Koronawirus

Albert Bourla , dyrektor generalny firmy farmaceutycznej Pfizer, ujawnił, że nie zastosował własnej szczepionki przeciwko wirusowi i wyjaśnił powód swojej decyzji.

Szczepionka, opracowana przez firmę Pfizer we współpracy z niemiecką firmą BioNTech , jest pierwszą w Stanach Zjednoczonych zatwierdzoną do stosowania w nagłych wypadkach w celu zapobiegania Covid-19. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zewzoliła na stosowanie szczepionki u osób w wieku 16 lat i starszych, a CDC oficjalnie zaleca jej stosowanie.

Każdy mógłby pomyśleć, że mając pod ręką szczepionkę przeciw COVID-19 , dyrektor generalny firmy Pfizer Albert Bourla, byłby jednym z pierwszych, którzy zostaną zaszczepieni, ale tak nie jest.

Jak wyjaśnił w wywiadzie dla CNBC, mając 59 lat i będąc w dobrym stanie zdrowia nie jest on w grupie szczególnego ryzyka a jego zdaniem "nie jest do końca właściwe, aby otrzymał szczepionkę przed innymi osobami, które potrzebują jej bardziej". 🤣 🤣 🤣

Z okazji świąt życzę wszystkim przyszłym zaszczepionym zdrowia.  :kwiatek:
Tak się wetnę miedzy wyznawców szczepionki a wyznawców kultu antyszczepionkowego. Ulotka Pfizera gdyby ktoś chciał się sam zapoznać z danymi, które są dostępne. Lektura ulotki ludzi, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z GLP i badaniami laboratoryjnymi może skłonić do zastanowienia się nad warunkami i metodami pracy koncernów farmaceutycznych, bo podczas gdy Astra Zeneca pomyłkowo podała części ochotników 1/2 dawki, z tej ulotki wynika, że dla równowagi Pfizer zaaplikował pomyłkowo dawkę podwójną. Na szczęście, nie miało to żadnego znaczenia. Uffff.  Niby nie zaskakujące, bo przecież dawka nie jest indywidualizowana choćby na wagę pacjenta, ale szczęśliwym trafem tyle nowych informacji za jednym zamachem uzyskaliśmy. A osoby pracujące w certyfikowanych laboratoriach wiedzą, że jednak takie pomyłki nie zdarzają się nagminnie, ot, zbieg okoliczności. No nic, zobaczymy czy inne leki, choćby przeciwnowotworowe, czekające na rejestrację latami też będą mogły teraz skorzystać z szybkiej ścieżki, zamiast rejestrowania jako suplementy diety.
Charakterystyka produktu leczniczego to nie jest ulotka dla pacjenta.
Jaki lek przeciwnowotworowy został dopuszczony na rynek jako suplement diety?
O błędach zdarzających się w laboratoriach czy u wytwórców leków mogłabym napisać książkę 😉
Fascynujące jest jak wielu ekspertów w dziedzinie farmacji klinicznej nagle nam się objawiło.
A gdzie można znaleźć takie informacje jeśli nie w linkowanej ulotce? MZ podaje, że w internecie ma sobie pacjent poszukać jaki jest skład szczepionki aby sprawdzić, czy jest się uczulonym na którąś z substancji pomocniczych, albo na substancję czynną. W zasadzie ciekawe, ile osób ma wiedzę o potencjalnym uczuleniu na mRNA z modyfikowanymi nukleozydami (nie, w tej charakterystyce nie ma, które konkretnie modyfikacje są użyte, ani jaka jest czapeczka), który jest substancją czynną. Chciałabym mieć możliwość otrzymania informacji od dysponujących tajną wiedzą specjalistów od farmacji klinicznej (ot choćby, co było placebo? liposomy bez mRNA, z mRNA o innej sekwencji, coś innego?), ale jak widać można być albo wyznawcą bezrefleksyjnym, albo opowiadającym bajki zakręconym, jak ci ludkowie od filmików o PCR.
Natasha, nie wiem, która substancja potencjalnie antynowotworowa została dopuszczona jako suplement diety (patrząc po reklamach imię ich jest legion), ale sposób rejestracji suplementu jest o niebo szybszy, też nie wiedzieć czemu, i może być sposobem skrócenia ścieżki. W przypadku leków przeciwnowotworowych w zasadzie pacjent nie ma żadnej alternatywy, albo potencjalny lek mu uratuje życie, albo i tak ma krótką perspektywę. To nie jest prawdopodobieństwo czy się zarażę, czy będę bezobjawowy, czy przejdę łagodnie. To mocno zmienia perspektywę i ważenie ryzyka. Bo i działamy na etapie leczenia, a nie prewencji. I Natasha, jako jak rozumiem specjalista od farmacji klinicznej, czy mogłabyś mi wyjaśnić wątpliwość, czy wieloletni proces dopuszczania leków jest tylko i wyłącznie spowodowany skalą? Że ograniczeniem jest to, że nie ma możliwości w krótkim czasie przetestowania leku i placebo na wystarczającej ilości pacjentów, bo liczba osób z daną chorobą ogranicza? 
Jabberwocky - sprawisz wrażenie że wiesz o czym piszesz ale po przeczytaniu tego uważnie, mając minimalną wiedzę w tym temacie okazuje się, że jednak nie zbyt dobrze się orientujesz - mieszasz pojęcia a niektórych punktach zdajesz się oderwany od rzeczywistości..
1. Linkowany dokument nie jest ulotką dla pacjenta.
2. Obawiam się że nigdzie nie otrzymasz bardziej szczegółowej informacji niż ta, zawarta w linkowanej charakterystyce produktu leczniczego. Komplet informacji o tym jak dokładnie tworzona była ta szczepionka ma do wglądu Europejska Agencja Leków (szczepionka została zarejestrowana w procedurze centralnej) ale nie podzieli się tą informacją, bo stanowi ona tajemnicę przedsiębiorstwa.
3. Jeśli informacje o substancjach przeciwnowotworowych czerpiesz z reklamy, to daleko nie zajdziesz.
4. Procedura dopuszczenia do obrotu suplementu diety nazywana notyfikacją ogranicza się do poinformowania właściwego urzędu o zamiarze wprowadzenia do obrotu tego właśnie suplementu. Częściowo wynika to z tego że suplement ma za zadanie uzupełnić ewentualne braki w diecie a nie leczyć, czyli jego użycie nie ma potencjalnie szkodliwego dla zdrowia i życia działania.
5. Procedura rejestracji leku zajmuje tak dużo czasu, bo wymaga szczegółowej oceny całego procesu opracowywania leku przez specjalistów dla każdego z jego etapów - jest czasochłonna i zasobochłonna. W przypadku szczepionki na chorobę, która od marca paraliżuje zdrowie publiczne, procedura została przyspieszona kosztem innych działań. W UE szczepionka została dopuszczona do obrotu warunkowo - to nie jest standardowe dopuszczenie do obrotu.
6. Mylisz procedurę rejestracji - przeprowadzaną przez urząd (w Polsce URPL) z procedurą badań klinicznych (przeprowadzaną przez firmę farmaceutyczną), która również jest procedurą długotrwałą. W przypadku tej szczepionki trudno mówić o małej ilościowo grupie badanych ale już brakuje badań na konkretnych grupach - np. dzieci, kobiety ciężarne, czy chorzy z zaburzeniami odporności. Standardowo badania kliniczne obejmują wszystkie potencjalne grupy pacjentów dla których lek ma być dostępny.
7. Na prawdę zakładasz, że jeśli któraś firma farmaceutyczna odkryje skuteczną substancje przeciwnowotworową, to narodowe lub międzynarodowe organy kompetentne będą zwlekać z jej zatwierdzeniem? Spisek rządów? Spisek big pharmy?
"Cześć, jestem zawodową pielęgniarką w Nashville, Tennessee i nazywam się Khalilah Mitchell. Chciałam wam opowiedzieć o szczeplonce na cov33d-19. Przyjęłam ją ostatnio. Po niej czułam się dobrze, ale w ciągu 3 dni poszłam do lekarza, ponieważ miałam problem z twarzą. Cała lewa strona twarzy doznała porażenia Bell'a i jak widziecie nie mogę się uśmiechnąć. Próbuję się uśmiechnąć i czuję zakłopotanie. Chciałam wszystkich poinformować, że ta szczeplonka jest czymś najgorszym i nikomu bym jej nie poleciła, nawet swojemu największemu wrogowi. Proszę, Ameryko, my ich nie obchodzimy! Nie przyjmujcie tej szczeplonki!"

https://newtube.app/fake_pandemic/tiJz49z
Serio ktoś traktuje tego typu materiały jako rzetelne źródło informacji?

Mi być może uda się zaszczepić w pierwszej kolejności w grupie 0  😅
Droga moderacjo!

Czy naprawdę musimy polegać na tym, że za kazdym razem ktoś z użytkowników będzie syzyfową pracą prostował te wypociny?
Czy naprawdę uznajemy, że niechciane reklamy na tym forum są większym problemem i poważniejszą "niedogodnością" niż spamowanie takim gównem jak powyżej, po kilka razy na każdą stronę? Czy możemy wreszcie zrobic coś Z TYM TROLLEM?

Ekhem jak chcesz słuchać tylko jednej poprawnie politycznej wersji, to po co tu wchodzisz? Włącz sobie TVP, TVN tam cię nakarmią odpowiednio.  🤣
galopada_   małoPolskie ;)
27 grudnia 2020 14:53
A ja po kilkudniowym rozeznaniu jestem coraz pozytywniej nastawiona do szczepionki. Bardzo mi się podoba koncepcja wykorzystania mikro RNA. Może się okazać, że ten rodzaj szczepionki będzie bezpieczniejszy niż jakokolwiek inny do tej pory  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 grudnia 2020 15:35
Dołączam się! Portale społecznościowe już blokują fejkowe newsy.
Czekam na wytyczne mojej lekarki. Jeśli powie, że to dla mnie OK i że warto, to ja też się zazczepię czym prędzej. Bo ja też z autoimmuno team i na leczeniu immunomodulującym – więc kilka wątków więcej: czy mogę się szczepić przy moich lekach (co prawda nie immunosupresja, ale jednak okolica), i czy jest szansa, że wytworzę przeciwciała (ale to pewnie najwyżej nie).
jakby nikt nie karmil trolla to by umarl juz spokojnie ze dwa lata temu, a tak to świr ma poklask i znajduje sobie coraz to nowe tematy w których moze kłamać dowoli..
drabcio, no nie do końca się zgadzam... Po pierwsze obserwuję to zjawisko spod ignora już od dłuższego czasu i w tym wątku jemu kompletnie zwisa, czy ktoś na te wysrywy umysłu reaguje czy nie. Po drugie, nie przerzucajmy odpowiedzialności na innych użytkowników - trolling jest zabroniony regulaminem na tym forum. Po trzecie, no w innym temacie możnaby olewać do skutku, ale tutaj te żenujące pseudonewsy są szczególnie szkodliwe, zwłaszcza że to co już opublikowane, nawet jeśli sprowadzone do parteru, nie znika. Co właśnie razi mnie najbardziej, w kontekście tego jak reagujemy na tym forum na spam i marketing szeptany.
Ekhem ja jestem za tym żeby osoby które chcą niech się szczepią. Jest też cześć niezdecydowanych i dzięki takim jak wy może uda się przekonać do szczepienia. Ktoś musi sprawdzić jak ta szczepionka będzie działała na osoby z chorobami przewlekłymi, na kobiety w ciąży itd. Producent tego nie zrobił, dla dobra nauki ktoś to musi zrobić.  😉
galopada_   małoPolskie ;)
27 grudnia 2020 17:04
Zdrowykoń, widać właśnie jaką wiedzą w tym temacie dysponujesz. Badanie Pfizera obejmowało osoby z chorobami przewlekłymi w tym zakazone wirusem HIV. Tak dla przykładu.

Jak ktoś chce krótki i prosty w przekazie webinar na temat szczepionki z prof. Anną Piekarską to służę linkiem 😉
I osoby które zaszły w ciążę w trakcie badania 🙂
A kiedy normalni będą mogli się zaszczepić?
drabcio, no nie do końca się zgadzam... Po pierwsze obserwuję to zjawisko spod ignora już od dłuższego czasu i w tym wątku jemu kompletnie zwisa, czy ktoś na te wysrywy umysłu reaguje czy nie. Po drugie, nie przerzucajmy odpowiedzialności na innych użytkowników - trolling jest zabroniony regulaminem na tym forum. Po trzecie, no w innym temacie możnaby olewać do skutku, ale tutaj te żenujące pseudonewsy są szczególnie szkodliwe, zwłaszcza że to co już opublikowane, nawet jeśli sprowadzone do parteru, nie znika. Co właśnie razi mnie najbardziej, w kontekście tego jak reagujemy na tym forum na spam i marketing szeptany.


niby zabronione a zgłaszane wielokrotnie (np z watku o copd) jest zupełnie ignorowane przez adminów. złość to jedyne co czuje jak widzę ze zdrowykoń znowu tworzy jakiegoś posta  🤬
dea   primum non nocere
27 grudnia 2020 20:33
[quote author=galopada_ link=topic=103024.msg2957547#msg2957547 date=1609088688]
Zdrowykoń, widać właśnie jaką wiedzą w tym temacie dysponujesz. Badanie Pfizera obejmowało osoby z chorobami przewlekłymi w tym osoby z AIDS. Tak dla przykładu.

Jak ktoś chce krótki i prosty w przekazie webinar na temat szczepionki z prof. Anną Piekarską to służę linkiem 😉
[/quote]
Gdzie służysz linkiem? Chętnie zobaczę.
Też chętnie skorzystam z tego linku. Cały czas się waham co do szczepienia i chcę dowiedzieć się jak najwięcej z pewnych źródeł.
[quote author=galopada_ link=topic=103024.msg2957547#msg2957547 date=1609088688]
Zdrowykoń, widać właśnie jaką wiedzą w tym temacie dysponujesz. Badanie Pfizera obejmowało osoby z chorobami przewlekłymi w tym osoby z AIDS. Tak dla przykładu.

Jak ktoś chce krótki i prosty w przekazie webinar na temat szczepionki z prof. Anną Piekarską to służę linkiem 😉
[/quote]
Daj źródło na temat jakie osoby obejmowało badanie.

Wypowiedz z 50 doktorów z całego świata.
https://www.bitchute.com/video/1aEGucbfTmmK/
Droga moderacjo!

Czy naprawdę musimy polegać na tym, że za kazdym razem ktoś z użytkowników będzie syzyfową pracą prostował te wypociny?
Czy naprawdę uznajemy, że niechciane reklamy na tym forum są większym problemem i poważniejszą "niedogodnością" niż spamowanie takim gównem jak powyżej, po kilka razy na każdą stronę? Czy możemy wreszcie zrobic coś Z TYM TROLLEM?
Droga Moderacja czyta i jest żywnie zainteresowana ładem i porządkiem na forum jak również Koronowirusem.
Jeszcze raz wnikliwie przestudiowałam regulamin aby podpiąć to co robi Zdrowykoń. Jak wiadomo paragraf musi się znaleźć...

😂 Można oczywiście wypowiedzi Zdrowykoń podpiąć do trollingu - byłoby to najbardziej przez Was oczekiwane.

Jednocześnie nigdy nie osiągniemy konsensusu pomiędzy KuloZiemcami i PłaskoZiemcami. 👍
Bo każdy ma swoje racje.

Proponuję Zdrowykoń weź się lekko w cugle bo zgłoszeń na Ciebie wiele - przyswój, że Twoje wypowiedzi są traktowane jako atak - może nie warto oświecać wg. Ciebie nieoświeconych? Po co dyskutujesz z ludźmi, których nie sposób przekonać do swoich racji?

Także Droga Reszto Interlokutorów - każdy ma swoje zdanie na temat szczepionki - częśc polega na opiniach mądrych głów, część na fake newsach - nie nam to oceniać...
Każdy jest inny - i betonów ani z jednej strony - ani z drugiej nie da się przekonać!  🏇

Ja na przykład czekam na Epickie Zakończenie Roku - i wylądowanie kosmitów. Oni muszą to zrobić!

Reasumując: proszę wziąć głęboki oddech, a nawet dwa i zastanowić się czy ta dyskusja ma sens?

/ewentualnie mogę się wqrwić i pobanować wszystkich/  😜 😜 😜

No, to teraz się dopiero zacznie. Cool.
Nie zamierzam dalej dyskutować w takim razie, ale chce powiedzieć że sprowadzenie tego do konfliktu między zwolennikami i przeciwnikiem szczepionki jest słabe i zupełnie omija istotę problemu. Sporo osób w tym wątku wyrażało sceptycyzm wobec szczepionki i żadna z nich nie została (wielokrotnie) określona trollem. Tu niczego nie trzeba "podciągać"  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 grudnia 2020 13:57
Dodofon, fejk newsy powinno się tępić i ja jestem za wprowadzeniem takiego wpisu do regulaminu.
Galopada ja rowniez poprosze o link.
Ja namawiam do tego, żeby te gównoźródła nadal zgłaszać, nawet jeśli pozornie nie daje to skutku. Żeby za chwilę nie było argumentu, że to przeciez takie nieistotne, bo prawie nikomu nie przeszkadza .

A regulamin chyba warto jednak odświeżyć i doprecyzować, skoro sa problemy z definicją treści w nim zawartych. Zwłaszcza, że 10 lat temu w Internecie trochę inne czasy były 😉
Dodofon, fejk newsy powinno się tępić i ja jestem za wprowadzeniem takiego wpisu do regulaminu.


Ja również. Jak na razie można sobie dowolnie tępić dziewczynkę, która nie doczyta, że nie można postu pod postem albo dwóch takich samych postów w dwóch wątkach i wręcz można ją pogonić z forum zamiast uprzejmie napisać, gdzie może znaleźć instruktora i żeby więcej tak nie robiła za to niektóre trolle i płaskoziemcy mają się na tym forum świetnie.
Przecież można wcisnąć ignora, jak ktoś nie chce czytać takich treści.
ZdrowyKon mimo, że ma poglądy niezgodne z moimi to w sumie nie widzę powodu dla którego miałby tu nie pisać, po to jest forum chyba?
On wierzy w te głupoty, które przytacza, tak jak Wy ( My) wierzymy w naukę i fakty naukowe.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 grudnia 2020 14:33
Perlica, bo fakenewsy są szkodliwe. Dla ludzi, którym się chce szperać w necie i robić fact checking nie, ale dla ludzi, którzy to potem powtarzają, już tak. Te pierdoły mają realny wpływ na życie ludzi. Ludzi, którzy nie szczepiąc się, nie trzymając dystansu i nie nosząc maseczek, zabijają innych.

Przedwczoraj moja znajoma osierociła dwójkę dzieci. Zdrowa, w sile wieku. Taki ten covid niegroźny.

Jesli ktoś uważa, że zdublowany wątek jest groźniejszy od faknewsów, niech poczyta o wyborach prezydenckich w USA i Brexicie.

http://filozofiawpraktyce.pl/karalnosc-medycznych-fake-newsow/
https://www.press.pl/magazyn-press/artykul/55061,krotki-przewodnik-po-fake-newsach
https://cyberpolicy.nask.pl/fake-news-dezinformacja-w-swiecie-nowych-mediow/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się