Koronawirus

TRATATA, też znam i to kilka osób zaszczepionych, które albo nie dostały skierowaniach na test albo - i to jest hit- dostały skierowanie, a później telefon z Sanepidu z informacją, że jeśli są zaszczepieni, mają na test nie przychodzić, skierowanie anulowane.
Pracuje w handlu konkretnie spożywka w szczycie pandemii nikt z nas nie był kierowany na testy , na informacje że pracuję w spożywce zawsze odpowiedz Brak wskazań do testowania bez względu na objawy nawet książkowe zawszę to samo
PS czyżby też odgórny zakaz testowania
Ponoc jest zakaz nieoficjalny testowania w podkarpackim. I dlatego lubelskie wypada gorzej. Tymczasem wystarczy za chwile sprawdzic statystki zgonow i wszystko sie wyjasni..
ekwan, taaaak 🤣
efeemeryda   no fate but what we make.
01 listopada 2021 10:33
galopada chyba Tobie współczuje najbardziej jak to czytasz - pewnie czujesz się jak ja czytająca o wczasach sponsorowanych przez Royal Canin 🤣
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 listopada 2021 10:41
efeemeryda, w punkt! 😂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 listopada 2021 11:21
To jak to wytłumaczyć? Dlaczego wszyscy krzyczą, że kolejna fala, obostrzenia, srele morele a na testy wysyłać nie chcą? No kufa o co chodzi? Klasyczne objawy ale jesteś szczepiony to cię nie przetestujemy.
TRATATA, bo "badania kliniczne" (eksperyment medyczny na ludziach) odnośnie tego preparatu ma wyjść zgodny z założęniami producentów i lobbystów.
Ma wyjść, że chorują i umierają niezaszczepieni... a że takie dane są wynikiem nieadekwatnego testowania szczepionych to pal licho.
W sprawi tego wirusa już nie raz dziwkę ze statystyki zrobiono.
Nie testujemy = nie ma pandemii = nie musimy wprowadzac zadnych niepopularnych decyzji typu lockdown.

Czekam na statystki dot zgonow.. tam prawdy nie da sie ukryc. Chociaz pisowcy zdolni do wszystkiego z drugiej strony..
o nie wierzę jakieś przebłyski myślenia ?
Zaraz dostaniecie bana , ja dostałam nawet nie wiem za co na dwa tygodnie jakiś czas temu .
Czytam i nie wierzę
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 listopada 2021 11:11
Ja nie neguje istnienia pandemii ani skuteczności szczepionek. Sama miałam rok temu covida i jestem zaszczepiona. Nie podobają mi się dziwne ruchy władzy, manipulowanie wykresami. Robią to od zawsze, nic odkrywczego ale wkurza mnie to niezmiennie. Brak w tym logiki, poza chęcią przypodobania się wyborcom.

Wystarczy sobie przypomnieć jaki myk odwalili rok temu. 2 tygodnie po strajku kobiet walnięto ponad 80 tys. testów aby wykazać dużą iolść zakażeń i pokazać na TVP.INFO w paskach na dole dużymi czerwonymi napisami "Wzrost zakażeń po strajkach kobiet" . Przekaz był jednoznaczny.
Jak to teraz jest z wynagrodzeniem za czas kwarantanny? Jest 100%platne? . Próbuję cokolwiek znaleźć i jedynie że podmioty lecznicze mają tak płatne znalazłam. Wydaje mi się że jako fizjoterapeuta w sanatorium powinnam miec tak wypłacone. Ale nie wiem jak to się ma w rzeczywistości.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 listopada 2021 22:54
siwaaa, chyba tak jak L4
siwaaa, ja byłam na kwarantannie 3 tygodnie i miałam 100 %, ale musisz się zgłosić przez sanepid. Bo lekarz daje Ci L4 i masz 80 %. Chyba, że teraz coś nagle zmienili.
Mam kwarantannę od 12.11. Czekam na wynik testu. L4 mi lekarz nie dał, tylko od razu wypisał skierowanie na test i automatyczne ma się wtedy kwarantannę. Ale właśnie nie mogłam się doszukać jak jest płatna.
Niestety wszędzie jest tak niejednoznacznie opisane. Też szukałam, ale po pasku wypłaty wywnioskowałam ze dostałam 100 %. Tylko ja byłam na kwarantannie kwiecień/maj.
Mogli by napisać jak krowie na rowie, kwarantanna 100 % :P 😉
Post został usunięty przez autora
Pozjadało mi poprzednia wiadomość. W edycji nie chciało się dodać.

Mam jednak pozytywny wynik. Nie fajny prezent na ur. 🙁 miałam nadzieję że będzie inaczej. No nic. Po odpoczywam do następnej niedzieli, jakos zleci. A kierowniczka rozwiała moje wątpliwości. Będzie 100% platne.
Ale to jak kwarantanna 100% płatna? To się tyczy jakiejś konkretnej grupy zawodowej? U mnie w pracy wszyscy, co na kwarantanne mieli skierowanie to płatne tak jak chorobowe 80%. Żadnego blankietu ZLA nie było, tylko z sanepidu info.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 listopada 2021 14:19
martrix, na pewno można się porozumieć z pracodawcą i na kwarantannie mieć pracę zdalną, jeżeli ktoś się dobrze czuje.
Możliwe że jako podmiot leczniczy mam 100%. Jesteśmy po części najbardziej narażeni. Jako jedyni ( w mojej pracy) mamy pełny kontakt z różnymi pacjentami. Np. w tym turnusie pokazało jak dużo osób jest pozytywnych. I pomimo kontaktu dalej pracujemy jak pracowaliśmy. No ja akurat sobie odpocznę hihi.

Na początku pandemi było 80% platne za kwarantannę ale po nieb to pozmieniali. Może teraz wszystkie grupy zawodowe mają 100%??
safie, jasne, pod warunkiem, że to realne - magazynierowwi czy operatorowi maszyny nie jestem w stanie tego załatwić 😉
znalazłam tylko taki artykuł: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-od-kiedy-wyzsze-swiadczenia-za-czas-kwarantanny-i-izolacji nie wiem czy weszły te przepisy już, czy nie. Od kwietnia nie miałam u siebie żadnych covidowych ludzi, więc mogło się coś zmienić.
O jeszcze to: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/zasilek-chorobowy-na-preferencyjnych-zasadach-dla-niektorych-ubezpieczonych/2714110
To mogę liczyć na pełna wypłatę, cieszy mnie to. Dzwonił bardzo miły Pan z sanepidu, zebrał wywiad, powiedziałam, że w pracy mamy pacjentów którzy okazuja się zakażonymi. W ten sposób się musiałam zarazić.
Ciekawe czy coś z tym zrobia, dziewczyny pomimo wszystkiego pracuja dalej, nie testują nas...

Mi zmienili kwarantannę na izolacje do 23. To posiedzę dłużej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 listopada 2021 18:56
Nie wiem u kogo zaszczepionych nie testują, ale u mnie i mojego otoczenia, od razu dają testy. Może czas zmienić otoczenie?

Absurd goni absurd w tym kraju. Koleżanka opisywała, że w klasie córki 1 dziecko chore, więc na testy zostały odesłane dzieci w liczbie 3 dodatkowych, bo siedzą blisko, a reszta klasy z tego samego pomieszcenia nie …. Bo nie mają ze sobą kontaktu😝
Perlica tak to właśnie wygląda. Nas nie testują, bo "nie mamy kontaktu z pacjentem pow. 15 min i to bez maseczek". W rzeczywistości wygląda to trochę inaczej. No ale. My jesteśmy odporni na wszystko. Tzn przepraszam ja już nie. Hihi
<br>
Absurd goni absurd w tym kraju. Koleżanka opisywała, że w klasie córki 1 dziecko chore, więc na testy zostały odesłane dzieci w liczbie 3 dodatkowych, bo siedzą blisko, a reszta klasy z tego samego pomieszcenia nie …. Bo nie mają ze sobą kontaktu😝

Perlica, dzieci z klas z pozytywnymi uczniami w ogóle nie testują, chyba że są po prostu chore. Nie ma żadnych testów dla dzieci z tej samej klasy , siedzą w domu na kwarantanne tylko. Jest różnie w różnych częściach kraju? 👀
anai, nie mam pojęcia, koleżanka opisywała przykład swojej córki na fb. Powtarzam co tam przeczytałam. Może chodziło o kwarantannę?
Nie ważne, bo czy test czy kwarantannę powinna mieć na pewno cała klasa, bo dzieci się przecież stykają, dotykają , i sa w tym samym pomieszczeniu.
Wow, u nas wszystkie dzieci w szkołach i przedszkolach są testowane 2x w tygodniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się