Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

asds   Life goes on...
23 czerwca 2018 15:35
A ja ponarzekam na Inpost. Pierwsza akcja była jak kurier paczkę załadował do innego paczkomatu bez jakiejkolwiek informacji zwrotnej dla mnie czy systemu Inpost! Wyszło po mojej ingerencji dopiero szydło z worka plus musiałam zasuwać na drugi koniec miasta.

DWa. Paczka z Ole Ole! rozcięta folia o ironio na znaczku FRAGILE/delikatnie. Opakowanie kartonowe z zakupem też rozdarte. Na szczęście czajnik był dobrze zabezpieczony w kartonie przez producenta. Zdjęcia uszkodzeń przesłałam do Inpostu informacjnie - zostałam olana po całości przez Panią z BOI. 👿
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 czerwca 2018 13:12
DHL dzisiaj pojechał ... o 7:51 dostałam maila, że kurier pojawi się między 08😲0 a 18😲0 - tak 10 godzin. Żadnej wiadomości, telefonu od kuriera. Zwolniłam się z pracy i od 13:30 siedzę w domu. Kuriera niet. O 13:39 mail, że kurier awizował przesyłkę i dostarczy ją za 2 dni robocze ...  😵
Żadnego awizo nie mam, nr do kuriera też nie ...
Gillian   four letter word
27 czerwca 2018 13:41
Poczta Polska... bez komentarza 🙁 paczka nadana w poniedziałek krąży gdzieś po kraju, mamy środę... 🙁
desire   Druhu nieoceniony...
27 czerwca 2018 13:53
Gillian, spoko, kurier poczty polskiej dał paczke ostatnio.. mojemu sąsiadowi, który godny zaufania nie jest.  🤔 🤣 zastanawiam sie czy nie robić afery, że "nie dostałam paczki"..
Chyba powoli przestane kupować w animalii przez kuriera...
Co przesyłka to jakaś szopka...
Dziś dostałam smsa że moja paczka (30kg) czeka na odbiór w punkcie mobilnym.
Po rozmowie dowiedziałam się że nic z tym zrobić nie mogą, może w innym dniu dostarczą, ale generalnie takie mają zasady.
Chyba zamiast kurierów zaczną stawiać paczkomaty  🤔wirek:
Jestem wielką fanką paczkomatów, odbiera się kiedy chce, lub odbiór w punkcie z poczty, np na Orlenie można odebrać.
Ja ponarzekam na FedEx, paczka dwa razy niby awizowana, a była prawie cały dzień w domu, oczywiście awiza brak w skrzynce, tak samo brak kontaktu telefonicznego. Kontakt mailowy z firmą po prostu żałosny, ktoś kto mi odpisywał był niemiły i to bardzo, w końcu nawet nie odpisali mi na maila gdy się zapytałam czemu nie mam awiza skoro maja na stronie informacje, ze kurier zostawia. Koniec końców straciłam 2h by odebrać paczkę, gdyż we Wrocławiu można odebrać to tylko w punkcie na obrzeżu miasta gdzie dojazd komunikacja jest bardzo słaby....wiem, że na pewno po tej sytuacji nie zamówię nic w sklepie w którym jest napisane, że obsługuje kurier FedEx
Gillian   four letter word
04 lipca 2018 11:06
ja już tylko z paczkomatu korzystam, chyba, że jest jakiś gabaryt. Wygodne to i proste.
szkoda tylko, że nie wszyscy chcą wysyłać w paczkomatach  🤔
Jasne, ja też lubię paczkomaty, ale paszy dla konia nie mam ochoty targać gdy zamawiam coś kurierem 😉
Gillian   four letter word
04 lipca 2018 16:51
jeśli chodzi o paszę to zamawiam dostawę do stajni i jak przyjeżdżam to już na mnie czeka 😉
No u mnie zamiast w stajni czeka w mobilnym punkcie 2 kilometry dalej, bo kurierów brakuje 😀
[CIACH] - sio z taką reklamą!
Kurier  Geis i moja wczorajsza z nim rozmowa (telefoniczna)

- Dzień dobry. Przywiozłem paczkę.

- Dzień dobry. Nie ma mnie w domu, ale może pan zostawić u męża w pracy.

- Ale ja ją już wrzuciłem za ogrodzenie.

- To proszę ją natychmiast wyjąć.

- Ale nie mogę, bo tam są psy.

- No właśnie. Jak pan myśli, co zrobią z paczką?


Ręce opadają. Mąż podjechał i uratował zawartość paczki. Opakowanie było już rozerwane. 
Ja mam dzisiejszego GLS. Zamówiłam karmę zwierzakom (25 kg), mieszkam na wsi, nie mam auta, no normalnie zamawiam do domu jak każdy człowiek. Dostaję dziś sms od kuriera, czy mogę odebrać paczkę w tych a tych godzinach w mieście kilka km obok 🤣 Ręce mi opadły, ja rozumiem mocno średnie warunki drogowe, ale wszyscy normalnie jeżdżą, nawet tiry wjeżdżają pod górę.

A ostatnio też miałam jaja z przerażonym kurierem, który do mnie zadzwonił, że pies mu wyrwał paczkę 😂 I co on ma teraz zrobić, bo pies ją zaniósł pod dom, no to musiałam dzwonić po domownikach, by szybko przejęli  😜
Izydorex Geis to jest wgl. inny stan umysłu. Mam to nieszczęście, że jeszcze przez jakiś czas obowiązuje mnie z nimi umowa. zarówno paczkowy jak i paletowy.

= Notorycznie kurierzy nie odbierają paczek pomimo zlecen i zgłaszania zapotrzebowania
= potrafią zwalić kilkuset kilogramowa paczkę z wózka widłowego (paczki nadają sie na złom wiec jestem kilka tysiecy w plecy za każda taką akcją)
- robią przelewy za pobrania potem trzeba sie z nimi gryźć bo mylą konta, albo pieniądze lecą w kosmos.
- zabierają nie swoje paczki a potem trzeba je osobiscie odbierać z punktu dystrybucji i zawozić gdzie indziej.
- pomimo podania wymiarów przesyłki potrafią przyjachac, popatrzec, stwierdzić, że tego nie zmieszczą i sie zawinąć
- załatwić ubezpieczenie paczki to tak jakbys chciała ubezpieczyć bursztynowa komnate
- od dwóch lat (!) drogą mailowa, telefoniczna i listową, proszę sie ich o koszulki na listy przewozowe (te samo przylepne które oni ZAPEWNIAJĄ KLIENTOM)
- wprogramie do obsługi przesyłek znikaja paczki, wyskakują błedy, wiesza sie, przerywa sesje i mliard innych problemów

to kilka z wielu problemów z którymi musze sie meczyc na codzień z Geisem. co do samych kurierów... nawet chyba nie bede strzepić ry... twarzy 😂
Paczka którą nadałam inpostem zaginęła. Ma ktoś doświadczenie z reklamacjami u nich? Długo to trwa? Da się choć zwrot wartości wyciągnąć?
Dhl to ćwoki
Odbiór paczki zlecony 8 stycznia. Odebrali 15 stycznia.
Codziennie sms że odbiorą jutro. A Ty weź człowieku siedź w domu przez tydzień
Paczka którą nadałam inpostem zaginęła. Ma ktoś doświadczenie z reklamacjami u nich? Długo to trwa? Da się choć zwrot wartości wyciągnąć?


Reklamację może złożyć jedynie nadawca, raz na 24 godziny. Można przez internet albo telefonicznie. Najlepiej korzystać równolegle z obu dróg. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś dodzwonienie się graniczyło z cudem - życzę cierpliwości.
I pocieszę cię, że zaginione paczki potrafią się wyłonić z niebytu i pojawić nagle w systemie... albo bez "ostrzeżenia" u adresata  😵
Kurier  Geis i moja wczorajsza z nim rozmowa (telefoniczna)

- Dzień dobry. Przywiozłem paczkę.

- Dzień dobry. Nie ma mnie w domu, ale może pan zostawić u męża w pracy.

- Ale ja ją już wrzuciłem za ogrodzenie.

- To proszę ją natychmiast wyjąć.

- Ale nie mogę, bo tam są psy.

- No właśnie. Jak pan myśli, co zrobią z paczką?


Ręce opadają. Mąż podjechał i uratował zawartość paczki. Opakowanie było już rozerwane. 


O masz! Miałam niemal identyczna sytuację z kurierem tej firmy we wrześniu. Tylko problem w tym, że po pierwsze nie zadzwonił, a po drugie wrzucił paczkę za ogrodzenie ale nie nasze, tylko domu o takim samym numerze na innej ulicy 😵
Czy ktoś wysyłał paczkę przez DHL za pobraniem? Mają wpisane, że wysyłają pieniądze do 5 dni roboczych, paczka odebrana w poniedziałek, pieniędzy nadal brak, a na infolinii powiedzieli mi, że wyślą jutro wieczorem, ale to jest mała szansa, jak już to najszybciej w poniedziałek. Czy można coś z tym zrobić, jakoś to przyśpieszyć by do soboty mieć te pieniądze?
Też czekam, mi powiedzieli, że do 2 tyg. I tak sobie czekam...
Reklamował ktoś przesyłki DHL w Niemczech? Znajoma wysłała mi paczkę pocztą do Niemiec. W Niemczech paczki przejmuje DHL. Dziś, wkurzona, że paczka jeszcze nie dotarła, sprawdziłam status i okazało się, że przesyłka została zawrócona do Polski. Jako powód podano niezgodność skrzynki pocztowej oraz trzykrotną próbę doręczenia. Tyle, że żadnej próby doręczenia nie było, bo cały czas ktoś jest w domu. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Reklamować to na miejscu w DHL, czy w Polsce na poczcie? Będę wdzięczna za każdą poradę.
budyń, chyba żartujesz? Mi mówili, że 5dni, ale na razie z tego co słyszałam to jeszcze nikt taki się nie znalazł co do 5 dni miał pieniądze na koncie.
kittajka, mój chłopak wysyłał kiedyś sporo przez DHL zagranicę i mówi, że wszystkie reklamacje załatwiał przez infolinię.
Behemotowa, dzięki, dzwoniłam. Powiedzieli, że adres i wszystko się zgadza, ale mimo to nie mogą dostarczyć przesyłki, bo została zawrócona. Jedyne co mogę to reklamować w Polsce.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 marca 2019 08:22
Mam dość inpostu 🙁 zamówiłam przesyłkę, która jest dla mnie mega pilna, wybrałam dostawę paczkomatem żeby mieć możliwość odbioru w godzinach nocnych. No i bach, dostaję info że paczkomat przepełniony i mogę sobie odebrać paczkę w punkcie odbioru czyli sklepie, który jest czynny tylko w godzinach mojej pracy  😵 żadnej możliwości przekierowania do innego paczkomatu. Do mojego przesyłka ma trafić w piątek i będę miała 48h na odbiór. Piszę do inpostu, że jej nie odbiorę bo wyjeżdżam na weekend, ale ich to oczywiście nie obchodzi, i moja przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy  😵 nigdy więcej paczkomatów.
Smarcik a gdzie ten punkt odbioru/paczkomat/sklep? Mam wolny weekend, będę się kręcić, mogłabym podjechać i Ci odebrać  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 marca 2019 09:15
W Rembertowie  😵 bardzo Ci dziękuję za propozycję  :kwiatek: ale zamierzam z nimi walczyć do skutku  😂
Powodzenia  🤣 Mój ojciec ostatnio podał zły numer telefonu przy zamówieniu kuriera inpostu, bardzo szybko go zaktualizował, dzwonił na infolinię 3 razy i upewniał się, że już jest okej... a paczka krążyła jako "w doręczeniu" przez następne 4 dni robocze, bo kurierzy jakoś nie mogli trafić ani się dodzwonić. Tylko zmieniał się status z "w doręczeniu" na "niemożliwe do dostarczenia" i tak w kółko. I była batalia zarówno mailowa jak i telefoniczna. Ma-sa-kra.
smarcik, w razie czego też mogę Ci odebrać :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 14:52
Ależ jesteście kochane, dziękuję  :kwiatek: na szczęście problem rozwiązałam, tzn kumpel odebrał mi z "punktu magazynowania" 🙂 ale inpostu zdecydowanie nie polecam  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się