Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka

Teraz zezwolili, a po 10.05 sytuacja się pogorszy i znowu zakażą  💃
Nie ma co planować, bo w obecnej sytuacji nic nie jest wiadome  🙇
Fabapi, tez jestem ciekawa jak to rozwiążą. Patrząc na to co było w kościołach to moze 50 osób na obiekcie bez obsługi. A może 50 zawodników - nie wiem czy ktoś w ministerstwie zna specyfikę jeździectwa na tyle zeby wiedzieć że do jednego konia przydają się comajmniej 2 osoby.
Widziałam, ze Baltica przesunięta, ale ma się odbyć. Czyli jakieś wstępne plany jak się przygotowac i to zorganizować chyba powoli powstają.
U nas od drugiego tygodnia czerwca też wracają skoki i ujeżdżenie 😅.
Jest szansa, że w lipcu wróci WKKW.
Większość ośrodków udostępniających tereny treningowe jest już otwarta i można przyjeżdżać (są oczywiście ścisłe zasady i ograniczenia, ale można już coś robić). Byliśmy tydzień temu na krosówkach. Sloty 2 godzinne były tak ustawione żeby na krosie nie było więcej niż 5 koni. Przyjeżdżać można z tylko jedną osobą towarzyszącą. Na parkingu są oznaczone miejsca do parkowania dające baaardzo dużo przestrzeni na dystans społeczny.
Zawody wracają!!!

Czy wiadomo kiedy zostaną otwarte zawody dla publiczności i czy w ogóle  👀
Jasmine, nie wiadomo. Zależy od sytuacji epidemiologicznej, oraz decyzji na poziomie rządu.
[quote author=_Gaga link=topic=103033.msg2933489#msg2933489 date=1591430061]
Jasmine, nie wiadomo. Zależy od sytuacji epidemiologicznej, oraz decyzji na poziomie rządu.
[/quote]

Znalazłam  😉

https://www.gov.pl/web/sport/iv-etap---pytania-i-odpowiedzi

Od kiedy w wydarzeniach sportowych możliwy będzie udział publiczności i na jakich zasadach?

Możliwość taka przewidziana jest od 19 czerwca br. do tego dnia zostaną opracowane szczegółowe zasady na jakich będzie to możliwe.
Jasmine, przy mocno rosnącej liczbie dziennycn zarażeń słabo to widzę.... z drugiej strony wybory tuż tuż, zapunktować trzeba...
Dziwne to... u nas zawody dopiero od pierwszego wrzesnia, a publicznosc to na swiete nigdy raczej.

Teraz na parkurach/czworobokach otwartych, ktore zastepuja zawody, jesli chodzi o zdobywanie klas sportowych (tj normalnie zbiera sie oczka) mozna miec max jednego luzaka, ktory w czasie przejazdu musi siedziec w samochodzie.
[quote author=_Gaga link=topic=103033.msg2933881#msg2933881 date=1591685294]
Jasmine, przy mocno rosnącej liczbie dziennycn zarażeń słabo to widzę.... z drugiej strony wybory tuż tuż, zapunktować trzeba...
[/quote]
Dokładnie, zawody na świeżym powietrzu do 150 osób, ale spotkania wyborcze w tłumie jak najbardziej  👀
Jak się zaopatrujecie na kwarantannę narodową? Widziałam, że niektóre szkółki już ogłosiły zamknięcie do 17 stycznia. Jak to wygląda u was?

https://www.gov.pl/web/sport/nowe-regulacje-w-obszarze-sportu-do-17-stycznia-2021
Jeśli sport profesjonalny tylko może działać to wystarczy zapisać wszystkich do klubu🙂
Widziałam, że niektóre szkółki już ogłosiły zamknięcie do 17 sierpnia. Jak to wygląda u was?


Aż tak długo to chyba jednak nie?  🤣

U nas o żadnych planach zamykania nie słyszałam. W sumie to od początku pandemii to szkółka nie funkcjonowała tylko w czasie tych największych obostrzeń przez jakieś 2 tygodnie.
kotbury gorzej jak przy szkółce nie ma klubu

matrix poprawione  😡
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 grudnia 2020 20:46
A wiecie, że obostrzenia nie dotyczą ośrodków jeździeckich, stadnin koni, torów wyścigów konnych, aeroklubów, yachtklubów, etc.? Dotyczą basenów, acquaparków, fitnessklubów, siłowni. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Jak to ujęła moja podopieczna, z którą konsultowałam temat i która podrzuciła mi treść rozporządzenia z zaznaczonymi fragmentami - nie ma żadnych planów wykańczania jeździectwa w tym kraju.
Prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w PKD w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne:

wyłącznie w przypadku sportu zawodowego* lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;


Baseny, fitnessy etc. są w osobnym punkcie i mają inne ograniczenia.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 grudnia 2020 21:09
Kod PKD 96.04.Z

[...] W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FINTESS, BASENY, AQUAPARKI

Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia). [...]
Ale to inne pkd.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 grudnia 2020 21:32
W obecnym rozporządzeniu jest jeszcze zapis, że obowiązku zakrywania ust i nosa nie stosuje się w przypadku jazdy konnej. To jest § 27 [...]
3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:
12) jazdy konnej;[...]
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 stycznia 2021 19:28
Odświeżam:

"Komunikat PZJ z dnia 4 stycznia, 2021

Zajęcia jeździeckie podczas Kwarantanny Narodowej
W związku ze złożonym do Ministerstwa zapytaniem, o określenie jednolitego stanowiska dla wszystkich ośrodków jeździeckich na temat prowadzenia zajęć jeździeckich w czasie kwarantanny narodowej, uzyskaliśmy poniższe odpowiedzi:

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 2316 z póżń. zm. ) nie ma zakazu prowadzenia zajęć z jazdy konnej zarówno w ośrodkach jeździeckich, jak i u prywatnych właścicieli/ dzierżawców.

Do dnia 17 stycznia 2021 r. zakazane jest prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (PKD 93.0) polegającej na organizacji
współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego, z wyjątkiem sportu zawodowego.

W przypadku stajni rekreacyjnej (PKD 85.51 Z) taka działalność nie jest zakazana i może się odbywać dla osobnych, indywidualnych użytkowników (zakazane są imprezy, spotkania, zebrania), z zachowaniem ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zasłanianiem ust i nosa.

W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

Ze szczegółowymi rozwiązaniami można zapoznać się poniżej: https://www.gov.pl/…/koronaw…/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21.12.2020r. oraz Aktualne zasady i ograniczenia z dnia 5.01.2021"
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 stycznia 2021 20:44
Super wieści 🙂 Czy dalej jest ograniczenie trener + 5 osób?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się