Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

witajcie, rzadko się odzywam na forum, zazwyczaj jestem obserwatorką 😉 ale tym razem muszę coś napisać bo.. mnie tzn "szlag jasny trafi"..

MoniaaA, ash, kujka to że koń którym zajmuje się/ dzierżawi / jest właścicielem  tajfunowaa jest wynikiem tego o czym mówicie..

tajfunowaa fakt że jest folbultem nie oznacza że ma wyglądać jak szkielet, to że ktoś jest chudy nie oznacza że jest niedożywiony! to subtelna różnica, a jaka wielka dla zdrowia konia! Sama zobacz jak Tajfun wyglądał w stajni gdzie wcześniej stał (widziałam stare fotki na Twoim fotoblogu) wyglądał dużo lepiej! a to że "jest krzywy" okej ma wadę postawy, jest trochę nie proporcjionalny, ale to nie ma większego znaczenia przy poziomie odżywienia. Tajfun wygląda tak od ponad roku, dla każdego jego wygląd jest normalny, wet który go badał jest znajomym właścicieli stajni.
Piszę to gdyż szczerze bulwersują mnie teksy w stylu "ten koń tak na", jakie ma? on po prostu w stajni w której obecnie stoi nie dostaje porządnie jeść i tyle. "dużego konia trudno utuczyć" (w sensie by przybrał na masie),  jak się da mu jeść to nie ma takiej opcji, no chyba że jest chory itp itd. jeśli oszczędza się na żywieniu to tak jest. Kiedyś w to nie wierzyłam, ale tak jest, dobrze karmione konie tak nie wyglądają (to nie jedyny przypadek w tej stajni).
Przychodzi koń do stajni a po 2 miesiącach wystają mu żebra. To straszne, ja tylko dziwię się ludziom, którzy pozwalają na coś takiego! !


Pewnie teraz zostanę zjechana, lecz mam na uwadze dobro konia, innych koni i naprawdę nie mogę słuchać takich tekstów 🙁

Wtrąciłam się, bo znam Tajfuna, oraz stajnię. Zajmowałam się nim jakiś czas, zrezygnowałam min z powodów o których jest tutaj mowa.
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 kwietnia 2011 22:18
Raven, ja Cię odwiedzam 😀iabeł:
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
29 kwietnia 2011 22:21
Angeel, haha, kantar idzie na zmianę szwabski z tym brązowym 😁 i jeszcze jedne w szafie wisi 😎

wątek zamknięty
Saverus aż chce się galopowac  😀

Burza brak słów poprostu z jazdy na jazdę coraz lepiej  😍

A ja powiem, że wczoraj dowiedziałam się, że w niedzielę jedziemy do Ostródy na zawody towarzyskie i to ma być cross ;o do metra ciekawe co to będzie  😀 jutro zawozimy tam konie na noc 🙂
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
29 kwietnia 2011 22:30
Raven, hihi moze sie nie umiesz zakrecic :P wiekszosc znajomych jaka mnie odwiedza to sa najczesciej ludzie ktorych znalam wczesniej poza forum, tylko czesc jest r-voltowa wiec to nie do konca tak zesmy tacy popjular :P z reszta nie boj sie, ja Cie odwiedze z ciotka Amnestria jakos niebawem... wczesniej sama przeciez nas nie chcialas!!  🤬

Mo B., fajnie! coraz wiecej ludzi okresowo wpada do aro, coraz wiecej voltowiczow mozna spotkac 🙂

Burza, niech mowia co chca, mi sie taka grzywa u Piorka podoba 🙂 widac ze juz sie rozjezdzacie, oby zadnych przerw juz nie bylo!

milusia, jeszcze nie wre, ale costam juz bulgocze 😁

Severus, dzieki! ale faaajny teren, przypomina mi to zdjecie widoki z naszej pierwszej stajni... w parku krajobrazowym... teraz musze spenetrowac Kampinos ktory mamy pod nosem, to tez sie moze pochwale takimi pejzazykami 😉

Alice czyli juz na stale wrociliscie do roboty? super!


nie wiem jak u Was, ale jutro u mnie bedzie piekny konski dzien... az sie doczekac nie moge! ach!!  😍
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 kwietnia 2011 22:33
kujka, penetruj, Kampinos jest zarąbisty! Ja tam uwielbiam 😍
wątek zamknięty

nie wiem jak u Was, ale jutro u mnie bedzie piekny konski dzien... az sie doczekac nie moge! ach!!  😍


to dla kontrastu powiem, ze konia nie widzialam od...dokladnie 10 dni, a zobacze go we wtorek dopiero 🙁
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 kwietnia 2011 22:53
kujka-dobre bulgotanie nie jest złe  😉
Amnestria-dopiero doczytałam  🤬 i ślę spóźnione, ale prosto z serca życzenia urodzinowe  🙂
Raven-wstaw jeszcze coś Dragoniastego z roboty, bo napatrzeć sie nie mogę na ta zmianę  🙂

a tu troszkę nas z tego tygodnia





i chłopczyk sie relaksuje po pracy
wątek zamknięty
Hypnotize, Gratuluję Wam dziewczyny! Świetna wiadomość!!!
Alice, ale Choniak się zrobił... duży 😀
Lov, jak rozumiem bawiłaś się z Rudym w akuku!
Ontario jest Twój tak w ogóle? Bo ja kompletnie się pogubiłam z tymi voltowymi końmi 😉
milusia jak zwykle bosko!

Jeszcze raz Wam dziękuję za kciuki i słowa otuchy! Oby wszystko zaczęło wychodzić na prostą.
wątek zamknięty
Burza, widzę, że powrót do wędzidła 🙂
Mo B. , trzymam kciuki  😁
Milusia, jak zwykle klasa  😉
wątek zamknięty
Dawno mnie tu nie było...

Lov - młody jest czarujący! 🙂
milusia - jestem zakochana w Zwiastunie  😍
Hypnotize, Wandetta - gratulacje dziewczyny!
Burza - Pączunio już nie jest pączuniem! coraz więcej mięśni 😉

A u nas była wczcoraj Alice 🙂
My z kucuniem eksperymentalnie na hacku, po przerwie:






Pozdrawiamy cały KR  :kwiatek:
wątek zamknięty
Dziękuję Wszystkim ślicznie za życzenia! :kwiatek:

Hypnotize, wendetta - przeogromne gratulacje! Zaskoczyłyście mnie dziołchy! Pozytywnie, oczywiście 😉 Ja to myślałam, że nie ma żadnych, żadnych szans na kupno, a tu proszę. FANTASTYCZNA WIADOMOŚĆ! 😀

Kujka, jakie Gil ma piękne zdjęcia! I jak ładnie pracował 😉

Madźź chyba odrobinę kuco schudł, nie? 😉

Ewuś gratulacje! Bardzo się cieszę 😅 Ale to w końcu, na tych 2-óch konikach będziesz jeździć czy dostaniesz też coś innego pod tyłek?

milusia jesteście absolutnie przefantastyczni 😍 ale co tam się dzieje na drugim zdjęciu? 😁


A ja mam lekki kryzys końsko-jeździecki. Duszka plecy już się lepiej mają, ale wciąż minimalnie go bolą. Opadł znowu całkiem ze wszystkiego i paskudnie wygląda. Już bym chciała, żeby znów wrócił do pracy 🙁 Zwłaszcza, że wczoraj wyprowadził stajennego na dwóch nogach 😵 A stajenny do mnie: " a ja myślałem, że to taki miły, słodki konik" 😡

Mnie natomiast chce się PRZEOKRUTNIE jeździć. Nigdy mi się chyba tak nie chciało. A mam obawy, ze już nie umiem. Nie to, że sobie młodego konia kupiłam. To nie było chyba najrozsądniejsze 😵
wątek zamknięty
Kujka, ależ Gil fajnie teraz wygląda
Burza, no i w końcu robota, coraz lepiej, mi też bardziej na wędzidle się podoba

Kto ma mocne nerwy i wolne w poniedziałek i jest z Warszawy? Chętnie przyjadę, nawet z aparatem?  😀iabeł:
wątek zamknięty
Madźź - Wspaniale jest znów widzieć Nilsa 🙂

A ja tak skromnie się sypnę z moją rudą znów:
wątek zamknięty
Lov o, zmiana avataru, fajnie 🙂
amnestria nie masz kogoś co dałby ci coś pod tył? :kwiatek:
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
30 kwietnia 2011 10:19
amnestria, glupia jestes. ile razy Ci mowilam ze Gil czeka i nozka grzebie ze zniecierpliwienia (a on ma przeciez ostatnio tyle energii 😉 ). a jesli chodzi o Duszka i jego plecy to moze dostaniecie niedlugo zielone swiatlo na jakis lonżing? co sie odwlecze to nie uciecze, nie obejrzysz sie jak kon wroci do roboty 🙂

Madźź a czemu mieliscie kolejna przerwe? jej, mialam nadzieje ze w kolejnej odslonie kucyk wroci juz nie taki zapasiony...

Milusia no wlasnie, co robicie na 2 zdjeciu? :P
wątek zamknięty
Mam do Was sprawę. Otóż u nas w stajni jest koń, który kuleje, był wet, badał nogi i nic nie wykryto, kowal też stwierdził, że to nie od nóg. Podejrzewam, że mogą to być problemy z kręgosłupem. I teraz moje pytanie kto z Poznania lub okolic się na tym zna? Zależy mi, żeby był to ktoś z okolic, bo ściąganie kogoś z drugiego końca Polski nie wchodzi w grę-za duże koszty (koń nie mój, a właściciel stwierdził, że nie opłaca mu się kupy siana inwestować w leczenie). Może znacie jakiegoś weta, specjalistę od końskiego grzbietu?? Wiem, że jest wątek o końskich plecach, chiropraktykach, ale tak do końca to ten problem chyba tam nie pasuje. Dziękuję z góry za jakiekolwiek informacje 🙂
wątek zamknięty
Przeciez  p.Przewoznego klinika jest w Poznaniu, a juz lepiej niz on to ja nie wiem kto sie zna na plecach.
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
30 kwietnia 2011 11:42
Burza zawsze mi się podobaliście,ale teraz szał po prostu,jak on zaczął fajnie śmigać pod Tobą i sylwetka mu się spektakularnie poprawiła 😅
Mo B. wstaw coś z jazdy prosze :kwiatek:
milusia świetnie wyglądacie 🙂
madź ile wzrostu ma Twoje rude cudo? 🙂
wątek zamknięty
amnestria nie wiem jeszcze czy dokładnie te 2 będę jeździć 😉 W każdym bądź razie dzisiaj znowu na obydwu jeździłam 😀
Na ogra założyłam sobie ostróżki i chodził jak marzenie. A na Kobyłeczce skakałam  🏇 i kocham takie wariaty  😍
A no i dostałam ofertę pracy, żyć nie umierać! 😀
wątek zamknięty
Fantazja, ja będę 😀 😎
ewuś
- jakiej pracy? 🙂
wątek zamknięty
Fantazja, ja będę 🙂 I na pewno się zobaczymy 🙂

A ja dziś miałam cudowną jazdą - jak zsiadłam, miałam ochotę uściskać Alison i to zrobiłam !! Mały spacerek po lesie i kąpiel 🙂 Jutro będzie miała wolne, bo w poniedziałek wraca trenerka, więc znów będziemy pracować.
A ja dziś szybko się uwinęłam w stajni, pierwszy raz od daaawna miałam okazję wrócić wcześniej do domu, w wyniku czego moje mieszkanie wreszcie błyszczy a przez okna znów wpada światło 😀
wątek zamknięty
Kujka super, że kryzys zażegnany, teraz przygotowujcie się do obiecanych zawodów!
Ewuś a w jakiej stajni stoja te konie i co to w ogóle za historia?
Mo B gdzie się przenosicie?
Milusia as always fantastycznie

a u nas w odwiedzinach była arcymistrzyni Abre  :kwiatek:






edit: i jeszcze: umiem zwinąć język w trąbkę, a moja pani nie!
wątek zamknięty
Burza, milusia, Forta ale cudne zdjęcia i pięknie się prezentujecie! A na Piorka to ja się napatrzyć nie mogę co sesja to piękniejszy🙂

Tymczasem ja jak głupia cieszę się z wiosennej Reszki, której coraz wiecej 😍 jeszze tylko zad i słabizny ma zafutrzone a reszta zaczyna się nawet błyszczeć już😉

croopie mi też się dzisiaj cudownie jeździło, a własciwie to ta dobra passa trwa od wczoraj🙂 Jednak nie ma innego sposobu na Reszkę jak dłuuugie, cierpliwe i konsekwentne rozprężenie, wczoraj po takim wlasnie rozprężeniu skakało nam się rewelacyjnie, koń wreszcie nie nakręcał się, był w galopie na najeździe na przeszkodę w dwóch palcach i pięknie odpowiadał na pomoce - żyć nie umierać🙂 Zaś dzisiaj ujeżdżeniowo i daaawno nie była taka okrąglutka w galopach, rozluźniona,z głową w dole, a po przejściach do kłusa ani odrobinę nie przyspieszała🙂 Pierwszy etap wiosennego odkurzania też zrobiłyśmy, przerwałam i wyrównałam grzywę, wyprałąm ogon i grzywę.
wątek zamknięty
amnestria - nie wiem, chyba troszkę tak, ale niewiele 😉
Iskierkaa93 - mi też miło widzieć Rudą 😉 jak Wam idzie współpraca?
kujka - przerwa z mojego braku czasu głównie, a schudnąć to on i tak pewnie nie dużo schudnie - taki typ i dobre pastwiska... no i nasze jazdy to raczej lajtowe ze względu na jego COPD.
incognito - nie mam pojęcia, nigdy nie mierzyłam  😡 140-kilka jakoś. D grupa w każdym razie.
wątek zamknięty
kujka, generalnie to na stałe, chociaz niestety mała przerwa w czasie sesji będzie musiała byc, bo inaczej nie dam rady. Ale koń teraz stoi blisko, długo jest jasno, więc może dam rade chociaz go lonżowac regularnie😉

Co do tuszy Nilsa to moze odpowiem za Madźź. Niestety Rudy ma problemy zdrowotne i nie zawsze może intensywnie pracować. Ale Magda robi co moze żeby utrzymać go w formie, ale z wolnym czasem ostatnio tez u niej kiepsko🙁 Za to są plany żeby przenieśc kuca do nas i latem obie wezmemy się porządnie za nasze futra😉

EDIT: Ups, tośmy się zdublowały😉
wątek zamknięty
Forta - bosko!
Burza -  😜
ewuś - gratuluję i powodzenia

Ramboszny dzielnie przełamuje niechęć do rowków, i wczoraj na treningu najtrudniejszy był pierwszy raz, potem poszło z górki. Oczywiście stosujemy jeszcze środki zachowawcze w dojeździe do  rowka, typu bat na wędkę, wzmocnione wszystkie pomoce, żeby nie dać mu szansy zbyt szerokiego myślenia  😁  Ale skakał już dzielnie i bez wahania parkurek 115,  co w kontekście poprzednich treningów jest sukcesem 🙂 Jestem dumna  😅

wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
30 kwietnia 2011 15:15
phi, wszyscy mają kasztany, teraz mi smutno!
wymienię siwego na kasztana  🍴

wszystkie piękne  😜
wątek zamknięty
mtl odwołaj to, Twój siwy jest jednym z nielicznych, które mi się podobają 🤬
Forta co tak skromnie? Więcej więcej! 😜
wątek zamknięty
mtl odwołaj to, Twój siwy jest jednym z nielicznych, które mi się podobają 🤬


dokładnie! podpisuję się pod tym!  😀iabeł:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.