Koronawirus

efeemeryda   no fate but what we make.
25 lutego 2021 11:39
I to jest akurat jedna z naprawdę lepszych rzeczy jakie zostały wprowadzone.
efeemeryda, dobrze to by było jakby pilnowali czy ludzie noszą cokolwiek jak trzeba a nie na brodzie. Na dworze jak nie ma ludzi to mi to bez różnicy, ale w komunikacji, w sklepach... no serio wszyscy biedni się duszą?
efeemeryda   no fate but what we make.
25 lutego 2021 12:48
Magda masz racje. Te nochale na wierzchu doprowadzają mnie do szału.
dea Mówili jedynie, że rekomendują maseczki jednorazowe. Nakazu nie ma.



A dlaczego jednorazowe mają lepiej chronić niż wielorazowe?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 lutego 2021 13:38
Przez wielorazowe najczęściej uważa się bawełniane, które "przepuszczają". Za jednorazową uważa się chirurgiczne. Bardziej powinnaś zapytać czym się rożni bawełniana maseczka od bawełnianego komina/szalika bo już tu różnicy nie ma chyba. Tylko nie pytaj mnie bo to nie ja wymyślam te rozporządzenia.
Czyli takie zielonkawe jednorazowe to chirurgiczne?

U mnie w pracy dają bawełniane z "nadzieniem" w środku, taką dodatkową warstwą, czyli w sumie mam 3 warstwy.


Jak dla mnie to kolejne rozporządzenie, gdzie sensu się nie doszukasz.   
Ja już sama nie wiem jak to jest z tą transmisją wirusa, tu niby mówią że buffy i kominy nic nie dają, a my w pracy siedzimy bez niczego i nikt nie choruje... Ba, nie ma wysypu L4 czy dziwnych infekcji - raz koleżance zatoki zawaliło, ja miałam półpasiec a kolega grypę żołądkową.
Jak to nie ma sensu?  😉 🤣

Ooo rannnyyyyy
W kilku krajach azjatyckich od poczatku pandemii wymagane byly maseczki ffp2 badz lepsze bo nie przejeli sie zaleceniami who i maja wieksze doswiadczenie z maseczkami i pandemia.
Ale na pewno to Kulczyk im kazał.
Tylko jakos dziwnym trafem w tych krajach ilosc zakażeń jest o rzad wielkosci mniejsza niz w Polsce, a zycie toczy sie normalnie.
Skończyłem rozmawiać z sąsiadką, był dzisiaj doktor, 82 latka osłuchowo czysta.


Strzyga, Galopada gdzie jesteście?  😉
dea   primum non nocere
26 lutego 2021 05:17
Nie ma sensu wprowadzać maseczek chirurgicznych, dopóki ludzie noszą zwykłe jako osoby brody. Wyłącznie produkcja śmieci.
efeemeryda   no fate but what we make.
26 lutego 2021 07:59
Kto z Was był szczepiony astra zeneca i może opowiedzieć jak to zniósł ?
Zastanawiam się czy jeden dzień wolnego w pracy mi wystarczy  🤣
Nie ma sensu wprowadzać maseczek chirurgicznych, dopóki ludzie noszą zwykłe jako osoby brody. Wyłącznie produkcja śmieci.


Właśnie przeczytałam artykuł o rodzajach maseczek. W tym zastosowaniu, o jakim mówimy, nie m różnicy, czy jednorazowa chirurgiczna czy wielorazowa bawełniania. W skrócie żadna z nich nie filtruje, tylko rozprasza na boki to co wydychamy i jest mizerną ochroną przed tym, co wdychamy. Maseczki chirurgiczne służą temu, żeby lekarz nie chuchał pacjentowi w otwartą ranę, a nie żeby pacjent nie chuchał na lekarza.  W dodatku na sali chirurgicznej jest stała wymiana powietrza.

Edit:
Wczoraj szłam koło znanej warszawskie restauracji. Było ciepło, więc tłumy wyległy. Ludzie nakupowali na wynos, a potem z tym wynosem rozsiedli się koło restauracji - na ławkach, schodach, krzesełkach. Ani masek, ani dystansu. Wydaje mi się, że w knajpie by było bezpieczniej, bo tam by ktoś był, kto pilnuje porządku. I dezynfekuje stoliki. Ławki przed knajpą raczej nie są dezynfekowane. Nasz wspaniały rząd zamiast wprowadzania kolejnych zarządzeń mógłby zająć się egzekwowaniem tych, które obowiązują.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2965376#msg2965376 date=1614280896]
Skończyłem rozmawiać z sąsiadką, był dzisiaj doktor, 82 latka osłuchowo czysta.


Strzyga, Galopada gdzie jesteście?  😉
[/quote]

Czy ktoś wie co stało się ze Strzyga i Galopada zaczynam się martwić  😉 mam nadzieję że to nie skutki uboczne szczepionki.  😉 🤣
Kto z Was był szczepiony astra zeneca i może opowiedzieć jak to zniósł ?
Zastanawiam się czy jeden dzień wolnego w pracy mi wystarczy  🤣


to zależy...u nas w pracy, na grupę 10 osobową- 6 musiało odleżeć 2-3 dni, 4 osoby super, żadnych objawów 🙂 Ja 2 dni gorączka 38, dreszcze, brak apetytu. Mimo wszystko nie żałuję, da się ogarnąć. 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2021 07:34
bambini dzięki  :kwiatek:

Ogarnąć ogarnę na pewno, nastawiam się, że będę w grupie bezobjawowej. Wole inaczej spożytkować wolny wtorek niż leżąc  😜
dea   primum non nocere
27 lutego 2021 08:41
U nas szczepili nauczycieli w szkole. Statystyki podane przez dyrekcję: 15 osób, tylko 3 przyszły do pracy, z czego 2 wykruszyły się drugiego dnia 😉 ale po 3 dniach przyszli wszyscy. Gorączka, ból głowy, osłabienie. Idzie przeżyć, ale na kolejne dni lepiej nic ważnego nie planować.
Moja matka w wieku 83 lata i jej siostra 79 zostały zaszczepione w srodę. Objawów brak
dea   primum non nocere
27 lutego 2021 08:53
Starsi ludzie to chyba pfitzer albo moderna raczej? A pewnie było o astrę...
rybka   Różowe okulary..
27 lutego 2021 08:58
W poniedziałek mam być szczepiona Astrą (pierwsza dawka), więc mogę później podzielić się wrażeniami.
Kto z Was był szczepiony astra zeneca i może opowiedzieć jak to zniósł ?
Zastanawiam się czy jeden dzień wolnego w pracy mi wystarczy  🤣


Kuzyn i jego partnerka - on żadnych objawów, ona przez jeden dzień miała 39 stopni.
efeemeryda, - mama mojego P. - pierwsza dawka nic, druga dawka 2 dni ledwo żyła, gorączka+mega osłabienie.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2021 15:07
Dziękuje za liczny odzew  😉 zobaczymy w poniedziałek jak to będzie u mnie.
A mnie zastanawia, dlaczego nauczyciele akademiccy są szczepieni, a studenci nie?  Wydawać by się mogło, że logiczne jest, żeby obie grupy były szczepione równolegle, skoro nauczyciele akademiccy są po to, żeby uczyć studentów (wiem, że nie wszyscy, ale większość, o zasadę mi chodzi, a nie poszczególne przypadki). Nie sugeruję też, że nauczycieli akademickich nie należy szczepić razem z innymi nauczycielami, ale kogo mają uczyć, skoro studentów na razie się nie szczepi? 
Bo jak zachoruje student, to zachoruje student, a jak zachoruje wykładowca, to nie będzie zajęć?
Ale zajęć i tak nie będzie, bo bez studentów nie ma zajęć.
Spoko, już doradca rządu mówi, że jednak trzeba wstrzymać szczepienia nauczycieli wszystkich i szczepić nawet ta Astrą seniorów. Także pewnie zaraz wstrzymają.
Na razie to moja babcia miała termin na 2 szczepionkę na dziś i odwołali, bo nie ma szczepionek....także tego.
Zmarnuje się 1 dawka pewnie i na tym się skończy szczepienie w naszym wspaniale zarządzanym kraju.
Spoko, już doradca rządu mówi, że jednak trzeba wstrzymać szczepienia nauczycieli wszystkich i szczepić nawet ta Astrą seniorów. Także pewnie zaraz wstrzymają.


No właśnie. Ta szczepionka była testowana w grupie 18 – 55 lat, powyżej jest mało danych. Nasz rząd zadecydował, że do [s]60[/s] 65, a teraz rozważają szczepienia do [s]65[/s] 69. Jednocześnie był pomysł (nie wiem, czy umarł, czy jest realizowany), żeby ileś tych szczepionek sprzedać na Ukrainę.  


Edit: poprawiłam wiek
Efemeryda,jak po szczepionce? Ja jestem po pierwszej dawce astry.objawy bardzo silne 2,3 dni.goraczka 38-39 I STRASZNE BÓLE mięśni.Chyba nigdy takich nie miałam,wyłam z bólu.pozniej bez bóli i gorączki ale mega osłabienie i zawroty głowy.do tego spuchnięte przedramię, powiększone węzły chłonne pod pachami i odczyn jak szklanka przez kilka kolejnych dni.teraz po 10 dniach,ciągle odczyn wielkości jajka...ogólnie nie spodziewałam się, że przejdę tak ciężko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się