matura

Mia, piąteczka. Ta sama sytuacja.
Nav, na ile zdałaś matmę, jeśli można wiedzieć?  😀
będzie co ma być! Jak nie zdam, to się nie pochlastam przecież.  😜
Chess Proszę mogła byś wrzucić Tango Mrożka?
Akurat już wtedy do szkoły nie dotarłam 😂
Galopadana co się wybierasz? 🙂
Moja nauczyciela z biologi przypuszcza, że na maturze będzie coraz więcej zadań zamkniętych. 
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 maja 2011 22:36
Ja kitram przed biolcą okrutnie i przed ustnym polskim.
Do reszty niiiiiic nie powtarzam, tylko z majcy testy rozwiązuję 😵

Z polaka obstawiam Wesele, Dziady albo Kordiana, a szkoda, chciałabym literaturę obozową ale była już rok temu 😤
A z biolcy... dajci panie jak najwięcej z genetyki, proszęęęęęęę 🙇 a jak najmniej z tych durnych cyklów mocznikowych, Krebsa, Calvina i organelli bo polegnę jak długa 😵
easiertobe 47%  😁 ale ja jestem na poziomie, ze 2 + 2 = 5, wiec jezeli kojarzysz cokolwiek, to dasz sobie rade  🤣
Ooooo, to może jakoś 30% złapię.  😁
Ja chwilowo jestem na etapie "2+2= ???? Gdzie jest haczyk???? Tu na pewno chodzi o coś innego niż mi się wydaje!"  🤔wirek:
Matma to jest czarna magia.
Ja matmy nie boję się w ogóle, przejrzałam dzisiaj podręczniki i w sumie wszystko w miarę ogarniam, tylko własności tych wszystkich funkcji muszę powtórzyć. Ja najbardziej dygam przed biologią i ustnym angielskim  🙄
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2011 07:21
Galopada składam na lekarski i lekarsko dentystyczny  😉

u nas były robione jakies testy z cke wsrod najlepszych i najgorszych uczniow. Przeprowadzala je pani jakaśtam szefowa CKE i mowila ze zadania nie bedą trudniejsze od tej pory, ale beda wymagały więcej kombinowania zeby sie wbić w klucz. Wiec wiecej ma byc zadan otwartych, formulowania wnioskow, wymyslaniu doswiadczen, problemow badawczych itp
ovca   Per aspera donikąd
02 maja 2011 09:00
easiertobe 47%  😁 ale ja jestem na poziomie, ze 2 + 2 = 5, wiec jezeli kojarzysz cokolwiek, to dasz sobie rade  🤣


ja na takim poziomie zdałam na 86%, zabawa polega na szukaniu rozwiązań w karcie wzorów  😂
aaaa! matura! 😵
matmy boje sie najmniej . fajnie byłoby uzyskać jednak 90% i mieć z głowy wtedy podawanie biologii... polski masakra, nie zdąże przejżeć. kończę romantyzm xD
ovca, przyznaje, ze to bylo latwe i rzeczywiscie mozna bylo spokojnie opierac sie na karcie wzorow, ale ja bylam posrana ze strachu i w ogole zapomnialam myslec  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 maja 2011 12:13
Strucelka rok temu nie było literatury obozowej, tylko Świętoszek i Zdążyć przed Panem Bogiem  😉 obstawiam, że w tym roku będzie Potop  😁 dlaczego? bo kogo nie zapytam to nie ma najmniejszego pojęcia o tej książce  😉 Na rozszerzeniu modlę się o Proces Kafki  😁
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
02 maja 2011 13:03
smarcik nieeeee! już wolę Wesele!
Strucelka rok temu nie było literatury obozowej, tylko Świętoszek i Zdążyć przed Panem Bogiem  😉

A to Zdążyć przed Panem Bogiem to nie literatura obozowa?
ovca   Per aspera donikąd
02 maja 2011 13:24
Nie...getto warszawskie nie było obozem 😉
Mogliby dać Dżumę, bo to ostatnio omawiałam w szkole więc pamiętam. Ewentualnie Dziady cz. III, Granica... Wesela itp nie przetrawię...  🙇
Jak dla mnie to może być Przedwiośnie, Potop i nawet Pan Tadeusz bo go nawet dobrze pamiętam 😀
Najbardziej obawiam się jednak matmy bo nie jest mą mocną stroną 😡
Lov   all my life is changin' every day.
02 maja 2011 15:00
Granica była na próbnej 😉 więc pewnie odpada. Błagam, tylko nie Potop! Totalnie nie wiedizałam, o co tam chodzi 😁


[quote author=galopada_ link=topic=131.msg996146#msg996146 date=1304317305]

u nas były robione jakies testy z cke wsrod najlepszych i najgorszych uczniow. Przeprowadzala je pani jakaśtam szefowa CKE i mowila ze zadania nie bedą trudniejsze od tej pory, ale beda wymagały więcej kombinowania zeby sie wbić w klucz. Wiec wiecej ma byc zadan otwartych, formulowania wnioskow, wymyslaniu doswiadczen, problemow badawczych itp
[/quote]

Mówisz o biologii? Jeśli tak, to cudownie, w takich zadaniach zawsze można coś wymyślić 😅
Czy w planie ramowym muszę mieć lit. przedmiotu i podmiotu oraz mat. pomocnicze jesli zostało to wszystko napisane w bibliografi? Jesli tak to nie ma szans żebym aby to wszystko zmieścić na 1 stronie a4 😵. Sama bibliografia + mat. pomocnicze to cała strona.
Nie...getto warszawskie nie było obozem 😉

Tylko, że getto to swoista poczekalnia przed obozem.
żużka, nie wiem czy jest się z czego cieszyć ale zawsze to raźniej, że nie jestem sama 😁 więc piątka 😀
Lov, z jednej strony można coś wymyślić ale z drugiej, w takich zadaniach łatwiej zawalić robiąc jedną małą pomyłkę ... . No i mam wrażenie, że szersza wiedza jest potrzebna do takich zadań. No ale bądźmy dobrej myśli 🙂

Kropa, wszystko musi być na jednej stronie. Jak najmniejsza czcionka w takim razie i upychanie 😉
Ja już sobie odpuściłam zgadywanie tematu na polski. Dlaczego? Bo najwięcej w wypracowaniach po prostu wyciąga się z treści.
CKE po prostu sobie z nas kpi zaniżając poziom naszej wiedzy. Dlaczego? Bo zamiast ując jedno zdanie ogólnie ( np radość z powodu powrotu Baryki i Hipolita )
to trzeba zdanie po prostu rozdzielić na 3 różne rzeczy i za to są 3 pkt  😵 ( np ludzie cieszyli się bardzo 1pkt, wiwatowali 1 pkt, kłaniali się 1 pkt)
Przykład wzięty z d*py, no ale tak to (nie)stety jest. Więc jasne, znajomość lektury jest ważna, ale najwięcej wyciąga się z samego tekstu na egzaminie i trzeba jechać dosłownie linijka po linijce, pisać totalne bzdury, które są oczywiste jak słońce, no ale na tym sie właśnie nabija pkt 😉
Praca napisana 11, jeszcze zmniejszać? 😲
Kropa, poczekaj, bo nie rozumiem. Po co Tobie plan ramowy razem z bibliografią i materiałami? Bibliografię oddaje się miesiąc przed egzaminem i zawiera samą lit. przedmiotu i podmiotu i materiały pomocnicze. Plan jest zupełnie czymś innym i u nas po prostu przychodzi się z nim na egzamin w dwóch kopiach, żeby dac komisji w razie czego.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 maja 2011 15:44
U nas trzeba było dać z bibliografią....
U nas tak samo. Bibliografia plus plan osobno 🙂 Oczywiście na kartce z planem musiała być dodatkowo bibliografia jeszcze. Kropa, Ja pisałam 9 😉
Lov   all my life is changin' every day.
02 maja 2011 15:47
Mia, właśnie mi się wydaje, że nie, dużo można z rysunku/opisu wyciągnąć, tylko trzeba uważnie czytać i wpaść na pomysł 😉 ja bardzo lubię zadania np. z doswiadczeniem, i do tego napisać tezę/problem badawczy/wnioski. Nic prostszego 😀
Za to nienawidzę zadań z serii "wymień funkcje", "opisz", bo zawsze się gubię
Tak, dobrze myślisz.
Jednak tutaj doczytałam(str 6): http://www.cke.edu.pl/images/stories/EFS/ustny_j_polski_popr.pdf , że trzeba to wpisać w plan. Jeśli literatury przedmiotu, podmiotu i materiałów pomocniczych nie potrzebuje to idealnie mieszczę się na A4.
I teraz nie wiem co mam zrobić. Literaturę i mat. pomocnicze mam w bibliografii więc chyba nie muszę ich dodawać do planu..ceregiele.  👿
U nas też dajemy dwie kopie komisji przed egzaminem.

Mia - właśnie, nie widzę sensu oddawania ponownie bibligrafii z planem ramowym bo komisja ma to na innej kartce oddanej wcześniej 🤔wirek:
Lov, Nie, no w sumie to ja doświadczenia też lubię 😉 Ale czasami te 'na myślenie' są dosyć zagmatwane. No nie wiem, zobaczymy jak to będzie 😉
Kropa, Może źle napisałam. My musieliśmy oddawać bibliografię i konspekt (bibliografia plus plan). I nie wiem czy to jest z sensem czy bez ale my po prostu musieliśmy tak zrobić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się