Gdzie na urlop w Polsce?

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
23 kwietnia 2011 19:52
[quote author=Młoda link=topic=5421.msg676088#msg676088 date=1281794206]
Poszukuje miejsca gdzies na mazurach, w tych okolicach, gdzie są domki wolnostojace ale takie nie tylko duze, ale pzedwwsyztskim malutkie 2osobowe bo takie mnie interesują..

Gdzies gdzie będzie blisko do wody, ale tez moze las?
Gdzie bedzie spokój, cisza, i bedzie mozna zapomniec o zyciu miejskim.. Mysle o weekendzie, moze o 3 dniach ale nic dluzej.. Może ktoś cos polecic?

Bo jakos nie moge nic znaleźc na necie..
[/quote]

heh  ja  z    Mazur 🙂
więc  polecam  Przerwanki ! 😀  piękna  malownicza  i  znana  miejscowość (  heh  przez  harcerzy ,  ale  i  nie  tylko ) piękny  las ,  jezioro  i  cisza 🙂  czegoż  chcieć więcej 🙂
stronka : http://www.przerwanki.mazury.info/
ja zdecydowanie polecam mazurskie klimaty niedaleko Mrągowa

http://www.zielonygaj.com.pl/

http://www.borowe.pl/index.php

fajne, spokojne miejsca, woda i las

a jeśli morze to dla mnie rewelacyjnie jest w Jastarni, a polecić mogę ten pensjonat

http://www.letnik.pl/Willa-Cove-Jastarnia_id1665
💃 szukam jakiegoś sympatycznego miejsca na wypad z dwójką dzieci z czego jedno kilku miesięczne.
Może polecicie mi coś w granicy do 100km od Wa-wy
grunt żeby było bez tłoku, spokój ale nie daleko do atrakcji i gastronomii :kwiatek:
Szukam "dziury" nad morzem  😎 warunki konieczne - pustawe plaże, dzika przyroda, mało turystów, mało śmieci, tylko jakaś gastronomia by się przydała  😎 albo w miarę dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, za to może być tylko jeden na całą wieś  😎
💃 szukam jakiegoś sympatycznego miejsca ......
.....w granicy do 100km od Wa-wy
grunt żeby było bez tłoku, spokój ale nie daleko do atrakcji i gastronomii :kwiatek:

A w Erze pytałaś? Blisko Wiochawy, sympatycznie, bez tłoku z atrakcjami i gastronomią. Sporo warunków. Ale kto zadba i atrakcje i gastronomię w miejscu gdzie jest spokój i nie ma tłoku?

Szukam "dziury" nad morzem  😎 warunki konieczne - pustawe plaże, dzika przyroda, mało turystów, mało śmieci, tylko jakaś gastronomia by się przydała  😎 albo w miarę dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, za to może być tylko jeden na całą wieś  😎

Polecam Koroszyłowkę. 10 rodzin i jest sklepo-knajpa i pustawe plaże. 25 km na wschód od Murmańska. A samogon, ech!
strzeszynopitek jak nie masz nic do powiedzenia to może nie wysilaj sie na przytyki 🤔wirek:

ja pytam w temacie a ty widze szukasz zaczepki
Ja wszystkich serdecznie zapraszam do naszego gospodarstwa agroturystycznego. Konie, jeziora, rodzinna atmosfera... Więcej na stronie, co by nie było, że zanadto się reklamuję www.polna6.pl
Atea, patrzę na te zdjęcia na Waszej stronie.... bosko tam macie! Szczególnie to jezioro... no bajka po prostu. Chcę tam mieszkać 🙂
strzeszynopitek jak nie masz nic do powiedzenia to może nie wysilaj sie na przytyki 🤔wirek:

ja pytam w temacie a ty widze szukasz zaczepki

Nie chodziło mi o zaczepki ani o przytyki. Chciałem Ci uzmysłowić sprzeczność Twoich oczekiwań. Albo blisko aglomeracji, albo sympatycznie i spokojnie. Albo sympatycznie i bez tłoku, albo blisko gastronomii i "atrakcji". Nie da się uzyskać wszystkiego naraz. Przynajmniej w zadowalającym stopniu. Nikt w tej sytuacji nie zaryzykuje rekomendowania Ci czegokolwiek. Nikt kto ceni swoje słowo, w każdym razie.
almaniespo blisko warszawy polecam http://www.eholiday.pl/noclegi-jh2071.html cisza, spokoj, bardzo mili wlasciciele. Ok. 20-30 km od Minska Mazowieckiego. Jezeli chcesz dowidziec sie czegos wiecej pisz 🙂
Lilo serdeczne dzięki, wygląda bardzo sympatycznie :kwiatek:
A ja w majówkę podbijam Góry Bardzkie i Złote 😅
Wybieram się na ten łikend do Zamościa, w myśl zasady "cudze chwalicie, swego nie znacie" 🙂
W Zamościu co jest wartego obejrzenia oprócz sztandarowego Rynku? Do Zwierzyńca też warto pojechać?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
08 sierpnia 2011 09:59
Zamość jest taką perełką, jak jest reklamowany, ale poświęcając 3 godziny można go poznać absolutnie od podszewki. Wszystkie atrakcje turystyczne są umiejscowione na uliczkach odchodzących od Rynku. Kiedy dwa lata temu zrobiłam sobie wyprawę na Roztocze, w Zamościu zaplanowałam jeden nocleg, a kolejne trzy w Zwierzyńcu - jest tam trochę do zobaczenia (Browar, Roztoczański PN, parki krajobrazowe np. Szumy Tanwi).
Szumy Tanwi już widziałam.  🙂
A hodowla koników polskich? Bo coś mi świta, że to Zwierzyniec? Tuż obok?
Szukałam na stronie Zwierzyńca, ale jest tylko lakoniczna inormacja, że są.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
08 sierpnia 2011 11:53
Jest hodowla zachowawcza w ramach Parku Narodowego, przy rozlewiskach i Stawie Echo pod samym zwierzyńcem. Sporo koników w ładnym krajobrazie, jest wieża widokowa - warto się wybrać.
Dzięki wielkie 🙂
Jeżeli ktoś szuka miejsca , gdzie wypocznie z dzieciakami polecam nasz Bałtów
Lokalizacja - woj. świętokrzyskie , niedaleko Ostrowca Św.

jurapark , zwierzyniec , park zabaw , rollercoaster, tyrolka , punkty gastronomiczne, bazy noclegowe , miejsce do pływania z plażą (bezpieczne, strzeżone🙂  , oceanarium , kino 5d
stadnina koni  i długo by wymieniać co jeszcze  🙂🙂

Jest to piękna miejscowość , położona w dolinie rzeki Kamiennej , wapienne skały  tworząc  małą kotline przywodzą na myśl górski klimat

Fajne miejsce do wypoczynku
Tylko kaski dużo trzeba przygotować, zwłaszcza jak się jest z dziećmi 😉
Ale fajnie faktycznie, a gdzie to oceanarium?
Zaraz przy parku . Sama nie byłam tam jeszcze bo nie miałam czasu , ale to chyba coś o dinozaurach pływających .
Więc nie mogę dużo się na ten temat wypowiedzieć 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
08 sierpnia 2011 20:19
angie560   chodzi  ci  o  to ?  http://www.juraparkbaltow.pl/
fajnie  tam , może kiedyś  się  wybiorę 🙂
Huculska Ostoja Tak tak o to o to 🙂

Zapraszam 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
09 sierpnia 2011 12:58
Góry Sowie, Góry Stołowe.
pięknie, cicho, ciekawie 🙂
Uwielbiam nasz kraj, prawie każdy jego region (no, może góry omijam). Ale dojazd gdziekolwiek mnie przeraża, 500km jechać 10 godzin..jakiś koszmar i obłęd. Do tego drogo, za dwa tygodnie pobytu nad morzem zapłaciłam tyle, co za 2 tyg w bdb hotelu w Turcji..

Dość sceptyczna się robię do tematu wojaży po Polsce, głównie przez stan dróg i ceny.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 sierpnia 2011 16:51
Zgadzam się z Tobą zen w 100%! Jakaś masakra cenowa nad naszym morzem. A drogi....szkoda gadać.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 kwietnia 2012 11:02
Wczoraj wieczorem wróciłam z 5-dniowego urlopu w Pl.
Byłam w hotelu Głęboczek Vine Resport & Spa http://gleboczek.pl/  😍

1) Przyjmuja psy 😀
2) Przepiekna okolica, jest gdzie spacerowac, ale mozna tez po prostu usiasc na lezaczku i podziwiac widoki.
3) Bardzo ladny hotel o fajnym standardzie, czysto, pokoje przyjemnie umeblowane.
4) Swietne zabiegi w spa z wykorzystaniem winorosli i wina.
5) Absolutnie przefantastyczne jedzenie: w stylu wellness, troche polskiej kuchni wymieszanej ze srodziemnomorksa, wszystko swieze, pieczywo wypiekane na miejscu przez szefa kuchni.
6) Bardzo pomocna, mila i usmiechnieta obsluga.
7) Zajęcia Jogi, Pilates, Nordic Walking - można umowić się indywidualnie z instruktorem.
8) Blisko Warszawy, bo ok 200 km w jedna stronę.

Dla mnie raj i zamierzam tam spędzać możliwie wszystkie krótki urlopy
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 kwietnia 2012 11:08
Wczoraj wieczorem wróciłam z 5-dniowego urlopu w Pl.
Byłam w hotelu Głęboczek Vine Resport & Spa http://gleboczek.pl/  😍

1) Przyjmuja psy 😀
2) Przepiekna okolica, jest gdzie spacerowac, ale mozna tez po prostu usiasc na lezaczku i podziwiac widoki.
3) Bardzo ladny hotel o fajnym standardzie, czysto, pokoje przyjemnie umeblowane.
4) Swietne zabiegi w spa z wykorzystaniem winorosli i wina.
5) Absolutnie przefantastyczne jedzenie: w stylu wellness, troche polskiej kuchni wymieszanej ze srodziemnomorksa, wszystko swieze, pieczywo wypiekane na miejscu przez szefa kuchni.
6) Bardzo pomocna, mila i usmiechnieta obsluga.
7) Zajęcia Jogi, Pilates, Nordic Walking - można umowić się indywidualnie z instruktorem.
8) Blisko Warszawy, bo ok 200 km w jedna stronę.

Dla mnie raj i zamierzam tam spędzać możliwie wszystkie krótki urlopy


no i ceny odpowiednie 😲
Moze ktos polecic fajny nocleg w Suwalkach? W ogole co ciekawego mozna tam porobic w weekend? 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
09 czerwca 2012 18:02
nie wiem czy coś jest w Suwałkach ciekawego do robienia , wiem  tylko tyle ,że  wybudowali nową galerię  handlową
a tak  to  chyba nic  sensownego tam nie ma

to już lepiej pojechać kawałek dalej , np. Mikołajki/ Gizycko 🙂
szukam fajnej agroturystyki na mazurach nad jeziorkiem z konmi najlepiej moze ktos ma cos do polecenia ? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się