jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Gillian   four letter word
18 kwietnia 2011 12:56
na szczęście pojawiły się już hanowery bardziej ozdobne - np Hooks ma przeszywane białą nicią 🙂 bardzo przyzwoicie to wygląda. Może nie na każdej głowie, ale... no właśnie, ma działać 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 20:08
ktos miał/ używał / zna jakieś opinie o tych wędzidłach?

STUBBEN Steeltec EZ Control

Zalety wędzideł EZ Control :
* optymalne dopasowanie - dzięki unikalnej budowie - zaokrąglenie.
* podnosi efekt przy minimalnym działaniu wodzy
* pozwala na delikatne i precyzyjne pomoce
* umożliwia łatwiejszą komunikację jeźdźca z koniem
* wysokiej klasy profesjonalni jeźdźcy skokowi zaispirowali firmę Stubben do rozwinięcia wędzideł EZ-control.
* Ich konie często są bardzo impulsywne, co sprawia że czasami trudno jest przytrzymać konia przed skokiem.
* podczas używania zbyt ostrych wędzideł konie stawały się zbyt ostrożne  i często w efekcie traciły prędkość i siłę.
* Wędzidło EZ - control - jest bardzo efektywne i charakteryzuje się efektywnym działaniem " na żądanie", podczas gdy miękko i komfortowo leży w końskim pysku.
* Tylko w momencie nieposłuszeństwa konia , gdy koń nie respektuje pomocy jeźdźca, wędzidło działa; natychmiast po ustąpieniu konia wędzidło ponownie leży elastycznie i miękko w pysku konia.
* To szczególne działanie wędzidła EZ zostało również przetestowane w treningu młodych koni.
* Problem - gdy koń staje się zbyt silny w pysku i ucieka od pomocy jeźdźca zdaża się dość często - nie tylko u koni skokowych podczas konkursu. Wędzidło EZ control wykazało również bardzo dobre efekty w przypadku dzieci , które często nie mają zbyt dużo siły by "utrzymać" swoje pony pod kontrolą.


ciekawy opis mają - zainteresowało mnie to, że są jakoby łagodne, ale w razie potrzeby - działają bardziej stanowczo. magia? 😉
wygląda fajnie, z opisu też - ba, cena przystępna, nie taka jak np za sprengera.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 20:14
no wlasnie - opis bardzo zachęcający, cena przystepna - szukam haczyka, bo to jakoś tak brzmi too good to be true 😉
caroline, wygląda przeciętnie... ale czego to nie piszą przy każdym wędzidle, jakież ono oh i ah nie jest... aż miło się czyta  😂
a widział ktoś może takie wędzidło

http://www.galloper.pl/pl/p/Wedzidlo-podwojnie-lamane-Stubben-STEELtec/1732
ale pojedynczo łamane i w podobnej, przystępnej cenie jak to?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
18 kwietnia 2011 21:55
caroline a to nie bedzie cos na zasadzie magica?
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 21:58
cos na zasadzie magica?

co masz na myśli? możesz rozwinąć? :kwiatek:
Too good to be true  😉

Mój koń usztywnia sie na pelhamie sprengera, i sie zastanawiam czy dlatego że jest podwójnie łamany, bo nie cierpi podwójne łamane wędzidła.. 🤔
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
18 kwietnia 2011 22:07
caroline magic jest podwojnie lamany i milutki dopoki kon nie przestaje go respektowac. kiedy trzeba mocniej przytrzymac wtedy sie blokuje i ma taki lukowaty ksztalt. jest podwojnie lamane do kiedy kon jest mily, a jak odpala i sie zadziala mocniej reka to sie blokuje i jest prosty. mam nadzieje, ze zrozumiale z tego wybrnelam bo ze mnie polonista zaden 😂

Dramka skoro nie lubi podwojnie lamanych to czemu nagle mialaby polubic ten pelham? odpalaj raz lamany i bedzie ok 🙂
Caroline a to czasem nie jest ten typ wędzidła, co przy mocniejszym działaniu staje się "proste"- jak nic się nie dzieje to jest łamane, a przy mocnym nacisku "łamania" blokują się i działa jak sztalka?  👀

Edit: christine mnie ubiegła  😁
Caroline a to czasem nie jest ten typ wędzidła, co przy mocniejszym działaniu staje się "proste"- jak nic się nie dzieje to jest łamane, a przy mocnym nacisku "łamania" blokują się i działa jak sztalka?  👀

Edit: christine mnie ubiegła  😁


ja właśnie ostatnio takiego szukałam 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 22:12
christine, a jak z oparciem konia na takim wędzidle? co z mocniejszym kontaktem i przejściem przez wędzidło? - da się czy raczej nie?
czy to, ze ono się blokuje przy mocniejszym działaniu, nie prowokuje konia do uciekania od kontaktu, chowania się?
christine To coś dla dramki  🤣

"Dramka skoro nie lubi podwojnie lamanych to czemu nagle mialaby polubic ten pelham? odpalaj raz lamany i bedzie ok"

Mam akurat taki pod reka żeby pozyczyć na próbe. I nie wiem czy nie usztywnia się na działanie łańcuszka..
Za czasów jak pracowałam jeżdżąc, to na niektóre konie używaliśmy tego rodzaju wędzideł (głównie do korekty jakiegoś problemu, często u koni starszych -cwańszych) i naprawdę fajnie na tym chodziły. Potem wracało się do klasycznego np. podwójnie łamanego, gumowej sztalki.

Dla koni młodych lub mających problemy z akceptacją i ślinieniem lubiłam puste, raz łamane z dziurkami w środku.
Gillian   four letter word
18 kwietnia 2011 22:19
próbowałam Magica, bo był w stajni. Myślałam, że mi się Kudłaty pozabija, jeszcze takiego buntu paszczowego nie widziałam z jego strony. Może jakbym to przejeździła to bym odczuła magiczne właściwości ale szkoda mi kunia było bo wyglądał na solidnie zestresowanego 🙂
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
18 kwietnia 2011 22:22
caroline ogolnie do tej pory jak uzywalam pessoa magic to akceptowane jest przez wiekszosc koni. chetnie pracuja, elegancko przez nie przechodza, sa luzniutkie i cale spienione, opieraja jak trzeba i przede wszystkim sa pod kontrola. nawet konie delikatne w pysku fajnie je przyjmowaly. napotkalam tylko jeden opor, ale to kobylka ktora chodzi na prostym plastikowym nathe i wyjatkowy delikutasik z niej.

to chyba moje jedno z podstawowych wedzidel 😉

Dramka to pokombinuj z moca jego zapiecia, albo zamiast lancuszka daj skosnik, albo pasek od ostrogi 🙂

Gillian a dobrze zalozony? moze wyjatkowy delikates chociaz wiadomo, ze nie kazdemu musi wszystko pasowac i trzeba szukac az sie trafi.

w ogole uwazam, ze raz na jakis czas sie konia powinno zaskoczyc czyms nowym dla odswiezenia co Wy na to?
Gillian   four letter word
18 kwietnia 2011 22:26
założone dobrze a koń - no cóż, ciężko trafić w jego gust wędzidłowy 🙂
Narazie chyba odstawie ten pelham i poczekam na pojedyńczo łamany.  :kwiatek:
Mowicie o tym "magicu" ?

lecę zamówić!! Tego właśnie szukałam. Szkoda ze nie ma większych 😀😀
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
18 kwietnia 2011 22:35
si, si dokladnie o tym

Gillian nie musisz mi tego mowic. sa konie ktore np takie wedzidlo wybieraja sobie za "swoje" . chyba nie powinnam dodawac, ze kazde z wedzidel bylo z dwoch skreconych drutow 🤔wirek: nie zebym sie usprawiedliwiala, ale jakby komus przyszlo do glowy czegos takiego uzyc to odrazu powiem jako lek na co zostalo uzyte. kon w pysku delikatny, ale potrafiacy nagle bez ostrzezenia wyjac jezdzca z siodla szarpnieciem za wodze. pochodzil na tym tydzien i jak reka odjal do dzis sie nie powtorzylo. oczywiscie niepolecam nikomu bez doswiadczenia i trenerskiego oka z dolu. "nie uzywaz bez kontaktu z lekarzem lub farmaceuta"  😁

xxagaxx magica czy eksperymentujesz tamtego stubena?
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 22:35
kurka, tylko nijak nie widzę w tych magicowych wędzidłach jak ono ma się zablokować 😉

christine, Kopyciak, dzięki za opisy :kwiatek: interesujące to wędzidło się wydaje 🙂
Caroline Bo to wędzidło do skoków  😉 Chociaż sama do końcu nie wierze w jego super extra działanie..
kurka, tylko nijak nie widzę w tych magicowych wędzidłach jak ono ma się zablokować 😉


Miałam je w ręku, tylko że małe (12,5) po prostu w jedną stronę ono się zgina normalnie w drugą tylko ciut, jak mocno "pociągniesz" to przestaje się łamać i staje się tak jak proste.

christine mówię o magicu. W stajni mamy jedno, przywiezione chyba z jakiś arabskich krajów :P Jest pojedynczo łamane z dospawanym kółkiem. I  po prostu nie łamie się bardziej tylko staje się proste. Dokładnie tak jak magic. To Stubbenowskie chyba jest normalne (to znaczy że się nie blokuje) i do tego chyba grube więc dla nas odpada ;(
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
18 kwietnia 2011 22:41
budowa lacznika jest taka, ze w pewnym momencie nie przechodzi przez dziurki w wedzidlach bo jest za szeroki. chyba, reki nie dam uciac, ale jutro w stajni pomacam. zreszta w druga strone jak sie je sklada dziala normalnie  😁

Dramka sprawdz bo dla Twojej powinno sie okazac niezle. aczkolwiek jak podwjnie lamane jej nie leza to moze byc klopot chociaz pozyczyc mozesz zawsze 😉
Kurcze jakbym miała od kogo pożyczyć  🙁 Ale własnie, ale moja nie akceptuje podwójnie łamane..
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 kwietnia 2011 22:44
xxagaxx, jak gdzies takie znajdziesz w rozmiarze 14,5 i się zaopatrzysz, to daj znać - zgłosze się w sprawie wypożyczenia na testy 😉)


christine, no z opisu to wędzidło wygląda na idealne, zaciekawiłas mnie, chyba się skusze na wypróbowanie tego wynalazku 😉
ale przez to ze się blokuje to trudno nazwa je podwójnie łamanym. Mój koń na pojedynczo lamanym dostaje kurwicy. A na tym blokowanym chodził zarąbiście.

Caroline no właśnie widze że same małe są 🙁 Ja już chciałam taki zrobić 😀😀 Pojedynczo łamane kupić i dospawać kółko pod spodem żeby nie łamało się dalej. Zastanawiam się czemu są tylko 2 rozmiary magica  🤔
Pewnie też działa jak koń np ponosi..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się