Dziwna opuchlizna na ganaszach

Witam! moja kobylka ma od 5 dni okragla opuchlizne na ganaszach (obie stron)co to moze byc? rzadnych innych objawow ani goraczki nie ma .Weterynarz byl w czwartek kazal posmarowac dla schlodzenia glinka ,na jeden dzien zeszlo i dzis jest znowu 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2019 16:04
Stosuj się do regulaminu i nie pisz postów pod postem tylko edytuj
Zobacz tu
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88625.0.html
ilona1479, a co powiedział weterynarz? Na tym ganaszu to chyba jest tylko skóra i naczynia krwionośne? Bo za ganaszem są węzły chłonne ale tak na środku ganasza to nie mam pomysłu ...
sam nie bardzo wiedzial co to moze byc moze zasugerowal  objaw przeziebienia ale nic innego jej nie dolega.Tam to mięsień żwacza chyba tylko jest
Zęby sprawdził i paszczę w środku?
Mój też ostatnio miał coś takiego... przyczyna? Najprawdopodobniej nażarł się za dużo śniegu i go przewiało. Ale oczywiście sprawdziliśmy i wykluczyliśmy wszystkie inne sprawy, które mogły się tak zadziać. Nie były to ani zęby, ani ślinianki. Zeszło samo po 2 dniach.
Stawiam na alergię. Tak było w naszym przypadku - reakcja alergiczna na wprowadzenie czarnuszki do menu.
Po paru dniach samoistnie zeszło.
zeby juz sprawdzone, wszystko jest ok. Zaczelam sie zastanawiac czy rzeczywiscie nie jest to alergia na nowe musli ktore dostaje od tygodnia,od dzis przerwa i zobaczymy
Jeżeli w ostatnim czasie zmieniałaś paszę to jest duże prawdopodobieństwo, że faktycznie jakiś składnik go uczulił.
Jeśli chodzi o alergię, to u jednego z koni w stajni pojawił się podobny obrzęk, ale po obu stronach.
Wet potwierdził, że na tle alergicznym obrzęki pojawiają się równomiernie na obu stronach.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się