Koronawirus

dea   primum non nocere
18 lutego 2021 21:05
W tej chwili jadąc do szpitala trzeba się liczyć z tym, że się wróci z koroną. Chorych jest tylu, że i na ulicy ich pewnie mijamy, a do szpitala jadą tacy, co gorzej się czują, jeszcze bez testów, zdecydowanie większa szansa... u nas w rodzinie też się ostatnio pojawił covid z podobnym scenariuszem. Taki mamy klimat 🙁 Nasza kulawa służba zdrowia nie ma szansy tego ogarnąć.
hmm w sumie ciekawe - jak ja musiałam pojechać do szpitala to zrobili mi antygenowy na wejściu i potem dodatkowo PCR.
Babcie wywieźli do innego miasta do szpitala covidowego na oddział chirurgii gdzie dalej ją diagnozują i leczą. Przynajmniej tyle..
Jakie to fajne uczucie uratować komuś życie.
Pacjet 82 lata  od początku lutego zapalenie płuc, w piątek saturacja spadła na 60 parę, obustronne zapalenie płuc. 24 godziny saturacja 90. Wystarczyła rozmowa  😉 z córką która jest pielęgniarką. Opiszę później.  🏇

No więc, mamy piątek godzina ok 16, wracając do domu po drodze spotkałem sąsiada, zabrałem do sachochodu żeby podwieść. Pod domem sąsiada stoi samochód, sąsiad mówi że jest p. Doktor. Opowiedział co się dzieje. Powiedziałem że w takim przypadku można jeszcze coś zrobić. Po odjeździe p doktor, sąsiadka pielęgniarka z kardiologi,zapłakana przyszła porozmawiać.

Jej mama 82 lata leżącą po udarze po tracheotomi, od początku lutego zapalenie płuc. 5 różnych antybiotyków ( dożylnie też) stan się pogarszał, w piątek obustronne zapalenie płuc, saturacja spadła do 60. Od razu po rozmowie dostała kroplówkę, po czym saturacja powoli wzrastała, w sobotę 2 różne i saturacja wróciła na 90. Oddechy się unormowały, ciśnienie też. Zmniejszyła się częstotliwość odsluzowywania z kilku w nocy do jednego.
Sąsiadka nie może uwierzyć że tak szybko jest poprawa.
Ale co było podane ?
Jak załatwisz z modami że mogę napisać i nie będzie bana 😉 to chętnie napisze.
Ja z innej puli tematów. Wiem, że na pewno można wyszukać takie informacje, ale może ktoś ma aktualne info "od ręki".
Jak wygląda obecnie kwestia wypadu do Niemiec ? Jest kwarantanna i inne ograniczenia, czy można pojechać i wrócić bez problemów?
Niemcy bez konsekwencji możesz tylko przejechać tranzytem. W skrócie, w każdym innym przypadku  (nocleg na przykład na terenie Niemiec) wjeżdżając do Niemiec "należy liczyć się co do zasady z:

obowiązkiem dokonania zgłoszenia wjazdu;
wykonaniem testu na obecność koronawirusa;
przebywaniem w kwarantannie."

Podróże są nie zalecane, podczas przejazdu przez Niemcy musisz mieć maseczkę z odpowiednim certyfikatem.
Wracając do Polski samochodem osobowym nie ma kwarantanny. Co innego przy powrocie transportem zbiorowym.
anai, dzięki. Czyli nawet kombinująć z noclegiem przy granicy, wypad na dzień do Niemiec i powrót do kraju (w sensie, że bez noclegu tam) i tak bym się złapała w kwarantannę, bo nie udowodnię, że to tranzyt i jadę gdzieś tam. Mówię o podróży swoim autem. :/ ech. Uniknę kwarantanny powrotnej, ale z wjazdem problem. :/
Ciągle rozważamy wyjazd na narty, więc śledzę różne fora dotyczącepodróży po Europie i jest różnie. Niektórym się upiecze, a inni mają dokładne kontrole i niezłe cyrki. Także mogłoby się udać, ale pewności nie ma. Sprawdź jeszcze na stronie rządowej wyjątki od kwarantanny (tam jest właśnie tranzyt oraz ruch przygraniczny itp.)
gov
galopada_   małoPolskie ;)
22 lutego 2021 19:06
anai, my czekamy z niepokojem na informacje bo mamy wyjechać na narty w piątek  😵 nigdzie nie widzie informacji dla osób zaszczepionych  🙄
Teraz raczej nie będzie żadnych udogodnień dla zaszczepionych. W Niemczech mówią, że coś takiego wprowadzą dopiero jak wszyscy będą mieli możliwość zaszczepienia się. Wprowadzenie tego teraz byłoby nie fair w stosunku do tych, którzy chcą się zaszczepić, ale są na końcu kolejki i mogłoby prowadzić do oszustw.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2964985#msg2964985 date=1614014981]
Jak załatwisz z modami że mogę napisać i nie będzie bana 😉 to chętnie napisze.
[/quote] Napisz proszę na priv. Tak będzie łatwiej i zdecydowanie bezboleśnie
Poszło, miłej lektury.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2965047#msg2965047 date=1614066458]
Poszło, miłej lektury.
[/quote]
Mogę też prosić?
Z góry dziękuję.
Witam! Czy jeśli mam szczepienie a przyjedzie osoba z zagranicy, która musi odbyć kwarantanne, ja też takową muszę? Czy z racji posiadania szczepionki są jakieś przywileje z tego tytułu?
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2965047#msg2965047 date=1614066458]
Poszło, miłej lektury.

Mogę też prosić?
Z góry dziękuję.
[/quote]
Miłej lektury.

Klami Wszystko zalezy do jakiego landu sie wybierasz, ale nie odwiedzajac rodziny pierwszego stopnia musisz zglosic wjazd w Gesundheitsamt i odrazu udac sie na kwarantanne. Testujesz sie dwa razy.

Polska dodatkowo wprowadzila obowiazek kwarantanny przy wjezdzie, wiec przekraczanie granicy PL-DE to maly horrorek. Wlasnie musielismy zrezygnowac z krotkich odwiedzin u rodzicow 🙁
anai, dzięki. Będę śledzić.

Pandurska, aha..... dzięki za info. Przynajmniej wiem, że mam problem. Potrzebuję udać się do naszych sąsiadów na dosłownie parę godzin, może pół dnia. :/ Nie ma opcji, że dla tych paru godzin wygospodaruje sobie 10, czy ile tam dni ma kwarantanna. Miałam nadzieję, że może jest chociaż tak, że robisz test przed wjazdem i jak jest ok, to spoko.
Klami Poszukaj sobie jeszcze dokladnych informacji, bo moze faktycznie, gdy jest to pare godzin, to nie bedzie problemu. Jeszcze do poniedzialku bylo tak, ze ruch przygraniczny odbywal sie wlasciwie bez ograniczen. Mozna bylo poruszac sie miedzy krajami dosc swobodnie zachowujac granice 24h pobytu na danym terenie. Ale jak jest teraz...szczerze? Nie moge nadazyc w zmieniajacych sie przepisach. Moi rodzice mieszkaja na terenie przygranicznym wlasnie i do tej pory mogli podjechac na niemiecka poczte i np. wyslac nam paczke. Teraz juz chyba nie, ale jestesmy w trakcie dowiadywania sie  🙄

Nie wiem, co ci potrzeba, ale jesli jest to jakas rzecz, ktora mozna przyslac, to pisz. Cos sie pomysli 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 lutego 2021 12:09
Pandurska widzisz a ja od poczatku nowych obostrzeń, jakos koniec października,  juz na pocztę do Niemiec nie pojade 🙁  To zalezy od Landu, bo Baden Württemberg ma takie ograniczenia, ze wyskoczenie na pocztę nie jest ważnym powodem i tak normalnie szlag mnie trafia od miesięcy  👿 bo juz nawet nie chodzi mi o sklepy, ale kurde chciałabym pare rzeczy zamówić...wiadomo, wpuszcza mnie na spokojnie do DE, ale jakby mnie ktoś potem z ta paczka złapał to miałabym problem  🤣 dobrze, ze chociaż na szczescie do mojego dentysty moge jechać ( ale juz nie na czyszczenie zębów, tylko w nagłych wypadkach - No ale  chociaż to dobre 😉 ).
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 lutego 2021 12:57
Kiedy pojawi sie nowe info a propos marcowych obostrzen? Bo nie wiem czy będę mogła wyjechać czy nie, a widzę, że z naszym rządem to jie wiadomo czego spodziewac sie jutro 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 lutego 2021 12:58
Podobno ok. 15 ma być konferencja
Pandurska, ech... napisałam pw. Problem w tym, że raczej muszę się tam udać. W dodatku widzę, że chodzi o jeden z tych landów które mają większe obostrzenia niż ogół kraju.

Pati2012, szczerze ? Jak pokazał nam poniedziałek, to możemy sie obudzić z nowym rozporządzeniem wcześniej nawet niezapowiedzianym. Także... Może niedługo zaczną stosować takie działające wstecz ? W sumie jedno już takie wsteczne wypuścili...... :/
Podobno ok. 15 ma być konferencja

I coś się zmieniło czy tylko warmińsko-mazurskie oberwało?
Ja słyszałam, że od soboty mają wejść jakieś zmiany  👀
To,że maski trzeba nosić , a nie można przyłbic czy chustki.
dea   primum non nocere
25 lutego 2021 06:06
Jest to gdzieś napisane? Na gównostronie rządowej tylko o zasłanianiu. Słyszałam, że maseczki wielorazowe też zakazane? Niech się wypchają, środowiska mi szkoda. Dalej nie idę. Będę robić to co dotychczas...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 lutego 2021 06:19
dea Mówili jedynie, że rekomendują maseczki [s]jednorazowe[/s] chirurgiczne. Nakazu nie ma.
dea, na tej stronie gov coś tam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 lutego 2021 11:37
dea - nie ma nakazu noszenia maseczek jednorazowych, chirurgicznych i w górę. Natomiast od soboty będzie zakaz noszenia przyłbic, szalików, kominów czy bandam/chust jako osłony nosa i ust. Tylko maski.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się