Cavaliada Tour 2018/2019

Nic dziwnego, że większość ludzi się boi napisać/zapytać o zrolowane konie Adama skoro taki jest odzew...
Byłam i  w Krakowie i oglądałam online całą Warszawę i wrzucenie nagrania z samego przejazdu jako dowodu na to, że koń nie jest nigdzie zrolowany jest śmieszne  🤣  Widziałam jak Adam jeździ swoje konie na rozprężali, przed przejazdem, po przejeździe, a także wielokrotnie na innych zawodach i obrazek jest zawsze ten sam. Co prawda koń nie wygląda jakby mu się działa krzywda, a ktoś nad tym najwyraźniej czuwa, więc myślę, że nie jest złym pytaniem czemu to ma służyć, że konie chodzą zrolowane? Tym bardziej, że oprócz Adama, na zrolowanych koniach jeździ jeszcze Ziębicki i więcej osób mi się w oczy nie rzuciło. Więc stanowią zdecydowaną mniejszość i nie jest to jednorazowy występ, tylko codzienna praktyka, więc gdyby ktoś uzasadnił czemu uważa, że to jest takie świetne i normalne, zamiast się rzucać ludziom do gardła, to byłoby fajnie.
[quote author=Smok10 link=topic=102310.msg2851696#msg2851696 date=1552328191]
Jeździ się na tym co skacze a nie tylko na tym co tworzy piękny obrazek .  😉


ale w przypadku tej zawodniczki powinno brzmieć-jeździ tworząc piękny obrazek i dlatego" to" skacze, w dodatku jeszcze jak, bo jej koniom ciut brakuje do klasy koni np Skrzyczka 😉
[/quote]

O klasie konia sportowego świadczy jego skuteczność a nie żaden obrazek , obrazek jest najważniejszy w hodowli . Utarło się ze koń sportowy musi mieć taki a nie inny typ , tylko co z tego jak będziesz miał ideał a destrukt skopie ci dupę  😁 😁 Daria doczekała się koni na których w końcu może jeździć wyżej i fajnie się rozwijać i wielki szacun za determinację  😉

Antibarbie - Adaś musi przed przejazdem doprowadzić konia  do ręki . Okarino jest malutkim konikiem z niezabogatą fulą , więc praktycznie w każdym konkursie od początku musi jechać wysokim tempem by wygalopować długi dla jego konika dystans pomiędzy przeszkodami ( wagonami ) co powoduje że koń się nakręca. Więc żeby się nie nakręcał od początku ,to zanim ruszy chce  przynajmniej na początku dyktować  jego tempo pod pełną kontrolą bo potem to już ciężko .  Może wasi trenerzy was tego nie uczą ale przed przejazdem najważniesze jest pierwsze zagalopowanie i doprowadzenie konia do ręki w pełnym posłuszeństwie ( nie w każdym przypadku oznacza to hiperfleksję  🤣 ), potem przynajmniej przejazd jest pod kontrolą i możesz realizować swój plan na pokonanie parkuru  . Piszę tu o wysokich konkursach . Koń malutki i drobniutki jak  Okarino  nakręca się do dużych przeszkód które są większe od niego i wielkich dystansów między nimi a  czym dalej ty gorzej 😉

P.S To nie jest fajne tylko konieczne i całkwicie normalne.

P.P.S Fajnie by było gdybyście nie wydawali pieniędzy na paierki pseudo Instruktorskie tylko korzystali z Klinik , szkoleń i treningów z praktykami zawodnikami , myslę że na te pytania dostali byście konkretene odpowiedzi poparte latami praktyki i doświadczenia a nie bajami od teoretyków z doświadczeniem zdobytym z opowiadań i ksiązek. Przy dzisiejszej jakości koni sportowych do 130 cm to i małpę można wyszkolić , problemy zaczynają się gdy robi się wyżej i parkury robią się trudniejsze.  🤣 🤣 🤣 Stąd wiedzę lepiej czerpać od praktyków nić po przekroczeniu tej granicy zderzyć się ze ścianą  😉
no dobrze że mamy Ciebie w tym wątku, do uświadamiania ciemnoty.Jazda trzymaj i pchaj już dawno do lamusa przeszła.W przejazdach Dari obojętnie w jakich konkursach i na jakich koniach , widać klasę przede  wszystkim zawodnika , który przede wszystkim ma na uwadze dobro konia, a nie wygrane. Sukcesy które pod nią osiągają to wynik jej ogromniej wiedzy z zakresu biomechaniki i psychiki tych zwierząt, codziennej pracy i podejściu na zasadzie partnerstwa , nie klasowość jej koni, bo konie ma dobre, ale nie wybitne.
A skoro tak "męczysz " tego Adasia,to jeszcze mi powiedz,co ma na celu wyjeżdżanie takim "scapirzonym" koniem już ze stajni,każdym jednym koniem w domu?  🤔wirek:
Kiedyś przypadkiem, byłam w stajni przejazdem w której stacjonował z końmi, dlatego pytam.
Zapytaj Adasia , będzie prościej i uczciwiej on ci na pewno wszystko chętnie wytłumaczy 😉 Cieszę się że masz swoją fankę , ja też ją bardzo lubię tak jak i Adasia .  😀
saganek   shit happens
12 marca 2019 07:58
Tak jeździ światowa czołówka   😁 😁 😁


I co , jak obrazek ???  😁

Tu nawet z wywiadem i opisem stylu  😁 



Jak dla mnie tak jeździ światowa czołówka...

a propo niemieckiej sztywnej jazdy... chyba nie do końca odeszła do lamusa, bo można i ładnie i skutecznie. I nie wierzę, że ten koń pokroju Okarino się nie nakręca..
I jak obrazek??
saganek super, że wstawiłas tutaj ten link, bardzo mi się podoba ten przejazd. Po obejrzeniu tego filmiku mam wrażenie, że te wszystkie przejazdy na Cavaliadzie jakieś takie wymuszone 🙄
Nigdzie nie napisałem że Niemiecka jazda odeszła do lamusa , tylko że Niemcy nie są już taką potęga jak byli kiedyś . Inni też sobie wspaniale radzą a nawet często lepiej . Na tym, poziomie to już każdy ma autorski styl jazdy i pracy z końmi  😉 Za to fajnie że każdy ma swoje preferencje . Ja też jestem absolutnym fanem stylu jazdy Ehninga.  😉
Gillian   four letter word
12 marca 2019 08:08
Najdziwniejsze, że to Adam Was najbardziej razi a nie inne, dużo bardziej beznadziejnie widoki np Kubiak ale spoko. Każdy widzi co chce widzieć 😀
Myślę, że Adam razi bo jest mocno lansowany na nową supergwiazdę polskiej sceny jeździeckiej. Takie przynajmniej wrażenie odniosłam słuchając komentatorów Cavaliady.
Inne 'brzydkie' obrazki jak wspomniany Grzegorz Kubiak czy Jacek Zagor, który też nie jeździ pięknie dla oka chyba się już 'opatrzyły'.
Aczkolwiek nie stoję twardo po żadnej stronie, to są moje przemyślenia z kubkiem popcornu w ręku.
Lansowany ? Jeśli już to poprzez wyniki sportowe . Wiele osób się lansuje i ma rzesze fanów a poziom sportowy za tym nie przemawia . W przypadku Adasia za nim idą wyniki.  😀 Z resztą na kilku malkontentów na forum ma tysiące zagorzałych fanów w realu  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2019 10:49
Ale dyskusja mnie ominęła, z ciekawości obiecuję zapytać Adasia i jego trenera.
A styl jazdy Adasia zmienił się podejrzewam, że po stażu w YRA, gdzie pracował pod okiem Gerco Schrodera, ba nawet po zakończeniu współpracy w ramach projektu wysłali mu konie w trening.
I co  ? najlepsi jeźdźcy - trenerzy na świecie dają mu konie w trening jak forumowym autorytetom  nie podoba się  jego praca z końmi ??? Dziwne  🙄
Gillian   four letter word
12 marca 2019 11:24
Revolta zna się lepiej niż jakiekolwiek trener 😀
Ja też oglądałam Cavaliadę i GP oczywiście.
Przyznam, że bardzo podobał mi sie przejazd R.Zalewskiego.
Bardzo razi mnie G. Kubiak, rozumiem że to MP były, ale jakoś tak nie wygląda to przyjmnie i też nie zawsze jest skuteczne.
Co do Adasia to ma specyficzny styl jazdy, i też konie pod nim specyficznie skaczą.

To fakt, że łatwo się komentuje z pozycji widza, ale musimy tez wiedzieć że obraz zawodnika jest często jednak skorelowany z samym koniem.
Ja jeżdżę dramatycznie i mam 2 różne konie, i mój obraz jest dramatyczny na jednym koniu, a całkiem w miarę normalny na koniu który tak nie atakuje przeszkód. Naprawdę łatwo się komentuje z fotela, a na takiej imprezie górę też biorą emocje.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2019 12:04
[quote author=Smok10 link=topic=102310.msg2851696#msg2851696 date=1552328191]
Jeździ się na tym co skacze a nie tylko na tym co tworzy piękny obrazek .  😉

ale w przypadku tej zawodniczki powinno brzmieć-jeździ tworząc piękny obrazek i dlatego" to" skacze, w dodatku jeszcze jak, bo jej koniom ciut brakuje do klasy koni np Skrzyczka 😉
[/quote]
A czego brakuje Winchesterowi? Czy Ogano's boy?

Jeżdżenie ładnie, a jeżdżenie dobrze to osobne zagadnienia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2019 12:44
Zalogowałam się tylko, żeby smiechnąć ze znawców.
Adam ma świetne wyczucie koni, umie je jeździć skutecznie i dobrze. Okarino jest kucykiem, o głowę niższym niż reszta koni. Nie ma siły, fizyka działa, musi skakać z wyższego tempa, inaczej nie dałby rady. A koń ma do tego serducho i idzie ogniem.


Zalogowałam się tylko, żeby smiechnąć ze znawców.
Adam ma świetne wyczucie koni, umie je jeździć skutecznie i dobrze. Okarino jest kucykiem, o głowę niższym niż reszta koni. Nie ma siły, fizyka działa, musi skakać z wyższego tempa, inaczej nie dałby rady. A koń ma do tego serducho i idzie ogniem.



Czyli prawidłowo dostałaś prztyczka w nos od znawców  gdy sprowokowałaś pseudo znawców  😁 😁 😁
Luisa a gdzie wyczytałaś że im czegoś brakuje?Są to konie dobre, ale nie wybitne i trzymam mocno kciuki żeby doszła z nimi na sam szczyt. Żadnego z zawodników również nie neguję,podoba mi się jazda wielu polskich zawodników, ale Dari najbardziej, czy to grzech?  O Adasia się zapytałam Smoka z ciekawości,skoro ma wiedzę i tak chętnie odpowiada na wszystkie  pytania.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2019 13:05
Chciałabym usłyszeć tez profesjonalne wypowiedzi znawców na temat jazdy Edwiny na Itocie. Jeździla gorzej niż Daria? 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2019 13:19
Katrzyna K napisałaś, że nie mają klasy jak konie Pana Jarka.
Myślę, że jesteś w błędzie, ale nie będę się kłóciła.
Konie Skrzyczyńskiego nie wygrywają GP od źrebaka, tylko on je doprowadza do tego poziomu.
Ma w stawce naprawdę różne konie i każdy jest doprowadzany do szczytu możliwości.
Nie wiem czy gdyby inni zawodnik pracował z tymi końmi miałyby szansę rozwinąć swój potencjał.
Teraz może sobie pozwolić na selekcję koni, ale sam na to zapracował. To jest jeden z najlepszych zawodników na świecie.

Adaś stylowo nie jest może super, ale to przywara wysokich jeźdźców. Muszą sobie środek ciężkości inaczej rozłożyć.
Zobaczcie Franka Schutterta ( złotego medalistę ME w kategorii młodych jeźdźców z 2013).
Natomiast wyczucia i intuicji może mu pozazdrościć niejeden jeździec.
Co do metod treningowych niestey nie wiem, ale naprawdę postaram się dla Was dowiedzieć.


lusia722, ja sie zgadzam z Twoją wypowiedzią w całości.

Katrzyna K, dlaczego twierdzisz, że konie Dari nie mają takiej klasy ? Jakby nie miały to by nie chodziły takich konkursów udanie.


Konie które na czysto idą DR na zawodach międzynarodowych pod zawodniczką która ma niewielkie doświadczenie w takich konkursach to są konie bardzo dobre.  😉
mils   ig: milen.ju
12 marca 2019 14:25
Chyba tylko lusia z osób „broniących” Adasia odniosła się do całokształtu jego jazdy, cała reszta tylko o Okarino. Adaś jeździ specyficznie na wszystkich koniach i to faktycznie widoczne jest dopiero od jakiegoś czasu. O to się rozchodzi, to kłuje ludzi w oczy, nie tylko Okarino. 😉 Z niecierpliwością będę czekała na post lusi o tym, bo mnie nie udało się niczego dowiedzieć od zawodników czy trenerów na ten temat, gdy byłam w Krakowie. A też była o tym w kuluarach mała rozmowa.
Wyrobił swój autorski styl w oparciu o wiedzę i szkolenie jaie odebrał od jednych z najlepszych zawodników i trenerów na świecie  😉 Jest skuteczny i ma olbrzymie wyczucie . 😀
Smok10, To prawda, jest skuteczny i ma wyczucie.
Ludziom krytykującym chodzi chyba głównie o obrazek.

Bo taki wspomniany wyżej jeździec światowy (Marcus Ehning)  : jest skuteczny, ma czucie i wyglada przepięknie na koniu, jak i konie pod nim wyglądają również wspanial i wspaniale skaczą.

Ale to jest Ehbibg a on jest Grzegorzewski . Każdy ma swoją technikę , zwłaszcza ludzie którzy jeżdżą wysokie konkursy . Włosi ani Francuzi nie tworzą pieknych obrazków a często wygrywają nawet z Ehningiem . Na pewnym etapie liczy się już skuteczność . Przedstawiony wcześniej Roger-Yves Bost  , w waszym mniemaniu miałby najbardziej fatalną technikę na świecie i co z tego ? Konkuruje z najlepszymi tego świata i często wygrywa.   😉


Sztuką jest wypracować jak najlepszą i najbardziej skuteczną technikę dla siebie ucząc się od najlepszych a nie ślepo naśladować ( kopiować ) czyjąś technię i pozostać miernym jeźdźcem z ładnym obrazkiem .  🤣  Produkcja jeźdźca na światowym poziomie to nie to samo co produkcja Chińskiej podróbki znznej marki damskiej  torebki   😁


U Amerykanów jest prosta zasada selekcji , jadą najlepsi w danej chwili , nie ma systemu szkoleniowego i całych tych dupereli . Każdy robi co chce a najlepsi wygrywają . Najlepszy system to brak systemu i dzięki temu  są w czołówce świata.
Smok10, ale ja tego nie neguję, tylko wydawało mi się, że o to chodziło krytykom ;-)

I ciekawe jest to, że mało kto napisze, kto jechał przepięknie, ale już co się komu nie podoba to wszysycy. Takie to typowo polskie.
Smok10, ale ja tego nie neguję, tylko wydawało mi się, że o to chodziło krytykom ;-)

I ciekawe jest to, że mało kto napisze, kto jechał przepięknie, ale już co się komu nie podoba to wszysycy. Takie to typowo polskie.



Tylko do historii przechodzą ci co mają najlepsze wyniki a nie ci co mają tylko pięknie wyglądać i pachnieć na konikach .  😁
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2019 15:19
Smok10  :emota200609316:

Dokładnie, skuteczność na parkurze się liczy. Trochę jeździłam na skoczkach z najwyższej półki (konie Onishenko, czy duński Little Rock) i większość z tych koni tylko z ziemi wydaje się łatwa. Ja na nich na prawdę czasem miałam problemy, bo to jest moc, niesamowita reaktywność. A pod jeźdźcami wyglądało to na łatwe i przyjemne. Przypuszczam, że z końmi które pod zawodowcami "świrują", ja już bym rady nie dała i skończyłabym w szpitalu...

I sorry, ale akurat od Grzegorza Kubiaka się odstosunkujcie. Ten facet nieprzerwanie, od wielu lat jest obecny w czołówce, często na bardzo trudnych koniach, które sam doprowadził do takiego poziomu. Większość ludzi w jego wieku pierdzi w stołki i odcina kupony. Wielki szacunek za sportową duszę która utrzymuje go na parkurach. Sam mówił, że ma styl jaki ma. Ale rzeźni tam nie ma (wystarczy porównać do Włochów z Cavaliady). Mało tego, trenuje swojego syna i to z wielkimi sukcesami a to też świadczy o pewnej klasie.   👍

A każdemu, kto myśli, że sport jeździecki i konie klasy GP to galopujące jednorożce życzę możliwości pojeżdżenia na nich. Ciekawe jak szybko zderzą się z rzeczywistością.  😁
Smok10  :emota200609316:
A każdemu, kto myśli, że sport jeździecki i konie klasy GP to galopujące jednorożce życzę możliwości pojeżdżenia na nich. Ciekawe jak szybko zderzą się z rzeczywistością.  😁


To jazda jak rajdówką po mieście , każdy marzy bo autko się podoba i takie piękne , napompowane , wielu ma na plakatach nad łóżkiem a jak ci kierowcy tak sobie wspaniale bokiem podrózują  a po 100 metrach wolał by 1000 razy swoje Clio , Passata czy inne normalne auto jakim jeździ na codzień . 🤣 🤣 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się