R.I.P wydzielony DYWAGACJE po śmierci Prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz...
potworna tragedia. potworna.
To straszne, w taki dzień taka tragedia  😕
Oby ta śmierć nie poszła na marne.
Oby ta śmierć nie poszła na marne.

Obawiam się, że może być wręcz odwrotnie.
Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa fundacji.
Czasami jestem za karą śmierci.
Edit- doczytałam że niby chorował na schizofrenię. Fakt chorowania nie znosi zawsze poczytalności !!!. Gdyby kierowała nim choroba, to by zabił np. w wielkim skrócie  "bo głosy mu kazały". A nie że " siedziałem niewinnie. Zaraz wszyscy zobaczycie i pożałujecie".
Można mieć chorobę i być poczytalnym i za to odpowiadać!.
Straszne🙁
Cała noc myślałam o tym człowieku i życzyłam mu żeby z tego wyszedł, choć z medycznego punktu widzenia to by było raczej w kategoriach cudu. Dawno nic mnie tak nie poruszyło
Martita   Martita & Orestes Company
14 stycznia 2019 15:26
Ja to mogę skwitować tylko cytatem "No nie. No po prostu kur** no nie. Boże czy Ty to widzisz!?"
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 stycznia 2019 15:41
53 lata, typowy "dobry człowiek". No nie mogę tego pojąć.
I decyzja Owsiaka do tego  😕
Gdańsk w szoku. Straszne i cholernie przykre.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2019 17:08
A Owsiak jak motywuje swoje działania ?
53 lata, typowy "dobry człowiek". No nie mogę tego pojąć.
I decyzja Owsiaka do tego  😕


Jako obywatelka 3miasta od urodzenia śmiem polemizować z tym typowym "dobrym człowiekiem", ale to nie zmienia faktu, że to chyba jedna z najbardziej bezsensownych zbrodni, o jakich słyszałam. Kryminalista i psychol zabił prezydenta dużego miasta, męża, ojca, człowieka. Dlaczego i po co? Na ten moment chyba nikt nie wie poza nim samym. Do tego jeszcze moment... Po prostu brak słów. Z ciekawostek, napastnik wcześniej napadł z bronią na cztery banki/SKOKi w 3mieście i został za to wszystko łącznie skazany na 5,5 roku więzienia (czyt. hotelu zamkniętego). Bez komentarza...
A Owsiak jak motywuje swoje działania ?

Chęcią "przygaszenia" pożaru nienawiści.
Uważa, że jest celem i jeżeli usunie się ze stanowiska to być może ci źli przestaną pluć jadem i czynić zło. Ma nadzieje, że ten cały "hejt" nie wypłynie niczym szambo i ludzie się uspokoją. Oczywiście nawiązał do soczystego postu posłanki PiS, która to "popłynęła" srogo. Taka w okularach, mało ciekawa. 😉
Owsiak chyba ma dośc nienawiści w swoją stronę. Ja mu się nie dziwię, że podjął taką decyzję.

Cały dzień myślę o tej zbrodni, straszne to, takie bez sensu, był prezydentem jakim był, dużo ludzi mu sporo zarzuca, ale no nie mordował ludzi, a został zamordowany...  Mozna się zastanawiać czy zabezpieczenia były prawidłowe itd, ale to nie prezydent USA żeby mieć osobistą ochronę itd, plus nawet jakby masa policji zabezpieczała to wydarzenie, to tak naprawdę i tak może jakiś psychol zawsze wtargnąć i zrobić komus krzywdę. Bo nikt się nie spodziewa, że podczas światelka do nieba na takim WOSP, nawet jeśli ktoś wtargnie na scenę, to z myślą, żeby kogoś zabić.... teraz pewnie będzie inaczej na wszelkich imprezach masowych, dodatkowe zabezpieczenia, itd...

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 stycznia 2019 18:29
Szkoda mi prezydenta Adamowicza i szkoda mi Owsiaka. 🙁 Moim zdaniem nie powinien ustępować, bo taka właśnie posłanka pożal się Boże profesor będzie triumfować. I zgadzam się z karą śmierci. Ale jeśli trafi jednak do więzienia, a nie do psychiatryka, to jest szansa, że tam się nim zajmą.
Żyje w Gdańsku od urodzenia i to był mój prezydent , w zasadzie tylko jego pamietam jako prezydenta naszego miasta i tez dzięki niemu kocham to miasto . Był dobrym człowiekiem , otwartym do ludzi , kochał Gdańsk i dzialal na jego korzyść .Jestem wściekła , taka bezsensowna smierć 🙁
Brak słów na to wszystko... Aż trudno uwierzyć w to, co się stało  🙁
A czy był dobrym człowiekiem, czy też nie to już za późno na oceny. Nie da się ukryć, że zrobił dla Gdańska wiele dobrego.
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2019 06:55
Od zawsze jestem za karą śmierci... I nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Od wczoraj siedzę, tępo gapię się w tv i usiłuję ogarnąć co się w ogóle stało. Nie byłam nigdy jakoś związana z Gdańskiem, bardziej z Sopotem, ale mimo wszystko, jak takie rzeczy dzieją się na "moim podwórku"... robi się mocno nieswojo.

W ogóle w ciągu ostatnich dwóch dni, patrzę i nie dowierzam co się z tymi ludźmi się stało?! Gdzie została przekroczona granica? Co powoduje, że we wszystkich tyle jadu?! Komentarze rodem z rynsztoka, że bebechy się na drugą stronę przewracają. Nie wiem czy to magia  anonimowego Internetu, że za monitorem każdy jest specem i znawcą, ale serio jestem przerażona i wściekła. A Owsiakowi w ogóle się nie dziwię, rozumiem i szanuję jego decyzję, chociaż bardzo boli mnie to, że WOŚP po części będzie kolejnym polskim dobrem, które zostanie zniszczone, zdeptane i oplute przez obecnych przy korycie. Straszne czasy nastały...
Owsiak chyba ma dośc nienawiści w swoją stronę. Ja mu się nie dziwię, że podjął taką decyzję.
Ja też nie, ale przez to, że zrezygnuje, nie zmieni nastawienia do siebie u tych, którzy go dziś nienawidzą.
Jeśli podtrzyma decyzję, to dziś wygrają te wszystkie Pawłowicze i Matki Kurki, a jutro stracą ci, dla których braknie sprzętu medycznego.
Jako rodowita Gdańszczanka nie kumam skąd się biorą takie chwalebne opinie na temat Adamowicza. Przykro, że tak się stało, nie powinno tak być i to nie podlega dyskusji, ale robi się z niego świętego. Za jego życia połowa Gdańszczan go nie trawiła, szczególnie młode pokolenie po decyzji o likwidacji kilku szkół i pałacu młodzieży. Wojciech Dąbrowski przez długi czas prowadził głodówkę pod urzędem miejskim w Gdańsku. Trafił do szpitala przez to a po powrocie wznowił głodówkę. Adamowicz nie raczył z nim porozmawiać. Pan Wojciech również zmarł, ale o tym nikt pewnie nie słyszał. Jest dużo takich przykładów, za dużo. Nie umniejszam mu zasług, na pewno zrobił coś dobrego bo przez 21 lat nie da się robić tylko złych rzeczy. Jednak rządził przez tyle lat i nachapał sie niemiłosiernie na mieszkańcach wiec nie wiem dlaczego jest teraz wychwalany pod niebiosa. 😵
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 stycznia 2019 08:03
Owsiak ma wyrok za mowę nienawiści w stosunku do Pawłowicz. Ale ona, która pluje na niego jadem jest nie do ruszenia. TVP jest nie do ruszenia. To, że odsunęli Rachonia jest dla mnie grą pod publiczkę. Sprawa przycichnie i wróci na stanowisko.  😤 Uważam, i nie tylko ja, że każdy opluwający WOŚP powinien podpisać oświadczenie, że w razie potrzeby hospitalizacji/stanu zagrożenia życia swojego lub swoich bliskich odmawia leczenia przy użyciu sprzętu zakupionego przez WOŚP. I wtedy okazałoby się, jak długo taka mamusia czy babcia wytrzyma patrząc, jak dziecko umiera, bo np. inkubator czy inny sprzęt WOŚP to zło. Sądzę, że punkt widzenia zmieniłby im się szybko.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 stycznia 2019 08:26
Mnie się po prostu w głowie nie mieści, że można pluć jadem na taką inicjatywę. Jest to dla mnie zupełnie nie do pojęcia.
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2019 08:35
Lanka_Cathar, amen.

Mellsii22, może dlatego, że o zmarłych nie chce się mówić źle - ogół chce ich zapamiętać jako jednak dobrych ludzi. I nie dlatego, że ktoś chce zamieść wszystko pod dywan... Ze zwykłego, ludzkiego szacunku i przyzwoitości.
W mojej ocenie na szacunek trzeba sobie zasłużyć i to, że jest się na wysokim stanowisku nie oznacza, że zapracowano sobie na tak owy. Był kiedyś w necie taki żarcik '' No może pił, bił żonę i znęcał się nad dzieciakami... ale córkę na studia wysłał!'' Dla mnie to identycznie absurdalna sytuacja. Odwalmy szopkę, że to taki dobry człowiek chodź wcale tak nie było. Po co być dobrym człowiekiem za życia skoro po śmierci i tak będą o nas dobrze mówić bo tak wypada? Nikt nikomu nie nakazuje pałać do niego gniewem ani go oczerniać, ale po co zmyślać takie bujdy? to jest ta przyzwoitość? Wymyślanie ińszej prawdy po to by po smierci kogoś wybielić, jakby smierć była jakimś aktem heroizmu. Dla mnie to jest wręcz ośmieszające.
W mojej ocenie (...) po co zmyślać takie bujdy? to jest ta przyzwoitość? Wymyślanie ińszej prawdy po to by po smierci kogoś wybielić, jakby smierć była jakimś aktem heroizmu. Dla mnie to jest wręcz ośmieszające.
Zgadzam się, że w sensie ogólnym na szacunek trzeba sobie zasłużyć i że nie jest słuszne podejście, że "o zmarłych tylko dobrze". Natomiast sugerując tylko, że ktoś nie zasługuje na to, by go nazwać "w porządku" człowiekiem sama "w porządku" nie jesteś. Napisz otwarcie i konkretnie, o co ci chodzi albo odpuść.
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2019 10:25
Mellsii22, wg Ciebie nie był dobrym człowiekiem, wg innych mieszkańców, przyjaciół, znajomych, współpracowników - był.
Averis   Czarny charakter
15 stycznia 2019 10:39
Mellsii22, weź daj ciału chociaż trochę ostygnąć. Serio, ciszej nad tą trumną.
Mellsii22 to w ogóle nie jest wątek do takich dyskusji... ale nazywasz uhonorowanie wieloletniego prezydenta miasta i żałobę po jego brutalnym morderstwie "szopką"? Naprawdę? Dla wielu ludzi był dobrym człowiekiem, otwartym, prezentującym wartości im zbliżone. Chcą przeżyć tę tragedię z nim i dla niego. To nie jest odwalanie szopki.
Wymieniłam 2 konkretne powodu dla których uważam, że ten człowiek nie zasługuje na wychwalanie go pod niebiosa tak jak wielu to teraz robi. Co nie oznacza, że mam zamiar tylko na niego psioczyć czy też namawiać kogokolwiek to tego. Być może wielu z was nie odczuło negatywnych skutków jego działań. Nie znam chyba ani jednej osoby która by go tak wybielała na siłę. Ani wśród znajomych którzy mieli z nim do czynienia, ani wśród uczniów czy grona pedagogicznego mojej szkoły (która jechała po nim jak po łysej kobyle). Ci ludzie poprostu zachowuja to dla siebie, nie udostępniają jakiś smiesznych obrazkow czy wierszyków na fejsie, nie przytakują tym którzy teraz krzyczą jak to był dobry prezydent choć tak naprawde nie mają pojęcia o tym co zrobił tudzież nie zrobił, dla miasta i jego mieszkańców. Wszyscy też juz zapomnieli o aferze w której szanowny pan ZAPOMNIAŁ, że ma kilka mieszkań. Nikt nie słyszał o tragedii Pana Wojciecha. Nikt nie wie jak chciał namieszać w lokalnym szkolnictwie likwidując kilka bardzo dobrych szkół. Ilu nauczycielom przez to zabrałby miejsca pracy, oni też maja rodziny i musza je utrzymać. Załatwił euro 2012 dla Gdańska ? większej bujdy nie słyszałam a taka tez jest powielana. W tym temacie Tusk (Nomen omen taki sam agent jak Adamowicz) miał wiecej zasługi niż on, on po prostu wykonał zlecone mu zadania, ale nie wa w tym żadnej jego inicjatywy.

rollnick skoro nie łapiesz w mojej poprzedniej otwartej wypowiedzi ''o co mi chodzi'' to moze tym razem bedzie to dla ciebie łatwiejsze  😉
Mellsii22,
Mellsii22, weź daj ciału chociaż trochę ostygnąć. Serio, ciszej nad tą trumną.
Mellsii22, jesteś kolejną osobą używającą mowy nienawiści
To przez ludzi takich jak Ty Jurek zrezygnował.
Skoro nie podobały Ci się rządy Pana Prezydenta, było głosować na kogoś innego.

Paweł Adamowicz był i prezydentem i człowiekiem. Osierocił dwie córki. Sama miesiąc temu pochowałam tatę, wiem co czują i szczerze im współczuję. Mój tato też był osobą publiczną. Wiem jak to jest, gdy śmierć tak bliskiej osoby wyskakuje z lodówki... masakra. A dodatkowa fala hejtu jest kompletnie niepotrzebna. Nie zgadzam się na nią tutaj!!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się