Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 kwietnia 2011 20:22
wysyłajtaniej tak,ale po warunkiem,ze wybieramy UPSa...bo opcję z DHLem tylko,jeżeli macie cierpliwość,lub możliwość samodzielnego nadania w punkcie - dużym punkcie...zapytajcie tunride co myśli o DHLu 🤣
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2011 23:09
a do mnie przyjechał właśnie DHL i następnego dnia paczka była u odbiorcy 🙂 co ciekawe - wcześniej dwukrotnie nie udało mi się zamówić kuriera przez stronę DHL-u. A tu szybciutko, sprawnie, tanio i bezproblemowo 🙂
Dostałam przed chwila inf z GNL że moja paczka już wysłana, spr numer przewozowy na str. siódemki, na razie brak danych, wiecie może o której godzinie coś będę mogła spr?? i czy jak dzisiaj została paczka rano wysłana to z łódzkiego do zach-pom. dotrze jeszcze dzisiaj??


Kurcze , nienawidzę tego kuriera, w moim regionie jest taki chamski typ.. raz jak odbierałam od niego paczkę a w tym samym czasie przyszła 2 paczka innym kurierem to się potrafił chamsko zapytać a co to za paczka?? a skąd ta paczka? itp??
za to plus dla GLS potrafili mi nawet ok 20 przywieść paczkę🙂
13-tego czerwca DHL, w niezmierzonej łaskawości swojej, raczył mi dostarczyć paczkę wysłaną z Gdańska (200 km) w dniu 03.06. Średnio 20 km na dobę. Gdybym znał ich sprawność, to wysłał bym po paczkę owcę. Zawsze to o 3-4 dni szybciej.
majeczka   Galopem przez życie!
16 sierpnia 2011 08:48
DHL to porażka a jeszcze większą porażką jest firma PGP. Ktoś - nie wiem kto bo Pan nie chciał mi udzielić informacji wysłał mi paczkę tym syfem. Nie było mnie w domu jak był kurier - nawet nie raczył zadzwonić! To było 11.08. Dzisiaj wreszcie udało mi się do tej śmiesznej firmy dodzwonić i się okazało że
1. Nikt mi nie powie od kogo, skąd itd jest ta paczka
2. Nikt mi jej ponownie nie dostarczy bo "firma" nie świadczy takiej usługi
3. Mogę sobie ją odebrać przebijając się przez ukochaną zakorkowaną warszawę - na co nie mam czasu ani ochoty bo nie po to płacę za przesyłkę żeby szukać jej po warszawie

Rewelacja jednym słowem!

Gillian   four letter word
16 sierpnia 2011 14:41
siwaaa, a przez co sprawdzasz?
http://www.sledzeniepaczek.pl  - ja korzystam z tej stronki i zawsze szybko mam info
Na str kuriera sprawdzałam.Paczka była wysłana z samego rana, a dane o paczce pokazały sie późnym wieczorem.
Jednak polubiłam pocztę.   😉

Ale dzięki za link- przyda się na pewno  😀
mozecie polecic jakas firme kurierska, ktora wysyla paczki do Francji? oczywiscie, jak najtaniej😉
jak zobaczylam ceny paczki do bodajze 3 kg za 150zl to mi szczeka opadla...
Irlandia- Polska chyba 2 euro za kg, dokładnie Ci nie podam teraz, ale paczki przychodzą szybko, a firma to DHL.
Jestem bardzo zła na DHL. Sprawa ciągnie się od 6 dni i nie wiem kiedy będzie miała koniec. Przesyłka nadana w piątek rano. We wtorek dzwoni kupujący z pytaniem gdzie jest paczka. Wczoraj z samego rana dzwoniłam, ok, zmiana adresu i dzisiaj przesyłka będzie. Mimo, że mają w bazie numer pod mój adres/nazwisko, nie arczyli zadzwonić i poinformować, że paczka jest źle zaadresowana. Mój tata musiał skanować swój dowód i przesłać im go mailem wraz z uprzejmą prośbą o zmianę adresu. Miła pani z informacji obiecała, że paczka będzie w czwartek. Dziś sprawdzam status paczki, o  godzinie 8 przekazana kurierowi do doręczenia, a o 16 psikus - wstawiona godzina 00.00 i informacja, że paczka czeka na kolejny cykl doręczenia. Kupujący się wścieka, mi jest głupio i kosztuje mnie to sporo nerwów, a DHL leci sobie w kulki. Chyba nie tak to powinno wyglądać :/. Ciekawe, kiedy paczka w końcu dotrze i czy jakoś mi to wynagrodzą, bo naprawdę mam ciśnienie ze strony kupującego.
A co sądzicie o OPEKu?
Za żadne skarby nie mogę się zalogować na ich strone ;/
Siodło z dobrykon.pl niby wyszlo.
Ciekawe kiedy mi opek dostarczy bo na jednej stronie na 244 opinie tylko 21% ich polecało. Podobno paczki są uszkodzone ;|
Przesyłka dotarła kurier b. miły. Firma OPEK.
Poza tym, że raz trafiłam na niefajnego kuriera, to ogólnie OPEK mnie nigdy nie zawiódł.
A w przypadku, o ktorym wspomniałam to ewidentnie czlowiek byl trefny. Dostarczyć dostarczył, w terminie, dzwonił itd. Ale jak mial wnieść na 3 piętro, to zaczęły się cyrki. Kolega zamówił sobie ciężarki, hantle, wysięgnik do ławeczki (taka "szubiennica" jakby"😉 i coś tam jeszcze. Byl w pracy, więc mialam to odebrać, no problem. Ponieważ kumpel nie był pewien czy zamówienie będzie ppodzielone na kilka paczek czy wszystko wpakują do 1-2, to dopłacil do zamówienia za przesyłkę ponad 30kg. Na miejscu okazało się, że kartony są 4, więc nie było opcji, żeby coś ważyło więcej niż może 25kg - zależy jak spakowane.
Kurier uparł się, że paczki mają ponad 30kg i on nie musi ich wnosić, bo ma umowę do 30kg, chory kręgosłup i nikt mu za to dodatkowo nie płaci. Na moje stwierdzenie, że przesylka była opłacona jak za paczkę ponad 30kg stwierdził, że to niemożliwe, bo takie rzeczy to się u kuriera płaci. Zasugerował, żebym poprosiła sąsiadów o pomoc (mieszkam w bloku emerytów i młodych matek 😁 ). Na moje stwierdzenie, że ok - niech weźmie te lekkie a ja sobie z resztą poradzę i wniosę sama powiedział, że mam nie histeryzować, że niepotrzebnie robię sceny i on to wniesie grzecznościowo 🤔
No i wniósł, on 3 małe cięższe, ja tę dużą, w której był wysięgnik.

Z tego co wiem pan już tam nie pracuje. Przede mną bylo kilka zgloszeń, że pan próbuje wyłudzać kasę za wniesienie paczki na piętro, po mnie też trochę się posypało i pan polecial dyscyplinarnie.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 kwietnia 2012 07:52
NIE POLECAM serwisu kurJerzy.pl
Zamówiłam tam kuriera DPD na poniedziałek. Opłaciłam usługę od razu przez przelewy 24.
Po 15 minutach status mojego zamówienia zmienił się na opłacony i przekazany do realizacji.
Do dnia dzisiejszego kurier się nie zjawił 🤬
Kontakt z tym serwisem to jakaś porażka, na maile odpowiadają po 5-10h i ciągle jest to samo " zamówienie przeniesione na dzień następny" 😵
Właśnie napisałam do nich reklamację z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów.
MASAKRA!!!!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
21 kwietnia 2012 21:41
chcę kupić lodówkę w sklepie internetowym z wysyłką przez DHL . Lodówka nie jest na palecie, a firmy przewozowe tego wymagają. Czy muszę zadbać o paletę, czy wystarczy zgłosić w DHLL, że to duża przesyłka i oni będą mieli swoją paletę?
Gdzie mogę znaleźć numery, pod którymi mogę zlecić odebranie paczki przez kuriera? DHL, UPS, GLS albo Siódemka. Zamawiać ich mailowo mi się jakoś nie widzi.
A co sądzicie o OPEKu?


My właśnie zaczynamy współpracę z OPEKiem. Wybraliśmy ich, bo po prostu dali nam najbardziej atrakcyjną cenę.
Na razie kurier przyjeżdża po towar ZA SZYBKO  😁
Już drugi raz zadzwoniłam, że proszę kuriera na dziś, nie minęło pięć minut, nie zdążyliśmy zapakować towaru, a on już był  😵
No, ale zdam relację ze współpracy po jakimś czasie 🙂
Julie
dogadaj sie z kurierem na późniejszą godzinę.
Weź od niego numer telefonu i dzwoń ... że dzisiaj nic nie ma do wysyłki albo, że właśnie jest.
Jeśli wysyłki są stale i codzienne nie będzie problemu z dogadaniem się.

Tak naprawdę wszędzie pracują ludzie i parapety 🙂
Nie ma firm idealnych bo zawsze znajdzie się baran, który ma w nosie pracę.

po prostu porazila mnie bezczelnosc kurierow 😵
historia nr 1:
duze zamowienie. firma informuje mnie, ze paczka zostanie nadana w czwarek, doreczenie w piatek. potwierdzam termin klientom. w piatek siedze i czekam na kuriera. siedze... siedze... kolo 15 zaniepokojona zagladam na strone. status przesylki: 10:26 odmowa przyjecia  🤔 dzwonie do rabena. wyjasnia i oddzwonia. po 16 dzwonie jeszcze raz. podobno ustalono termin doreczenia na poniedzialek. z kim? bo nie ze mna. chwila motania, nadawca ustalil. paczka dzis nie przyjedzie. suuuper. dlaczego oznaczono odmowe przyjecia? bo to ich oznaczenie i koniec, oni widza informacje, ze doreczenie na poniedzialek.
umowilam sie z nadawca, ze zrobimy z tego afere. raben nie wiedzial z kim ustalil doreczenie na poniedzialek, ale ustalil i koniec.
gdyby ktos od nich zadzwonil i powiedzial "jest taka sprawa, przepraszamy, ale czy mozna by to dowiezc w poniedzialek bo sie nie wyrobimy" nie bylo by afery.
historia nr 2:
rano dostaje sms z potwierdzeniem, ze paczka w doreczeniu. czekam. dzwoni kurier:
- dzien dobry, tu kurier. ta paczka to miala isc do wroclawia czy do trzebnicy?
- do trzebnicy.
- aha, to jutro ktos podrzuci.
- jakie jutro? ja zamawialam na dzis, i ma byc dzis.
- no ale ona poszla do wroclawia.
- a to jest moja wina?
- no niby nie...
- to paczka ma byc dzis i koniec.
tym razem siodemka  😵
i znow- gdyby to wygladalo tak:
- dzien dobry, paczka poszla przypadkiem do wroclawia, nie bedzie problemu jesli przyjedzie jutro?
to moja reakcja bylaby z cala pewnoscia inna.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
13 czerwca 2012 12:08
13-tego czerwca DHL, w niezmierzonej łaskawości swojej, raczył mi dostarczyć paczkę wysłaną z Gdańska (200 km) w dniu 03.06. Średnio 20 km na dobę. Gdybym znał ich sprawność, to wysłał bym po paczkę owcę. Zawsze to o 3-4 dni szybciej.

tak to wlasnie jest jak wysyla sie z wysylajtaniej. itp  :kwiatek: z tego co sie orientuje wtedy kurier dorecza przesylki jak jest jakis kurs w danym kierunku, nie goni specjalnie z doreczeniem 🙂 ale moge sie mylic  :kwiatek:
od zawsze wysylalam dhl expresem, troszke dozej ale zawsze niezawodne. Z czystym sumieniem moge polecic 🙂
asds   Life goes on...
14 czerwca 2012 12:05
wysyłałam paczkę kurierem zamówionym przez tanikurier.pl i nie było zadnych problemów
Katija widzę, że chyba zamawiamy w tej samej firmie. Raben też sobie napisał odmowę przyjęcia. Sam.  😜
A kurierzy z siódemki to jest po prostu materiał na serial w stylu Alternatywy.
pokemon, branza ta sama, to pewnie i firma ta sama 😉
wczoraj z siodemki nikt nie zadzwonil, nie przyjechal. po interwencji okazalo sie, ze "magazynier przeoczyl" nasza paczke i nie zostala zaladowana. nikt nie przeprasza, nikt nie ma problemu "jutro ktos to podwiezie".
Z Siódemką też miałam przeboje. Kurier miał dostarczyć kupione na Allegro reflektory do samochodu. Fakt, że mogły być zapakowane lepiej - jakiś styropian czy coś (reflektory - każdy z osobna i oba razem grubo owinięte folią, zapakowane w dopasowany karton). Najważniejsze, że karton był solidnie oklejony taśmą z oznakowaniem "UWAGA! SZKŁO!".
Nie wiem co się wydarzyło po drodze, ale na moje nieszczęście kurier nie kontaktował się z nami przed przyjazdem (chyba nie musi nawet?) i paczkę odebrała babcia lat 80 (paczka adresowana na mojego ojca). Z jej relacji wynika, że pan się śpieszyl, paczkę wstawił, dał coś do podpisania i tyle go widziala. A paczka? Hmm... rozwalony karton z wielką dziurą.
Tata po powrocie porobił zdjęcia. Okazało się, że jeden z reflektorów jest rozbity w drobny mak.

Telefon do sprzedawcy z Allegro z opisem sytuacji, tu tata dowiedział się, że trzeba dzwonić do kuriera i wytargać od niego druk, że paczka jest uszkodzona (taki druk można wypelnić w ciągu 7 dni od dostarczenia przesyłki). Telefonu do kuriera nie było, więc dzwonimy o firmy. Oni spychają nas do kuriera, po dłuższych bojach podali numer.
[T] - Dzień dobry, dzwonię w sprawie przesyłki takiej a takiej, dostarczonej dziś o godzinie takiej, a takiej. I opis problemu.
[K] - No ale ja już tam nie będę w okolicy.
[T] - Nie interesuje mnie to, proszę wrócić i spisać protokół.
[K] - Ja nie mam czasu, kolega tam będzie to on może podjechać, ale ja nie wiem czy on ma druczki.

WTF?!

[K] - Wie pan, ja zadzwonię do niego i oddzwonię za 5 minut.
Nie oddzwonił, dzwonimy ponownie. Nie odbiera. Dzwonimy do skutku, udało się dopiero po ok. godzinie.
[K] - Panie, ja już do domu jadę!
[T] - Kiedy w takim razie pan tu przyjedzie?
[K] - Ja nie wiem, w tygodniu będę to podjadę.
[T] - Kiedy konkretnie?
[K] - Nie wiem, to zależy od firmy jak paczki dostanę. Niech pan poda numer, to ja zadzwonię.

Numer podany. Cisza. Pierwszy dzień, drugi, trzeci... Siódmy wypadal niestety w Wigilię, więc po południu dnia szóstego, kiedy pana nadal niet, dzwonimy do niego. "Abonent ma wyłączony telefon lub jest poza zasięgiem sieci." dzwonimy do firmy. Odbiera miła pani i leci dyskusja:
[T] - Dzień dobry, bla, bla, bla, opis sytuacji.
[P] - Siódmy dzień wypada jutro.
[T] - No tak, ale jutro jest Wigilia i szczerze wątpię, że pan do nas dotrze.
[P] - Niech się pan nie martwi, pracujemy w Wigilię, napewno przyjedzie. A jeśli nie, to i tak zgłosić można dopiero następnego dnia, ale że są święta, to dopiero 27 grudnia.
[T] - Dobrze, jeśli nie przyjedzie zadzwonię po świętach.
[P] Napewno nie będzie to koniecznie, proszę sie nie martwić! Wesołych świąt!

Kurier nie dojechał. Telefon po świętach.
[T] - Dzień dobry, ja dzwoniłem przed świętami w sprawie (opis sytuacji). Kurier niestety do nas nie dojechał.
[P] - Wie pan, to trzeba do nas przyjechać i spisać protokół na miejscu.

Ręce opadły, siedziba ponad 60km od miejsca zamieszkania. Tyle "szczęścia", że tata jest w tamtym mieście raz w tygodniu i przy okazji podjechał. Nowy reflektor wysłano bez problemu, znowu Siódemką :| Na szczęście tym razem dotarl cały. Jak sprawę załatwił sprzedawca z Allegro nie wiem. Niestety tylko on mógł reklamować usługi.
Dochodzę do wniosku, że nie ma firm kurierskich idealnych.
I jesli ktoś nawala to własnie ludzie, którym wisi i dynda.
Właściwie zawsze zadowolona byłam z UPS, az trafił się kurier debil.
Ja po prostu kabluję na takich bezlitośnie, bo wiem, że parę skarg od ludzi i facet wylatuje z roboty.

m.indira   508... kucyków
25 czerwca 2012 10:33
kurier 7-mka rozwalił mi tez reflektor choć jest z plastiku 😉, tylko że d razu wrócił do sprzedawcy i on dzwonił że niestety częsci nie będzie ...
Też pięknie 😉
Z Siódemką miałam jeszcze jeden raz do czynienia, kiedy odbierałam paczkę (nie swoją i nie w swoim mieszkaniu, ale pełnoprawnie). Pan kurier opieprzył mnie za to, że to jakieś jaja są, bo on byl kilka dni wcześniej i nikogo nie było, a podany numer DOMOWY był blędny. Musiał być, bo adresaci nie mają żadnego stacjonarnego telefonu i jako kontaktowy podali komórkowy - sprawdzone, bezbłędny. W związku z tym, że pan nie mógł się dodzwonić zostawił awizo, to też nie łaska było się skontaktować. Awizo oczywiście nie było. Albo może było, tylko przyklejone tak, jak innym razem - po zewnętrznej stronie szyby na drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Nienawidze tej firmy.
Niestety obecnie czekam na paczkę, którą też ma dostarczyć Siódemka. Innej opcji niestety nie było.
https://www.tani-kurier.pl/

Dzisiaj przyjechał do mnie kurier DHL po paczke z 2 siodłami..wysłałam za 20zł!  🤔
powiem tak, jak zobaczyłam ceny u poszczególnych kurierów, to mi szczęka opadła  🙄

chcę wysłać paczkę, niedużą, do 3kg. Myślicie, że kierowca autokaru jadącego do Madrytu(tam ma trafić) weźmie taki pakunek bez problemu? Ktoś taki myk stosował? Ciekawa jestem, ile by sobie kierowca zażyczył za fatygę...
buyaka, swego czasu mama moja wysylala z/do Wloch pieniadze lub paczki w podobny sposob. Tylko chyba bardziej u kierowcow busow niz autokarow. Z tego co pytalam, to juz nie pamieta ile brali, ale "okolo 10-20 euro". Choc przez te pare lat moglo sie nieco zmienic.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się