matura

Poradzicie sobie 🙂 Dobrze analizować oznaczenia i patrzeć na tablice. 30% się spokojnie uzyska. A jakie przybory jutro ze sobą zabieracie?
Mam zamiar wziąć długopis, linijkę i cyrkiel. Potrzebny mi kątomierz ?
bierz! zawsze jak każą liczyć kąty i jest obrazek to mierzę na obrazku, bo zwykle się zgadzają te podane i podaję odpowiedź bez liczenia =D
Z tego co kojarzę, nie można mieć kątomierza na maturce.
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2011 19:17
można tylko cyrkiel, linijke i długopis
Właśnie sprawdziłam w standardach i jest tak, jak pisze galopada 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
04 maja 2011 19:28
A cyrkiel jakoś bardzo potrzebny? Dzisiaj dopiero latałam za kalkulatorem 😁

Granica mnie zadziwiła totalnie, bo była u nas na próbnej 😉 więc się nie spodziewałam. Temat drugi do łatwych nie należał, coś popłynęłam, polałam wodę, pościemniałam. Jak się odnosiłyście do tego drugiego fragmentu, żeby w kontekście całej powieści wyjaśnić konsekwencje.. bla bla bla?
A pytania do tekstu z pierwszej części... 😵
Lov, granica u wszystkich była na próbnej 😁. Dlatego nikt się kurczaki nie spodziewał :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 maja 2011 19:51
Mia u mnie nie było granicy na próbnej, tylko zbrodnia i kara.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 maja 2011 19:51
moze byc cyrkiel z wbudowanym olowkiem? czy musi byc taki, zeby wsadzic dlugopis?
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
04 maja 2011 19:53
MUSI być czarny długopis.
NIE WOLNO poprawiać długopisem tego, co jest napisane ołówkiem.
NIE WOLNO wnosić ołówków na salę.

WNIESIENIE ołówka, UŻYWANIE ołówka jest PODSTAWĄ DO UNIEWAŻNIENIA CAŁEGO EGZAMINU
jeszcze na matmę kalkulator można
Ja nie będę brać cyrkla. Konstrukcji nie będzie raczej na pewno, a jakiś rysunek czy coś zawsze można zrobić od ręki. Jak się postaram to proporcje będą zachowane. Nie będę ryzykować unieważnienia przez ołówek. Z drugiej strony - nam pani na matmie nic nie mówiła o takim zakazie :/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 maja 2011 20:07
ja wzielam taki, do ktorego sie wklada olowek i po prostu wloze dlugopis

2x3^20-5x3^19 kto rozkmini bo mi sie juz w glowie kotluje  😜 😜 😜 - juz mam
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 maja 2011 20:14
margaritka 3 do potęgi 19  😉
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
04 maja 2011 20:14
2*3^20-5*3^19= 2*3*3^19 - 5*3^19=6*3^19-5*3^19 = 3^19
smarcik serio ? moje znajome uważały inaczej i dlatego tak napisałam  😉
a który temat na rozsz wybrałaś ?  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 maja 2011 20:25
Właśnie ten o tańcu  😉 No oczywiście na sto procent pewna nie jestem, ale przeczytałam kilka opracowań itp w Internecie, i moim zdaniem na to wychodzi..  😉
smarcik, cholera, faktycznie to ja namieszałam :kwiatek: Chociaż u mnie też była granica, dlatego mi się pomieszało.
To prawda, że tekst Tuwima na rozszerzeniu był poematem? I wypowiadał się w nim narrator, a nie podmiot liryczny?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 maja 2011 20:31
Mia tak, był poematem, było to napisane w tytule.. a ja i tak napisałam, że to liryka zwrotu do adresata  😵 czuję się coraz głupsza  😁
Cholera jasna, a myślałam, że na etapie liceum czytanie poleceń w końcu mam opanowane. Damn it. Ciekawe ile mi poleci z punktów :/ Spieprzyłam tę maturę całkowicie, a polski liczy mi się na kierunek. Jestem idiotką.
pony   inspired by pony
04 maja 2011 21:08
Mam 23 lata, mam lic. z dziennikarstwa, robie magistra, mam mega dobre oceny i srednia w granicach 4.9. Ale matura z jezyka polskiego mnie chyba przerosla, wybralam temat drugi, Tuwima zinteroetowalam doslownie (jesli chodzi o kobiete), tancowi nadalam moce retrospektywne, w polowie analizy pierwszego teksu zorientowalam się, że zostały mi DWIE STRONY na analize drugiej połowy, całego drugiego tekstu i wnioskow.
Jedynym pozytywem jest to, że siedziałam blisko Smarta i jak zachciało mi się smiać to Smart śmiał się ze mną 😀
Im starsza tym głupsza jestem ;/
Właśnie oficjalnie się załamałam :p Jutro zaraz po matmie lecę do mojego profesora od polskiego pytać czy to ja jestem jakaś dziwna, że tam motyw wojny widziałam  😁.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
04 maja 2011 21:23
No to dziewczyny... POWODZENIA JUTRO!

Mnie czeka podwójny udup... Jutro dzień masakry  😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 maja 2011 21:39
A nam nauczyciel od matematyki, który w komisji był, mówił, że można ołówek tylko trzeba potem porawić długopisem 😉

Zobaczymy jak jutro, ale dziś mieliśmy bardzo lajtową, tolerancyjną komisję, więc chilluje na jutro. Kupiłam cyrkiel, mam kalkulator, ale zwykły, bo matematycznego nigdzie nie znalazłam 🙄

😀


hola hola. troche cie ponioslo
  🤬
pony   inspired by pony
04 maja 2011 21:45
Smarcik moglabys podlinkowac jakas interpetacje tego Tuwima? Bo ja nie moge odszukac  🙄
kurde, napisałam, że u Tuwima był..PODMIOT LIRYCZNY! brawo dla mnie w takim razie!  😵
kujka   new better life mode: on
04 maja 2011 22:19
do dziewczyn ktore pytaly o moja komorke:
tak, u mnie tez nie mozna bylo komorki miec przy sobie ale ja jak zwykle to olalam. dlaczego nie wylaczylam dzwieku? a to juz tylko moja wlasna glupota. stawilam sie na 9 na pp ale okazalo sie, ze skoro na oryginalnej maturze pisalam tylko rozszerzenie, to na poprawie rowniez no i mam przyjsc na 14. wiec pojechalam do domu, zamiast sie jeszcze pouczyc to walnelam sie do wyrka i poszlam spac. wczesniej wlaczylam dzwiek i nastawilam budzik zeby wstac i nie spoznic sie 😉
wstalam, wzielam telefon, pojechalam... zapomnialam wylaczyc dzwieku w telefonie  😵 dowiedzialam sie, kiedy dostalam w polowie wypracowania sms od amnestrii 😁 na szczescie albo nikt nie uslyszal, albo zadna z babek na sali nie ogarnela skad ten dzwiek doszedl (a ja zachowalam kamienna twarz 😉 ).

a drugi dlugopis pozyczylam od nauczycielki.

rozumiem ze nigdzie w internecie nie mozna znalezc chocby przykladowego wypracowania/klucza na rozszerzenie? pisalam o Mrozku i calkiem fajnie mi sie pisalo, jakbym miala wiecej miejsca to bym naskrobala duzo wiecej.
Averis   Czarny charakter
04 maja 2011 22:20
Który utwór Tuwima był na rozszerzeniu?

edit: Który fragment 'Kwiatów polskich' (bo to one były, nieprawdaż?).
Fragment z  "Kwiaty polskie".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się