Końska Rewia Mody XIII (2019)

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 września 2019 11:01
Trochę lipa, czparak za taką kase a niewymiarowy  🙄
wątek zamknięty
A skokową wersję ktoś ma ? Też jest krótka ?
wątek zamknięty
Małe podsumowanie kolorów od Matchy Dressage

Czy posiada ktoś zdjęcia Violet Grey Ornaments na koniu?
wątek zamknięty
Orientuje się ktoś, czy czapraki equestrian stockholm są dostępne tylko w horsetack? Bo nie znajduję nic poza tym sklepem.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
25 września 2019 15:16
budyń, jakby co ja Ci mogę zamówić u nas w Sztokholmie i wysłać do PL, tylko wysyłka kosztuje 90zł, więc nie wiem czy to w ogóle Cię kręci.
wątek zamknięty
emptyline, dzięki za chęci, ale sprawdzałam zagranicę i niestety nijak się nie opłaca. Zmacałabym chętnie, bo to jednak ponad 3 bańki za szmatkę, ale poszukam dalej w Szwajcarii, a nuż się coś trafi. A tak do mnie coś przemawia ten nowy gradientowy fuksjowy...
wątek zamknięty
budyń A w niemieckich sklepach?
wątek zamknięty
budyń, - ja mam nadzieję, że on trafi do Polski, bo też jestem w nim totalnie zakochana 😉
wątek zamknięty
keirashara, w tym horsetack jest.
anil22, niestety to i tak ciągle wysyłka za granicę :P
Po prostu cebula jestem i szukam czy da się jakoś taniej niż te 330 czy ileś złotych 😁
wątek zamknięty
budyń ale w horsetack jest właśnie promo 20% na hasło: jesien1. Przez ową promocję zamówiłam małe co nieco  🤦 ale kolekcje w tym roku sprawiają, że cem wszystko!!!! 
wątek zamknięty
kitty, o nie! Mój portfel cię przeklina, ale ja dziękuję za kod, kliknęłam w stresie 😁 Koń tysiąc km dalej, a ja kupuję szmaty za 3 bańki, brawo 😂
wątek zamknięty
budyń poszukam Ci odwyku
Sobie z resztą też.  Jadę po nowego Eskadrona.  Na żywo przypasował mi kolor, o którym online nawet nie myślałam
wątek zamknięty
Ja się cieszę, że wyrosłam ze "szmaciarstwa". Wszystkie eskadronki poszły w świat, zostawiłam sobie kilka czapraczków na treningi.
I jestem dumna z siebie, że pozmieniały mi się priorytety, w końcu zaczęłam dostrzegać, że koń bez mięśni z odstawionym zadem, matową sierścią w nowym komplecie eskadrona nie będzie zwracał na siebie uwagi, tylko wyłącznie komplecik :P Za to umięśniony koń z dobrym ruchem i dobrze wyszkolony, w prostym czarnym czapraku zawsze będzie przykuwał uwagę wszystkich na maneżu
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2019 11:12
Wigorrr, rozumiem generalnie Twój przekaz, ale trochę wyszło tak, że każdy kto ma szmatki nie dba o podstawowe rzeczy, a przecież można mieć spokojnie i jedno i drugie...
wątek zamknięty
emptyline, ale przyznaj że jest ogromne grono koniareczek które więcej czasu spędzają przed komputerem zamawiając nowe komplety i śledząc nowe kolekcje, niż dbając o konia, jego prawidłowy trening i odżywienie. Jakby na to nie patrzeć worek paszy = koszt nowego czapraka. Workiem paszy się nie pochwalisz przed koleżankami, czaprakiem owszem...
wątek zamknięty
Dokładnie, dużo więcej widać dzieciaków polujących na nowe kolekcje, a konie stoją w stajni, często kulawe - bo szkoda kasy na weta, a sam się prędzej czy później wyleczy. Kolorowa podkładeczka pod siodłem, które ni jak nie leży na koniu. Tak samo i szkoda kasy na dobrego trenera, bo to min 500 zł miesięcznie, ew. jakiś fizjo i już nie wspominają o paszach. No dobra pasze "dostają", bo przecież zdjęcia na story wpadają, co z tego że konik dostaje garść jak właścicielowi się przypomni i worek starcza na 3 miesiące  😲 😲
Piszę na podstawie własnych obserwacji
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2019 11:32
Nie mówię, że nie, ale to nie znaczy, że tak jest zawsze.
wątek zamknięty
Ja już widzę coraz mniej takich kwiatków, chyba przez te wszystkie końskie influencerki (lol). Widziałam kilka na instagramie i te ichnie koniki dobrze utrzymane.
wątek zamknięty
[quote author=budyń link=topic=102500.msg2889545#msg2889545 date=1569494879]
Ja już widzę coraz mniej takich kwiatków, chyba przez te wszystkie końskie influencerki (lol).
[/quote]

To pozazdrościć, bo w mojej okolicy to prawie same takie kwiatki :P Na trening hajs jest bo i ambicje sportowe są (starty na zawodach też dobrze wyglądają w mediach społecznościowych), ale na odpasienie konia szkoda... Zero mięśni, kręgosłup wystaje - ale co za różnica, pod siodłem tego nie widać 🙂
wątek zamknięty
No fakt takich gwiazd coraz mniej, ale niestety jeszcze się zdarzają
wątek zamknięty
koń bez mięśni z odstawionym zadem, matową sierścią w nowym komplecie eskadrona nie będzie zwracał na siebie uwagi, tylko wyłącznie komplecik :P Za to umięśniony koń z dobrym ruchem i dobrze wyszkolony, w prostym czarnym czapraku zawsze będzie przykuwał uwagę wszystkich na maneżu


Powiedziałabym wręcz, że zaniedbany koń w super markowym komplecie za kilkaset złotych tym bardziej wali po oczach - oczywiście w tym negatywnym sensie.
wątek zamknięty
To chyba zależy od miejsca i ludzi. Ja zmieniłam stajnie dla dobra konia i tu nikogo nie dziwi osteopata,  fizjo dla konia, robienie zębów  itd. A wszystkie laski szał na szmatki. W poprzedniej uważali to za zbędne i szmatki również . W ogóle to jeździectwo w Niemczech  bardzo mnie rozczarowało.
wątek zamknięty
budyń, - o nie, dobrze że jestem spłukana w tym miesiącu 😂

Ej, ale jak się jeździ rekreacyjnie do lasu to zostają tylko stare szmaty, czy można sobie czaprak kupić? 🤣 Jak koń wraca do siebie po kontuzji to też absolutnie zero fot?
Szmaty to szmaty, trening to trening, żywienie to żywienie. Nie każdy ma ambicję na treningi i rozwijanie się. Dopóki koń czysty, nakarmiony i nie dzieje mu się krzywda to nie musi mieć top muskulatury. Ciszyć nowym czaprakiem może się i rekreant 😉 Nie lubię oceniania po jednej focie i czasem mam wrażenie że hejt na szmatki jest troszkę przesadzony. Zbieranie szmat nie definiuje dbania lub nie o konia.

Mnie bardziej drażnią drogie i koszmarnie brudne szmaty. Mama taką współlokatorkę w kanciapie, same Torpole, Eskadrony, modne strzemionka, drogie siodło, a wszystko tak brudne, że bleeeeh. W zasadzie żyje to własnym życiem i śmierdzi okrutnie 🙄 Nie ogarniam tego i coraz częściej widzę to, że tego konia to nawet się jakoś karmi (bo to w sumie też fajne, jest sportem i je jak sport), niby coś się trenuje (jakość tego treningu różna), ale czystość leży i kwiczy. Super szmata za 300zł, ale ostatnio prana miesiąc temu...
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2019 13:26
keirashara, oo, piąteczka, zgadzam się w całej rozciągłości.
wątek zamknięty
Ja szmaty uwielbiam,  a koń no cóż  stał teraz 8 miesięcy,  brzuch do ziemi i jeśli wstawię fotkę to na bank będzie fala krytyki. Ale cóż nie każdy wie jak jest więc się nie przejmuje i robimy swoje.
Tak jak mówicie czystość to podstawa.
wątek zamknięty
keirashara mi akurat chodziło o osoby, które nie dbają o konia, na lepszą paszę albo nawet worek marchewek szkoda kasy, ale na kolejną szmatkę z Eskadrona zawsze się znajdzie  😤

Ja akurat jeżdżę tylko "do lasu" i nigdzie nie startuję i się nie pokazuję. Jednak staram się żeby muskle były jak najlepsze bo to przecież też jest zdrowie konia. I tak, mam całą szafę szmat 🤣 Chodzi tylko o kwestię pewnych priorytetów i osób, które na koniu się chcą przede wszystkim pokazać i polansować, na co mam osobiście uczulenie.
wątek zamknięty
Dokładnie, chodziło nam o to, że koniareczki odkładają dobro konia na drugi plan, bo lepiej wydać kasę na czaprak lub derkę raz w miesiącu. I absolutnie nie mam nic do tego jeśli ktoś jeździ do lasu z nowym czapraku, butach za 5 tyś i siodle za 20, tylko żeby to nie było kosztem konia i jego zdrowia.
A co do czystości.... Ja ostatnio DOSŁOWNIE nadziałam się na czaprak, był tak sztywny i twardy jak deska... No i pomijam fakt wieszania takich smrodów w siodlarni, gdzie jest ciepło i woń się unosi 🤦
Ja czaprak staram się prać co 5 treningów, a ochraniaczki białe - wiadomo dość często, a ciemne z futrem albo pluszakiem w zależności od potrzeby
wątek zamknięty
A ja się znalazłam trochę po koniareczkowej stronie barykady. 🤣 Koń jest oczywiście nakarmiony i najpierw kupuje jedzenie, place za kowala a dopiero potem się zastanawiam, czy mogę kupić czaprak. 😉 Ale jako jedyna w stajni mam 6 czaprakow w różnych kolorach, do tego owijki w 3 odcieniach brązy i podkładki. Cała reszta stajni standardowo ma po dwa czapraki, w porywach do trzech, w konfiguracji: biały, czarny, granatowy. Trochę w sumie dziwnie się z tym czuje, nie jestem przyzwyczajona. 😂
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2019 06:37
Eee... ja siedzę w dziurze w środku lasu, jeżdżę tylko u siebie po podwórku, albo w las, a czapraków mamy dla 2 koni chyba ze 20 już 😁 Ciuszki, szmatki look musi być 😎 😉 Na co dzień chodzę w łachmanach, ale na koniu muszę wyglądać i koń też. Lubię to, po prostu. Czaprak pasujący do maści, ja i koń ubrani w pasujące kolory. Ale, nie wyobrażam sobie żeby wsiąść na niedoczyszczonego konia, czy ubrać brudny taki czaprak, fuj. W zależności od stopnia ubrudzenia piorę nawet co 2 jazdy, najczęściej po 3, czasem jak się konie nie spocą to nawet 4-5 ale to rzadko. Konie mają raz w miesiącu fizjoterapeutki i masaż, treningi też bierzemy z bardzo sensowną osobą, wyglądają jak pączki w maśle więc na rozpieszczanie swojego poczucia estetyki mogę sobie z czystym sumieniem pozwolić 😜
A apropo czapraków do maści dobranych, to nie zmiennie mnie mierzi, że większość producentów idzie w chłodne kolory, które nijak mi do Blondasa nie pasują. I taką mam bolączkę, O!
wątek zamknięty
zembria I o to chodzi
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.