matura

Averis   Czarny charakter
04 maja 2011 22:27
O, porównanie z 'Niech żyje bal'. Zacny temat. Z resztą ja kocham Tuwima.
...
Averis   Czarny charakter
04 maja 2011 23:15
Oby nie stypa 😉 Powodzenia <3
powodzenia wszystkim! 🙂
powodzenia !  :kwiatek:
🤔 mam wrażenie, że nic nie umiem!
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 maja 2011 06:03
Mimo, że jeszcze daleko mi do matur, życzę powodzenia 😀!
jak tam po podstawie z matmy?
ja znowu jestem bardzo zadowolona 🤣
mysle ze 96%uda sie ugrac 😉

po poludniu dalej walcze z wiatrakami 😂 🏇
kujka   new better life mode: on
05 maja 2011 11:07
Losia, no no to swietnie 🙂
zadania za 4 pkt i wyżej rozwaliły mnie. reszta myślę, że nie była trudna.
A możecie powiedzieć tak w skrócie z jakich działow było? Były równania?
xxflygirlxx ze wszyskich? 🤣 granicy nie bylo
ale generlanie wszystko:planimetria, geometria, ciagi, trgonometria, wielomiany sie wplataly, nierownosci

janek15 w ostatnim zadaniu trzeb bylo tylko zauwazyc ze jest to trojkat rownoboczny, bok wyliczalas stosujac 2 razy twierdzenie pitagorasa i juz  😉
zadanie za 5 pkt tez bardzo proste. uklad rownan robisz
3 od konca bylo dla mnie ciezki. wyliczylam 2 punkty i wlasnie mysle ze jak sie pomyslilam to tutaj, stad te 2 pkt mniej
wiecej po 4 i wiecej pkt chyba nie bylo?
MASAKRA !

chciałabym myśleć tak jak reszta ....przecież ta matura była co najmniej 3 razy trudniejsza od zeszłorocznej !

chyba zacznę szykować się na sierpień ..  🙄
Losia no to już wiem, że poległam za rok 😵
Matura nieporównywalnie trudna z tą poprzednią. Mam wszystko oprócz ostatniego zadania z sześcianem o.O Skąd oni je wzięli? I mam błąd w wyznaczaniu punktu styczności, bo dla mnie -2a=-1 i a mi wyszło 2, a nie 1/2...

Idę dalej przeżywać głupi błąd.

Ehhh;/

i 6 pkt do tyłu. Liczę na jakieś 80 %. A stać mnie spokojnie na więcej.
A ja poległam na wyliczeniu sin/cos + cos/sin = 2
No, kuźwa, wiem, że robiliśmy na lekcji, ale za cholerę nie wychodziło  🤔 Kombinowałam z jedynką, ale nicc..
Plus nie zrobiłam tego a+b=1, a^2+b^2=7, udowodnij, że a^4+b^4=31. Na to kompletnie pomysł nie miałam i jeszcze chyba jakiegoś jednego większego nie dałam rady.

Kurczę, głupie takie zadania zawalić..
Dla mnie poziom dużo trudniejszy niż w zeszłym roku  🙄 otwarte mnie zabiły, nie wyszedł mi układ równań w tym za 5pkt, z sinusami i cosinusami też zawaliłam, no i ten durny dowód... Jak uzbiera się 80% to będę przeszczęśliwa, na prawdę.
Nesca92 zadanie z szescianem:
Pc=54=6*a^2
a^2=9
a=3
przekatna podstawy= 3 pierwiastek z 2
Przekatna szescianu^2=3 pierwiastek z 2 + 3^2
z tego pierwiastek i koniec zadania 🙂
Ja mam wszystkie otwarte, więc jeśli w zamkniętych nie zrobiłam głupiego błędu i w otwartych się nie "machnęłam" to będzie spokojnie powyżej 90%  .... Ogólnie poziom troszkę wyższy niż próbne. Z tego, co na korytarzu słyszałam to sporo osób mówiło, że znowu w sierpniu będą pisać. Eh... ciekawe jak ta matura ogólnie w Polsce wypadnie.
A skąd to 54 ?
agniecha930
sin/cos+cos/sin=2    sprowadzasz to do wspolnego ianowika czyli pierwszy ułamek *sin drugi *cos
wychodzi sin^2+cos^2 w liczniku
i sin*cos w mianowniki
=2
mnozysz obie strony *sincos
podstawiasz jedynke trygonometryczna do licznika (1=sin^2+cos^2)
wychodzi 1=2sincos    // :2
sin*cos=1/2
z tresci zadania? 🤣 chyba ze o innym mowimy bo nie pamietam dokladnie
Losia, było w treści
k...wa, wiedziałam, że to zadanie było banalne, no wiedziałam po prostu. A i tak miałam zaćmienie mózgu 😵
Eeee, nie, w treści było tylko, że bok a równa się jeden. A jak było.. to się zaraz załamie ...;/ Masz tą treść gdzieś?
pewnie bede w necie.
narazie ide atakowac rozszerzenie! 🏇

3 mac kciuki 😉

jak przyjde to moge cos jeszcze wytlumaczyc
Dla mnie była trudna :/ Na pewno trudniejsza od zeszłorocznej i od próbnych! Mam nadzieję, że zdam ...
Nesca, bok się równał jeden w zadaniu, gdzie trzeba było wyliczyć pole trójkąta w sześcianie.
A pole było podane w zadaniu z wyliczeniem przekątnej sześcianu, czy czegoś takiego
Mój Boże, współczuję. Dobrze, że u mnie na maturze nie było matmy ... dla mnie to jakaś czarna magia chociaż 6 lat temu pewnie byłam na bieżąco i coś tam bym napisała...
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2011 12:03
Udorka, dokładnie to samo chciałam napisać! Czarna magia jak dla mnie!
kujka   new better life mode: on
05 maja 2011 12:04
ja jestem matematycznym polmozgiem i tez myslalam ze w zyciu bym nie napisala, ale jak patrze na zadania ktore dziewczyny tutaj przytaczaja to stwierdzam ze jednak zdalabym. mimo wszystko jednak ciesze sie ze nie musialam pisac matematyki na swojej maturze, niepotrzebna strata energii na cos co mi sie w zyciu nie przyda.
Dziewczyny, ja podam swoje wyniki z otwartych 🙂 Zapisałam na tyle kalkulatora. Ja macie podobnie, to piszcie ^ A jak inaczej to też podawajcie wyniki, bo ja nie mogę się już klucza doczekać....
24. <1/3  ; 3>
25. Udało się wykazać po kombinowaniu ze wzorami skróconego mnożenia 🙂
26.  Zbiór wartości <-2,3>  Funkcja malała w zbiorze <-2,2>  Dałam nawiasy ostre, bo pisało, żeby podać maksymalny przedział
27. x = -1    y=9    zadanie z ciągiem
28.  1/2  - to było to z trygonometrią, wyliczyć sinA*cosA
29. Pod sam koniec już udało się wykazać.
30. 16/49  prawdopodobieństwo. Robiłam na tzw. "drzewku"
31. ( 4 i 3/5    ;      6 i 1/5)    Współrzędne pkt. styczności
32. 28 km dziennie
33.  ( 3*pierwiastek z trzech)/8
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się