Koronawirus

Dokładnie. Górnicy zawsze byli uprzywilejowani. Trzynastki, czternastki, barbórki, deputaty, etc, etc.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 czerwca 2020 08:01
desire, cóż, naprawdę powinnismy pozamykać te kopalnie, skoro górnicy mają tak źle. Bo środowisko na pewno ma.

desire   Druhu nieoceniony...
09 czerwca 2020 08:17
[quote author=desire link=topic=103024.msg2933865#msg2933865 date=1591658054]
szd51, a wiesz ile to jest?  🤔
Glownie 130zl brutto/dzien, a od czego zależy wielkosc pensji (bez postoju) to mi sie nawet tłumaczyc nie chce.  🙄 Wiec przecietny gornik dostanie 200zl wiecej niz wynosi najnizsza krajowa. Dziwne, ze nikt sie nie czepia KGHMu gdzie przeciętny ryl zarabia prawie 10 na rękę bez wiekszych stresow w pracy (np metanu).   🙄 no ale to miedz i juz jakby nie slask.  😎

Edit: a jesli ktos jest ciekawy ile zarabia górnik na jednej z najniebezpieczniejszej, do tego najgłębszej  kopalni w Polsce to zapraszam, mozecie sie niezle zdziwic, a 90% z Was nie pracowałaby za takie pieniądze.  😂


Mój ulubiony pan minister Sasin powiedział w prost:
"Co ważne, ustaliliśmy również, że wszyscy górnicy za ten okres postojowego otrzymają 100 procent wynagrodzenia, czyli nie poniosą żadnych strat finansowych, strat ekonomicznych. Bardzo nam zależało na tym, żeby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń, które nas skłoniły nas do podjęcia takich decyzji"

Cały smutny kraj jest karany finansowo za koronę i to nie zależnie od tego ile kto zarabia, ale górnicy to nie...  😂

desire mnie na prawdę mało interesuje ile się zarabia w której spółce górniczej i gdzie się lepiej pracuje. Chodzi o zwykłą sprawiedliwość społeczną.

[/quote]

No cóż, wierzcie dalej telewizji...  😂 😵
Śląsk zaprasza na dół.
espana, tylko oni im zapłacą 100% podstawy, a ich pensje nie składają się tylko z podstawy (duży udział mają należne im dodatki) więc to nie jest tak, że nie będą stratni.

Inną rzeczą jest, że to jest następny sposób jak pięknie nastawić idiotycznym tekstem ludzi przeciwko kolejnej grupie zawodowej. A podzielone społeczeństwo to za wiele nie zrobi.
epk ale nie tylko w górnictwie pensja składa się z podstawy i różnego rodzaju premii. I większość, w związku z koroną, ma obcięte wszystkie premie i dostaje 80% podstawy.
A więc nadal są równi i równiejsi...

Ja jestem nastawiona tylko i wyłącznie przeciwko miłościwie nam panującym 😉 I to wcale nie przez głupie teksty 🙂
Szd51, nie tylko górnicy dostają 100% postojowego. Poza tym to postojowe, to może połowa tego, co dostają normalnie. Mam kilku znajomych górników, wiem ile zarabiają. To nie jest godziwa pensja, za tak ciężką i niebezpieczną pracę. I uważam, że te przywileje im się po prostu należą, zapracowali sobie.
Za postojowe dla górników i tak płaci PGG, tak więc już się nie zgadzają na takie rozwiązanie aby zamknąć kopalnie, ponieważ to wygeneruje im straty w wysokości 500 mln złotych przez te 3 tygodnie. Nie jest to żadna pomoc od państwa.
Ogólnie zjechali Sasina w piśmie do Morawieckiego i Sasin już się wycofuje z tego postanowienia.
szd51, tak, nie tylko. Tylko nie mówimy o premiach. Tylko o dodatkach typu praca pod ziemią w szkodliwych warunkach. To potrafi być duża część uposażenia. Ale te 100% dobrze działa na wyobraźnię 😉.
A przy okazji faktycznie "fajnie" się to umiejscowiło w postrzeganiu ludzi. Od razu odbiór społeczny jest "ci źli górnicy znowu są uprzywilejowani". A może by tak spojrzeć od strony takiej "no rząd nie zamierza ich na wojnę z górnikami (podobnie jak z emerytami, rodzicami dzieci itp) bo to spory elektorat i znowu im obiecał coś, co dobrze wygląda". Podobnie jak obiecuje bony na wakacje dla dzieciatych i tym podobne cuda.
Kurcze, ale czemu bony na wakacje mają tylko dostać dzieciaci? Czy ja np. zapier***ąc po pandemii aby się odbić nie zasługuję na urlop? Nie zasługuję na wypoczynek? Mam zarabiać na innych a sama o wakacjach tylko marzyć, bo po  utracie kasy, przez kilka miesięcy może nie będzie mnie stać na wczasy przez najbliższe dwa lata? To jest chore, ja się z tym źle czuje, że PiS dba o część ludzi a tych, co tylko zarabiają mają głęboko w du**e.
Oczywiście debilizmem jest przed wyborami rozdawanie ot tak kasy na przyjemności, jak ludzie nie mają za co zakupów zrobić. Chory ten rząd jest.
Megane, bo to jest chore wszystko i tyle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 czerwca 2020 09:45
desire,
Śląsk zaprasza na dół.


Górnictwo jest nierentowne i nieekologiczne. I tak kupujemy węgiel z zagranicy. Śląsk będzie szczęśliwszy bez kopalni i najbardziej uciśnionego zawodu w Polsce, jakim są górnicy.
Tu nawet nie chodzi o rodzaj pracy, jaką wykonują różne grupy społeczne, i adekwatna do tego wysokość wynagrodzeń.
Chodzi o niesprawiedliwość społeczną i brak zasad podczas stanu epidemiologicznego. Bo jak wytłumaczyć fakt, że zamykane są działalności o wysokich standardach higieny i dezynfekcji (kosmetyczki, fryzjerzy) a pozwala się na pracę pod ziemią, gdzie jest wymuszona wentylacja i klimatyzacja, i wszyscy oddychają tym samym zmieszanym powietrzem (zakażonym) jak na Diamond Princess (100% zakażeń). Są święte krowy i grupa społeczna pod nazwą górnicy do nich należy.
Z tego bonu turystycznego i tak pewnie nikt nie skorzysta, to tylko takie przedwyborcze mamrotanie PAD'a. Zaraz zrobią ograniczenia, że Ci powyżej jakiegoś tam dochodu bonu nie dostaną, a biednych i tak nie stać na wakacje z dziećmi. Widzę u siebie na wsi, mimo 500+ to na 50 dzieciaków tylko jeden jeździ na kolonie a reszta siedzi w domu lub jeździ do rodziny do innych miejscowości. A bon ma być bonem a nie kasą do ręki. To nie wysyłanie dzieci na kolonie, to nie jedynie przez brak kasy a przez mentalność ludzi na wsi. Tak więc te wszelkie tarcze to pic na wodę i mydlenie oczu, oraz dociskanie kolanem podatnika.
Rany, niech ta szopka się skończy.
Co do górnictwa, to popieram to, co Strzyga napisała. U nas jest nierentowne i niepotrzebne. Ale to znów debilizm obecnej władzy. Korzystam z węgla zimą, w 2015 roku płaciłam 500-550 złotych za tonę,  teraz za ruski płacę 850. A co z naszym węglem? Wydobycie tony to około 250 złotych 🙁
Megane, jak państwo pozdejmuje wszystkie niepotrzebne podatki, to górnictwo znowu zacznie być rentowne. No i niech przestaną ruski sprowadzać. A co do przywilejów ogólnie, to dostają je wszyscy, oprócz tych, co na nie pracują. Nic mnie tak nie wkurza jak np 500 plus. Już widze, jak te wszystkie pińcet plusy później będą pracować w Polsce, jak od małego mają przykład, że nie warto pracować, tylko robić dzieci, oraz że pieniądze dla nich należą się za sam fakt istnienia.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 czerwca 2020 12:14
desire, [quote author=desire link=topic=103024.msg2933888#msg2933888 date=1591687045]

Śląsk zaprasza na dół.


Górnictwo jest nierentowne i nieekologiczne. I tak kupujemy węgiel z zagranicy. Śląsk będzie szczęśliwszy bez kopalni i najbardziej uciśnionego zawodu w Polsce, jakim są górnicy.
[/quote]
Nowe kopalnie mają otwierać  🤣
desire   Druhu nieoceniony...
09 czerwca 2020 12:15
Ja tylko dodam, ze kopalnie sa i wegla brunatnego i koksu, miedzi itp... A Wy wsadzacie WSZYSTKIe do jednego wora i stawiacie na rowni. Np. Taki budryk ma koks ktory jedzie na huty do Niemiec w 98% i to tam jest spalany w jakis eko-piecach. Jedna kopalnia (w sumie sciana) zarabia z zyskiem na całą spółke 😉 ale tak, nierentowne... Ciekawe jest to, ze dla nas nierentowne, a jak zamykali kwk krupinski to remontowali laznie i kopalni nie zalewali, bo niemieccy klienci byli chętni, niestety zablokowano im mozliwosc kupna 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 czerwca 2020 12:18
madmaddie, no jasne, Polska węglem stoi, jak wszystko kompletnie wbrew logice. Górnicy to po prostu głośna grupa społeczna, gdyby patrzyć na to, co ma sens i się opłaca, to dawno byśmy już tą zabawę porzucili. Teraz się składamy na to, żeby różne grupy dobrze się bawiły. Dla bezdzietnych z korpo niestety zabawa jest w płacenie na inne grupy.
Desire to czemu górnicy ciągle płaczą o podwyżki? Jakby spólki byly rentowne, to z palcem w nosie zwiększyly by obrót i zwiększyly wynagrodzenia. I nie byłoby płaczu, że mało. Odkąd pamiętam, to zawsze górnicy walczyli o płace z państwem. Przecież bogate przedsiębiorstwo stać na lepsze wypłaty
Ja za to czuje, że przez koronkę będę stratna za rezerwacje biletów lotniczych.
Przed koroną wykupiłam wylot w dwie strony dla dwóch osób na kilka dni do Anglii w lipcu
1. oczywiście nie mam już po co lecieć bo event został anulowany
2. obecnie została wprowadzona w Anglii zasada 14 dniowej kwarantanny dla przybyłych, więc nie mam opcji wyjazdu tylko na wcześniej planowane kilka dni.

Póki co linie lotnicze nie mają mi nic więcej do zaoferowania niż anulowanie rezerwacji (koszt anulowania to kwotowo połowa ceny biletów, czyli niecałe 1k) lub zabawa w przebukowanie powrotu aby polecieć i posiedzieć 2 tyg na kwarantannie w Anglii 😎 (i oczywiście też z prowizją)
Czekam jeszcze na informacje, czy otworzą u nas granice w czerwcu. To chyba jedyna nadzieja, aby linie lotnicze odwołały lot i dały opcje zwrotu za bilety (może być na ich voucher, wykorzystam go w innym terminie, gdy wszystko się juz uspokoi)
Coś za łatwo przyszło z tym postojowym.

https://zus.pox.pl/zus/koronawirus-kontrola-zus-po-epidemii-tarcza-antykryzysowa-do-weryfikacji.htm

Swego czasu koleżanka do mnie z ZUS dzwoniła, aby nie wspierać sie za mocno pomocą, bo od października mają robić dokładne kontrole i te z ZUS i te skarbowe.
Sąsiadki syn korzysta z ulgi do 26 roku życia. Załapał się na umorzenie składek ZUS, tzn dzwonil do urzędu, kobietka powiedziała mu aby złożył wniosek, i że składki na 3 miesiące są i tak z automatu zawieszone. W ten poniedziałek przyszło mu pismo, że odrzucają Jego wniosek i ma zapłacić 400 zlotych odsetek (jakie te odsetki! ) i spłacić składki zaległe. Napisał odwołanie ale jakoś tego nie widzę aby rozstrzygnęli po jego myśli
Granice otwarte od 13go czerwca 😅 a ruch lotniczy od 16go 😅 Nie wszystkie kraje są dla nas otwarte, ale już coś tam można wybrać 🙂
W UE wylacznie uscislijmy 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
10 czerwca 2020 21:15
Megane, zależy od spółki. 😉 jestes ciekawa to masz moje fb. 🙂 tu dla mnie eot.
[quote author=Jasmine link=topic=103024.msg2934079#msg2934079 date=1591777617]
Coś za łatwo przyszło z tym postojowym.

https://zus.pox.pl/zus/koronawirus-kontrola-zus-po-epidemii-tarcza-antykryzysowa-do-weryfikacji.htm

Swego czasu koleżanka do mnie z ZUS dzwoniła, aby nie wspierać sie za mocno pomocą, bo od października mają robić dokładne kontrole i te z ZUS i te skarbowe.
Sąsiadki syn korzysta z ulgi do 26 roku życia. Załapał się na umorzenie składek ZUS, tzn dzwonil do urzędu, kobietka powiedziała mu aby złożył wniosek, i że składki na 3 miesiące są i tak z automatu zawieszone. W ten poniedziałek przyszło mu pismo, że odrzucają Jego wniosek i ma zapłacić 400 zlotych odsetek (jakie te odsetki! ) i spłacić składki zaległe. Napisał odwołanie ale jakoś tego nie widzę aby rozstrzygnęli po jego myśli
[/quote]
No właśnie. Żeby tylko po wyborach się nie zaczęło odzyskiwanie kasy  🤬
Mnie się dzisiaj bardzo przykro zrobiło w sklepie, w którym od lat robię zakupy, przedtem tak panie pilnowały, żeby był odstęp, maseczki, żel do rąk, rękawiczki, a teraz mają to już w czterech literach, same bez przyłbic, maseczek, no dobra ok, ale lajcik, klienci też tak wchodzą , gadają przez telefon. Dzisiaj tak popatrzyłam, ja i 2 starsze osoby w maseczkach, jedna roześmiana młoda bez, zwróciłam grzecznie uwagę, czy nie zwracają uwagi tym co wchodzą bez maseczek, bo sklep mały. I dostało mnie się, pani przy kasie, oburzona o czym my rozmawiamy, każdy jest dorosły i wie co robi, do tego nagle wszystkie maja astmę. Młoda od razu że ma astmę i jest duszno, a mnie i tym starszym paniom w maseczkach to nie duszno? Uważam że to nie fair w stosunku do osób które jednak dostosowują się do nakazów. Starsze panie tez były oburzone tym co mówiła pani przy kasie, ale to mnie się dostało. Opiekuje się starszą osobą i chciałabym być bezpieczna dla siebie i dla niej. Może ja przesadzam, bo pandemia się skończyła... ?
Watrusia, a czemu ludzie mają nosić maseczki skoro rząd twierdzi, że to zalecenia, a nie nakazy? Sam minister zdrowia nie nosi swojej maseczki, bo twierdzi, że jest zdrowy i nie ma objawów. Poza tym nawet w tych zaleceniach jest napisane, że w przypadku jakichkolwiek problemów oddechowych można maseczkę ściągnąć i nie trzeba do tego żadnych medycznych zaświadczeń. Czyli jak komuś jest duszno, bo nawdychał się swojego co2, to może swoją maseczkę ściągnąć i Tobie nic do tego.
Jak się skończyła, skoro są nowe ogniska. Na przykład poweselne* w opoczyńskim. Jedenaście osób pozytywnych, w tym jedno dziecko, które już poszło do przedszkola, plus część uczestników była z innych powiatów. W tymże powiecie jeszcze 15 osób pozytywnych w szpitalu. Oraz 6 osób po mszy z zakażonym księdzem. Niesie się.

* Dopisek: gość dostał gorączki już po weselu. W trakcie był tym yeti pt. bezobjawowy zakażający.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2020 17:22
Niesie się, bo jesteśmy w szczycie zakażeń, a wszystkie obostrzenia zdjęte.
kittajka, dlatego że opiekuję się starszą osobą i jestem za nią odpowiedzialna, do tego w tej chwili jestem sama, mam zwierzęta, jak zachoruję, to do  kogo mam się się zwrócić o pomoc nad zwierzakami  i robieniu zakupów? Hmm... Ciebie, ministra zdrowia? Czy wszystkich świętych? No rany, nagle w sumie większość młodych ludzi ma problemy z oddychaniem, ciekawe. Przecież w przestrzeni otwartej, chodzimy bez maseczek, wiec kiedy ktoś miał się nawdychać swojego co2? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się