Kącik Rekreanta cz. X (2017)

Hermes
a czemu on w zasadzie miał przerwę? Jeśli mogę wiedzieć  😉
wątek zamknięty
Zima się skończyła, więc czas wrócić do formy.
wątek zamknięty
Averis, Ramires, jest na czym oko zawiesić patrząc na Was  😍
Hermes, trzymam kciuki za parkurowe podboje  🙂
Zima się skończyła, więc czas wrócić do formy.

Bursztynowa, mam podobne odczucia. Koniec laby, niech jeszcze tylko trochę dnia przybędzie 😀




wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
07 marca 2017 12:41
Hermes bo z tej Manti to dobry i fajny zwierzak po prostu  😉 Jest grzeczna, humorzasta czasem (jak to każda baba), ale generalnie tfu tfu cudowny z niej koń 🙂 A dla mnie (największej panikary na tym świecie) to bardzo ważne czuć się bezpiecznie na i z koniem i wiedzieć, że ona nie ma na celu mi nic zrobić (jakkolwiek górnolotnie to brzmi 😉 ).

Twoje rude też super! Macie bardzo ładne ogłowie 🙂

Pialotta - noo to teraz dołożyłaś do pieca tymi zdjęciami!  😜 Jest przeboski, zdecydowanie proszę o więcej zdjęć!  😍 I dziękuję za komplement o Manti  :kwiatek:

Brzezinka - ruda jak zwykle super. Piękne macie te niebieskości, co to za owijki?  👀

wątek zamknięty
brzezinka To twoje cudo chyba przez zime formy nie straciło, bo wyglada obłednie. 😜
wątek zamknięty
Kahlan omamo, mocno sie potluklas wtedy? dziekuje za pamiec!  :kwiatek:  u nas od dzis o tak jak ponizej 🙂😉)))



odgrzebuję staroć, ale też do tej pory nie miałam co pisać. taka to cudowna nasza służba zdrowia.  🤬 co gorsza prywatnie też nie otrzymałam wsparcia, tylko konowała.  😵 faith, upadek nie wyglądał ciekawie, koń mi się wybił z miejsca do oksera, ja myślałam, że tego nie zrobi. w efekcie huknął mnie szyją w żuchwę (ładne kolory tęczy miałam) i rypnęłam. poprawiłam sobie w lutym lecąc z synkiem ze schodów.  😫 od tej pory miałam zawroty głowy (jednak neurolog stwierdził, że to po infekcji wirusowej - fakt, niewiele przed rozpoczęciem diagnostyki byłam przeziębiona), tomografia wykazała uwypuklenie 2 krążków międzykręgowych. w efekcie kołnierz, trochę rehabilitacji i będę żyła. Ale sezon raczej mogę spisać na straty, bo już powinnam mieć zaawansowany rozruch z koniem.  😕 może pod koniec wakacji coś mi się uda pojechać, bo i nie startuję w wysokich konkursach. ale i do małych trzeba naszykować się z głową zwłaszcza, jak koń przez zimę nie chodził. 😉

a jak wy się macie? trochę stron wątku mi uciekło. :kwiatek:

anil22, cudnie!
Averis, fenomenalnie wygląda :kwiatek:
wątek zamknięty
Wracam po dłuższej przerwie od wątku. W międzyczasie Kobył skończyła 10 lat i przy okazji zaliczyłyśmy spory kryzys. Momentami nie wiem, co robić, bo mam wrażenie, że średnio się rozwijamy, że stoimy w tym samym miejscu od dawna, a zmiany, o ile istnieją, są naprawdę niewielkie i praktycznie niewidoczne... Oby to minęło :/ Trzeba skorzystać z paru dni wolnego, a potem do Gdańska na praktyki - tydzień wyjęty z życiorysu, później powrót do szkoły... Doba jest stanowczo za krótka na to wszystko 😵
wątek zamknięty
Brzezinka - ruda jak zwykle super. Piękne macie te niebieskości, co to za owijki?  👀

martva, eskadronowe w kolorze blue. 🙂

brzezinka To twoje cudo chyba przez zime formy nie straciło, bo wyglada obłednie. 😜

anil22, trochę sflaczało 🤣  Ale generalnie jak na kilka miesięcy laby nie jest z nią źle. Chyba codzienne padokowanie na górkach utrzymuje ją w jako takiej formie 😉
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 marca 2017 08:49
brzezinka, :kwiatek: Twoja Rudzina jak zawsze piękna i elegancka, ale chyba ciutkę schudła przez przerwę? 🙂
martva, a dziękujemy, ogłowie przyznam szczerze nieznanego mi pochodzenia 😁

My się wczoraj lonżowaliśmy zawzięcie, Rudy ma ewidentnie problem z rozluźnieniem na lewą stronę, więc walczymy z tym. Ja przez ostatni trening chodzić nie mogłam, ile to daje wypięcie strzemion 😁
wątek zamknięty
Widzę, że wiosenne odpalanie koni idzie u wszystkich pełną parą  😁

Ja też się wzięłam wreszcie za Gaję, 5 miesięcy przerwy z drobnymi epizodami typu stęp na lonży  😵 Na razie pomału ją będę wdrażać, bo kondycji zero, do tego jak zwykle po przerwie tłusta, brzuchata i jeszcze mocno ofutrzona (na szczęście już intensywnie zrzuca to futro!).
Dzisiaj wreszcie wsiadłam - ale to przyjemnie pojeździć na swoim koniu!


Do tego zrobiłam jej kopyta i ogólnie odgruzowałam trochę po zimie 🙂 Jak nie ma rui to złoty z niej koń, hehe.

Branka z kolei miała dziś 18 urodziny 🙂 Z tej okazji też ją postrugałam, poczyściłam, dałam marchewek i jabłek, i ogólnie ją niuniałam  😀 za 2 tyg zmiana stajni, stresuję się bo 8 lat tu stała i zżyła się z końmi, nie wiem jak wejdzie w nowe stado, jak dadzą radę jej nogi... ale w sumie - odpukać czuje się ostatnio dobrze, także liczę że będzie ok 🙂 w razie czego mam naszykowne przeciwzapalne..

wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
10 marca 2017 20:39
Widzę, że u wszystkich praca wre 🙂

My wciąż czekamy na siodło, powinno być w przyszłym tygodniu.

A póki co melduję, że moje "maleństwo" kończy dzisiaj5 lat!
A dopiero co kupiłam surowego 3 latka!



wątek zamknięty
branka, Brzask, wszystkiego najlepszego dla solenizantów, zdrówka przede wszystkim :kwiatek:
A ja puchnę z dumy bo moje maluchy zakończyły zimowy cykl zawodów Winter Cup, wygrywając dzisiejszy finał. 😅
Łatwo nie było bo z zasuwającymi kucami nasz Bronek nie miał za wielkich szans ale ostatecznie techniczna jazda się opłaciła 😉


filmik z rozgrywki:

wątek zamknięty
brzezinka moje gratulacje.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2017 19:16
Brzask zdrowia dla Młodziaka... Poważnie już 5 😜?
Branka przerwy są najgorsze, ale ważne, że już się wdraża kobyłka. A dla Branki życzenia zdrowia i możliwe bezbolesnej aklimatyzacji.
Brzezinka Dzielna Julka 🏇,  gratuluję!
Kucyk po kolejnej krótkiej przerwie  😵 wraca do pracy.
W środę jak się uda odwiedzi go osteopata.
A tymczasem filmik z piątku 
wątek zamknięty
lusia722 Kucyk nie do poznania  😜 Gratulacje ogromne!
brzezinka Gratulacje! Ależ córa wyrosła!
branka Też wsiadam ponownie od paru dni i cieszę się jak dziecko. Dzisiaj nawet pani trener była  😜 Co to za emocje, człowiek zapomina jak jeździectwo go cieszy.
wątek zamknięty
Ooooo, widze same powroty! 😀

Brzezinka gratulacje dla córci! ruda to mi sie zawsze podoba, lubie takie konie wizualnie bardzo, w sezonie jeszcze przypakuje pewnie 🙂

branka najlepszego dla Branki!

kahlan ooooo kurcze... faktycznie nieiekawy upadek :/ jak sie czujesz, jest jakas poprawa?

Windziakowa hmmm...a  moze zmiana trenera? wiadomo ze kazdy ma jakies chwile kiedy ten rozowj nie idzie tak predko, ale moze faktycznie cos jest na rzeczy skoro to trwa dluzej?

Hermes
ja chyba nei nadazam, co to za ladne rude? twoj to nie byl gniady? 🙂

Brzask najlepszego dla mlodziana! rosna te dzieci jak szalone 😀 jakie plany na ten sezon?🙂

lusia722 no prosze jak zacnie pracujacy kucyk 🙂😉 fajny on, wyglada na takiego szczerego w robocie 🙂

Atea brawooooooo 🙂 gratuluje powrotu, najwazniejsze ze jest fun! jak twoje koniska?

A my powoli powoli wracamy 😉
Wczoraj pierwszy galop po przerwie, no wesolo troche bylo ale bez strat w ludziach 😀 Mam nadzieje ze ogarniemy sie do kwietnia z rozruchem i zaczniemy z trenerka jezdzic 🙂
Byłam tez odwiedzic martva i Manti, tez bylo wesolo, chyba taka pora roku ze wszystkie konie radosne ;P
Dokumentacja zdjeciowa ponizej 😀
wątek zamknięty
Manti jaki grubasek. 😎 Widzę martva, że przez sezon zimowy nie próżnowałaś z dokarmianiem. 😁

brzezinka gratulacje dla córy 😅
brzask, branka sto lat dla kopytnych :kwiatek:

My wczoraj postępowaliśmy na dworze. Na luzie i bez jakiejkolwiek roboty. Pewnie dzisiaj na treningu przyjdzie mi za to srogo zapłacić. 😁
wątek zamknięty
faith łooo, a o które koniska pytasz?  😁 Cayenne po porządnym zrobieniu zębów przez Monikę Olejniczak (którą bardzo do tego polecam) zmieniła się nie do poznania. Okazało się, że wcześniej zęby były robione niekoniecznie dokładnie i Cayenne miała już rany i blizny na policzkach. No i cóż, nauka idzie nam dużo łatwiej, koń nie ma problemu z wydłużeniem i obniżeniem szyi, choć oczywiście na tę chwilę to wracamy do dawnych sił i kondycji powoli. Z Ateą zmieniłam sposób pracy z ziemi i otrzymałam innego konia. Zaufała mi i chyba mnie polubiła, co z jej charakterem nie jest łatwe. Bardzo się cieszę pracą z nią. Mamy problemy z utrzymaniem wagi, bo niestety nie je odpowiedniej ilości siana, bo gdy tylko się podnieci to tka, albo biega... Wchodzę też na całego w pracę z Chinganem, którego galop tak mnie cieszy, że oesssu. Na tę chwilę jednak pracujemy bardzo podstawowo i czekamy na trochę większą siłę, giętkość i kondycję. Sporo pracy z ziemi 🙂 I trochę zaprzęgu. Reszta paczki też dzielnie pracuje pod moimi szkółkowiczami i fajnie się rozwijają co też mnie cieszy 🙂 W dużym skrócie - tak moje koniska 😀

Fajnie, że wracacie do roboty, czekam na relacje z treningów  😜

Ależ dzisiaj pięknie! Chce się jeździć!
wątek zamknięty
Oooooo i to jest relacja jakiej oczekiwalam 😀
To super, ze wam sie uklada! Podrzuc jeszcze jakies foty, jestem fanka wszystkich trzech, zwlaszcza Cayki 😀
wątek zamknięty
anil22, lusia722, Atea, faith, flygirl, baaaaaaaaardzo dziękujemy  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


wątek zamknięty
brzezinka Gratulacje!! zakochałam się w tej różowej marynarce chyba..  😜

Tak sobie podczytuje co u was i w końcu mogę sama coś napisać. Po zmianie stajni w lutym konia mam u siebie w domu, od dwóch tygodni zaczęliśmy wsiadać, spacerki i praca w stępie głównie (zgięcia, zatrzymania, jazda po kołach ipt.). Chłopak jest no najlepszy, nie spodziewałam się, że trafi mi się koń z tak fajną głową- nie zapowiadał się na grzecznego konia.
Złapaliśmy kilka promieni słońca w obiektywie, są to chyba moje pierwsze fotki na nim na dworze  👀 mamy w przebudowie plac do jazdy i mam nadzieję, że wkrótce ruszymy z jakąś ambitniejszą robotą 🙂



wątek zamknięty
dairoxroxi Super 🙂 Ciesz się fajnym charakterem konia, bo to spooooooooro ułatwia. Masz świetną figurę i stylówę jeździecką  😜 Miło się patrzy.
faith A czymś zarzucę, tylko wszystko teraz takie bez mięsa :P Ale będzie co porównywać przynajmniej. Dzisiaj popstrykam 😉 Na tę chwilę mam wczorajszego i przedwczorajszego Czinganeła. Vel Czesia. Czesio łatwiej wymówić :P


wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 marca 2017 17:58
branka, sto lat dla solenizantki! 😅
Brzask, również dla Twojego "dzieciaczka" wszystkiego dobrego i zdrówka 😅
brzezinka, młoda wygląda szałowo. Piękny kask ma 😍 WIEEEELKIE GRATULACJEEE!
faith, a, bo moja to gniada gnida, a teraz mam do opieki Rudą gnidę 😁
flygirl, jednak co jazda na dworze, to na dworze 😍
Atea, fajnie się czyta co piszesz, tak pozytywnie wszystko 🙂
dairoxroxi, ależ fajnie się prezentujecie, pozazdrościć 🙂


A my po dwóch dniach obijania się przez moje zajęcia od rana do nocy dzisiaj pocisnęliśmy w teren, coraz fajniej się dogadujemy nawet w szybszych i mało kontrolowanych galopadach 😁
wątek zamknięty
Dairoxroxi piekny on! 🙂 fajnie ze sie dogadujecie, straszna radoche to sprawia, znam z autopsji 🙂😉)

Atea
a tam, wszystkie teraz bez miesa jak sie nie ma hali 🙂 Czingus mega urokliwy, popstrykaj co Cayenne koniecznie i poczochraj ode mnie 😀

Kurde, powiem wam, ze ja tez jestem bardzo z dziaducha mojego zadowolona, takiego konia szukalam wlasnie 🙂 jest ufny w stosunku do mnie, ma naprawde dobra glowe 🙂 bardzo przyjemnie sie z takim koniem pracuje, warto bylo poszukac troche dluzej i nagiac budzet, naprawde warto, mimo kontuzji, leczenia i w ogole 🙂😉))
W zasadzie pod wzgledem jazdy i roboty z ziemi doszlam z nim do tego samego co z Siwa po 3 latach 🙂

Mam filmik z biegania luzem, krociutki ale jednak, paszcza mi sie smieje jak ogladam tak sie popisuje 😀

wątek zamknięty
faith a mi się nie wyświetla film  🙁
Atea drugie foto jest mega  😂
dairoxroxi czekam na jakieś zdjęcia z roboty  🙂

A my pracujemy ciężko bo zaraz pierwsze zawody w sezonie, a do tego pierwsze seniorskie konkursy nas czekają  😜



Jakieś filmiki z jazd też mamy  🙂

https://www.facebook.com/poplawskateam/videos/1851743831759722/
wątek zamknięty
A teraz? chyba zamknelam film jako prywatny, teraz upublicznilam 🙂

Tulipan o kuuuurcze, ale wam sie ten klus zmienil! i piruet tez juz tak zacnie wyglada  👍 gdzie startujecie? bede kibicowac zdalnie 😀
wątek zamknięty
Teraz widzę  🙂 Fajnie, że się dopasowaliście. Lubić swojego konia to podstawa i niby banał, a często widzę skrajnie niedograne pary  😉 Za tydzień startujemy w Michałowicach, kciuki się przydadzą  😁
wątek zamknięty
tulipan, ciekawe czy tym razem los też ustawi nas na przeciwko siebie 🙂 Startujesz Małą Rundę? Myślałam, że w tym sezonie będziemy razem konkurować w młodzieżówkach 😉 Do zobaczenia!
wątek zamknięty
Olson na przeciwko czy nie na pewno będzie okazja pogadać  🙂 Jedziemy małą bo my z Szymonem seniory już jakiś czas, więc pora zacząć startować adekwatnie do wieku. A dla Ciebie graty za weekendowy debiut w Zakrzowie  :kwiatek:
wątek zamknięty
faith Jaki kłusak  😂 Humorek dopisuje, to najważniejsze! I tak, jak wcześniej mówiłam: dopasowanie konia to baaardzo istotna cecha, a mówię to zdając sobie sprawę, że Atea to mała cholera. Ale kurka powalczę jeszcze o nią o trochę, bo się boję, że jak ja nie powalczę to nikt :/

tulipan Coś niesamowitego jak się zmieniliście  😜 Zazdroszczę trenera i możliwości, wielkie gratulacje. Trzymam kciuki za Wasze starty. Piruet czaaad. Ale jaki na hali masz wszechstronny przekrój jeździecki. Tu ujeżdżeniowiec, tu układają jakieś skoki, tu rekreanckie kucyki. Dzieje się  😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.