Zanik mięśni

Nie znalazlam podobnego tematu wiec zakladam nowy 🙂 czy ktos z was mial doczynienia z zanikami konkretnych mięśni i probowal je naprawiac? Temat ciekawy i malo zauwazalny. Jestem ciekawa czy ktos z was zajmowal sie takimi konmi i ich rehabilitacja? Mam konia z kilkuletnim zanikiem jednej z glow miesnia czworoglowego. Oczywiscie weci nie chca sie w to bawic bo to stary uraz i kon sobie z nim radzi. Jednak zainteresowal mnie ten temat.  Fizjoterapeuta to wiadomo ale moze jako właściciele ktos sie w cos takiego bawil? 🙂
Polecam osteopatię. Mam w treningu klacz z zanikiem mięśni miednicy i już po pierwszym zabiegu mięśnie zaczęły być używane i zaczęły się nabudowywać.
aronka czy znasz przyczynę zaniku mięśnia? Zaniki mięśniowe można rehabilitować z dobrym skutkiem pod warunkiem, że zachowane jest przewodnictwo nerwowe w mięśniu lub głowie mięśnia, tak jak u Ciebie. Jeśli poległo coś neurologicznie, to efekt rehabilitacji może być wątpliwy.
Zanik z urazu-kopniecie, przestal uzywac, to nie neurologiczne.
Mój nadal ma zanik mięśni przy kłębie, ale z miesiąca na miesiąc jest lepiej. Powód zaniku to przede wszystkim laaaaaata pracy w niedopasowanych siodłach plus jazda w złym ustawieniu. Ogólnie masa błędów w pracy. Teraz ma względnie dopasowane siodło i odkąd zaczęliśmy pracować w nieco krótszym ustawieniu (a nie tylko przód-dół jak było na początku) mięśnie zaczęły się nabudowywać z czego ogromnie się cieszę. Szczerze mówiąc bałam się, że mięśnie są już tak zdewastowane, że nigdy nie powrócą, ale zdaje się, że jest nadzieja. Musze jednak mocno pilnować i pracować nad symetrią konia i jego mięśni, bo prawa strona odbiega od lewej.
aronka poszukaj fizjoterapeuty koni. Pokaże Ci co można robić, żeby chociaż częściowo odbudować uszkodzoną część mięśnia. Jeśli mięsień jest unerwiony, to jest szansa, że włókna, które nie zostały trwale zniszczone przez uraz zaczną pracować i się powiększać 🙂
O fizjoterapeucie to wiem, stworzyłam wątek zeby kazdy mógł dzielic się swoimi spostrzezeniami i doświadczeniami w tym temacie 😉
W tym wątku polecam prześledzić posty dempsey:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5136.0.html
Ona tu w bardzo szczegółowy sposób opisuje przypadek urazu i zaniku mięśnia trójgłowego ramienia, późniejszej rehabilitacji i jej rezultatów. Kiedyś tam były jeszcze filmy - może dalej działają.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się