Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Witam, mam pare pytań.  Zna ktoś nabliższe terminy  kursów na "Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna" w okolicach Poznania?

A w ogóle co lepiej zrobić za kurs:
instruktora PZJ  (instruktor szkolenia podstawowego, instr. sportu jęździeckiego, trener)
czy zdobyć uprawnienia z Ministerstwa Sportu i Turystyki (instruktor dyscypliny sportu, trener, instruktor rekreacji ruchowej w specjalności jazda konna)
w ogóle sie w tym nie orientuje... jak co to zapraszam na PW 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2011 09:56
Marcepana, przeczytaj wątek od pierwszej strony, wyjaśnienia pojawiały się już wielokrotnie 🙂
Właśnie skończyłam przeglądać te wszystkie strony...troche tego było :P Teraz już wiem czego chce. Zna ktoś nabliższe terminy  kursów na "Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna" w okolicach Poznania? Albo gdzieś troche dalej z możliwośćią przybycia ze swoim konikiem?
platka   Audere est facere
01 maja 2011 20:48
hej 🙂
Potrzebuje pewnych informacji na temat kursów:
Słyszałam, że można takowe zrobić mając ukończone 18 lat, a papierek o pomyślnym ukończeniu dostanie się po dostarczeniu papierów z ukończeniem szkoły średniej. Czy jest to prawda?
Jeśli tak to proszę o podpowiedź, gdzie można na Śląsku lub w bliskich okolicach odbyć kurs na tych zasadach.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję już za odpowiedzi! 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 maja 2011 09:12
platka, pewnie tak można, gdy jesteś w ostatniej klasie, ale osobiście się nie spotkałam z takimi warunkami. Najlepiej poszukaj kursu, w którym chciałabyś wziąć udział i skontaktuj się z organizatorem.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 maja 2011 09:24
Gdyby ktoś był zainteresowany, jest propozycja kursu TKKF od 28.05 - 11.06 w Nawojowej koło Nowego Sącza, cena (chyba) 1700zł, musi uzbierać się 10 osób chętnych, żeby kurs się odbył.
Więcej info na priva.
marysia, studia w tym kierunku, czyli jakie? Zootechnika?


niezły dowcip- AWF kierunek trenerski.

halo- o widzisz może nie studia, ale studium podyplomowe, tak jak napisałaś. Nie interesowałam się tym nigdy, tylko coś słyszałam, a jak widać nie dokładnie.
Nojec   dom na skraju niczego
09 maja 2011 17:18
hej 🙂
Potrzebuje pewnych informacji na temat kursów:
Słyszałam, że można takowe zrobić mając ukończone 18 lat, a papierek o pomyślnym ukończeniu dostanie się po dostarczeniu papierów z ukończeniem szkoły średniej. Czy jest to prawda?
Jeśli tak to proszę o podpowiedź, gdzie można na Śląsku lub w bliskich okolicach odbyć kurs na tych zasadach.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję już za odpowiedzi! 😀


Trenerka ostatnio mi opowiadała, że tak zrobiła jak zdawała, można. Warunkiem przyjęcia na kurs jest ukończone 18 lat, a warunkiem otrzymania papierów jest skończenie szkoły średniej, więc czemu nie 😉
platka   Audere est facere
09 maja 2011 19:45
Dziękuję 🙂 czyli prawdopodobnie po wakacjach będę szukać odpowiedniego kursu blisko mnie (a jakby był już weekendowy to bym byla w siódmym niebie!)


Jakby ktoś coś wiedział to będę wdzięczna za informacje, coś na śląsku lub małopolska 🙂
W Poznaniu ma być organizowany przez firmę, która w szkoleniach się specjalizuje. (podobno :cool🙂
Koszt ok 2000pln. Nie wiem dokładnie jak z terminami, ale ma być weekendowy, chyba od czerwca.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 maja 2011 07:19
Ja tu z doskoku, słuchajcie może gdzieś robią nieodpłatnie w ramach funduszy unijnych? Kalendarza kursów nie ma jako takiego, trzeba w necie szukać na bieżąco 😉


Jak jest się bezrobotnym, zarejestrowanym w Urzędzie Pracy to oni mogą zfinansować taki kurs pod warunkiem, że znajdziesz sobie pracodawcę (przed kursem) i podpiszecie umowę (ty, pracodawca i UP), że po jego zakonczeniu przyjmie cię do pracy minimum na pół roku, jak cię zwolnią to dofinasowanie trzeba zwrócić. Przynajmniej tak było w moim UP, a ponieważ żaden właścieciel stajni nie zatrudni instruktora na pół roku jak sezon trwa dwa miesiące więc sama sobie nazbierałam na kurs. Mówie o miom regionie, gdzie większość właścicieli stajni sama ma papiery instruktorskie i nikogo nie zatrudniają a pozostali zatrudniają (i to tylko na czarno) na okres wakacji.
OK, kurs zaczyna się w przyszłym tygodniu, teoria, a potem praktyka.
TRATATA - nikt tego nie sprawdza, czy podpiszesz z kimś umowę po zakończeniu kursu. Ja miałam dofinansowanie z UP , poświadczenie , że będę zatrudniona, zrobiłam kurs i nigdy nie zostałam zatrudniona przez tamtego człowieka. Ważne jest tylko to, że trzeba być bezrobotnym.
U nas w UP dawali mi na sam kurs ( nawet coś musiałam chyba z własnej kieszeni dopłacić), a była ze mną dziewczyna, która miała sfinansowany kurs, mieszkanie i kasę na jedzenie.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 maja 2011 09:10
No zalezy od UP, ja musiałabym takowego pracodawce przytachać do urzedu i na miejscu podpisac tą "lojalkę", że mnie zatrudni, może i nie sprawdzają co się dzieje dalej ale ja tam nie wnikałam bo na pół roku by mnie wyrejestrowali (bo niby przecież pracuje) i bym sie dalej na bezrobociu bujała. A tak dostałam ciepły etacik a w instruktora bawie sie popołudniami
ja bym się pewnie też nie bawiła, ale właśnie byłam po obronie mgr a prace zawodową zaczynałam od grudnia, więc się zarejestrowałam w UP i skorzystałam.
Są terminy kursów w Toporzysku na wrzesień - IRR, hipoterapii i szkolenia podstawowego. Wiszą na stronie, ceny będą niedługo.
Nie wiem właściwie czy do ogłoszeń, czy tu... zaryzykuję. 🙂


Czy wybiera się ktoś z Warszawy z koniem  na kurs do Lalina 17-29.05 ?  Chodzi mi o wolne miejsce w przyczepie, zawsze to taniej wychodzi przewóz koni. 🙂

Jeśli nie tu, to proszę wybaczcie mi i mnie nie linczujcie. 🙂  :kwiatek:
Zna ktoś terminy najbliższych kursów instruktora rekreacji stacjonarnych?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2011 10:03
nie rekreacja,ale prawie,może kogoś zainteresuje:
PRZYWIDZ
Nie wiem czy najbliższe, ale w Toporzysku są we wrześniu - rekreacji i szkolenia podstawowego: www.toporzysko.pl
Wybiera się może ktoś na kurs do Gałkowa w czerwcu?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2011 12:13
Na jakiej wysokości są skoki na kursie ISP?
I co oznacza 'dwutygodniowy staż w ośrodku jeździeckim pod kierunkiem licencjonowanego szkoleniowca PZJ' - jak to wygląda?

W Toporzysku trochę ten kurs sobie kosztuje 😲 Wszędzie są takie ceny? 🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2011 12:26
Strucelka, egzamin kończący jest na wysokości 100 cm:
pokonanie standardowego toru przeszkód o wysokości 100cm i szerokości 100-110 cm

dawaj do nas na kurs,teraz na wakacje 🙂

co do stażu,to jak praktyki zawodowe,które musi Ci podpisać licencjonowany szkoleniowiec,czyli taki wrotki na przykład  😁
Nie wszędzie  w Zbrosławicach chyba 1800zł lub 1700, ale w Toporzysku masz już w cenie zakwaterowanie, wyżywienia a gdzie indziej nie.
Ktoś a ten Twój kurs, bo ja się nie doczytałam to na istruktora szkolenia podstawowego  czyli i rr musze juz miec?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2011 12:32
w regulaminie jest napisane,zę albo rr albo srebrna odznaka albo egzamin wstęny.

d. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna lub
jeździectwo wydane przez Ministerstwo Sportu, srebrną odznakę jeździecką PZJ lub
uzyska pozytywny wynik egzaminu wstępnego przeprowadzanego na poziomie egzaminu na
srebrną odznakę.
e. Na kurs zostaną przyjęci kandydaci w następującej kolejności:
1. Zdający egzamin wstępny – wg uzyskanej oceny, w przypadku takich samych ocen
kolejność zgłoszeń.
2. Posiadający srebrną odznakę jeździecką PZJ – w kolejności zgłoszeń
3. Posiadający uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej.- w kolejności zgłoszeń
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2011 12:33
Ktoś ale u siebie macie kurs rekreacji czy sportu podstawowego?
Miałam robić rekreacji, ale... mama mi zabroniła 😁

Donia Aleksandra ale mimo wszystko wydaje mi się, że to trochę dużo, nie ma takiej siły, żeby nocleg kosztował tyle samo co kurs 🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2011 12:34
Instruktor szkolenia podstawowego - to projekt unijny,całkowicie darmowy,łącznie z zakwaterowaniem uczestnika i jego konia.
strucelka mylisz się ja swojego czasu porównywałam te ceny i wychodzi na jedno, lub różnica jest niewielka .Sama juz mialam iśc do Toporzyska, zapłąciłam zaliczkę nawet, ale  przesuneli termin i nie pasował mi on( miałam wtedy kobyle na wyźrebieniu)
Ktoś a jakie uprawnienia daje ten kurs?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2011 12:43
Ktoś to ten PZJtowski ISP?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2011 12:46
Donia Aleksandra, uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego z którego dalej można robic Instruktora Sportu.
wszystko jest na stronie PZJ:
Certyfikat instruktora szkolenia podstawowego:


upoważnia do wydawania odznaki „Jeżdżę konno”
jest jednym z warunków otrzymania certyfikatu PZJ przez ośrodek, w którym pracuje szkoleniowiec z takimi uprawnieniami,


umożliwia przystąpienie do kursu na stopień instruktora sportu jeździeckiego bez egzaminu wstępnego


w przypadku, gdy szkoleniowiec z certyfikatem instruktora szkolenia podstawowego wykaże się co najmniej dwuletnim stażem pracy potwierdzonym przez właściwy WZJ, może on uczestniczyć w skróconym kursie na stopień instruktora sportu jeździeckiego.


Strucelka, tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się