Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Strucelka z intstruktorem sportu ciężka sprawa oj ciężka, do tej pory jak mialo sie instr rekreacji to to zwalnia z egzaminu wstępnego, od tego roku (tzn jeśli do tej pory nie zrobiłas instr rekreacji na starych zasadach) to już nie obowiazuje więc aby zrobić instr sportu najierw musisz znaleźć ośrodek, który organizuje egzamin wstępny i go zdać. Ok fajnie zdasz egzamin wstępny znaczy możesz uczesniczyć w kursie potem trzeba jeszcze taki kurs znaleźć, mieć konia (bo nie znam klubu który by konie udostępniał) i sporo kasy (bo te kursy z tego co wiem odbywają się w kilku zjazdach, jeździsz na nie z koniem + teoria) i zdać egzamin końcowy. mam nadzieję, że nic nie pomieszałam.

Ja dalej sobie czekam na swoją legitymację i to już jest wkurzające, bo połowa osób dosttała druga nie, podobno jakieś problemy miało ministerstwo z drukarnią (????) zmieniali na inną czy coś i z tąd problemy, ponoć jakies zaswiadczenia zastępcze mieli dosłać ale coś sie nie spiesza wrrrr...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 marca 2011 22:51
Magdzior no właśnie od tego roku dopiero mogę iść na kurs. Zastanawiałam się nad sportowym, ale właśnie problem jest z koniem...
Pozostaje mi chyba tylko instruktor rekreacji.
Bo rozumiem, że późniejsze stopnie trenerskie można robić tylko po kursie instruktora sportu?
z tego co ja się orientowałam to tak.

I w ogóle jesli dobrze rozumiem to rekreacji i tak się przydaje bo on daje (przynajmniej do ubiegłego roku dawał bo w tym cos sie miało zmieniać) uprawnienia ministerialne czyli oficjalnie można prowadzić jazdy, zaś instruktor szkolenia podstawowego, sportu itd itp to uprawniania PZJ bardziej jako stopnie w 'karierze trenerskiej' całkiem odrębne od ministerialnych uprawnien zawodowych/
to ja już nic nie rozumiem... czy po takim kursie jak tutaj http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=13&nid=2684  mogę zdawać egzamin i mieć już uprawnienia czy jeszcze coś muszę robić? Jak wygląda taki egzamin?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 marca 2011 23:10
MissTake wg. lektury PZJtu masz przede wszystkim ułatwione dostanie się na kurs Instruktora Sportu Jeździeckiego, tu więcej: [url=http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=3:45]Instruktor Szkolenia Podstawowego[/url]


- umożliwia przystąpienie do kursu na stopień instruktora sportu jeździeckiego bez egzaminu wstępnego
- w przypadku, gdy szkoleniowiec z certyfikatem instruktora szkolenia podstawowego wykaże się co najmniej dwuletnim stażem pracy potwierdzonym przez właściwy WZJ, może on uczestniczyć w skróconym kursie na stopień instruktora sportu jeździeckiego


i eeee tyle? 🤔
to wiem, źle się wyraziłam 😉 chodzi mi o to, czy po zapisaniu się na kurs, przejściu go i zdaniu posiadam uprawnienia instruktora szkolenia podstawowego, tak? na instruktora sportu jeszcze dla mnie za wcześnie, muszę 2 lata poczekać, w tym roku kończę 19 dopiero 😉
tak, no chyba, że masz uprawnienia instr rekreacji zdane do tamtego roku to można bez kursu zdać sobie instruktora szkolenia podstawowego i ja jak bede miała okazję chciałąbym go zdać bo zawsze jest to 'oczko' wyżej niż rekreacji i jest to już pierwszy stopień PZJowski bo ze sportu to już więcej zachodu i narazie nie planuję.
MissTake, masz na myśli egzamin końcowy?

Podczas naszego kursu instruktorskiego była możliwość zdawania egzaminu na ins. szkol. podst. Wyglądało to tak, że program całego kursu był rozszerzony, również teoria obejmowała treści potrzebne na ISP (nie było tego dużo ;-) ). A później, jak przyszło do egzaminów, niektórzy podchodzili do ISP, a niektórzy, którzy uznali, ze są zbyt ciency, do IRR, wedle własnego uznania.

Jak wygląda egzamin? Jak to egzamin, ze skoków - parkur do przeskoczenia, nasz nie był wysoki (chyba 80cm?), ale komisja bardzo bardzo bardzo zwracała uwagę na styl w przypadku ISP. IRR zdali wszyscy, z ISP nie było tak różowo. Wysokość była ta sama.

W trakcie kursu trzeba było też zaliczyć zajęcia z lonżowania i prowadzenia jazdy, ale z tym nie było problemu. Zresztą, ekipę mieliśmy dość silną we wrześniu, wszyscy dość dobrze jeździli ;-)

Edit: A, jeszcze jedno. Jeżeli ktoś ma już IRR, może podejść do samego egzaminu na ISP na koniec kursu.
Żeby móc robić instruktora sportu trzeba mieć ukończone 21 lat  🙂
bbb, jesteś pewna?
dzięki wszystkim za informacje  :kwiatek: niestety okazało się, że ten czerwcowy kurs w Toporzysku to drugi zjazd, a nie osobny kurs...

nie orientujecie się gdzie będzie organizowany w czerwcu kurs IRR lub ISP w okolicach Małopolskiego?


edit:
jakie warunki musi spełniać ośrodek aby mógł zorganizować kurs IRR?
MissTake nie pisz proszę, że nieaktualny, bo wprowadzisz kogoś w błąd. Nie miało być żadnego kursu w czerwcu, tylko drugi zjazd kursu ISP.
przepraszam, już zmieniam, rzeczywiście źle się wyraziłam  😡
tak, jestem pewna 😉
wymagania na instruktora sportu: http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=3:48
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 marca 2011 16:22
Czy jest jakiś ośrodek w okolicach Wawy, który organizuje kurs na IRR, godny polecenia?
Nikt z Re-Voltoviczów nie wybiera się do Rywala na kurs??
Słuchajcie, zależy mi żeby w tym roku zrobić instruktora, ale nie da się ukryć, że jestem w ciąży, a co za tym idzie potem będę zajmować się dzieckiem. Mam nadzieję, że będę karmić piersią, ale wiąże się to z pewnym 'uwiązaniem' do dziecka. Mam w ogóle jakąś możliwość, żeby w tym roku zrobić kurs? Nie mogę wyjechać na dwa czy trzy tygodnie od dziecka - są jakieś inne sposoby? Z dojazdu, czy coś?

Weekendowe kursy? 😉
Atea jedynie weekendowe kursy, ale to i tak będzie ci baaaardzo ciężko a śmiem nawet twierdzić że nawet będzie to niewykonalne z tak malym dzieckiem przy cycku. Ja to jeszcze nie wiem aż tak dobrze bo jestem za młoda ale pamiętam że moja trenerka jak miała małego dzidziusia to co 2-3 h go karmiła jak w zegarku i przez 2-3 mies po urodzeniu dziecka ciężko ją było z domu wyciągnąc żeby nam jazdę poprowadziła bo nie dość że karmiła to jeszcze była strasznie zmęczona więc myślę że w tym roku sobie odpuść i poczekaj jak maluch skończy rok i wtedy zrób kurs jakiś weekendowy. Po co stresować dziecko i siebie, takie jest moje zdanie.
Wiesz no ja mam ogromnie dużą pomoc ze strony całej rodziny, więc mam nadzieję, że nie będzie źle, bo pracować muszę (i bardzo chcę 😉) No nic, być może coś wykombinuję - zobaczymy jak mały będzie wymagający to się dostosuję. Dziękuję za rady.

Zależy mi na jak najszybszym zrobieniu papierów, bo tylko mąż ma, a chcemy prowadzić działalność wspólnie. No ale wariować nie będę - dziecko ważniejsze 😀
To jak Twój mąż ma to w tym roku sobie odpuść. Dobrze że ktokolwiek u was ma, przecież możesz prowadzić jazdy nie bedąc instruktorem jeśli w ośrodku jest instruktor, nie mam racji? Bo coś mi się obiło o uszy ze tak jest. A dziecko jest absorbujące, niestety. No ale potem daje dużo radości-to wiem. Powoddzenia!!! 🏇
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 kwietnia 2011 17:10
Czy ktoś już wie czy w okresie czerwiec-wrzesień będzie w małopolsce (okolice Krk) lub mazowieckim (okolice Wawy) organizowany kurs IRR (instruktora rekreacji ruchowej) lub ISP (instruktora szkolenia podstawowego PZJ)?
Czy jest gdzieś kalendarz takich kursów?

🙇 :kwiatek:
Musisz po prostu szukac inf na stronach ośrodków, ktore zwykle je organizują z tego co ja pamiętam to w naszych okolicach glownie Lewada, Toporzystko, Zbrosławice
a co z Lublinem?
Ja tu z doskoku, słuchajcie może gdzieś robią nieodpłatnie w ramach funduszy unijnych? Kalendarza kursów nie ma jako takiego, trzeba w necie szukać na bieżąco 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 kwietnia 2011 20:01
No więc w Zbrosławicach minął już termin na majowy kurs IRR. Następny będzie 9-25.09.2011, a egzaminy wstępne 23.07 i 13.08.

A jakieś inne? Jakie ośrodki w Wawie organizują kurs IRR lub ISP?
Magdzior no właśnie od tego roku dopiero mogę iść na kurs. Zastanawiałam się nad sportowym, ale właśnie problem jest z koniem...
Pozostaje mi chyba tylko instruktor rekreacji.
Bo rozumiem, że późniejsze stopnie trenerskie można robić tylko po kursie instruktora sportu?


Strucelka- teraz żeby mieć TRENERA trzeba mieć studia w tym kierunku (przynajmniej w innych dyscyplinach, wiec tu też podejrzewam)
marysia, studia w tym kierunku, czyli jakie? Zootechnika?
marysia550, a skąd, konkretnie, taka wiedza?
Dotychczas (naprawdę coś się zmieniło?) instruktor sportu był pierwszym stopniem trenerskim, później trener II klasy, trener I klasy...
Zarówno instruktora sportu jak i trenera II klasy można było zrobić albo przy AWF (i podobnych Wyższych Szkołach) albo (rzadko kiedy) na kursach organizowanych przez PZJ. Zdobycie stopnia instruktor sportu zajmuje od 0,5 roku do roku, zależnie od organizacji, trener II klasy to 1,5 roku do dwóch. Teoretycznie do stopni trenerskich wystarcza(ła) matura, w praktyce "kursy" są organizowane najczęściej w formie studium podyplomowego.
Ja tu z doskoku, słuchajcie może gdzieś robią nieodpłatnie w ramach funduszy unijnych? Kalendarza kursów nie ma jako takiego, trzeba w necie szukać na bieżąco 😉


Są kursy w Przywidzu w pomorskim
www.pomorskie.zkopyta.eu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się