Towarzyski kącik łodzianina

Czy Łodzianie mają swój kącik na towarzyskich? Dostałam ofertę pracy w Łodzi i czeka mnie przeprowadzka z Krakowa w związku z czym chciałabym zadać kilka pytań o życie, miasto, zakwaterowanie i takie tam :-) potem będzie o konie :P
Tutaj pytaj 🙂
Tutaj pytaj 🙂


dzięki, żeby mnie modzi za offtopa zbanowali? :P

To ja czekam na szczegóły oferty pracy, żebym też wiedziała w którym dokładnie miejscu będę pracować. Czy są jakieś dzielnice szczególnie niepolecane do mieszkania? a może ktoś szuka współlokatorki z jamnikiem? ;-) PS. ceny kawalerek jak w Krakowie....
Łódź do tanich nie należy. 🙂 Mimo dobrych połączeń komunikacyjnych poczekałabym na lokalizację pracy i wtedy się rozglądać za mieszkaniem. łódź potrafi się zakorkować nie mniej niż Warszawa i Kraków. 😀 w razie czego zapraszam na priv. 😉
A propo dobrych połączeń komunikacyjnych to może się to skończyć niestety :/
Z tego co się orientuje to na wynajem pokoju liczy się teraz ok. 600-700 zł.
tylko nie łódź  🤣 nie ma porównania do Krakowa  :jogin:  heh

powiedziałabym wręcz na odwrót. z radością uciekałam z Krakowa do Łodzi. 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
08 lutego 2017 08:23
W Łodzi najlepiej  😍 nie czuję się tak dobrze w innych miastach... w Warszawie chyba najgorzej 🙁
Natomiast miejsca jakich radzę unikać... hmm... może Limanowskiego :P? Tak naprawdę ciężko powiedzieć, w każdym mieście nie powinno się wałęsać samemu po ciemku 😉 Zależy gdzie pracę będziesz miała.
Co do połączeń to ja nie narzekam, a zmiany, które mają wejść od kwietnia podobają mi się jeszcze bardziej 😀
Ceny mieszkań i pokoi są uzależnione od lokalizacji bardzo- im bliżej UŁ lub Politechniki tym drożej
ja bym na pewno unikała rejonu Legionów-Mileczarskiego. mi tam strach chodzić nawet za dnia.  👀
Generalnie mieszkania stricte w centrum (Wschodnia, Pomorska, Kilinskiego, Limanowskiego itd.) bywają często siedliskiem pato.


Będe pracować na Al. Ofiar Terroryzmu 11 września, sądzę, że to żadna cywilizacja? :P zaczynam pracę z poczàtkiem marca, w poniedziałek 13 jeszcze tylko wpadam na szkolenie. A mieszkania to niewiem  kiedy zacznę szukać :/ chodzi mi, żeby było bezpiecznie, bo z psem to czasami o 22 zasuwam 🙂 liczę też, że uda mi się poznać jakieś revoltowiczki, cobym sie samotna nie czuła :P
Czyli najwygodniej na Olechowie szukać mieszkania.
Olechów, Janów, ewentualnie Augustów. no i Widzew, choć to już kawałek dalej. Ale dużo możliwości. Ja co prawda z kompletnie drugiej strony Łodzi, ale zawsze jestem chętna na spotkanie i  nowe znajomości. 🙂
Kaktus-

Delllll???? 🙂
Decathlon po raz trzeci :P do trzech razy sztuka w końcu :-)
Ja też chętna na spotkanie! 😉
gdzie tam decathlon?  🤔 jakieś nowe CH, czy magazyn?
gdzie tam decathlon?  🤔 jakieś nowe CH, czy magazyn?


Świeżutki magazyn :-)
się Łódź rozrasta, zatrzymałam się na etapie Della tam. 🙂 super!
się Łódź rozrasta, zatrzymałam się na etapie Della tam. 🙂 super!


Tylko ludzi chętnych do pracy nie ma :/
Podpowiedzcie jeszcze proszę, czy ta aleja ofiar jest jakoś skomunikowana ze światem? Szukam ewentualnie rozwiązania mieszkania z dalszym dojazdem komunikacja miejska.
Polecam popatrzeć na www.jakdojade.pl 😉. Generalnie z centrum dojazd dobry, tramwaje co chwilę 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
08 lutego 2017 21:47
Do tej części jest bardzo dobry dojazd 🙂 bardzo dużo ludzi tam jeździ do pracy, na pewno 1 albo 2 autobusy, o których wiem- zapewne może być więcej i świeża linia tramwajowa 🙂
Dziękuję za wszelką pomoc  :kwiatek:
Szczęśliwie dowiedziałam się, że kolega też się przeniósł do Łodzi, więc myślę nad czymś wspólnym. Tyle, że on dojeżdża na Jana Pawła II, a ja na Ofiar Terroryzmu... 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
09 lutego 2017 09:22
Nie znam tej części Łodzi więc nazwa ulicy mnie powaliła  😵

Zaskakuje mnie też myśl, że ktoś przyjeżdża do Łodzi a nie tylko stąd spiernicza szybciej niż błyskawica  🤔
Nie znam tej części Łodzi więc nazwa ulicy mnie powaliła  😵

Zaskakuje mnie też myśl, że ktoś przyjeżdża do Łodzi a nie tylko stąd spiernicza szybciej niż błyskawica  🤔


Z wlasnej woli bym nie przyjechala :P nie no troche z wlasnej woli, ale nie za darmo 😉
Zaskakuje mnie też myśl, że ktoś przyjeżdża do Łodzi a nie tylko stąd spiernicza szybciej niż błyskawica  🤔


hihi, ja Łodzianka od urodzenia, więc może stąd ta ciągota. 😉 Ale w Krakowie czułam się fatalnie, dopiero tu odżywam. 😉
Kaktus, tak jak dziewczyny napisały, połączenia są teraz dobre zwłaszcza, jak pociągnęli nową linię tramwajową. Dojazd bezpośredni masz nawet z Retkini, czyli drugiego końca miasta. 😉 Tylko czas przejazdu wtedy długi. 😉
[quote author=kermit link=topic=1096.msg2647269#msg2647269 date=1486632123]
Zaskakuje mnie też myśl, że ktoś przyjeżdża do Łodzi a nie tylko stąd spiernicza szybciej niż błyskawica  🤔


hihi, ja Łodzianka od urodzenia, więc może stąd ta ciągota. 😉 Ale w Krakowie czułam się fatalnie, dopiero tu odżywam. 😉
Kaktus, tak jak dziewczyny napisały, połączenia są teraz dobre zwłaszcza, jak pociągnęli nową linię tramwajową. Dojazd bezpośredni masz nawet z Retkini, czyli drugiego końca miasta. 😉 Tylko czas przejazdu wtedy długi. 😉
[/quote]

Dzisiaj siądę do mapy, sprawdzę jak jedzie komunikacja i będę szukać ulic skąd dojadę w max 20 min  😀  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 lutego 2017 20:24
Olechów, Janów, ewentualnie Augustów. no i Widzew, choć to już kawałek dalej. Ale dużo możliwości. Ja co prawda z kompletnie drugiej strony Łodzi, ale zawsze jestem chętna na spotkanie i  nowe znajomości. 🙂


Augustów to domy same i chyba tylko raz się tu spotkałam, że ktoś chce wynająć pokój. Prędzej może Gorkiego, Lermontowa, Gogola, Wujaka- dosłownie 2 km dalej, albo jeszcze kawałek dalej- bliżej rynku Batory 😀

A dojazd super, 2 tramwaje jeżdżą (na pewno 10 i chyba 3, nie wiem czy coś jeszcze?), autobusy- 96, 64, 55, 82 (tak z 500-700 m od al. Ofiar Terroryzmu) 😉
pisząc Augustów miałam na myśli bloko po lewej stronie od pętli tramwajowej, patrząc w kierunku Andrespola. czy to dalej widzew, a Augustów właśnie tylko domki?  👀 to nie moje rejony, więc byka mogłam strzelić. :kwiatek:
kermit mieszkają w Łodzi ludzie, którzy lubią to miasto, wiesz? Mają dobrą pracę i dobrze im się żyje, nigdzie nie mają zamiaru uciekać. A takie uwagi mnie denerwują, skoro nie podoba Ci się to to droga wolna 🙂 Takie gadanie nie pomaga Łodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się