siodła bezterlicowe

kujka   new better life mode: on
03 maja 2011 15:54
cos srednio uwaznie czytalas... poki co nie ma dystrybutora na Polske, wiec mozna u nas trafic tylko uzywki. takze raczej zostaje Ci sprowadzenie z zagranicy.
kolejne odpowiedzi znalezione w watku: sa rozne rozmiary siedziska. sa rozne rozmiary lekow. maja klocki z przodu.

dlugosci tybinki nie da sie raczej specjalnie dopasowac. ale sporo uzytkowniczek wstawialo swoje zdjecia w tych siodlach, przejzyj i poczytaj uwaznie jeszcze raz, naprawde da sie jakos zlapac rozeznanie bo temat walkowalysmy bardzoooo dlugo. pewnie z reszta niedlugo bedzie kolejny wysyp relacji na temat tych siodel, bo kolejne zamowienie ze sklepu Hold your Horses powinno niedlugo przyjsc. generalnie polecam ten sklep przy zamawianiu freemaxow do naszego kraju. Na ich stronie www jest sporo podstawowych informacji na temat tych siodel. Polecam rowniez konaktowanie sie z nimi w sprawie watpliwosci rozmiarowych i innych, potrafia sporo pomoc i wiedza zapewne wiecej niz voltowicze.

Livia   ...z innego świata
03 maja 2011 16:00
kujka, dzięki 🙂 W szukajkę wpisałam "freemax acavallo" i większość znalezionych wpisów pochodziła od Dorothei - a ponieważ były starsze, miałam parę pytań. Idę obejrzeć stronę Hold your horses 🙂
kujka   new better life mode: on
03 maja 2011 16:08
Livia, po prostu przelec ten watek mniej-wiecej od poznej jesieni 2010 😉
Livia, tak, to siodło można dostać przez Polski sklep
klocki trzeba samemu zorganizować (Wintecowe np.)
kujka nie będzie już zamówienia z HYH, przynajmniej nie ja je będę robiła
Livia   ...z innego świata
03 maja 2011 16:49
Fantazja, oo, a mogłabyś napisać jaki sklep ściąga te siodła?  :kwiatek:

Jaka jest orientacyjna cena tego Freemaxa? (Patrzyłam na Hyh, ale w produktach teraz nie mają Dressage)

kujka, przeglądam kawałek po kawałku  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
03 maja 2011 16:54
Livia, horsepol chyba moze sciagnac ale wychodzi to drozej niz jak sie sciaga samemu z H-y-H (tak przynajmniej wynika z moich obliczen 😉 ).
pare lat temu jeszcze w jakims innym mozna bylo kupic, ale wycofali ta oferte.
Livia, robię teraz zamówienie właśnie z Horsepola, tylko czekam na odpowiedź od nich, pisz do mnie na pw
Czy ktoś ma freemaxa 17,5 albo nawet 18???
kalaarepa, kujka ma 17,5
szukałam w wątku informacji o siodłach bezterlicowych norton http://www.okser.pl/norton-siodlo-bezterlicowe-p-2946.html ale nie znalałam żadnych konkretów🙁 cena bardzo fajna, ale czy nie cierpi na tym jakość siodła i komfort jazdy?jezdze najwyżej 3 razy w tyg i raczej nie jestem "niszczycielem" siodeł 😉 potrzebuje siodła na jakis czas, bo moje nie lezy najlepiej a nie mam czasu teraz szukac czegos super 🙁
zastanawiam sie jeszcze nad freemaxem evo...  moge prosic o jakies konkretne opinie?
Odnośnie Evo to informacje z pierwszej ręki 😉 niedawno kupiłam (niestety musi iść w świat bo na kucke znowusz za duże cholerrrra). Evo generalnie polecam do rekreacji i czegoś na kształt ujeżdżenia 😉 bo usadza bardziej ujeżdżeniowo. Skoczyć się da bo próbowałam, bardzo wygodne o ile ktoś nie ma potrzeby posiadania wielkiej poduchy kolanowej to jest super.
2 wielkie plusy tego siodła to waga - może ze 2- 2,5 kg i materiał którym jest pokryty który trzyma tyłek poprostu super. Możliwośc zmiany ułożenia puslisk tez sie przydaje 😉
Z minusów - potrzebny jest pad zwykły acz gruby wystarczy bo na cienkim czapraczku lamówka z tyłu się może na końskich pleckach uwidocznić, no i nie nadaje się na kucyki  😵 przystuły są za długie i siodło kryje więcej konia niż ten sam rozmiar klasycznego terlicowego. No i jak ktoś uwielbia jak ja czyścić skórę to tez zadowolony nie będzie 😉
kasia-pala to w sumie mi by pasowało 😉  tylko nie wiem jak z przystułami, bo ja krótkonożna jestem 😡  tylko chciałam je na 2 konie i tu może być problem :/ jeden 165, drugi ok.140, co prawda na szerokość praktycznie takie same, ale na małą może być za długie🙁
a ma albo miał ktoś tego nortona 🤔
tak generalnie to czy by pasowało na kuca 140cm to zależy od jego długości i obwodu - ciezko powiedzieć. Ja na kucce 135 cm o długości grzbietu zabójcze 110 cm i baaardzo wąskiej - śledzik taki wyglądam tak:



pod siodło musze podkładać "coś" żeby zapiąć popręg porządnie no i samo siodło kryje mi za dużo konia moim zdaniem.
Ja mam 168 cm i nogi średnio długie 😉
ej dziewczyny , jak już kiedyś pisałam mam Freeforma i któraś z użytkowniczek napisała ,że do nich nie jest potrzebny specjalny pad( jeden takowy posiadam) i tak się zastanawiam , czy mogę w takim razie zużywać zwykły czaprak z np żelem?
jeśli tak jaki najlepszy? :




a może futerkowa?naturalne ? sztuczne?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
23 maja 2011 15:52
Chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami moimi z jazd w dwóch bezterlicówkach, które ostatnio nabyłam. Sprzedałam Freemaxa, w którym jeździło się ok, ale szału nie było, poza tym wkurzało mnie, że muszę kombinować, żeby podnosić tylni łęk, poza tym trochę przesuwało się na grzbiecie.

Pierwsza to Startrekk ujeżdżeniowy. Wygląda zupełnie jak terlicowe, gdyż ma poduszki. Jest dość płytkie i twarde. Nie powiem, żeby mi się jakoś super jeździło. Dla konia - masakra. Przez to, że ono ma te panele obija go tak samo jak zwykłe terlicowe siodło. Ale on ma specyficzny grzbiet. Szczerze mówiąc ja nie widzę za bardzo przewagi Startrekka nad terlicowymi, no może to, że te panele są ruchome (są na rzepy) i są bardziej elastyczne niż terlica.

Drugie siodło - wymarzony Freeform Liberty też ujeżdżeniowy. Upolowałam na brytyjskim ebayu. Nowe takie kosztuje ok 5 tysi. To siodła z wyższej półki - taki dużo lepszy Freemax. Jest bardzo solidne, podszyte misiem. Duże poduszki kolanowe. Siedzi się super, głęboko, głębiej niż w Startrekku czy nawet Freemaxsie, jak dla mnie najlepsza bezterlicówka w jakiej siedziałam ever. Niestety - jest za długa, a mój koń jest mega krótki🙁 Strasznie żałuję🙁 Z bólem serca będę musiała je sprzedać.

Takim oto sposobem przekonałam się, że lepsze jest wrogiem dobrego i będę musiała wrócić do Freemaxa.

siwa - moim zdaniem taki cienki żel to za mało, dałabym jeszcze jakiegoś misia
a nie będzie już za za dużo? bo ten freeform  ma misia pod spodem
czaprak+ żel+ podkładka futerkowa i jeszcze futerko przy siodle?
no ok, będę kombinować z podkładką bo mam 2 😉
ale w takim razie który żel? 👀
ok jak jest z freemaxami to juz wiem 😉
a wie ktoś może jak wyglądają sprawy z nortonem? bo w wątku o siodłach z niższej półki inne nortony były oceniane przychylnie... zastanawiam sie czy cena spowodowana jest tym ze jest kiepskiej jakości, czy tym ze jest "niewyględne" i zamszowe :/
czy ktoś kiedyś macał / korzystał z siodła freemaxa o profilu western ? jak wygląda skóra ?

chyba jako jedyne bezterlicówki wyglądają  😉
Gagulec   Mistrz lokalny
21 czerwca 2011 20:11
Mam parę pytań odnośnie siodełka FREEMAX Acavallo Dressage, gdyż planuję je zamówić dla mojego kompletnie nie wymiarowego kucyka 😀.

Nie mogę znaleźć zdjęc siodła od przodu - czy ono ma klocki pod podusiami kolanowymi czy jest totalnie płaskie? Ewentualnie, czy jest miejsce na doczepienie (rzep) takich klocków? Tzn, doczytałam na forum, ze ma, ale czy one są porównywale z ujeżdżeniówkami terlicowymi, trzymają noge jakoś sensownie, żeby nie leciała do przodu?

Czy jest dobre DLA KONIA 🙂 ??

edit: siodełko można zamówić przez InterApi :kwiatek:

Livia - cena nowego to ok 2350zł
Podobno freemaxy są niestety słabe jakosciowo tez sie nad nim zastanawiałam ale mi je odradzono 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
21 czerwca 2011 20:18
No to mnie zmartwiłaś...

Szukam siodła bezterlicowego, które własnie wygląda jak taka fajna ujeżdżeniówka, a nie siodło rajdowe...
Gagulec ja mam takiego Freemaxa i niestety o jakości i trwałości za dużo nie mogę powiedzieć bo mam je króciutko a w dodatku używałam je parę razy. Jednak nie spodziewam się jakiś rewelacji i długowieczności patrząc na to siodło.
Siodło kocham miłością ogromną, głównie z racji tego, że widzę o ile wygodniej jest w nim moim koniom.
Ja się w nim bardzo dobrze czuję i jeździ mi się bezproblemowo. Jest miejsce na przyczepienie klocków, zresztą klocki w nim są, tylko niewielkie ale np. mi one w zupełności wystarczają.
Nie jestem w stanie porównać go za bardzo z normalną ujeżdżeniówką, bo poruszam się głównie w skokówkach i w ujeżdżeniówce woziłam się ładnych parę lat temu. Na pewno tak nie trzyma, no i klocki są zdecydowanie mniejsze.
To siodło kupiłam z myślą o moim arabie i na sporadyczne treningi ujeżdżeniowe na drugim koniu. Na pewno nie będę w nim jeździć jakiś szalonych konkursów, ma mi służyć tylko do bujania się ujeżdżeniowo dla własnej przyjemności.
I moje wymagania to siodło spełnia w zupełności i jestem nim zachwycona  😉
Wygląda jak ujeżdżeniówka, jest bardzo lekkie, mi się w nim super siedzi, nic mi nigdzie nie ucieka (oczywiście z winy siodła bo z mojej winy to mi różne rzeczy uciekają  :lol🙂.
Gagulec   Mistrz lokalny
21 czerwca 2011 20:38
Wiesz, myslę, że jak się dba to posłuzy 🙂.
Ono jest z wierzcu ze skóry?

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego jak rozkłada się siła po grzbiecie? Ono nie lezy bezpośrednio na kręgosłupie, prawda?
wierzch jest we freemax dress skórzany.
siodełko rozkłada super ciężar i żadnych podkładek nie trzeba, osobiście nakupowałam futerek, czapraków z neoprenem itp a teraz będę sprzedawać bo są zbyteczne, żadne siodło ani terlicowe ani bezterlicowe nie rozkładało tak genialnie jak to siodło. Klocki są średnie ale można sobie przyczepić jakie się zamarzą tylko. Odnośnie trwałości też nic nie rzekne bo mam nówkę i powiem tak - jeżdżę w różnych siodłach łacznie z najlepszymi siodłami dresażowymi czyli devocoux czy jak to tam się pisze 😉 i naprawdę najlepiej mi we freemaxie choć na mojej kucce też brakuje mi oparcia na klocku bo nogę musze dziwnie wykrzywiać no ale taka uroda konia 😉
a jak sprawują się Wasze bezterlicówki na rajdach? nie gniecie nic? koń zadowolony?
ankers, ja mam za sobą wyjazdy kilkugodzinne, nigdy nic się nie stało, koń nieobtarty ani nie odparzony.

Nie wiem jakie rajdy masz na myśli, w sumie każde siodło może gnieśc podczas rajdu, jeśli nie jest dopasowane, czaprak może gnieśc, popręg tak samo 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 czerwca 2011 08:28
Gagulec-ja mam freemaxa ok pol roku, do tej pory ma sie dobrze, a bylo czasami jezdzone dziennie na 4 koniach, skora ok, miekka i chyba mocna, rzepy juz troszke slabsze, ale siodlo i tak trzyma sie ,,kupy", klocki kolanowe sa ale plaskie, ja dokupilam od Izabelki te najwieksze i doczepilam dodatkowo do tych co sa w standardzie i jest super.Siodlo mega glebokie, wygodne jak fotel, kon zadowolony(a mielismy problemy plecowe). Pracuje w tym siodle normalnie, nie czuje zadnych ograniczen jesli chodzi o to czy da sie wykonac solidna prace ujezdzeniowa z koniem. W tych siodlach siedzi sie szerzej niz w terlicowkach wiec bedziesz sie musiala do niego rozciagnac, rozjezdzic, a potem to juz jest fantastycznie  😜 Ach i nie mam problemow z przylozeniem lydek, siodlo nie usadza, nie blokuje, ale nie jest nalesnikiem i daje poczucie glebokiego, bezpiecznego i za razem bliskiego kontaktu z koniem. polecam, warte swojej ceny moim zdaniem  😉

edit dodaje fotki z treningow-da sie popracowac  😉
na tych widac kocek i to ze kolano nie ,,wylatuje"  😉

Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
22 czerwca 2011 08:45
przeczytałam wszystko uważnie o owych freemaxach i teraz ja mam takie pytanie - czy jest ktoś z warszawy od kogo mogła bym pożyczyć, tudzież czy ktoś mógł by podjechać i dać wsiąść w takowe siodło na moim koniu?  👀
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2011 08:53
Gagulec, dzięki 😉

Czy Inter-Api ściąga też Freemaxa Duetto? Ktoś tu miał takie podwójne siodło, czy może się podzielić wrażeniami?  :kwiatek:
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 czerwca 2011 08:58
Livia-z tego co sie orientuje, duetto beda dostepne jakos na jesieni (chyba pazdziernik) i nie bedzie problemu zeby Inter-Api takowe sciagnelo  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się