Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Rzeczywiście pewnie tak będzie najlepiej.
Cedryk, ja podaję przez cały sezon letni, po każdym "mokrym" treningu. Czasem jest to nawet 5 razy w tygodniu.
Oki dzięki :kwiatek:
A dajesz zawsze do wody czy np. mieszasz z paszą na mokro?
Cedryk, ja dodaję do wody bo kupowałam w płynie.
Teraz kupiłam w proszku, ale mimo wszystko będę je mieszać z wodą. Jakoś bardziej to do mnie przemawia, a Alison uwielbia wodę z elektrolitami 😁
Ja niestety dodaję do meszu, moje konisko strasznie wybredne, teraz też nie chce jeść Myoplastu  🙁 i nie kapuje rudy głupek, że to dla niego na dobre wyjdzie i że dużo kasy kosztowało  😉
Stoję nad nim jak kat nad dobrą duszą i czekam aż pożre wszystkie te czarne kuleczki  😁
croopie, Po każdym "mokrym" treningu czyli kiedy koń ma wolne to nie podajesz?

właśnie, skoro mowa o elektrolitach.... ktoś zna jakieś dobre elektrolity z dolnej półki cenowej? Miałam officinalisa, ale one są naprawdę obrzydliwe w smaku. Mój koń, który jest w stanie zjeść świeży czosnek z ręki, odwracał się zadem od żłobu i strasznie cudowałam, żeby mu to przemycić, a i tak jak trafił na słone, to wypluwał.
Sankaritarina, tak, jak miała wolne to nie dawałam.
te:
http://horseway.pl/witaminy-dodatki-paszowe/1899-equipower-elektrolity-w-pynie-1-l.html
Ja mam takie pytanie : czy miał ktoś do czynienia z paszą "Havens Sport Muesli".?
Jeżeli tak to co o niej sądzicie, czy warto ją kupować, czy lepiej poszukać czegoś innego.?  😀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
23 kwietnia 2011 12:00
taka w mocno różowym worku? jeżeli to ta to ja skarmiłam może ze 2, była fajna, cena przystępna, w połączeniu z mocnym treningiem byłam dość zadowolona, bo koń był wiecznie chętny. Zależy czego szukasz i czego oczekujesz
Zu , tak właśnie w tym różowym worku. Szukam czegoś żeby mój koń chociaż trochę przytył, ale żeby nie "odwalało" mu na treningu przez to. A moja koleżanka poleciła mi właśnie Havensa, bo podaje to swojemu podopiecznemu.  🙂
kojarzycie takie filmiki reklamowe Dodsona (jeśli dobrze pamiętam) były o żywieniu koni w zależności od użytkowania, wydawało mi się, że gdzieś na stronie były do nich linki a teraz nie mogę znaleźć... 🤔wirek:

edit: przepraszam za zamieszanie już znalazłam na polskiej stronie, nie wiedzieć czemu wydwało mi się, że było to na angielskiej
Pewnie chodzi ci o to:
http://dodsonhorrell.pl/tv
🙂
I zastanawiam się co da lepsze efekty czy jeśli kupię Build Up Mix, ale będę podawać go mniej niż zaleca producent + owies, czy też lepiej skoro chcę dodatku wybrać Build&Glow tylko czy on sam wystarczy jako dodatek do owsa czy powinien być dodatkiem do Buld Up'a? Będę wdzięczna za pomoc bo sama już pewnie nic nowego nie wymyślę. A i jeszcze jedno czy jeśli zdecyduję się na Build&Glow to jest sens/potrzeba dawania dodatkowych witamin czy już nie?

Jakby ktoś był zainteresowany to odpisali mi z Dodsona, że jeśli nie pełnoporcjowo to żeby były efekty trzebaby dawać Build Up min 2kg + owies + Build&Glow, który najlepiej działa wlasnie jako dodatek do Buils up i wtedy można jeszcze dołożyć witaminy+ oczywiście siano.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 kwietnia 2011 21:24
Magdzior i na co się ostatecznie zdecydujesz?
No właśnie tak sie zastanawiam i dochodzę do jakże odkrywczego wniosku, że co nie kupię to powinno być dobrze i chyba zdecyduję się na pierścienie jeczmienne Barley Rings bo one są właśnie jako dodatek, są stosunkowo energetyczne i tuczące i do tego któreś witaminy.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 kwietnia 2011 21:58
Ostatnio koleżanka częstowała mnie jakimiś pierścieniami właśnie, ale nie wiem, czy Dodsona. W każdym bądź razie tak się zajadałyśmy, że... zjadłyśmy pół porcji dla konia 😁
Czytam i czyyytam (dużo tego) i nadal wiem że nic nie wiem  😂 więc się spytam - bo doczytałam że otręby pszenne zawierają głównie włókno - w wakacje będę w stajni gdzie podaje się je codziennie i miałabym to w cenie pensjonatu. na poczatku chcialam zrezygnowac z otrebow na rzecz sieczki DH fibre costam tej energetycznej, ale skoro jedno i drugie ma dużo wkłókna a otręby mam w cenie...
ps. wkłókno mi potrzebne bo w tej stajni nie daje się koniom siana w okresie trawiastych pastwisk niestety... albo zbyt mało (wieczorem pół kostki jak się zacznę czepiać to dadzą...)
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 kwietnia 2011 22:17
gabb. nie znam się, ale na takich mocno energetycznych paszach konie często się "spalają" i raczej chudną...
Magdzior podawałam i Build up'a i Barley Rings'y, z tym że tej pierwszej podawałam za mało. Za to z pierścieni byłam zadowolona 🙂 
jaką paszę polecacie dla konia z alergią na kurz?? nie wiem którą wybrać, bo jest ich wiele na rynku...
Co polecacie dla klaczy,  żeby produkowało więcej pokarmu?
otręby, marchew

Polecam musli Spillers oat balancer i sieczkę conditioning fibre również Spillersa.
Koń fajnie wygląda, ma energię i ładnie się rozbudował a podaję dopiero od miesiąca 😉
Dostawał dziennie 1 miarkę (taką standardową) musli, jedną miarkę sieczki i 2 miarki całego owsa rozłożone na 3 posiłki, czyli w sumie niewiele.
Juliaaa
Zależy co chcesz osiągnąć ta pasza.
Jak masz kupić jeden worek i podawać po miarce, to zainwestuj lepiej ta kasę w ziola albo syrop.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2011 18:30
Czy jest sens podawania sieczki po 1-2 garści do paszy po to, by koń lepiej przeżuwał, bez chęci podtuczenia lub dodania energii? 😡
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
07 maja 2011 18:38
Strucelka-sama sobie odpowiedziałaś  😉 Jest sens by lepiej przeżuwał  🙂 Moja seniorka tak dostaje i sie bardzo cieszy, ze ma tak dużo jedzenia  😁 bo jak jej sypne niecałą  miarkę (jej przydział) do się drze, że za mało  😁 a z sieczką ma dużo w żłobie i je powoli  🙂
Lepiej przyswaja kon posilek, jak wolniej przeżuwa pasze z sieczka. 🙂 
No i jak podajesz malo musli jednak cos tam więcej ma w zlobie.
ja zamowilam na poczatek dwa wory hesta musli st. hippolyta dla fryzkow. Chce calkowicie przejsc na ich pasze. Jestem ciekawa 👀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2011 18:44
To gicior 🙂
Wiem, że Sukces nie ma wybitnych pasz, ale mają w ofercie sieczkę za 23zł za 10kg worek, dzisiaj w stajni widziałam i całkiem fajnie wygląda, myślę, że na pierwszy raz spróbuję 🙂
Jeszcze koń musi tę sieczkę lubić.... 😁 Mój się wypiął na pavo, pegasusa i equifirsta i, w myśl swojego cwaniakowania, po prostu przebiera w żłobie jak może licząc na to, że wywali sobie sieczkę 😉 Jeśli źle pomieszam, bo się spieszę, to faktycznie - zdarzy mu się wywalić tę sieczkę, zjeść ze smakiem resztę i wrócić do tej sieczki później. Jeśli dobrze pomieszam, to część posiłku ląduje na ziemi. Wprawdzie kombinator to później zjada, więc nie ma strat 😉 ale jednak bym wolała, żeby on to zjadał "podręcznikowo", czyli wszystko razem wolno przeżuwając. 😁
Strucelka, Jak spróbujesz to koniecznie daj znać 🙂 Słyszałam niedawno, że sieczka z sukcesu jest bardzo fajna, mimo opinii biegających o paszach tej firmy.
Arimona , koń ma alergię na kurz, więc szukam czegoś co mu pomoże. Mogę dawać musli pełnoporcjowo, mogę dawać i po miarce, do tego zioła czy jakieś syropy. Tylko jakie?? Jest tak wiele na rynku, że po prostu zgłupiałam....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się