Koronawirus

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 grudnia 2020 21:53
Zabijacie żarciem w tym szpitalu!
galopada ale że to pacjent covidowy u Was po ogórku tak? Jezu...ja ogórkami kiszonymi sprawdzałam czy już mi smak wraca...nie zdawałam sobie sprawy że otarłam się o smierć  🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2020 08:27
Przecież od dawna wiadomo, że jedzenie w szpitalach jest fatalne  😂

Przemyślałam sprawę i jednak wolałabym mikrochip od Apple - po telefonie i komputerze zauważam lepsze działanie, szybsze i o aktualizacjach można decydować samodzielnie.
Śmichy chichy, u mnie w pracy mieliśmy nawiązać kontakt z Gatesem w styczniu, a tymczasem pojawiła się nowa informacja, że data jest na razie nieokreślona. Wygląda na to, że prędzej zaszczepię się państwowo niż pracowo.

A wiecie, że wszystkie osoby, które zaszczepiły się przeciwko ospie w 1801 r, nie żyją?  😲 
Pytałam przed chwilą sąsiadki jak u nich w szpitalu że szczepieniem. Tylko część personelu się zaszczepiła, w tym były osoby, które zaszczepiły się z "przymusu" -nie wiem co to oznacza.
galopada_   małoPolskie ;)
31 grudnia 2020 11:15
marysia550, taaaaa.... Z przymusu 😂 u nas też część pracowników szpitala umieszczona w pasach i szczepiona siłą. A później jeszcze kanapka z ogorkiem na dobicie 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 grudnia 2020 11:21
safie, z applem, żeby działało, to będziesz jeszcze musiała dokupić taki dynks za 10 tysięcy 😀 ale za to w kolorze rose gold.

trusia, 100% osób oddychających powietrzem na ziemi  umiera!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2020 11:25
Strzyga, rose gold? To biere, będzie mi do telefonu pasował  😀iabeł:

W temacie: na SOR trafił pierwszy pacjent z powikłaniami po szczepionce. Co prawda to petarda urwała mu rękę, ale to była ta zaszczepiona ręka

🤣
Wtyka z kardiologii/przeszczepiarstwa serca donosi: z lekarzy szczepią się prawie wszyscy (kilka osób przeszło covid, więc są skłonni zaszczepić się później, ustępując miejsca tym nieprzechorowanym). Z pielęgniarek ponoć pół na pół.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 grudnia 2020 21:21
safie, dlaczego mnie to nie dziwi? Ps. Sama do wczoraj miałam rose gold 😀

W temacie, zrobiono badania, pytając antyszczepow, co by ich skłoniło do zaszczepienia, połowa powiedziała, ze kasa 😀
Po dwóch dobach od szczepienia mam tylko lekką bolesność w miejscu wkłucia. Tesciowa to samo 😉
galopada dzięki za info  :kwiatek: Reszta lekarzy z twojego środowiska jak się czuje, jeśli można zapytać? Moja mama idzie na szczepienie we wtorek i trochę się cieszę a trochę martwię, bo z jednej strony będzie chroniona przed zachorowaniem a z drugiej słyszymy że mnóstwo osób z tych co już zaszczepione ma nudności, gorączkę, bóle głowy etc  🙁
feno, to są normalne reakcje organizmu. Część ma stany podgoraczkowe, gorączkę, obrzęk, bolesność w miejscu wkłucia, ból głowy, osłabienie. I DOBRZE. To znaczy że organizm reaguje na szczepionkę. Nie zaleca się przyjmowania leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych (chyba,ze ktoś wali jakimiś ogromnymi goraczkami) 🙂
galopada uff, dzięki, dobrze wiedzieć, żebym nie desperowała w razie czego! Wiadomo, zawsze to lepiej dzień czy dwa z nudnościami niż płuca zepsute przez Covid. Albo i gorzej. Jak cała rodzina będzie już zaszczepiona to odetchnę z ulgą bo od marca nieustanny stres (spotęgowany tym że siedzę za granicą i mam do nich daleko  :icon_rolleyes🙂.
U nas to wszystko musi być "na opak"?
https://tiny.pl/7vs6q
dea   primum non nocere
02 stycznia 2021 09:36
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 stycznia 2021 09:50
dea, mój wykładowca! Genialny koleś!
Ostatnio karierę robi tez Lęcki z mojego LO 😀
W Meksyku 32-letnia lekarka trafiła na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego pół godziny po tym, jak otrzymała szczepionkę przeciwko COVID-19 firm Pfizer i BioNTech - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Wstępną diagnozą jest zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego.

źródło

Zdrowykoń, pojawiam pytanie z poprzedniej strony. No i? W wywiadzie alergia na antybiotyki, w kwestionariuszach są o to pytania. To znaczy że miała zwiększone ryzyko reakcji alergicznej (ciężkiej) na szczepionkę. Ba, nawet jakby tej alergii nie było w wywiadzie to też taka szansa by byla. Po głupich testach prowokacyjnych w alergologii moze dojść do wstrząsu anafilaktycznego i jakoś są one powszechne  😂

Na razie tylko wrzucasz linki z "klikalnymi" tytułami  🤣

Melduje, ze i u mnie i teściowej bolesność w miejscu wkłucia zniknęła. W całym moim szpitalu i w powiecie teściowej bez niepokojących działań niepożądanych 🙂


Moja kolezanka miała ciężką reakcje alergiczna po zjedzeniu mandarynki z Auchan. Idąc twoim tokiem myslenia należałoby wyciąć wszystkie drzewka mandarynek i zlikwidowac sklepy Auchan  a sprawę oczywiście nagłośnić w mediach  🏇
Jestem zniesmaczona, znajomi polecieli teraz do Egiptu. Po pierwsze z lewymi testami (można pobrać w necie i wpisuje się własne dane), a po drugie wrócili chyba wczoraj i straż graniczna na lotnisku w Warszawie nie zdecydowała o ich kwarantannie (zgodnie z zapisem o uczniach przyjeżdżających do Pl w celu nauki). To jest żenujące.
Gillian   four letter word
03 stycznia 2021 10:16
anai, można się na tym przejechać elegancko jak trzech kierowców zatrzymanych w Danii na lewych testach. 3 miesiące do odsiadki 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 stycznia 2021 11:31
anai, to tak jak nagle spora część instagrama ma rodzinę/ znajomych/ własne domy w górach  😁 problem tylko pojawia się, jak ktoś niezbyt lotny oznaczy miejsce noclegu  😂
Jestem zniesmaczona, znajomi polecieli teraz do Egiptu. 


Moje szefostwo było już dwa razy  🙄
I o ile w sumie mnie to nie rusza, tak bawi i żenuje mnie taka hipokryzja. W pracy zabraniają nam jeść obiad z inna osoba niż się siedzi w pokoju (mimo, że w ciągu dnia i tak mamy kontakt między sobą). Robi się wielka afera i wyrzucają do domu ludzi z katarem...
[quote author=anai link=topic=103024.msg2958201#msg2958201 date=1609663110]
Jestem zniesmaczona, znajomi polecieli teraz do Egiptu. 


Moje szefostwo było już dwa razy  🙄
I o ile w sumie mnie to nie rusza, tak bawi i żenuje mnie taka hipokryzja. W pracy zabraniają nam jeść obiad z inna osoba niż się siedzi w pokoju (mimo, że w ciągu dnia i tak mamy kontakt między sobą). Robi się wielka afera i wyrzucają do domu ludzi z katarem...
[/quote]

Ich hipokryzja? Oni tylko się muszą dostosować do aktualnych przepisów.


Seeerio jakby akurat jeżdzenie za granice było największym powodem roznoszenia się koronawirusa XD
Jak wiadomo wirusy równiez mają paszporty i dopóki nie przekracza się granicy swojego Państwa to jest cacy.

Ja byłam w tym roku na trzech wyjazdach za granicę - przy waszych standardach powinnam się co najmniej dać zastrzelić w ramach kary 😜
Mi nie chodzi o jeżdżenie za granicę, tylko o fałszerstwo i niekompetencje ludzi pracujących na lotnisku.
W Norwegii akurat importowany wirus to spory procent zakażeń.
[quote author=galopada_ link=topic=103024.msg2958184#msg2958184 date=1609616455]
Zdrowykoń, pojawiam pytanie z poprzedniej strony. No i? W wywiadzie alergia na antybiotyki, w kwestionariuszach są o to pytania. To znaczy że miała zwiększone ryzyko reakcji alergicznej (ciężkiej) na szczepionkę. Ba, nawet jakby tej alergii nie było w wywiadzie to też taka szansa by byla. Po głupich testach prowokacyjnych w alergologii moze dojść do wstrząsu anafilaktycznego i jakoś są one powszechne  😂

[/quote]
No i nic. Ile w Polsce jest osób które mają alergie? Ile osób nawet nie wie?  A nasi lekarze celebryci - szczepić wszystkich.  😉
Ulotka szczepionki w Anglii też troszkę się różni od naszej jeśli chodzi o szczepienie kobiet w ciąży.

A co tam słychać u Tiffany?  😉


https://www.facebook.com/tiffany.dover.520
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2021 18:01
Zdrowykoń, ile osób w Polsce ma alergie na orzeszki ziemne? Ile nawet o tym nie wie? Śmierci po ich zjedzeniu jest setki tysięcy razy więcej niż po podaniu szczepionek! WŁĄCZ MYŚLENIE!

A meta-analysis found that death due to overall food-induced anaphylaxis was 1.8 per million person-years in people having food allergies, with peanut as the most common allergen
Mi nie chodzi o jeżdżenie za granicę, tylko o fałszerstwo i niekompetencje ludzi pracujących na lotnisku.

a to inna bajka  :kwiatek:

wczoraj spotkalam goscia - hippis amerykanskiego pochodzenia. Czekalam na chlopaka pod hotelem Ibis w Pz (nie chcialo mi sie na parking galerii handlowej wjezdzac) i gosciu mnie pyta czy wiem gdzie sa jakies hostele otwarte bo byl w jednym i zamkniety, tu hotel tez zamknięty. Wytlumaczylam mu ze wszystko pozamykane i zapytalam czy nie dostal kwarantanny na granicy - powiedzial ze w sumie tez myslal ze dostanie ale tyllko kazali mu wypełnić jakis papierek i puścili bez gadania XD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się