach przedni lek nie jest tak bardzo daleko od klebu jak w terlicowych siodlach?
kon jest przebudowany przodem?

ja mam w koncu jakiegos pstryka na ktorym widac kujkowa szkite w 17,5 freemaxa. chyba nie jest tak zle, co? (zeby nie bylo - pytam o rozmiar a nie dosiad :P )
tak, koń jest przebudowany przodem, ma duży kłąb i właściwie brak mięśni pleców
z łękiem medium i mattesem prawie nie mieszczę nawet 1 palca
korsik, a mogłabyś zrobić zdjęcia bezterlicówki na koniu? bez czapraków, podkładek itp
chyba że były tu gdzieś wstawiane
kujka jak dla mnie ok
ok, jutro postaram się zrobić
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
18 marca 2011 18:13
kujka-moim zdaniem super  🙂
ok, mam zdjęcia

plecy, właściwie bez mięśni:
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_0879.jpg?t=1300652544[/img]

łęk medium, siodło tylko położone, z niepodpiętym popręgiem a łęk już dotyka kłębu:
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_0880.jpg?t=1300652544[/img]
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_0882.jpg?t=1300652798[/img]

dzisiaj na próbe założyłam i mattesa i żel, ale wciąż jest za szeroko..
podbijam, bo w sumienie wiem co teraz mam zrobić.. 🙁
To nie jest ogloszenie  😉
Chce powiedziec, ze juz oficjalnie mamy dystrybutora siodel Sensation  💃
Na razie do testow jest to cudo - Formal Dressage

(prosze zwrocic uwage na ladnie cofniety przedni łek - Ci ktorzy sie zmagaja za ta kwestia  :cool🙂



wiecej info na pw  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 marca 2011 23:01
Na Torwarze były siodła Sensation i Freeformy- mozna było pomacać, popytać 🙂
http://www.equus.waw.pl/siodla_freeform.php
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 marca 2011 23:02
Freeformy- mozna było pomacać, popytać 🙂

z czego sumiennie skorzystałam 😁

dzień dobry!
Ja mam siodło bezterlicowe "western" kupione w Berlinie.
Jeździ się naprawde dobrze. Typowa jazda w terenie i to trudnym. Do tego ogłowie bezwędzidłowe.
To co dla mnie jest szczególnie wygodne, nie muszę dopasowywać za każdym razem innego siodła do konia. (jeżdze na 4 koniach
2x pełna krew, małopolak, sp - 165-172).  Dosiad  zupełnie inny niż w klasycznym.
Nie bardzo chciałbym sie wymondrzać, ale myślę sobie, że w teren są super. Aha jeżdzilam jeszcze na arabie, takim niewykłebionym i tu ... trzeba by się zastanowić.
siodło kosztowało 199 eur
Mam do Was pytanie. Czy zdarza się, że pad (anky np.) wyjeżdża Wam spod siodła? Nie znowu jakoś dużo, troszkę. Mnie się przesuwa i już zupełnie nie wiem czy to wina siodła (eric thomas) czy padu a może popręgu? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.  :kwiatek:
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 kwietnia 2011 15:14
Co możecie powiedzieć o siodłach STARTREKK?

Ujedżeniowe wygląda jak normalna terlicówka. Czy siedzi się podobnie jak w terlicowym? Czy te poduszki to się dopasowują do grzbietu?
Jak te siodła wypadają względem Freemax, Sensation i Freform?
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 kwietnia 2011 20:21
ja jeździłam w startrekku
wygląda zupełnie jak zwykłe siodło, niestety mam tylko takie fotki:


nic ni widać 😉

siedzi sie... jak w siodle po prostu 😉
poduszki z wyglądu są dość twarde (np. w porównaniu do ławek wypełnionych wełną), ale za to są na rzepy i mozna je bardzo dokładnie dopasowac i ułozyc do konia.
w porównaniu do wymienionych siodeł - jest po prostu nieco od nich inne zarówno w "idei" konstrukcyjnej jak i wykonaniu - moim zdaniem ciężko porównac.

z mojej strony - bardzo fajne siodło. niby bezterlicówka, a wygląda jak zwykłe - to zaleta 🙂
ze strony mojego konia - nie znalazł powodów do szczególnego narzekania, nawet mimo tego, ze łęk był dla niego nieco za wąski. także moim zdaniem "cos" mu w tym siodle musiało pasowac 😉
Czy zdarza się, że pad (anky np.) wyjeżdża Wam spod siodła?
Mi osobiście nic nie wyjeżdża, a używam na dwa skrajnie różnie zbudowane konie  😉
A mi się startrekk nie bardzo podobał - ciężki jak diabli, cięższy od zwykłych terlicówek skórzanych. Twardy, skrzypiący (choć to może przywara nowości 😉 )Siedziało się jak w terlicówce, a więc dla mnie brak tej miłej bliskości końskiego grzbietu. Zależy co kto lubi - mi tam bardziej odpowiadają Freemaxy jak chodzi o klasyczny wygląd i barefooty tudzież torsiony rajdowo/rekreacyjnie - wygoda, bliskość konia i miękko w dupkę 😉
Cobrinha dziękuję bardzo za odpowiedź.  :kwiatek: Mnie niestety tak i to z jednej strony bardziej niż z drugiej. Nie jest to jakieś drastyczne, przesuwa się troszkę. Nie byłam tylko pewna czy tak ma być i w czym jest problem.
Czy ktoś zamawiał siodło testowe z niemieckiego Barefoota? Jakie są koszty oprócz kaucji? Chciałam wypróbować Londona albo Lexingtona, ale niestety nasz polski barefoot.pl nie ma ich w wersji testowej  😕
Ostatnio odkryłam, a w zasadzie nie ja tylko TamTam, że Cherokee które niedawno kupiłam, to nie jak sprzedawca mówił rozm 1 a 2  🤔
Ale nie narzekam z tego powodu, bo faktycznie, tybinki ma na mnie dobre, które przy jedynce byłyby pewnie za krótkie.
No i się zdziwiłam, bo mimo, że "puchatek" ze mnie w rozmiarze 38, to tak jak niektórzy pisali, wcale po siodle nie latam  😅
Więc w sumie się cieszę - wymiar taki wyszedł po zmierzeniu siodła, bo niestety wybitych wielkości nigdzie nie ma.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 kwietnia 2011 19:16
A my dzisiaj  na mojej ukochanej bezterlicowce ktora swietnie sie sprawdzila na cwieczeniach  z dosiadu.
Jestem poczatkujacym jezdzem.. ktory uczy sie od podstaw. Bezterlicowe siodlo sprawdzilo sie super.
Wszystkie bajki o braku stabilnosci czy rownowagi ( w niej) mozna o d... rozbic.
Poradźcie mi proszę: mam kuca, a sama 1,70 wrostu. Gdy zakładam pod barefoota pad to siodło za wysoko leży, do tego pad jakoś dziwnie wystaje z różnych stron... 🤔 Dlatego myślałam o tym by zamienić ten pad na jakąś podkładkę żelową/z futrem, itd. Czy u kogoś się to sprawdziło? Dodam, że jak próbwałam jeździć bez padu to bardzo zaburzałam jej równowagę.
Co to za siodło? Czy ma wymienne łęki

(zdjęcie zmniejszone 🙂😉
szlachta mi to to siodło nie cholery na bezterlicówke nie wygląda, pozatym jakos nie mam zaufania do osoby która je sprzedaje ale to moje takie odczucie 😉
mi właśnie też nie bardzo. ale ja króciutko siedzę w temacie, więc może jeszcze takiego nie widziałam 🙂

Jak dla mnie to jest zaznaczony wyraźnie drewniany łęk jak się patrzy na siedzisko, ale może się mylę?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
27 kwietnia 2011 11:21
Hejka. Ja dopiero przyłączam się do wątku, ponieważ zaczęłam myśleć o grzbiecie swojego konika. Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Mam siodło westernowe, ale szukam czegoś do jazdy padokowej.  🏇
I tutaj moje pytanko: Czy są siodła bezterlicowe w których dobrze się skacze?
Widnieją tu na zdjęciach ujeżdżeniowe, ale mnie by interesował bardziej styl : wszechstronne o profilu skokowym. Chodzi mi o to, żeby siodło miało klocki które dobrze by trzymały kolanko i łydkę.  🤣
I jak to jest z tymi padami i łękami. Czy każde siodło bezterlicowe potrzebuje specjalnego padu oraz dopasowania tego przedniego łęku?
Przepraszam za tak laickie pytania, ale o bezterlicówkach nie wiem nic ;p Nawet nigdy w życiu żadnej nie widziałam na oczy  😲
Musiałabyś zajrzeć kilka stron wcześniej Szafirowa dodawała zdjęcia wykonane podczas skoków w bezterlicówce- a dokładniej str. 52. Mi się osobiście wydaję, że ze względu na budowę tych siodeł, nie da ci nigdy ono takie stabilności jak dobrze dopasowana skokówka, chociaż jeżeli się dobrze dobierze i przyzwyczai do siodła to można osiągnąć zbliżone efekty.
na szybko
Freemax Jump

to najbardziej do skoków się nadaje chyba 😉
Livia   ...z innego świata
03 maja 2011 15:44
Ja też się dopisuję do wątku z pytaniami, zainspirowana zdjęciami Freemaxa Acavallo Dressage 🙂 Poczytałam o tym siodle tyle, ile znalazłam tu w temacie, ale zostało mi parę niejasności.
Można to siodło dostać gdzieś w PL, czy zostaje tylko zagranica?
Czy jest w tych siodłach możliwość dopasowania indywidualnego siedziska, łęku i dlugości tybinki?
Czy one mają jakiekolwiek klocki z przodu - czy trzeba samemu sobie takie zorganizować?
Będę wdzięczna za odpowiedzi  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się