Koronawirus

Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2020 21:04
Kalisz jest w Wielkopolsce. Ale w Twoim linku mowa o zarazeniu, a nie śmierci. Mam nadzieję, że to jednak fake. Ale i tak mam ciary... Dużo młodych ludzi umiera  🙁
Lotnaa, a jak Twoja pociecha kaszląca się miewa?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2020 21:09
Dane są beznadziejne, bo nie robimy testów, a śmierci nie są zaliczane do statystyk.
A jak mawia mój promotor o danych "śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu".

Jesteśmy manipulowani przez rząd i nie mamy pojęcia jaka jest naprawdę sytuacja.
Lotnaa,
Oby!

Strzyga
Pytanie jak bardzo odbiegają od rzeczywistości, bo to ze nie odbiegają to się nie łudzę.
Pewnie dopiero będzie wiadomo jak będą ogólne statystyki śmiertelności w tych miesiącach.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2020 21:28
Perlica, a dziękuję, lepiej. Krztusiec wykluczony już dawno, czasem jeszcze pokaszluje ale zdecydowanie rzadziej niż 2 tygodnie temu.
Lotnaa, to dobrze, bo ja mam jakiegoś pie....a jak słysze,że kaszel  😂 W takim razie zdrówka  😉


A ktoś wie o co chodzi z tą ucieczką?

klik
Perlica, słyszałam, że personel opuścił szpital po kilku dniach nieprzerwanej pracy. Po prostu nie wytrzymali ze zmęczenia.
A teraz jedna pielegniarka na caly DPS. Tragedia
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2020 22:30
W DPSie w Kaliszu też napięta sytuacja, nie mogą się doprosić o jakiekolwiek testy, więc chorzy są wymieszaniu że zdrowymi. O ile jeszcze ktoś zdrowy pozostał... 🤔wirek:
No wlasnie najgorszy ten brak możliwości odizolowania chorych od zdrowych, nawet nie ze wzgledu na brak testów, tylko, że też trochę czasu mija zanim test pokaże pozytywny wynik.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2020 08:47
Arimona, problemem jest to, że skali taki szary człowieczek jak my tu tu wszyscy, możemy się tylko domyślać.
Tu opinia niemieckiego profesora, odnośnie przyczyn zgonów przy koronawirusie: klik
A tu link do filmiku dziewczyny mieszkającej w Chinach. Warto posłuchać, zwłaszcza ci, którzy uwarzali, że to "władza" spawała ludziom drzwi: klik
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2020 10:11
kittajka, no przepraszam Cię, ale oglądałam dokument na którym władza wyciągała ludzi z domu i tak, spawała drzwi. Tu nawet w migawce masz spawanie.
https://tvn24.pl/najnowsze/ewa-ewart-poleca-koronawirus-w-wuhan-zamkniete-miasto-4517416
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 kwietnia 2020 10:26
kittajka, no oczywiście, że zdecydowana większość zmarłych miała choroby współistniejące plus często do tego podeszły wiek. Mediana dla zmarłych w DE to 82 lata. Ale jest też spora liczba zdrowych i młodych ludzi, którzy reagują nagle i się zwijają z tego świata. Przy obecnej liczbie zakażonych tych przypadków zbiera się całkiem sporo. I jest ich o tyle "wiecej" w naszej świadomości, że obecnie media szybko wylapuja takie rzeczy.
Tak czy inaczej wolałabym nie zachorować...
Strzyga, ale to nie władza. To były samosądy, które absolutnie nie były legalne. Spanikowani ludzie szukali winnych za całą sytuację i w ramach zemsty spawano ludziom drzwi, czy odcinano wodę. Tak samo jak podczas wojny trzydziestoletniej, gdzie palono czarownice, bo przecież ktoś musi być winny.
busch   Mad god's blessing.
13 kwietnia 2020 11:36
kittajka, przecież sama Weronika mówiła że spawała też policja i lokalny komitet osiedlowy (dokładny czas od 13:40 jeśli nie pamiętasz). Jak Ciebie zaspawa dzielnicowy z Twojej komendy policji, to powiesz że władze nie miały nic z tym wspólnego? 🤣
Dokładnie, właśnie skończył się ten reportaż. Była tam policja.
Zrozumialam, że nie robila tego na zlecenie władz. Tak samo jak z wpuszczaniem ludzi z Hubei, władze odgórnie otworzyły granice a policja mimo to nie chciala ich przepuscic
kittajka, oczywiście że większość zgonów to osób chore. Każde zapalenie płuc dla staruszka może być śmiertelne, ale jakoś do tej pory nie zarażał się cały szpital w kilka dni. Poza tym kto teraz nie ma cukrzycy albo nadciśnienia? Prawie każdy po 40, tak samo astma czy alergia.
Poza tym to, że się nie umiera to nie znaczy że choroba u młodych nie powoduje powikłań w postaci np zwłóknienia płuc...
A Weronika sama mówiła wiele razy jak to wyglądało w Chinach i wstawiała filmiku jak ludzie szli z obstawą dezynfekującą ulice po tej osobie, spali ludziom pod drzwiami zeby nigdzie nie wychodzili.
Strzyga, to, że była tam policja, czy komitet osiedlowy, to nie znaczy, że robili to za zgodą władz.
Dla rozluźnienia nastroju: recepta, jak się strzec przed wirusem:


[url=https://flic.kr/p/2iNshrN]


Już Wam pisałem, że Wasze wyobrażenie o Chinach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Rzeczywistość jest daleko bardziej skomplikowana - nieraz dużo straszniejsza niż możecie sobie wyobrazić (na przykład: nikt nie wie, ilu jest totalnie "nielegalnych" Chińczyków, którzy oficjalnie nigdy się nie urodzili, bo ich przejście na świat było niezgodne z polityką "jednego dziecka" - 80 milionów, 100 milionów, 200..? Nikt też nie potrafi oszacować skali nadwyżki mężczyzn nad kobietami wśród Chińczyków - efektu 40 lat selektywnych aborcji...). Nieraz zaś - dużo "normalniejsza" niż wydaje się Wam, że wiecie. Na przykład - w Chinach jest i samorząd i pluralizm i mnogość różnych interesów, a nie żaden totalitarny monolit...
fajny materiał w pigułce o ekonomii

Bardzo polecam obejrzeć, daje do myślenia  👀
[quote author=Megane link=topic=103024.msg2923111#msg2923111 date=1586788908]
fajny materiał w pigułce o ekonomii

Bardzo polecam obejrzeć, daje do myślenia  👀
[/quote]

Każdy kto używa mózgu o tym wie.



Liczby nie kłamią, można nimi tylko manipulować.  😉

Na ile wiarygodny jest ten facet? Obejrzałam cały film i całkowicie zmieniło się moje myślenie ...
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2923143#msg2923143 date=1586800799]
Każdy kto używa muzgu o tym wie.
[/quote]
Jak używa mUzgu to nic dobrego.
Jedna z ofiar, ile takich jest?
"Jedną z ofiar covid-19, która pochodziła z tego regionu, była pani Marzena. 40-latka od roku leczyła się onkologiczne i przebywała w hospicium. Kiedy niedawno zaczęła gorączkować, jej stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu. Ze względu na chorobę współistniejącą nie chciano wliczyć jej do oficjalnych statystyk zgonów z powodu covid-19. Dopiero po nagłośnieniu sprawy, uwzględniono ją na liście ofiar."
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2923143#msg2923143 date=1586800799]

Każdy kto używa muzgu o tym wie.

[/quote]

Ale na co to jest dowód / do czego ten obrazek? Przecież oficjalnie liczby ze umarło 20 osób na covid w marcu w Polsce - jak to miało mieć wpływ na całościowe statystyki?
Sonkowa, i jak ma się do tego zaniżanie liczby zarażonych i zmarłych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się