matura

Ja nawet nie próbowałam sobie przypominać nazwiska bohatera  😁
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2011 12:56
bo moj znajomy napisał Ziembowicz zamiast Ziembiewicz i panikuje  😵. NIe obleją go za to?  👀
Chyba uznają jako błąd rzeczowy, bo aż tak bardzo nie przekręcił 😉
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2011 12:58
czyli tylko punkty polecą?
Jesli rzeczowy to tak, pkt z tego zdania, w którym zawarty był błąd
Hmm. Za błąd karydynalny od razu zerują całą pracę. Za rzeczowy tylko akapit, czyli leci około 9 pkt. Ten nie wiem za jaki mógłby być uznany. Wydaje mi się, że kardynalny nie jest (kardynalny to chyba pomylenie epoki, autora, napisanie, że akcja np. zamiast w 20 leciu dzieje się w romantyzmie :P)
Interbeta cały akapit czy jedno zdanie tylko?
Raczej nie 😉 Jeśli pisał potem w dobrym kontekście o nim, nie pomylił Elżbiety z Ewą ani Justyny z Joasią czy coś to będzie dobrze. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 maja 2011 13:02
A ja tam jestem zadowolona 😀 I błogosławię moją panią od polskiego, która tłukła z nami przed samą maturą właśnie "Granicę" i "Lalkę" 😀 Ogólnie matura(o dziwo) wydała mi się bardzo prosta... boję się, że aż ZA prosta... i coś pokićkałam... oO
Agniecha, ale chyba nie pisaliście próbnej z Operonu, tylko taką szkolną ? Czy skąd? Rzadko się zdarza, żeby lektura była i na próbnej i na normalnej.


No właśnie to była albo Operonowska, albo z OKE, nie jestem pewna.
a mój kolega napisał cytuję "blablablablabla... Zenon zginał z ręki Justyny"..
czy to jest błąd kardynalny? bo jakby nie było to w pewnym sensie doprowadziła go do śmierci.. to przez nią to wszystko.. jak myślicie, jak to potraktują.. bo nie wiem jak pocieszać? 😀 mi się wydaje, że jak resztę ma dobrze to będzie ok..
Katharina   "Be patient and trust in the process"
04 maja 2011 13:05
Wiecie, że nigdy nie słyszałam o czymś takim jak błąd KARDYNALNY  👀
Katharina ja to samo.. myślałam, że tylko rzeczowy jest :P
Katharina   "Be patient and trust in the process"
04 maja 2011 13:10
masakra.... No i teraz siedzę i się zastanawiam czy może żadnego kardynalnego nie popełniłam :o ...
Oczywiście Ziembiewicz -poprawiłam.  😡
Chodzi mi o to, że to trudna powieść do zrozumienia dla młodych ludzi.
Ale jeśli się dobrze pisało -to fajnie.
Nie m co już myśleć. Napisane i trzeba czekać ^^ Ale ja się boję jednego... Znam osobę, która myślała, że dobrze jej poszło, okazało się , że nie zdała. Pojechała do OKE i chciała wyjaśnień. Niby wyjaśnili jej co i jak, ale dalej nie wie dlaczego nie zdała... Ehh, nie chcę trafić na jakiegoś ostrego egzaminatora 🙁


Agniecha, z OKE musiałaś pisać, bo w Operonie była Zbrodnia i Kara  albo wiersze 🙂
negero wszystko zależny od osoby, która będzie sprawdzała 😉
Interbeta cały akapit czy jedno zdanie tylko?

Wydaje mi się, że cały akapit 🙁 Tak kiedyś na innym forum czytałam. W sumie to zbyt poważny błąd, żeby tylko zdanie jedno ominąć, a z kolei nie tak poważny żeby całą pracę unieważnić. Tak, czy inaczej takie prace są sprawdzane przez więcej niż jedną osobę, bo jedna nieraz może coś źle ocenić, a przecież tu chodzi o dość sporą liczbę punktów.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 maja 2011 13:26
Tak sobie obejrzałam ten arkusz,a potem odpowiedzi,nie wydaje mi się żeby byl o to jakieś super trudne,ale z drugiej strony trafic w klucz to juz troche wyzsza szkoła jazdy,zwłaszcza,ze ja mam indywidualne spojrzenie na świat 😁
Posprawdzałam sobie wyniki.. nie jest źle  😁

W wypracowaniu, analizie wiersza Mickiewicza jedynie odebrałam zbyt dosłownie te Jutrzenke i zamiast pisać o kobiecie, za którą tesknił Adaś, to napisałam o wschodzącym słońcu.. troche poplątałam, będzie to bład rzeczowy?
o kurde to jak ja zinterpretowałam ta nić ariadny w zupełnie inny sposób to też mogą mi nie uznać pracy ? I czy za to lecą punkty za złą interpretacje ? 🤔
No wlasnie nie wiem, po częsci to jest jakieś odwołanie do historii
Jest już może gdzieś klucz do wypracowania? Do czytania ze zrozumieniem znalazłam a do wypracowania nie umiem.
Właśnie też nie mogę znaleźć
Ja przed chwilą dosłownie go gdzieś oglądałam i sprawdzałam, ale teraz nie potrafie znaleźć..


MAM ! Takie na razie wstępne, no ale są
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110501/MATURA2011/303036873
Szukałam, ale tam tyle stron o wynikach, że nie wiedziałam w co klikać 😉
w historii przeglądarki możesz poszukać 😀
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
04 maja 2011 13:47
Ta matura troszkę pojechała.. te funkcje mnie zabiły. Też za wiersze się wzięłam, ale nie wiem, nie sprawdzam, ewentualnie kiedys pierwsza cześć sprawdze, nie mam na to nerwów teraz..
P.S. kujka dzięki za budzenie!  :kwiatek:
kujka, przepraszam Cię za nieodbieranie, ale z tego stresu wstałam dużo wcześniej i nie słyszałam telefonu 😡
UFFFF! Dziękuję im za tą 'Granicę', bo obawiałam się 'Potopu' czy 'Nad Niemnem'.  🙇
Myślicie, że mocno polecą mi po punktach, jak nie napisałam za dużo o wyjeździe Elżbiety, depresji Justyny, oblaniu kwasem i samobójstwie Zenona?
Po prostu za bardzo się 'przywiązałam' do tych fragmentów..  🤔wirek:
kurechii   look at my horse, my horse is amazing!
04 maja 2011 14:59
zasrana granica! moja 'mądra polonistka'' widząc to na próbnej maturze po prostu powiedziała: na główniej nie bedzie jak bylo na próbnej, odpuścimy sobie. a ja, ze przegladajac zeszyt na granice nie trafiłam, bo jej nie bylo to zupełnie o niej zapomniałam i nie powtórzyłam, takze czułam sie jak na rozszerzonej, tekst widzialam pierwszy raz w zyciu i pisz sobie kurde. wierszy niesteety nie tknęłam, bo nie umiem interpretowac. także wielką 'pjona' dla mojej polonistki, love jak nie wiem co...  😵 😵 😵 😵 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się