Mistrzostwa Europy Pony

Macie jakieś opinie  ?
Niestety tylko na podstawie zdjęć z netu - ujeżdzenie.
... Szkoda, że non stop publikuje się foty z dodania na przekątnych gdzie te dzieciaki odwalone do tyłu, ładują dupami tym koniom po grzbietach ( jakbyś ciachnął wodze to by pospadały do tyłu takie wrażenie), konie przez to z brzydkim ruchem- taki kareciany kłus ze sztywnym grzbietem, żadne to dodanie tylko zapierniczanie, kopyto przednie zanim koń postawi, to się cofa, dupa w stajni i palce u nóg jeźdźców jak do baletu w dół poobciągane - po to aby to przejechać na ostrodze, która wręcz nie jest wyjmowana z końskiego boku.
...obrzydliwe obrazki.
Obejrzałam sobie jedną galerię na fb i tak się zastanawiam, czy spora część tych jeźdźców słyszała kiedyś o tym, że nachrapniki i skośniki nie służą do przecinania koniowi pyska na pół...  🤔
Absolutnie nie śmiem się wypowiadać nt jakoś i przejazdów. Myśle ze miejsca mówią same za się je. Pogrom. 21 i 30 miejsce indywidualne. Jeśli to jest „nasza nadzieja” to dużo pracy i inwestycji  przed nimi.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=102883.msg2883607#msg2883607 date=1566067431]
Obejrzałam sobie jedną galerię na fb i tak się zastanawiam, czy spora część tych jeźdźców słyszała kiedyś o tym, że nachrapniki i skośniki nie służą do przecinania koniowi pyska na pół...  🤔
[/quote]

Również odniosłam takie wrażenie. Nie jestem fanatyczką wolnych końskich łbów bo patenty istnieją by mądrzy ludzie ich używali. Widać jednak że te skośniki są pozapinane zdecydowanie za mocno. U wielu koni widać próbę odreagowania i próby siłowego otwarcia pyska. Przykry widok :|
No tak. Znawcy się odezwali  😁 Zarówno rodzaj nachrapnika , wędzidło i ostrogi są ściśle uwarunkowane przepisami , a sposób dopięcia nachrapnika jest sprawdzany przez dorosłych i często kontrolowany . Więc nie przypuszcam by wasze sokolookie  spostrzeżenia miały jakiekolwiek potwierdzenie w realu. O umiejętnościach jazdy tych dzieci nawet nie dyskutuje bo pomimo 12 - 15 lat umiejętności mają o 1000 razy większe niż 99 . 9 % z was. Chodziło mi raczej o wasze odczucia a nie bezpodstawną krytykę np . jakiegoś zdjęcia . 😵

P.S 21 i 30 miejsce w ścisłym finale Mistrzostw Europy oraz jazda na poziomie 68 - 69 % wydaje mi się że nie odbiega już znacząco od światowego poziomu zwłaszcza mając na uwadze że kuce w Polsce zostały zniszczone a dopiero teraz po wielu latach troszkę zaczynają się odradzać . 🙄
Jasne smok10,rewelacja,miejsca po zbóju, jak i jazda 🤣 Mam dokładne odczucia jak dziewczyny ❗
Realnie brakuje mi na tych mistrzostwach grupy E, tzn małych koni. Widać ze sporo dzieci powyrastalo juz ze swoich kucy stad pozadzierane piety (lydki wisza pod koniem więc zostaje realnie ostroga), stąd tez i pewnie odchylenie do tylu. Dla mnie wypadałoby albo rozszerzyc pony o grupę E albo zrobic te mistrzostwa do 13-14 lat, bo obecnie ewolucja gatunku ludzkiego (wzrost dzieci) postepuje duzo szybciej niz przepisy
Fakt . Najlepiej jakby ME Pony odbywały się na dużych koniach  😵 😁 😁 😁 😁
P.S 21 i 30 miejsce w ścisłym finale Mistrzostw Europy oraz jazda na poziomie 68 - 69 % wydaje mi się że nie odbiega już znacząco od światowego poziomu zwłaszcza mając na uwadze że kuce w Polsce zostały zniszczone a dopiero teraz po wielu latach troszkę zaczynają się odradzać . 🙄


Nie ma to jak zaklinanie rzeczywistości  😀

Jak wyniki pokazują, 68-69% jest dobre na rodzimym podwórku.
Potwierdza również wynik drużynowy...
To się jeszcze okaże . Finał za pół godziny . Tatiana startuje jako pierwsza. 😀

https://www.swiatkoni.pl/mistrzostwa-europy-kucow-w-jezdziectwie---ujezdzenie



P.S 69 % na Mistrzostwach Europy , to nie to samo co 69 % na zawodach za stodołą  😁
W skokach też jest tak świetnie?
Ale jakie to ma znaczenie czy punkty za stodolą czy na ME, chodzi o to aby nie puszczać w media zdjeć z gorszych momentów!!!

Bo nikt nie kwestionuje tego, że te dzieci umieją jeździć i cieżko pracują, tylko chodzi o to aby im nie robić czarnego PR i wybrać te lepsze ujęcia z czworoboków jako relację/reklamę wydarzenia.
Każdy ma błędy na czworboku, ma fragmenty lepsze i gorsze- to normalne, na tym ten sport polega. Ale po co na boga walić na FB zdjęcia z ewidentnie brzydkich, niepoprawnych chwil. Tak ma wg. tych co te foty dobierają wyglądać ujeżdzenie? Potem inne dzieci to oglądają i myślą, że jechać na ręcznym, poza pionem, turbo tempem jest ok. Przecież młodzież dziś nie będzie czytać Filisa, nikt z nich sobie nie odtworzy przejazdów Nuno Oliviera, oni na youdupach będą oglądać celebrytów z lokalnego światka.

... swoją drogą ze świecą szukać trenera, który dzieciakom powie: obejrzyjcie sobie taki i taki filmik, albo w ogóle obejrzy z nimi i skomentuje, porozmawiają, podyskutują.

Co do wzrostu zawodników mam podobne uczucia. Widać, że niektórym się po porstu urosło i to pewnie całkiem niedawno (bo w tym wieku dzieci rosną jeszcze dość skokowo), a to tym większa trudność opanowywać co trochę "nowe ciało". No i własnie nie każdy koń już do nowego ciała idealny.

A! I żeby nie było- mój post pierwotny odnosił się do WSZYSTKICH dzieci tam, a nie tylko do drużyny pl.
ogurek przypomniałeś mi o skokach - zastanawiałam się czemu nie widzę na żadnym portalu zdjęć i wyników naszej reprezentacji, sprawdziłam więc wyniki sama, spojrzałam na to co wydarzyło się w piątek i już rozumiem dlaczego chcemy to przemilczeć 😵

Smok10 z całym szacunkiem i sympatią do zawodniczki, zanosi się na to że będzie jedyną która nie przekroczyła 70% w tym konkursie.

kotbury amen. Dla mnie najbardziej szokujące było to zdjęcie - bo ja rozumiem że to tylko uchwycony ułamek sekundy, ale to ekstremalnie niekorzystny ułamek sekundy i smutny widok który opublikowany jest na stronie organizatora.
Leleiria
A co się wydarzyło w piątek?
KaNie tu masz wyniki, naszych szukaj na samym dole listy.
Nieźle.
Natomiast chce też zauważyć, że w skokach te dzieciaki nie jeżdżą tak jak profesjonalisci. One tam mocno cisna te kucyki i mocno ryzykuja zrzutkę. Ja i tak im gratuluję udziału i podziwiam za ciezka pracę żeby być w tym wieku, na tym poziomie.
Ja też skacze, ale jakbym miała takim tempem taki parkur pojechać jak tam był,to bym się za przeproszeniem zesrała że strachu.
Co do skoków, to inna bajka . Nasze dzieci pojechały tam na zasadzie , bo blisko i w Polsce to trzeba kogoś wystawić . Na dzień dzisiejszy , pomimo obniżonych kryteriów w ME odnośnie skoków i tak nie ma ani jednego kuca skaczącego parkury na poziomie 135 cm ( dawniej 140 ) . Wystarczy popatrzeć na inne ekipy które ścigały się na trudnych parkurach ME a zrzutki były sporadyczne . W Polsce zabito kuce pod koniec zeszłej dekady i możliwość odtworzenia poziomu z lat 2000 = 2010 już praktycznie nie istnieje . Nie ma kuców , nie ma trenerów ,nie ma pieniędzy  i nikt nie chce inwestować dziesiątków tysięcy Euro w zamałe koniki a i zawodników nie ma zabardzo z czego wybrać , do tego trzeba mas a nie przypadku. Dzieci mamy wspaniałe i udowodniły to wielokrotnie ale startując już na dużych koniach , bo poniaki padły i raczej już się nie podniosą .  😉

P.S W ubiegłej dekadzie mieliśmy kuce i zawodników na światowym poziomie , teraz z tego zostały niedobitki a ze sportu pony została praktycznie rekreacja . 🙄
majeczka   Galopem przez życie!
18 sierpnia 2019 12:13
Poziom kucy skokowych w Polsce konczy się na Cavaliadzie Future. I jeszcze długo się to nie zmieni
Poziom kucy skokowych w Polsce konczy się na Cavaliadzie Future. I jeszcze długo się to nie zmieni


Odkąd w 2010 r weszły duże konie do sportu  dzieci  rodzice przestali inwestować duże pieniądze w kuce. Coś na zasadzie koszuli ze starszego brata. 🤣 To nie tylko w Polsce , za granicą jest to samo , tyle że tam nawet jak te masy okrojono to i tak jest tego jeszcze na tyle dużo żeby ten etap sportu nie umarł , z naszą liczebnością niestety już tak nie jest . Rozmydlenie na kuce i duże konie spowodowło wymarcie sportu kucowego , a o poziomie niech świadczą te niedobitki które jeszcze startują  🙄  Widać to zwłaszcza w kucowych skokach. Pomimo obniżenia poziomu rozgrywek i to tak po konkrecie to i tak nie mamy czego tam szukać . 😉

Właśnie leci finał https://www.swiatkoni.pl/mistrzostwa-europy-kucow-w-jezdziectwie---livestream
Martita   Martita & Orestes Company
18 sierpnia 2019 12:45
A mnie dziwią aż tak negatywne opinie o nastolatkach (12-16), które jakby nie było jechały ME. Z czego Tatiana zakwalifikowała się do finału ME. Serio to dla was taki dramat? Nie twierdzę, że wszystkie obrazki były piękne i powinny być same pochwały ale też bez jaj w drugą stronę. To bardzo młodzi zawodnicy, mają czas. Brakuje mi tutaj takiej zwykłej wyrozumiałości.
A mnie dziwią aż tak negatywne opinie o nastolatkach (12-16), które jakby nie było jechały ME. Z czego Tatiana zakwalifikowała się do finału ME. Serio to dla was taki dramat? Nie twierdzę, że wszystkie obrazki były piękne i powinny być same pochwały ale też bez jaj w drugą stronę. To bardzo młodzi zawodnicy, mają czas. Brakuje mi tutaj takiej zwykłej wyrozumiałości.


Nie wszystkie , ja naprzykład to doceniam i gratuluje . Uważam wejście Tatiany  do grona najlepszych zawodników ( finalistów ME  ) w Europie za wielki sukces , zwłaszcza biorąc pod uwagę  opisaną przeze mnie sytuację w spocie kucowym. Dzieci mamy wspaniałe i udowdniły to wielokrotnie na dużych koniach  będąc  w czołówce Europy i wygrywając z potęgami jeździeckimi w Pucharach Narodów , Indywidualnie na CSI czy przywożąc medale z Mistrzostw Europy  😉 Ale w kucach a zwłaszcza w skokach nie istniejemy i raczej już nigdy  nie zaistniejemy  🙁

Kuc z Polski Twenty Two  zajął 9 - te miejsce w  finale ME z wynikiem 74 , 470 % pod Szwedzką zawodniczką My Sandgren  , wcześniej jeździła go i przygotowywała od 5 cio latka Polska zawodniczka Zuzanna Haber.  😀

https://zawodykonne.com/zawody/50/tour/84/2758?type=ranking
Co do skoków, to inna bajka . Nasze dzieci pojechały tam na zasadzie , bo blisko i w Polsce to trzeba kogoś wystawić .


... 🤔wirek: niesamowita logika, dobrego inwestowania kasy w sport dzieci.
Martita ciężko jest mieć euforyczne odczucia, jeśli się tam nie jest a jedyne relacje, na które się trafia to sraczka zdjęciowa na profilu strzegom horse trails.
Sami te dzieci wystawiają takim podejściem na strzały hejtu. Czy to o to chodzi, żeby tego fejsbuczka zalać setkami fotek w tym okresie czy żeby powstawiać jakościowy materiał okraszony fachowym komentarzem.

Co do sportu poniakowego zgadzam się ze Smokiem- rynek w pl w zasadzie ich nie ofeuje. Szukanie kuca dla dziecka nooo- wyrazy współczucia. Nie wiem czym to jest spowodowane bo sportu dzieci nie śledzę.
Prawie wszystkie  kuce które odnosiły sukcesy czy poprostu były dobre zostały sprzedane za granicę  😉 W PL nie ma komu zapłacić za kuca w przedziale  50 - 100 tyś Euro więc kuce wyjeżdżają w świat, Oczywiście potem się pokazują  tyle że już pod obcą banderą . W Polsce nie ma rynku na kuce , jego miejsce zajął  rynek dużych koni dla dzieci  😉 Za to dzieci na dużych koniach mają już top fury za krocie .  🤣
Nie zgodzę się, że nie ma rynku.
Owszem, kwoty które podałeś w euro to u nas w złotowkach. Jest multum ludzi, która jest skłonna wydać 50 tysi za kuca ale nie ma w czym wybierać.
Nie zgodzę się, że nie ma rynku.
Owszem, kwoty które podałeś w euro to u nas w złotowkach. Jest multum ludzi, która jest skłonna wydać 50 tysi za kuca ale nie ma w czym wybierać.



No ale tyle minimalnie kosztują kuce które skaczą na poziomie ME czyli konkursy 135 cm. To niestety nie jest 50 tś zł tylko grubo powyżej 50 tyś Euro , a tak naprawdę bliżej 100 a nawet więcej . To wszystko zależy ,od tego jak dobry kuc i jakie ma wyniki . I śmiem twierdzić że na takie kuce za takie pieniądze rynek w Polsce już nie istnieje , chyba że jakieś sporadyczne wyjątki ale  wyjątek to nie rynek. Fakt , kiedyś taki rynek był i takich kuców w Polsce było bardzo dużo , ale niestety już nie teraz.  🙄
Też się nie zgodzę.
Są kuce, które tyle skaczą i nie za taką kasę, o której piszesz ale często trafiają jako ' koń profesor' do dzieci, które same nie są jeszcze gotowe na takie wysokości... A gdy już są gotowe to kuc się robi za mały ( albo za stary...)

Wg. mnie to problem braku dobrej bazy sensownych szkółek dla małych dzieci i trenerów. Aby jechać takie zawody w tym wieku trzeba zaczynać wcześnie i z sensem, a nie ma gdzie zazwyczaj.
Nikogo nie interesuje jakie wysokości skacze kuc czy koń tylko jakiej wysokości pokonuje parkury i jakiej rangi zawody chodzi , tylko to ma wpływ na cenę konia czy kuca. Tylko potwierdzone wyniki z konkretnych zawodów. Reszta to tzw. prospekty czy nadzieje , a to już adekwatnie o wiele mniejsze pieniądze.Co do treningu i trenerów , pełna zgoda.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 sierpnia 2019 11:23
Niestety tylko na podstawie zdjęć z netu - ujeżdzenie.
... Szkoda, że non stop publikuje się foty z dodania na przekątnych gdzie te dzieciaki odwalone do tyłu, ładują dupami tym koniom po grzbietach ( jakbyś ciachnął wodze to by pospadały do tyłu takie wrażenie), konie przez to z brzydkim ruchem- taki kareciany kłus ze sztywnym grzbietem, żadne to dodanie tylko zapierniczanie, kopyto przednie zanim koń postawi, to się cofa, dupa w stajni i palce u nóg jeźdźców jak do baletu w dół poobciągane - po to aby to przejechać na ostrodze, która wręcz nie jest wyjmowana z końskiego boku.
...obrzydliwe obrazki.


Niestety popieram. Orbitowałam wokół ujeżdżenia pony za granicą przez dwa lata i moje wnioski są takie ze to o czym piszesz to "pomoce" używane do krzesania właśnie tego karecianego niby pożądanego widoku.
Generalnie wśród jeźdźców pony jeśli popatrzysz np na Brytyjki i na Niemców to jest imo wielka różnica w tym jak impuls jest wygezekwowany. Nie wiem dokładnie kto startował w tym roku ale żeby do brytyjskiego teamu się dostać trzeba oscylować z wynikami ok 70% na rodzimych czworobokach. A sędziowie są bezwzględni, w UK bardzo kładzie się nacisk na relaks i przepuszczalność konia. Kiedyś znajoma kupiła top kuca z NL i pojechała pierwszy konkurs, sędziowie zjechali wyniki właśnie za mechaniczność, sztywność i wymuszenie ruchu. Ba, trenerzy teamu mieli nawet określenie "don't ride like a German"

No ale jak widać tak jak jeżdżą niemieccy zawodnicy się ceni na miedzynarodowych zawodach i jak chcą mieć wynik, no to tak jeżdżą wszyscy.  Np. patrz kto wygrał poprzednie ME.

W ogóle zastanawia mnie gdzie tu są podstawy, każdy praktycznie jest przechylony w tył, palce od konia tak bardzo że nawet na zdjeciach z boku nie widać boku stopy. Gdzieś mi wpadło zdjecie w oko gdzie dziewczynka miała wręcz kolano prawie przed siodłem.


A co do sukcesu Tatiany ja mysle ze powinniśmy sie cieszyć że idzie to w jakimś kierunku, nie wiem jak wygladają selekcje i trenowanie pod PZJ, podejrzewam że wielkiego wsparcia nie mają jak inni zawodnicy z innych krajów, gdzie są specjalne programy dla młodych i naprawdę jest dużo możliwości rozwoju. Mogę pooppwiadać więcej na ten temat jak ktoś chce posłuchać jak dostać sie do reprezentacji pony GB.
Może i system GB sprawdza się w GB ale prawda jest taka że jak chce sie wygrywać to trzeba się dostosować do wymogów. Sama potwierdzasz że żeby wygrywać trzeba jeździć po Niemiecku i tu nahlepszy przykład Sammeike Rothenberger. Jak ona startowała to karty już były rozdane a przynajmniej 1 miejsce 🤣 Co do tanich kuców z możliwościami  na kilka przeszkód to właśnie takie żeśmy wystawili ale nie na takie parkury i widać jak się to skończyło. To nie chodzi o to czy kuc przeskoczy jedną przeszkodę nawet 150 tylko jak pokonuje trudny parkur 135 na zawodach rangi CSI lub Mistrzostwach Europy.  😉 A to dwie różne bajki  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się