matura

Mia - aa, konspekt to inna rzecz 😉
Jeszcze jedno: jedna kartka z cytatami jest dla mnie a druga dla komisji, tak?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 maja 2011 16:08
Tylko, że getto to swoista poczekalnia przed obozem.


Tylko, że książka Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" nie jest literaturą obozową, to błąd merytoryczny  😉
oj, dajcie spokój. należy do literatury wojennej :P
Lov   all my life is changin' every day.
02 maja 2011 17:26
Okey. Mam rozpuszczoną "Sesje", wyłączam re-volte i siadam do streszczeń z polskiego 😎
[quote author=Hija link=topic=131.msg996554#msg996554 date=1304345953]
Tylko, że getto to swoista poczekalnia przed obozem.


Tylko, że książka Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" nie jest literaturą obozową, to błąd merytoryczny  😉
[/quote]
Przyznaje rację  :kwiatek: A w takim razie to literatura wojenna, czy jeszcze jakiś inny twór?
Kropa, no nie za bardzo inna, po prostu nazwana po imieniu ; )
galopada_   małoPolskie ;)
03 maja 2011 11:02
dziewczyny zgubiłam hasło do logowania na cke  😵 jak to odzyskać?  😵

edit. znalazłam  😁 a juz bylam w stanie paniki  😜 btw nie boje sie pisania ale juz stresuje sie wynikami i sie wczoraj poplakalam i mialam atak histerii  😂  😜
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 11:12
Boję się...
Z tym jak JA NAPISZĘ maturę nigdzie się nie dostanę... Zapewne będę miała z pola 60%, z maty podstawowej też około 60-70%, z angla oby te 80% no a rozszerzona mata... Jak będzie 50% to będę PRZE PRZE PRZE szczęśliwa! I jeszcze biologia... Ehhh... Szkoda gadać...

Czy (procenty wypisałam w oparciu o próbną maturę) z takimi niskimi wynikami mam szansę się dostać gdzieś (Gliwice, Katowice, Kraków, Wrocław) na zootechnikę, inżynierię środowiskową? Kurcze, jestem dzisiaj załamana, bo matura już jutro a ja zdałam sobie sprawę, że... chyba nigdzie się nie dostanę ;(

galopada_ atak histerii to ja mam dzisiaj... Po prostu zaraz znowu zacznę ryczeć. Beznadziejna jestem i tyle 🙁 Czemu ja na mat-infa poszłam? Po jaką cholerę? ;(
ovca   Per aspera donikąd
03 maja 2011 11:14
Maddie na zootechnikę we Wro spokojnie 😉
edit: zresztą na inżynierię też 😉
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 11:17
ovca mówisz? Z takimi... średnimi wynikami?
Jeden post a tak bardzo mnie pocieszyłaś! 😉
a ja nie mogę uwierzyć, że to już jutro. Cały rok przygotowań, gadania, rozmów, itd. a to jutro i już. Poza tym zawsze miałam wrażenie, ze jak już będzie matura to już będę wszystko wiedziała 😀 a tu jest jakby przed próbną.
Ja mam wrażenie że nic nie wiem... Idę tam na żywioł w zasadzie... Nie pamiętam już nawet jak się pisze wypracowania...  😵 Nie wspomnę o angielskim, z którego wiedzę mam zerową...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 maja 2011 12:10
[quote author=żużka link=topic=131.msg997348#msg997348 date=1304418222]
a ja nie mogę uwierzyć, że to już jutro. Cały rok przygotowań, gadania, rozmów, itd. a to jutro i już.
[/quote]

nie mogę uwierzyć, że to już jutro! cały rok obijania się, a teraz leczę kaca po wczoraj  🏇 do ostatniej chwili miałam nadzieję, że coś mnie ruszy, zacznę się stresować i w efekcie uczyć.. a tu nic  😵
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 12:13
breakawayy mam dokładnie to samo - w głowie pustka totalna...
Panikuję!
Zawalę jak nic. Czytając ile miałyście WY na próbnych maturach, jakie macie plany... czuję się tutaj na prawdę nikim. Kimś, kto się nie dostanie na studia, kto jest mało ambitny 🙁 Ja chcę do pierwszej klasy liceum! 3 lata wstecz!
Maddie na zootechnikę do Wrocławia to się dostaniesz z dopalaczami na świadectwie. Serio. Potem jak już się dostaniesz to jest gorzej, bo i tak wyjdzie szydło z wora to czego nie nauczyłaś się w liceum. Chemia, fizyka itd. Powodzenia!
Maddie no co Ty! 😀 wiesz ile ludzi jest co ma w dupie całą maturę i się w ogóle nie uczy? nic a nic? i się dostają na studia :P nie panikuj!! 😀 będzie gicior malina.. ja się nie mogę doczekać matur :P mogłoby być już dzisiaj, teraz, zaraz.. ja miałam stresa co do polaka bo przeczytałam tylko 2 lektury przez całe LO, a mianowicie cierpienia Wertera i Wesele z którego nic nie zrozumiałam i dopiero po przeczytaniu opracowań się dowiedzialam o symbolice chochoła, o chłopomanii itd.  ale wczoraj przeczytałam wszystkie streszczenia wszystkich książek (tylko proza) razem z motywami, symboliką i problemami i teraz to jestem luuz 😀 w końcu coś wiem 😀 na polski proponuje zajrzeć na klucze, system oceniania 😀

tylko mnie trochę gramatyka przeraża z angielskiego rozszerzonego.. jak nic zrobię jakąś literówkę i będzie po punkcie.. ^^
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 12:31
Chyba po kilku rozmowach zmieniłam zdanie i będę ostro walczyć na maturze, żeby załapać się na inżynierię środowiska. Dobry kierunek chyba?
Podobno przyszłościowy (wszyscy tak mówią). Kraków, Wrocław... Katowice/Gliwice (nie orientowałam się jeszcze czy tam jest na jakiejś uczelni ten kierunek)... Nie wiem, nic nie wiem. Martwić się już totalnie będę PO maturze... Czyli 11 maja około godziny 15. 18 ostatnia matura - ustny angielski, ale nią się nie przejmuję wcale a wcale. Najbardziej boję się rozszerzonej matematyki i ustnego polskiego...

negero obym też miała tyle szczęścia 🙂 Zawsze przed egzaminami panikuję. Bezpośrednio przed.
Może to i dobrze? Dzień przed egzaminem na prawko ryczałam wieczorem jak małe dziecko. Dostałam po łbie od rodziców, no i na drugi dzień zdałam 😉 Więc może dobrze jest popanikować?

Walnijcie mnie patelnią  😵
Maddie to jest tak, ze jak chcesz coś osiągnąć to w każdej dziedzinie musisz dać z siebie wszystko.. po prostu działaj, bądź przebojowa, załatw sobie już jakieś nieodpłatną pracę (czyli praktyki) ale w ciągu roku studenckiego, np po 2 godziny dziennie, żeby doświadczenie zbierać.. to się bardzo liczy! 😀 wiesz ile jest ludzi po ekonomi i zarządzaniu, marketingu co nie maja pracy, albo ją znajdują całkiem gdzie indziej, w tzw. nie w swoim zawodzie.. 😀 życie to nie bajka..
a co do matury, strach podobno motywuje.. :P
Czy tylko ja nie potrafie znalezc strony z logowaniem cke? Chodzi mi o Jaworzno
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 12:50
A czy to logowanie jest do czegoś potrzebne? O co w ogóle chodzi, bo ja nie zorientowana za bardzo?
Pewnie jest, skoro rozdawali w szkołach karteczki z hasłami :P
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
03 maja 2011 12:54
To u nas to rozdawali dawno i mieliśmy się zalogować tylko raz 'żeby sprawdzić dane'.
Hmm skoro tak.. Galopada to co tak panikujesz, że zgubiłaś?  😁 chyba że do czegoś jeszcze to jest potrzebne..
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 maja 2011 13:02
A nam nic nie rozdawali 😲 A przynajmniej ja nic nie wiem 😁

[quote author=żużka link=topic=131.msg997348#msg997348 date=1304418222]
a ja nie mogę uwierzyć, że to już jutro. Cały rok przygotowań, gadania, rozmów, itd. a to jutro i już.


nie mogę uwierzyć, że to już jutro! cały rok obijania się, a teraz leczę kaca po wczoraj  🏇 do ostatniej chwili miałam nadzieję, że coś mnie ruszy, zacznę się stresować i w efekcie uczyć.. a tu nic  😵
[/quote]

Hahaha, mam podobnie, tylko bez kaca 🤣

Grunt to dobre podejście. 😁
xxflygirlxx hahaha.. zarąbiste 😀 tak ma być!
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
03 maja 2011 13:43
myśmy nic nie dostali...
Maddie spoko, ja wiem że zawalę maturę i że się nie dostanę tam gdzie chcę 😉 chciałam startować na psychologię, ale polskiego na wyżej niż 60% nie wyciągnę zapewne... chemii praktycznie nigdzie na psychologię nie chcą, a bardziej liczę na chemię, niż biologię... ewentualnie biotechnologia, kosmetologia, ale jakoś tak tam siebie nie widzę zbyt...  🤔
musicie dostać. ten kod umożliwia sprawdzenie wyników zanim jeszcze otrzymamy świadectwa maturalne.
a w razie czego jest on do dostania w szkole, nie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się